Dnes je 22. listopadu 2019, svátek má Cecílie, zítra Klement.
  • Rozhledna už od neděle svítí v barvách trikolory.
  • Cestovatel Dan Přibáň přijel ve středu večer do velkomeziříčského kina povídat o své neuvěřitelné cestě z Indie do Ćeské republiky ve žlutém trabantu
  • Kolona aut se táhne přes celé město. Provoz na dálničním mostě je velmi pomalý.
  • Nehoda na dálnici u exitu 146 VM východ směr Brno zkomplikovala středeční dopravu ve městě. Kolona se táhne po celém městě.
  • U katovny už leží první asflatová vrstva.

7 válců na pódium nestačí

SPORT - MOTOSPORT - 15. 10. 2019 - komentářů 0Posádka Tomáš Ouředníček/David Křípal s Ford Ranger na 4. místě v Mistrovství Maďarska.


První říjnový víkend se posádka týmu SouthRacing CE vydala do krásného lázeňského města Gyula v jihovýchodní části Maďarska. Předposlední závod Mistrovství Maďarska a FIA Central Europe Zone - SKUBA Cross Country Gyula byl letos přesunut z tradičního jarního termínu na termín podzimní. Na závodní týmy čekalo náročných 540 km z toho přes 340 rychlostních zkoušek.
 
 
Mechanici týmu UltimateDakar/SouthRacing v pátek do posledního okamžiku usilovně pracovali na autě, aby vše fungovalo na 100 %. Ale řízení při přejezdu z přejímek trochu zazlobilo a tak dobrou náladu vystřídaly obavy. Start v závodě byl pro tým velmi důležitý, neboť se testovaly všechny inovace pro nadcházející Dakar 2020.
 

Sobotní start ukázal náročnou trať plnou hlubokých děr a výmolů, díky kterým byla auta neustále více ve vzduchu, než na kolech. Na tyto podmínky sice nebyl podvozek Ford Rangeru ideálně nastaven, největší problém  ale nastal již po 10 kilometrech závodu, kdy motor ztratil výkon a výrazně změnil zvuk.

 

V servisu se motor po delší odstávce záhadně začal chovat opět správně, a i přes hektické konzultace s inženýrem ve Španělsku, se nepodařilo objevit žádnou příčinu této nečekané ztráty výkonu motoru. Poté tým už jen v naději doufal, že i další závodní den bude auto v pořádku a posádka zabojuje o pódium. V první nedělní rychlostní zkoušce posádka buggy z kategorie SSV na kluzkém povrchu, způsobeném nočním deštěm, nešťastně havarovala a musela být převezena do nemocnice. Závod byl proto na dlouhé hodiny zastaven. Konečné zdržení bylo v závěru tak velké, že organizátoři byli nuceni poslední rychlostní zkoušku zrušit. V předposlední rychlostní zkoušce se sice podařilo zajet 3. nejlepší čas, ale na celkové umístění to bohužel nestačilo, a tak posádka s lehkým zklamáním odjížděla domů, letos poprvé bez medaile.
 

„Můj oblíbený závod ukázal, že jsme sice řadu věcí vyřešili, ale opětovný boj s výkonem motoru jsme nevyhráli. Pozitivní je, že jsem hned v pondělí objednal nový motor a řídící elektroniku, protože na Dakar musí být vše na 100 %“ okomentoval závodní víkend Tomáš Ouředníček. „Soutěž byla spíše sprint, bohužel některé zásadní díry nebyly v roadbooku, na co doplatila jedna posádka, my jsme neudělali žádné chyby, ale 7 válců nestačilo na naše konkurenty“ dodal navigátor David Křípal.

 

Tým se nyní plně soustředí na přípravy na DAKAR2020. Technika odjíždí 5.12. z přístavu Marseille. Probíhají stále intenzivní jednání se sponzory, Ford Ranger projde opět důkladnou repasí a výměnou motoru i s řídící elektronikou, a novou kabeláží.

 

 
 
 

Autor: Tomáš Ouředníček

Publikoval: -kas-

Čtěte také

23. 4. 2019 - Zasloužený výsledek po dramatickém závodě

Tomáš Ourednicek s Davidem Kripalem úspěšně dokončili Morocco Desert Challenge 2019.

10. 10. 2019 - V Heřmanicích se jel na Václava poslední letošní závod Meteorit cupu

Krátce z posledního závodu sezóny v Dolních Heřmanicích!

21. 5. 2019 - Tomáš Ouředníček převzal ocenění osobnost roku 2019

Významného ocenění se o uplynulém víkendu dočkal dakarský závodník Tomáš Ouředníček. Z rukou ředitele motoristické výstavy LEGENDY 2019 Lubora Kose převzal prestižní ocenění OSOBNOST ROKU 2019.

2. 4. 2019 - Šílení Češi se vrací do pekla

Normální lidé obvykle nechtějí přijít do pekla. Ne úplně normální lidé, kteří již „okusili z pekelné hostiny“ se naopak snaží peklu vyhnout. Jak si tedy vysvětlit, že závodníci, kterým většina předpovídala konec...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Domov pro seniory Velké Meziříčí přijme: SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK / SOCIÁLNÍ PRACOVNICE
TOPlist