30 druhů RUMŮ!
Dnes je 25. srpna 2019, svátek má Radim, zítra Luděk.
  • V Balinách začala druhá etapa přestavby střediska Chaloupek.
  • V Šeborově u Uhřínova se konala dožínková traktoršou. O obdivuhodné řidičské výkony nebyla nouze.
  • Hokejisté po dobře rozehrané první třetině vedli 3:0 v přípravném utkání s Velkou Bíteší, ale nakonec prohráli 6:8. Další připravné utkání je na programu příští pátek 30. srpna s Pelhřimovem.
  • Fotbalisté po dobře rozehraném prvním poločase s derby s Vrchovinou nakonec pouze remizovali 3:3.
  • Kolem VM probíhá rekonstrukce vedení zvlášť vysokého napětí (400kV). Na sloupu mezi Fajťákem a Lhotkami je vidět rozpojení vedení.

Tomáš Neufuss zvítězil ve skoku vysokém, Sára Pavlidu má bronz ze sprintu na 60m

SPORT - ATLETIKA - 9. 8. 2019 - komentářů 0

Sára Pavlidu (č.670) při závodě na LODM.
Tomáš Neufuss 1. místo - výška starší chlapci.

Medaile z letní olympiády dětí a mládeže ČR.

Her IX. letní olympiády dětí a mládeže 2019 v Libereckém kraji (23.06.2019 - 28.06.2019) se zúčastnilo celkem 3400 mladých sportovců, Během 5ti soutěžních dnů se bojovalo  o 1163 medailí v 18ti sportech a v jedné umělecké soutěži - graffity. Do atletického reprezentačního družstva Kraje Vysočina byli nominováni 2 meziříčští atleti – Tomáš Neufuss a Sára Pavlidu. Zastoupení měla naše atletika i v trenérském týmu - Ondřej Rosa měl na starosti mílaře.

Tomáš Neufuss vynikajícím osobním rekordem 188 cm zvítězil ve skoku vysokém v kategorii starších žáků. Kvalitu tohoto výkonu dokládá fakt, že výše neskočil žádný starší žák v republice v posledních 3 letech.

Ve skoku do dálky postoupil z kvalifikace ze 3. místa výkonem 649 cm. Ve finále se mu tolik nedařilo, nedokázal se vypořádat s měnícím se silným větrem a výkonem 569 cm obsadil 11. místo.

Svoji druhou medaili z letní olympiády dětí a mládeže si přivezla sprinterka Sára Pavlidu. Před 2ma roky vybojovala bronzovou medaili v nejkratším sprintu na 60 m v kategorii mladších žákyň a stejnou hodnotu má i medaile z letošního ročníku již v kategorii starších žákyň.

Z rozběhu na 60 m postoupila do semifinále z 2. místa (7,83 s osobní rekord), semifinále  ovládla ve stejném čase. Ve finále byly rychlejší jen Hana Blažková z Jihomoravského kraje (7,68 s) a Karolína Mitanová ze Zlínského kraje. Již zmiňované třetí místo vybojovala Sára časem 7,86 s.

Krajská atletická reprezentace vybojovala celkem 3 medaile - o  stříbrnou se zasloužil Mikuláš Dreisig v běhu na 800 m mladších žáků.

V pořadí krajských atletických reprezentací děvčata z Vysočiny vybojovala 13. místo, chlapci výborné 5. místo.

Celkově sportovci z Kraje Vysočina obsadili 13. místo se ziskem 23 medailí (10 zlatých, 6 stříbrných a 7 bronzových).

Kompletní výsledky zde.
Fotografie z první dne zde.
Fotografie z druhého dne zde.
Fotografie ze třetího dne zde.

Autor: VELME

15. 5. 2019 - Nominační závody na Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže 2019

Ve středu 8. května se v Třebíči konaly nominační závody na Letní olympiádu dětí a mládeže. Závody silně ovlivnil vítr. K dobrým výkonům pomohl hlavně oštěpařům a naopak negativně ovlivnil výkony sprinterů...

8. 6. 2019 - Přebor kraje Vysočina v atletice dospělých a dorostu

V neděli 2.6.2019 proběhly v Třebíči krajské přebory v atletice. Závodů se účastnilo 10 atletů TJ Sokol Velké Meziříčí a všichni se dokázali prosadit na stupně vítězů nebo obsadili finálové...

11. 6. 2019 - Liga Vysočiny přípravek – 1.kolo a 2.kolo

V neděli 12. května proběhlo první kolo Ligy Vysočiny přípravek ve Velkém Meziříčí.