30 druhů RUMŮ!
Dnes je 22. září 2019, svátek má Darina, zítra Berta.
  • Střet dvou osobních automobilů mezi obcemi Vídeň - Olší nad Oslavou.
  • Prostranství nové cvičné dráhy pro motocykly na ulici Zahradní bylo oploceno, opatřeno bránou a už zde také probíhá výuka.
  • V přehradě Mostiště chybí voda
  • Rybník v Mostiších je aktuálně zcela vypuštěn.
  • Ve Zhoři také připravili kolem hlavní silnice cyklochodník.

Fiaťácký sraz Poušov 16. - 18.8.2019

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 22. 8. 2019 - komentářů 0

Fiaťácký sraz - zámek Velké Meziříčí.
Fiaťácký sraz - zámek Velké Meziříčí.
foto: Vraťa Stehno
Je za námi Fiaťácký sraz Poušov, který se konal 16.-18.8.2019. A proto je ten pravý čas se trochu poohlédnout a trochu si ho připomenout.


Pro nezasvěcené malé připomenutí………Fiat 126p = maluch

Od pátku do neděle proběhl v kempu Poušov u Třebíče sraz příznivců a majitelů krásných Fiatů 126p – MALUCHŮ. V pátek byl příjezd účastníků, registrace a volná zábava. Pro některé účastníky to byl jejich první sraz a tak se seznamovali s „RODINOU MALUCHÁŘŮ“ trošku blíže a velice brzy do ní výborně zapadli.

 

Potvrdilo se, že milovníci tohoto malého autíčka jsou opravdovou rodinou, která si pomáhá a drží při sobě. Že problém s autem není problém jednotlivce, ale celé skupiny.

 

V sobotu ráno jsme se, po „vydatné“ 😊snídani, v 8.30 hod seřadili a za doprovodu Městské policie Třebíč, která nás vyvedla na okraj města, vydali směr Velké Meziříčí. Naše kolona čítala 40 registrovaných maluchů a jednoho trabanta a proto bylo zapotřebí doprovodu policie ČR Velké Meziříčí, která na nás čekala před Velkým Meziříčím na odbočce na Baliny. Policisté nás doprovodili do Velkého Meziříčí, kde zastavili provoz na křižovatce u "Hada" a my jsme mohli bez potíží pokračovat směrem na Lhotky a Fajtův kopec. Na Fajtově kopci jsme zaparkovali pod velkomeziříčskou chloubou, naší rozhlednou, která je postavena /a v noci osvětlena/ ve tvaru DNA.

 

Na programu byla jízda zručnosti, která spočívala v tom, že řidič měl na očích škrabošku a spolujezdec ho navigoval kudy má jet, po předem vyznačené trase.

 

Pro mnohé to byla zajímavá zkušenost v řízení „malucha“ poslepu a pro ostatní to byl zdroj neutuchajícího smíchu, když řidič špatně vyhodnotil pokyny navigátora a vyjel z tratě, nebo částečně poboural vytyčenou trasu. „Malucháři“ měli tu i možnost svézt se z Fajtova kopce na tříkolkách, které byly zpět na kopec vytahovány pomocí lana a navijáku. Byla to „drncavá“ jízda, ale na tvářích všech, kteří tříkolky vyzkoušeli, zářil úsměv, když si vzájemně sdělovali pocity z jízdy.

 

Dále byla na programu prohlídka rozhledny a společný oběd. Ve 13.00 hodin se kolona maluchů přesunula za doprovodu policie na zámek ve Velkém Meziříčí, kde byla od 13.30 možnost prohlídky zámku, nádvoří a zámecké zahrady.

 

Na nádvoří zámku byla prezentace našich malých fiátků pro veřejnost a kdo vlastní jakéhokoli veterána, mohl se přijet pochlubit.

 

Na zámek tak za námi přijeli:

Tři vozy Fiat 500, Fiat x1/9, Fiat 131 mirafiori, Škoda 1000 MB, motorky Ariel a Jawa 350

 

Kolem 15.30 jsme se vydali zpět do kempu, kde byly soutěže pro děti, dospělé a večerní vyhlášení srazu. Díky bohatému programu byl zájem o soutěže velký a tak mnohý z účastníků srazu odjížděl nejen se srazovou samolepkou, ale i s hodnotnou cenou nebo diplomem. Celkový počet registrovaných maluchů na srazu byl nakonec čtyřicet dva a jeden trabant s přívěsem. Celou dobu srazu vládla přátelská atmosféra a také počasí vyšlo na jedničku.

 

V neděli jsme se rozjížděli s krásným pocitem v srdci a s vědomím, že se rodina maluchářů pěkně rozrůstá a že i když jsme z různých koutů naší země /a okolí 😊/ patříme k sobě. Každý z nás zde nechal něco ze sebe a proto se stal tento náš sraz na dlouhou dobu nezapomenutelným.

 

Díky Vám všem……

 

Velice rád bych touto cestou poděkoval sponzorům celé akce, bez kterých by se tento sraz nemohl uskutečnit. Byli to: CZC Velké Meziříčí, L J KOVO, Vezeko, Emtron, EBF, Poex, Malucharo, Zlatnictví-hodinářství Pohanka, ZZN-hospodářské potřeby Velké Meziříčí, Autobaterie Kopečný, Elektro Raus, Husqarna Trnava a zámečnictví Marek.

 

Dále zvláštní poděkování patří PČR z obvodního oddělení ve Velkém Meziříčí, městské polici Třebíč, Zámku Velké Meziříčí a Skiareálu Fajtův kopec a grafičce Martině Mokošínové. Nakonec bych rád poděkoval i mé rodině, která mi se srazem velice pomohla a umožnila, aby se „rodina maluchářů“ mohla sejít a společně si užít čas s lidmi pro které „maluch“ není jen auto. Všem zúčastněným děkuji za super atmosféru a budu se na vás těšit zase příště.

 

Maluchářům Zdar :-)

 


Autor: Ondřej Dvořák

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

5.jpg  6.jpg  7.jpg  8.jpg  9.jpg  10.jpg  11.jpg  12.jpg  13.jpg  14.jpg  15.jpg  16.jpg  17.jpg  18.jpg  19.jpg  

Čtěte také

11. 2. 2019 - Nábřeží ke Kauflandu se od března na tři měsíce uzavře, i pro pěší

Od 4. března začne dlouho slibovaná rekonstrukce části ulice Nábřeží.

17. 3. 2019 - Přehrada v Mostištích je plná

Zatím co ještě na konci léta byla naše přehrada v Mostišítch poloprázdná nyní je po zimě zcela naplněná vodou.

22. 2. 2019 - Dětský karneval v Jabloňově

Dne 17.2.2019 obec Jabloňov připravila pro rodiče a jejich děti již tradiční akci - karneval.

5. 8. 2019 - Kulturní víkend završila v neděli Mistříňanka

Tradičně nejnavštěvovanějším koncertem celého kulturního léta patří dechovkové stálici Mistříňance, letos tomu nebylo jinak.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist