• Oslavu 30 let svobody uspořádalo také Město Velké Meziříčí v kině. Promítal se zbrusu nový dokument Diagnóza svoboda, zazpíval sbor gymnázia a vystoupili pamětníci listopadových událostí Vilém Lavický, Jiřina Kácalová, Joel Ruml, Emanuel Míšek.
  • Na náměstí se po 17. hodině konala poklidná demonstrace Milionu chvilek pro demokracii. Vystoupili pamětníci minulého režimu, revoluce v roce 1989 i nynější studenti.
  • Mezi lípami k pilíři tří barev autora Miroslava Štěpánka, který byl vytvořen ke stému výročí založení Československa, symbolu demokracie, lidé pokládali zapálené svíčky.
  • Do pochodu svobody a demokracie od gymnázia na náměstí se připojila více než stovka lidí.
  • Své osobní zážitky z revolučního roku lidem přiblížili na besedě Joel Ruml a hrabě Jan Podstatzský.

Proti Sigmě Olomouc uhrál tým FCVM vítězství

SPORT - FOTBAL - 21. 10. 2019 - komentářů 0

Ilustrační foto.

Zápas v Olomouci se hrál za velmi pěkného slunného počasí. Mezi diváky se objevil i slavný trenér Petr Uličný, který si zápas užíval.

Sigma Olomouc B - FC Velké Meziříčí 0:1 (0:1)

Hlavní rozhodčí : Slabý Jiří

Pomezní AR1-2 : Vojáček Milan, Zaoral Vít

ŽK : Gatus - Simr, Pavlík

Diváci : 20

Sestava domácí : Buchta – Sladký (46 Grygar), Neuer, Hála, Voleský(Galus) – Spáčil, Látal, Zíma, Zlatohlávek – Grečma (Langer), Zmrzlý (Baďura)– na lavici Grogr a trenér Chromý

Sestava hosté : Kruba – Pavlík, Šimáček, Komínek, Kriegsman – Dolejš (90.Kotoun), Puža, Mezlík (32.Šuta), Plichta, Demeter – Simr – na lavičce Sysel a trenér Smejkal

Od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího Slabého měli mírnou převahu domácí hráči, kteří se snažili o kombinační hru. Jejich útoky, ale většinou končili na velkém vápně, kde naše pozorná obrana rozprostřela svůj val. První šance domácích přišla ve 24 minutě z volného přímého kopu, ale Zmrzlý jen těsně minul branku. Ve 28 minutě přišla první naše velká šance, kdy se prosadil u brankové čáry Pavel Simr (vyhrál osobní souboj s dvojicí domácích hráčů) a parádně přihrál míč pod sebe do vápna Pavlovi Mezlíkovi. Míč bohužel poskočil a Pavel míč překopl nad branku Buchty. Bohužel po tomto zákroku musel Pavel Mezlík vystřídat. Ve 37 minutě poslal přihrávku Simrovi Dolejš. Pavel si míč zpracoval, udělal kličku domácímu obránci a křižnou střelou překonal v brance Buchtu. Ve 41 minutě jsme kopali z hranice velkého vápna volný přímý kop. Petr Dolejš trefil bohužel jen hráče ve zdi.

Druhý poločas měl podobný průběh jako první poločas. Domácí hráči se snažili dobýt naši branku, ale vše většinou končilo na vápně. První větší šance přišla v 80 minutě, kdy křižnou střelu Zlatohlávka vytěsnil mimo branku pozorný Rosta Kruba. V 83 minutě dobře kopl rohový kop Deméter, ale míč jen proletěl vápnem domácích. V 92 minutě domácí brankář nakopl z půlky hřiště tak dobře míč, že ten orazítkoval břevno naší branky.

Nejlepší hráči : Komínek, Šimáček, Puža

Vyjádření trenéra Smejkala: Dneska se kluci přesvědčili o tom, že když se zapojí do defenzívní činnosti celý tým, navíc když se nebudou vymýšlet nesmyslné přihrávky pokud je tým pod tlakem, tak se dá hrát i s Reálem Madrid. Směrem do předu jsme hráli spíše na brejky, ale na konec to slavilo úspěch, kdy Pavel Simr dal svou 150 branku za tým FC VM. Za předvedený herní výkon všech hráčů musím dnes smeknout klobouk a vyslovit velkou pochvalu.

zapis-o-utkani.pdf

Autor: Jaroslav Mynář

16. 10. 2019 - Úspěch fotbalové přípravky FCVM U9

Byla by velká škoda se nepodělit o tento fotbalový úspěch, který si tito mladí fotbalisté vybojovali během dvou předkvalifikačních a jednoho kvalifikačního turnaje a dostali se mezi 24 nejlepších týmů v ČR...

12. 7. 2019 - V srpnu začíná další ročník MSFL. Tým FCVM bude v prvním kole zajíždět do Znojma

První srpnový víkend odstartuje nová sezóna Moravskoslezské fotbalové ligy.

22. 4. 2019 - Pozvánka na páteční zápas A týmu

Náš A tým bude hrát v pátek v 17:00 hod na Tržáku proti Hodonínu, který bojuje o záchranu v soutěži.

4. 11. 2019 - Fotbalisté si z Hlučína vezou plný počet bodů

V 1. min obral Tonda Plichta o míč Heiníka, před bránou našel Pavla Simra, který vstřelil rychlý gól hostů 0:1.