• Prostranství nové cvičné dráhy pro motocykly na ulici Zahradní bylo oploceno, opatřeno bránou a už zde také probíhá výuka.
  • Ve Zhoři také připravili kolem hlavní silnice cyklochodník.

První fotbalové utkání FK Oslavice

SPORT - FOTBAL - 28. 8. 2019 - komentářů 0

Společné foto týmu FK Oslavice.

Dne 25.8.2019 se konalo historicky první fotbalové mistrovské utkání týmu FK Oslavice.

Domácí tým vletěl do zápasu s velkým nadšením a ihned začal soupeře tlačit. Už po 50 sekundách hry se do šance dostal Lukáš Pololáník s číslem 12 a nekompromisně poslal míč do soupeřovi branky. Oslavičtí v žlutých dresech se tedy hned ze začátku dostali do vedení. Následovalo několik dalších pěkných šancí domácího týmu a soupeře takřka k ničemu nepustili. Chybělo pouze přesnější zakončení. Tlak a počet střel na bránu Křoví stále rostl a několikrát brankář předvedl opravdu perfektní zákroky. V 36.minutě se konečně povedlo a na 2:0 pro domácí tým zvyšoval Tomáš Lipka s číslem 36. Aplaus všech diváků byl ohromující a nálada skvělá. Až po druhé obdržené brance se tým hostí začal také více projevovat a dostal se do zajímavých situaci. Ke štěstí Oslavických ale žádnou šanci neproměnili a první polovina utkání skončila 2:0.

O přestávce měl komentátor utkání Ota Doležal proslov ohledně založení týmů, zajímavostí a výstavbě hřiště.

V druhé polovině nastoupili hostí s úplně jiným nasazením než v první polovině a domácí neustále tlačili. Ti byli jejich výkonem úplně zaskočení a nevěděli si s rychlými protiútoky rady. Z toho padla první branka hostů, když v 48. minutě přeloboval vyběhlého brankáře hráč hostí Kocanda Libor s číslem 6. Tlak na bránu domácích vůbec nepolevil a byla z toho jedna šance za druhou pro tým Křoví. Brankář Marek Požár musel předvést několik perfektních zákroků a svůj tým podržel v nepříjemné situaci. Neustálý tlak chlapů z Křoví byl ale natolik silný, že v 61. minutě Plechatý Ondřej s číslem 7 gólmana překonal a vstřelil vyrovnávací gól 2:2. V tomto okamžiku pravděpodobně zavelel trenér domácích Ladislav Němec, aby dostal tým zase do hry, což se mu povedlo výborně. Šance v utkání byly rázem zase vyrovnané a oba týmy předváděli velice pěknou podívanou plnou skvělých šancí.

V 69 minutě utkání se míče zhostil opět hráč s číslem 12 Lukáš Pololáník a sólo akcí opět překonal brankáře a domácí tým se tak dostal do vedení 3:2. Diváci se dostali do varu a autor gólu byl odměněn bouřlivým aplausem. Domácí ke konci hry byli opět lepší a v 82. minutě utkání hráč s číslem 7 Havlíček Jakub upravil skóre na konečných 4:2. Utkání až do konce proběhlo ve standardním tempu a žádné překvapení se už nekonalo.

Po skončení utkání hráči domácího týmu poděkovali divákům za vytvoření přátelské atmosféry skočením "rybičky".

Celý fotbalový zápas se nadmíru povedl a krásné slunečné počasí jenom doplňovalo tuto mimořádnou srpnovou neděli. Fotbalový klub děkuje všem divákům za podporu a vytvoření perfektní domácí atmosféry, dále za pomoc všem pořadatelům při točení piva,lima, obsluze udírny za úžasné cigára a klobásy, Oslavickým hasičům za půjčení vybavení k vytvoření provizorního zázemí a posezení, také hlasateli za perfektní komentování a také klubu FC Velké Meziříčí za zapůjčení dresů.

Dějeme a budeme se těšit na další mistrovský domácí zápas dne 8. 9. 2019 v 16:00 s Tasovem. Přijďte nás opět podpořit.

Autor: Ing. Vojtěch Trnka, předseda Fotbalového klubu Oslavice

14. 6. 2019 - Tým FC Vysočina Jihlava povede na turnaji All Stars cup 2019 velkomeziříčský trenér L. Smejkal ml.

Podruhé pojede FC Vysočina Jihlava na prestižní mezinárodní turnaj All Stars cup 2019, který se koná v Praze a opět tým z Vysočiny povede velkomeziříčský trenér Libor Smejkal mladší.

17. 6. 2019 - Dva meziříčské týmy FC VM U10 a U8 na Třebíč Open

Dva meziříčské týmy FC VM U10 a U8 se o víkendu zúčastnily největšího turnaje na Vysočině Třebíč Open 2019 se zahraniční účasti.

9. 5. 2019 - Velkomeziříčská odchovankyně Lucie Bendová se dostala do reprezentace WU15

Lucie Bendová se dostala do reprezentace WU15.

19. 6. 2019 - Mladíci FC Vysočina vedení Liborem Smejkalem mladším se na All Stars Cupu se rozhodně neztratili

Mladíci FC Vysočina při své druhé účasti na All Stars Cupu se rozhodně opět neztratili a při meření proti špičkovým nejen evropským klubům zanechali velmi dobrý dojem, když dokázali vylepšit dva roky...