Dnes je 21. února 2020, svátek má Lenka, zítra Petr.
  • Už za dva týdny se opět rozjedou práce na opravě D1 ve Velkém Meziříčí.
  • Dnes parkoviště ve Svitu velmi využito. V Jupiter clubu se koná seminář kvality mléka.
  • Podzimní divadelní sezóna se uzavřela toto úterý náhradním představením Lady Oscar. V hlavní roli excelovala Jana Paulová.
  • O víkendu začalo masopustní veselí. Průvod masek šel Martinicemi i v Mostištích.
  • Cestovatel ve žlutém trabantu Dan Přibáň se ve čtvrtek vrátil do kina na reprízu úspěšného představení Trabantem napříč kontinenty. Opět měl vyprodáno a slíbil, že se vrátí tentokrát s vyprávěním o jiném kontinentu.

Strážníci v červnu řešili také rušení nočního klidu pouťových atrakcí

ZPRÁVY - KRIMI - 5. 8. 2019 - komentářů 0

Některé pouťové atrakce běžely i po 22. hodině.
Některé pouťové atrakce běžely i po 22. hodině.
foto: archiv NovinyVM

Přinášíme soupis událostí zachycených městskými strážníky za období - červen 2019.


Závada na vozidle
Dne 27. 6. 2019 přijala hlídka MP oznámení o úniku paliva na vozovku v důsledku technické závady na vozidle. Strážníci na místě zjistili rozsah úniku a k vozidlu přivolali jednotku HZS, která vyteklou naftu na komunikaci zasypala sorbentem.

 

Mladiství pod vlivem alkoholu
Dne 22. 6. 2019 při preventivní činnosti na ulici Nábřeží byly zjištěny dvě osoby mladší 18 let, které byly pod vlivem alkoholu. Po provedení nezbytných úkonů byli mladiství předáni zákonnému zástupci. Poznatky o celé události byly předány OSPOD a podezření z přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu.

 

Porušení nařízení města
Dne 20. 6. 2019 při preventivní činnosti na ulici Kostelní zjistila hlídka MP, že dochází k prodeji zboží mimo vyhrazená místa, která jsou určena příslušným ustanovením Tržního řádu pro realizaci prodeje mimo zkolaudovanou provozovnu. Kontrolou bylo zjištěno, že prodejci bylo správcem poplatku určeno místo k prodeji, tento si však svévolně přesunul stánek se zbožím na místo, kde je prodej zakázán. Podezření ze spáchání přestupku strážníci oznámili příslušnému správnímu orgánu k projednání.

 

Rušení nočního klidu
Dne 15. 6. 2019 přijala hlídka MP telefonické oznámení o rušení nočního klidu ze strany provozovatele pouťových atrakcí. Strážníci se dostavili na místo, kde vyzvali odpovědnou osobu k ukončení provozu atrakcí, čímž byl navozen pokojný stav.
Ve dnech 22. 6. 2019 a 28. 6. 2019 přijala hlídka telefonické oznámení o rušení nočního klidu na Náměstí. Na místě bylo zjištěno, že v jedné provozovně na Náměstí probíhá akce s hudební produkcí. Majitel provozovny byl vyzván k ukončení produkce a podezření z přestupku proti veřejnému pořádku bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu.

 

Dítě bez dozoru
Dne 13. 6. 2019 při kontrolní činnosti na ulici Hornoměstská spatřili strážníci malé dítě bez dozoru rodičů. Následně se k hlídce dostavil jeho otec, který hlídce uvedl, že dítě jim před chvílí v nestřeženém okamžiku odběhlo z dohledu a oni ho hledají. Nalezené dítě následně strážníci předali do péče zákonných zástupců.

 

Odchyt hada
Dne 10.6.2019 přijala hlídka oznámení, ve kterém oznamovatel uvedl, že má v garáži rodinného domu hada. Had byl strážníkem odchycen a následně vypuštěn do volné přírody.

 

Spuštěný alarm
Dne 7. 6. 2019 přijala hlídka MP telefonické oznámení o spuštěném alarmu u rodinného domu na ulici Nad Tratí. Hlídka se neprodleně dostavila na místo, kde provedla vnější kontrolu objektu, při které nezjistila žádné stopy po násilném vniknutí. Hlídka vyrozuměla o zjištěných skutečnostech majitele objektu, který strážníkům sdělil, že došlo k závadě na zařízení a že zabezpečí vypnutí alarmu.

 

Podnapilé osoby
Dne 3. 6. 2019 bylo přijato telefonická žádost o součinnost od PČR, ve věci oznámení z jedné velkomeziříčské provozovny, že se tam zdržují dvě podnapilé osoby, které odmítají provozovnu opustit. Strážníci se neprodleně dostavili na místo a po provedení nezbytných úkonů osoby vyzvali, aby provozovnu opustily, čehož uposlechly a bez nutnosti provedení dalších opatření ze strany strážníků odešly.

 

Vyhrožovala sebevraždou
Dne 1. 6. 2019 přijali strážníci telefonické oznámení, že na ulici K Novému nádraží je osoba, která uvádí, že si sáhne na život. Hlídka MP se neprodleně dostavila na místo, kde jí oznamovatel sdělil, že osoba už z místa odešla. Následně ji strážníci dostihli na ulici Nábřeží. Vzhledem k tomu, že osoba byla psychicky nevyrovnaná a silně rozrušená, přivolali strážníci na místo ZZS kraje Vysočina, poté lékař rozhodl o převozu osoby do nemocnice.


Autor: MP Velké Meziříčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

28. 7. 2019 - Vloupání do garáže ve Velké Bíteši

Policisté pátrají po pachateli, který se ve Velké Bíteši vloupal do garáže.

24. 9. 2019 - Senior zabloudil v lese u Skleného, policisté ho během třiceti minut vypátrali

V pátek 20. září kolem půl jedné odpoledne přijali policisté na linku tísňového volání oznámení od ženy, která uvedla, že jí kontaktoval její třiadevadesátiletý dědeček, který jí řekl, že odjel na houby...

20. 1. 2020 - V Kraji Vysočina se v loňském roce pátralo po 891 osobách

Policisté velice často pátrají po dětech, které utíkají z výchovných ústavních zařízení.

2. 7. 2019 - Cizinec v bytě ve Velkém Meziříčí ukrýval v gauči jedenadvacet miliónů korun

V polovině minulého týdne proběhla ve Velkém Meziříčí neobvyklá policejní akce.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Ples SDH Stránecká Zhoř
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist