Dnes je 16. října 2019, svátek má Havel, zítra Hedvika.
  • Ulice K Novému Světu od Alpy ke Světlé je uzavřena.
  • Chystáme pro vás reportáž z 42. GASTRODNE
  • 16.10. od 9 do 17 hod probíhá Podzimní výstava SOŠŘ na Světlé.
  • Zpěvák Jakub Smolík oslavil své životní jubileum. V úterý večer koncertoval ve velkém sále Jupiter clubu, jako exkluzivní host zazpíval Petr Kolář.
  • Dnes v úterý si v našem městě užíváme alespoň trochu slunečního svitu, na západ od nás mají zataženo nízkou oblačností (žlutá barva).

Rušení nočního klidu, potyčky a krádeže řešili strážníci v srpnu

ZPRÁVY - KRIMI - 2. 10. 2019 - komentářů 0

Přinášíme soupis událostí zachycených městskými strážníky za období - srpen 2019.


Potyčka před provozovnou


Dne 25.8.2019 přijali strážníci telefonické oznámení o potyčce osob na ulici Hornoměstská. Strážníci se neprodleně dostavili na místo, kde potyčku ukončili a ztotožnili všechny aktéry a svědky celé události. Celá událost byla po zpracování oznámena příslušnému správnímu orgánu jako přestupek proti občanskému soužití.

 

Chybějící dopravní značení


Dne 24.8.2019 bylo při preventivní činnosti na ulici Nad Gymnáziem zjištěno chybějící dopravní značení na místní komunikaci. O této závadě strážníci informovali správce komunikace, který neprodleně sjednal nápravu.

 

Závada na zabezpečovacím zařízení


Dne 9.8.2019 přijala hlídka MP telefonické oznámení od OOPČR s žádostí o součinnost ve věci houkajícího alarmu na ulici Tichá. Hlídka se neprodleně dostavila na místo, kde kontaktovala majitele domu, který hlídce uvedl, že má poruchu u zabezpečení domu a následně alarm vypnul. O zjištěných skutečnostech byla vyrozuměna PČR.

 

Krádeže zboží


Dne 6.8.2019 a 29.8.2019 přijala hlídka MP telefonické oznámení o drobné krádeži v jedné z provozoven na ulici U Tržiště. Hlídka se dostavila na místo, kde se v obou případech ke krádeži zboží zákazník přiznal, a po provedení nezbytných úkonů byl přestupek proti majetku projednán uložením pokuty příkazem na místě.
Dne 14.8.2019 bylo přijato telefonické oznámení o krádeži zboží v provozovně na ulici U Tržiště. Hlídka se dostavila na místo a po provedení všech nezbytných skutečností byl přestupek proti majetku oznámen správnímu orgánu.
Dne 28.8.2019 bylo přijato oznámení o krádeži zboží z jedné provozovny na ulici U tržiště. Hlídka se dostavila na místo, kde se přistižený zákazník ke krádeži přiznal. Vzhledem k okolnosti, že přistižený muž měl v minulosti nemalé zkušenosti s majetkovou trestnou činností, byl s podezřením na přečin krádeže předán Policii ČR.

 

Usměrnění provozu na komunikaci


Dne 6.8.2019 při preventivní činnosti na ulici Sokolovská, bylo hlídkou MP zjištěno nepojízdné vozidlo, které díky závadě vytvořilo překážku v provozu na silnici II/602. Strážníci na místě usměrňovali provoz do doby, než byla závada na vozidle odstraněna.

 

Psi na veřejném prostranství


Dne 5.8.2019 a 27.8.2019 bylo přijato telefonické oznámení o volně pobíhajících psech na veřejném prostranství. Strážníci psy odchytili a následně kontaktovali majitele, kteří si psy převzali na služebně MP s poučením ve smyslu vyhlášky města, která upravuje pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství obce a uložením pokuty příkazem na místě.
Dne 21.8.2019 přijala hlídka telefonické oznámení o volně pobíhajícím psu na cyklostezce Mostiště. Hlídka MP se dostavila na místo, kde psa odchytila a provedla kontrolu, zda není opatřen čipem nebo jiným identifikačním znakem s výsledkem negativním. Pes byl následně převezen do útulku pro zaběhlé psy.

 

Rušení nočního klidu


Dne 4.8.2019 přijala hlídka MP telefonické oznámení o rušení nočního klidu na ulici Záviškova, 11.8.2019 na ulici K Novému nádraží a dne 31.8.2019 na ulici Novosady. Ve všech případech byly osoby, které rušily noční klid poučeny o povinnosti dodržovat dobu nočního klidu, v uvedených oblastech strážníci navodili pokojný stav a jednotlivé události byly řešeny jako narušení veřejného pořádku.


Autor: MP Velké Meziříčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

19. 5. 2019 - Tři promile alkoholu v dechu řidiče v Křižanově

Policisté z obvodního oddělení Velké Meziříčí prováděli v rámci dopravně bezpečnostní akce dohled nad plynulostí a bezpečností v silničním provozu.

29. 8. 2019 - U Osové Bítýšky havaroval řidič s dodávkou, skončil v péči zdravotníků

Profesionální hasiči ze stanice Velká Bíteš vyjeli ve středu 28. srpna 2019 v 11.14 hod k ohlášené dopravní nehodě dodávkového automobilu na komunikaci spojující Osovou Bítýšku a Velkou Bíteš.

2. 7. 2019 - Policisté zjistili o víkendu 176 přestupků v dopravě

Policisté zahájili sérii letních dopravně bezpečnostních akcí.

2. 5. 2019 - Opilého muže policisté převezli na záchytku

Policisté integrovaného operačního střediska přijali v úterý 30. dubna kolem osmé hodiny večer na linku tísňového volání oznámení o muži, který slovně napadal ženu v domě na ulici Uhřínovská ve Velkém Meziříčí.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
EZH, a.s. - hledáme zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist