Dnes je 16. října 2019, svátek má Havel, zítra Hedvika.
  • Ulice K Novému Světu od Alpy ke Světlé je uzavřena.
  • Chystáme pro vás reportáž z 42. GASTRODNE
  • 16.10. od 9 do 17 hod probíhá Podzimní výstava SOŠŘ na Světlé.
  • Zpěvák Jakub Smolík oslavil své životní jubileum. V úterý večer koncertoval ve velkém sále Jupiter clubu, jako exkluzivní host zazpíval Petr Kolář.
  • Dnes v úterý si v našem městě užíváme alespoň trochu slunečního svitu, na západ od nás mají zataženo nízkou oblačností (žlutá barva).

Krajský přebor žactva v atletice

SPORT - ATLETIKA - 6. 9. 2019 - komentářů 0

V neděli 1. 9. 2019 proběhl v Jihlavě za účasti 165 mladých atletů ze 14 oddílů krajský přebor mladšího a staršího žactva.


Výborně si vedli naši atleti – vybojovali 9 titulů krajských přeborníků, 8 stříbrných a 10 bronzových medailí. Celkem tedy 27 medailí a 17 finálových umístění (4. – 8. místo).

K nejúspěšnějším patřili Tomáš Neufuss (tituly na 60 m a ve výšce, stříbro v dálce), Sára Pavlidu (tituly na 60 m a v dálce, bronz ve výšce), Vendula Švihálková (titul ve výšce, stříbro na 60 m a bronz v dálce) a Dana Harvey (stříbro v kladivo a bronz v disku).

Ke své disciplíně – sprintu na 60 m - se vrátila po dlouhém zranění Natálie Báňová,  a hned z toho byla bronzová medaile ve výborném časem 8,51 s.

Ke svému prvnímu startu v oficiálních soutěžích Českého atletického svazu nastoupila mladší žákyně Adéla Petulová v běhu na 1 500 m. Mezi staršími žákyněmi obsadila 2. místo.

K účasti na Mistrovství republiky žactva se výrazně přiblížil výborným výkonem 39,55 m v  hodu diskem Vojtěch Večeřa (12. místo v republikových tabulkách).

Blízko k účasti mají i Dana Harvey v hodu diskem (28,80 m – 25. místo v republikových tabulkách) a Šimon Čech ve výšce (172 cm – 28. místo).

Jistotu startu mají Tomáš Neufuss (dálka, výška) a Sára Pavlidu (60 a 150 m).

 

Z výsledků ( medaile a finálová umístění)

mladší žactvo

60 m

3. Karolína Chrástová                                             8,69 s

 

5. Sebastian Zmrhal                                                8,70 s

 

150 m

5. Karolína Chrástová                                             21,43 s

7. Veronika Švandová                                            21,99 s

 

2. Sebastian Zmrhal                                                21,78 s

 

60 m překážek

3. Klára Pospíšilová                                                 11,28 s

 

200 m překážek

4. Natálie Malcová                                                  35,92 s

 

výška

1. Veronika Švandová                                            139 cm

3. Adéla Čermáková                                               133 cm

 

3. Petr Pospíchal                                                      130 cm

 

koule

4. Karolína Chrástová                                             9,85 m

 

4. Jiří Pospíchal                                                         7,89 m

 

míček

5. Nikola Homolová                                                38,43 m

7. Natálie Manďáková                                           35,83 m

 

 

4 x 60 m

žákyně

2. TJ SOKOL VM (Pospíšilová, Homolová, Chrástová, Švandová)                         33,94 s        

 

 

 

starší žactvo

60 m                                 

1. Sára Pavlidu                                                          8,12 s

2. Vendula Švihálková                                           8,41 s

3. Natálie Báňová                                                    8,51 s

 

1. Tomáš Neufuss                                                    7,58 s

4. Vojtěch Večeřa                                                    7,93 s

 

300 m

1. Nikola Bednářová                                               48,90 s

2. Gabriela Hutrová                                                49,53 s

 

2. Jan Křehlík                                                             44,73 s

3. Jiří Čermák                                                            47,12 s

 

1500 m

Adéla Petulová (mladší žákyně)                         6:12,70 (startovala mimo soutěž)

 

200 m překážek

4. Natálie Malcová                                                  35,92 s

 

výška

1. Vendula Švihálková                                           145 cm

3. Sára Pavlidu                                                          139 cm

5. Natálie Malcová                                                  136 cm

 

1. Tomáš Neufuss                                                   184 cm

3. Šimon Čech                                                           166 cm

 

dálka

1. Sára Pavlidu                                                          510 cm

3. Vendula Švihálková                                           472 cm

 

2. Tomáš Neufuss                                                   591 cm

 

 

koule

4. Dana Harvey                                                         9,26 m

5. Gabriela Hutrová                                                9,09 m

6. Natálie Báňová                                                    8,77 m

 

5. Jiří Čermák                                                            10,21 m

     Tomáš Neufuss                                                   12,22 m (mimo soutěž)

 

 

disk

3. Dana Harvey                                                         28,80 m

5. Gabriela Hutrová                                                24,32 m

 

1. Vojtěch Večeřa                                                   39,55 m

 

kladivo

2. Dana Harvey                                                         27,76 m

6. Natálie Báňová                                                    17,60 m

 

4 x 60 m

žákyně

2. TJ SOKOL VM  (Báňová, Harvey, Švihálková, Pavlidu)                 32,49 s

 

žáci

1.TJ SOKOL VM (Večeřa, Křehlík, Čech, Neufuss)                              30,09 s

 

https://online.atletika.cz/vysledky/39046/

 


Autor: VELME

Publikoval: -kas-

Čtěte také

24. 9. 2019 - XIV. ročník Evropských dětských atletických her EKAG 2019

Od 9.9. do 11.9.2019 se Brno opět stalo centrem dění evropských atletických talentů.

6. 3. 2019 - Halová mistrovství republiky v mládežnických kategoriích

O víkendu 23. a 24. února se v Praze v hale Otakara Jandery konalo mistrovství České republiky juniorů a dorostu. Na mistrovství se probojovalo 6 velkomeziříčských atletů.

27. 6. 2019 - Atletická II. liga mužů a žen

V sobotu 22.6. se v Jihlavě zakončila jarní část II. atletické ligy. Muži opět potvrdili pozici třetího nejlepšího týmu a s předstihem si zajistili postup do podzimní baráže o I. ligu. Ženy...

15. 5. 2019 - V Jihlavě byl zahájen atletický krajský přebor družstev

V sobotu 4. května se v Jihlavě konalo 1. kolo krajského přeboru družstev mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, žáků a žákyň.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
EZH, a.s. - hledáme zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist