30 druhů RUMŮ!
Dnes je 25. srpna 2019, svátek má Radim, zítra Luděk.
  • V Balinách začala druhá etapa přestavby střediska Chaloupek.
  • V Šeborově u Uhřínova se konala dožínková traktoršou. O obdivuhodné řidičské výkony nebyla nouze.
  • Hokejisté po dobře rozehrané první třetině vedli 3:0 v přípravném utkání s Velkou Bíteší, ale nakonec prohráli 6:8. Další připravné utkání je na programu příští pátek 30. srpna s Pelhřimovem.
  • Fotbalisté po dobře rozehraném prvním poločase s derby s Vrchovinou nakonec pouze remizovali 3:3.
  • Kolem VM probíhá rekonstrukce vedení zvlášť vysokého napětí (400kV). Na sloupu mezi Fajťákem a Lhotkami je vidět rozpojení vedení.

Vítězství pro Ouředníčka a Křípala na Hungarian Baja

SPORT - MOTOSPORT - 13. 8. 2019 - komentářů 0

Tomáš Ouředníček a David Křípal vyhráli Hungarian Baja v kategorii TH. Závod, který se poprvé konal v maďarském městě Várpalota, byl již letošním pátým FIA Světovým pohárem Baja a třetí událostí maďarského mistrovství, s celkovou délkou tratě 599 km, z toho 446 km bylo rychlostních zkoušek.


Nicméně závod nezačal pro Ouředníčka a Křípala dobře: technický problém jejich Fordu Ranger je donutil závodit s jejich starším Hummerem, jako poslední auto v kategorii TH maďarského šampionátu místo v kategorii T1 ve Světovém poháru. V prologu potřebovali zajet dobrý čas, kterým by získali přední startovní pozici pro sobotní první dlouhou etapu. Prolog byl ale kvůli těžké nehodě zrušen.


„V pátek jsme bohužel nemohli závodit, protože superspeciálka byla zrušena kvůli nehodě špičkového dakarského závodníka Dirka von Zitzewitze, kterému přejeme rychlé uzdravení. Kvůli zrušení prologu jsme museli v sobotu v první etapě startovat jako poslední vůz, nicméně jsme auto, které startovalo před námi, předjeli hned na pátém kilometru. Naše tempo bylo dobré, dokázali jsme si vytvořit slušný náskok. Odpoledne jsem byl v jedné zatáčce moc rychlý a zadní pneumatika vyskočila z ráfku, takže jsme museli vyměnit kolo. Naštěstí náš náskok byl tak velký, že jsme se tím nemuseli nijak stresovat.
 

V první nedělní etapě jsme opět startovali jako poslední za všemi vozy SSV, ale mezera mezi dvěma kategoriemi byla dostatečně velká, měl jsem dobrý výhled, bez prachu, alespoň prvních 20 km. Poté jsme začali dohánět zbylé vozy SSV, většina závodníků byla velmi férová a nebránila nám v předjíždění, bohužel ale ne všichni.
 
 
V poslední fázi závodu jsme museli startovat mezi vozy SSV a jeden z nich nám nedal možnost jej 30 km předjet. Později se nám přišel řidič omluvit a ukázalo se, že jsme měli problém se sentinel systémem. Bohužel jsme kvůli tomuto incidentu nemohli jet naším tempem v nejrychlejší části tratě a tím jsme ztratili značné množství času.
 

Auto fungovalo perfektně, David také a tak jsme suverénně vyhráli naši kategorii TH. Bohužel v této kategorii bylo startovní pole velmi malé a navíc naši rivalové měli technické problémy. Snažili jsme se jet naplno bez poškození auta a zbytečného riskování.
 

Tato rally byla pro nás skvělým tréninkem pro Dakar na předjíždění vozů SSV v hustém prachu. Trať byla perfektní, počasí bylo skvělé – myslím si, že tohle byla moje první Hungarian Baja bez vody a bahna. Celkově hodnotím tento víkend pozitivně. I když jsme sem museli přijet se starším autem, naše časy byly slibné i v porovnání s těmi v klasifikaci Světového poháru,“ řekl Tomáš Ouředníček.
 
 
„Nezávodili jsme už 2 měsíce a bylo to skvělé být zpátky na trati při Hungarian Baja. Trať byla velmi hezká, střídaly se v ní rychlé a technické části. Z pohledu navigátora to nebylo velmi komplikované, roadbook byl perfektní, neměli jsme žádný problém, až na tu pneumatiku v sobotu a nefungující intercom posledních 30 km v neděli,“ dodal David Křípal.
 

Nyní se tým i nadále připravuje na Rally Dakar v roce 2020 v Saudské Arábii a plánuje druhou polovinu sezóny s ohledem na tento cíl. Ale fanoušci se s nimi mohou setkat nejen na závodech, ale také na různých výstavách a dalších událostech v příštích měsících.

Autor: Tomáš Ouředníček, South Racing

Publikoval: -kas-

Čtěte také

15. 1. 2019 - Další peklo na trati...

Po sobotním dni volna zavedla Rally Dakar závodníky tratí plnou překážek k městu San Juan de Marcona.

9. 1. 2019 - I bez šestky jsme zdolali druhou etapu!

Dnešní druhou etapu Rally Dakar, vedoucí nádhernou peruánskou krajinou z města Pisco do cílového San Juan de Marcona, dokončily obě posádky týmu MP-Sports úspěšně. Ouředníček s Křípalem ve speciálu Ford Raptor #332...

18. 1. 2019 - Ouředníček s Křípalem vybojovali 17. místo na Rally Dakar 2019

Tomáš Ouředníček a David Křípal slaví úspěch. Dokončili 41. ročník Rally Dakar v TOP 20. Posádka týmu MP-Sports zajela v poslední etapě 34. čas a dovezla tak Ford Raptor #332 do cíle...

4. 4. 2019 - Letošní nabitá sezóna v Dolních Heřmanicích odstartuje 21.4. Mistrovstvím Moravy

Hned na pět závodů se mohou těšit fanoušci motokrosu na trati v Dolních Heřmanicích.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
HKP METAL hledá zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

CHYTKA s.r.o. - Přijmeme MONTÁŽNÍ DĚLNÍKY
TOPlist