• Kolona aut se táhne přes celé město. Provoz na dálničním mostě je velmi pomalý.
  • Nehoda na dálnici u exitu 146 VM východ směr Brno zkomplikovala středeční dopravu ve městě. Kolona se táhne po celém městě.

Tomáš Neufuss zvítězil ve skoku vysokém, Sára Pavlidu má bronz ze sprintu na 60m

SPORT - ATLETIKA - 9. 8. 2019 - komentářů 0

Sára Pavlidu (č.670) při závodě na LODM.
Tomáš Neufuss 1. místo - výška starší chlapci.

Medaile z letní olympiády dětí a mládeže ČR.

Her IX. letní olympiády dětí a mládeže 2019 v Libereckém kraji (23.06.2019 - 28.06.2019) se zúčastnilo celkem 3400 mladých sportovců, Během 5ti soutěžních dnů se bojovalo  o 1163 medailí v 18ti sportech a v jedné umělecké soutěži - graffity. Do atletického reprezentačního družstva Kraje Vysočina byli nominováni 2 meziříčští atleti – Tomáš Neufuss a Sára Pavlidu. Zastoupení měla naše atletika i v trenérském týmu - Ondřej Rosa měl na starosti mílaře.

Tomáš Neufuss vynikajícím osobním rekordem 188 cm zvítězil ve skoku vysokém v kategorii starších žáků. Kvalitu tohoto výkonu dokládá fakt, že výše neskočil žádný starší žák v republice v posledních 3 letech.

Ve skoku do dálky postoupil z kvalifikace ze 3. místa výkonem 649 cm. Ve finále se mu tolik nedařilo, nedokázal se vypořádat s měnícím se silným větrem a výkonem 569 cm obsadil 11. místo.

Svoji druhou medaili z letní olympiády dětí a mládeže si přivezla sprinterka Sára Pavlidu. Před 2ma roky vybojovala bronzovou medaili v nejkratším sprintu na 60 m v kategorii mladších žákyň a stejnou hodnotu má i medaile z letošního ročníku již v kategorii starších žákyň.

Z rozběhu na 60 m postoupila do semifinále z 2. místa (7,83 s osobní rekord), semifinále  ovládla ve stejném čase. Ve finále byly rychlejší jen Hana Blažková z Jihomoravského kraje (7,68 s) a Karolína Mitanová ze Zlínského kraje. Již zmiňované třetí místo vybojovala Sára časem 7,86 s.

Krajská atletická reprezentace vybojovala celkem 3 medaile - o  stříbrnou se zasloužil Mikuláš Dreisig v běhu na 800 m mladších žáků.

V pořadí krajských atletických reprezentací děvčata z Vysočiny vybojovala 13. místo, chlapci výborné 5. místo.

Celkově sportovci z Kraje Vysočina obsadili 13. místo se ziskem 23 medailí (10 zlatých, 6 stříbrných a 7 bronzových).

Kompletní výsledky zde.
Fotografie z první dne zde.
Fotografie z druhého dne zde.
Fotografie ze třetího dne zde.

Autor: VELME

29. 5. 2019 - Žákyně zvítězily ve 2. kole krajského atletického přeboru družstev

V neděli 26. května pokračoval v Třebíči 2. kolem krajský přebor družstev mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, žáků a žákyň.

6. 9. 2019 - Krajský přebor žactva v atletice

V neděli 1. 9. 2019 proběhl v Jihlavě za účasti 165 mladých atletů ze 14 oddílů krajský přebor mladšího a staršího žactva.

15. 5. 2019 - V Jihlavě byl zahájen atletický krajský přebor družstev

V sobotu 4. května se v Jihlavě konalo 1. kolo krajského přeboru družstev mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, žáků a žákyň.

24. 9. 2019 - Tomáš Neufuss stříbrný na Mistrovství ČR v atletice žactva

Ve dnech 20. – 22. září proběhlo v Kolíně mistrovství České republiky žaků a žákyň na dráze. V jeho průběhu byla překonána čtyři historická maxima tohoto šampionátu.