• Oslavu 30 let svobody uspořádalo také Město Velké Meziříčí v kině. Promítal se zbrusu nový dokument Diagnóza svoboda, zazpíval sbor gymnázia a vystoupili pamětníci listopadových událostí Vilém Lavický, Jiřina Kácalová, Joel Ruml, Emanuel Míšek.
  • Na náměstí se po 17. hodině konala poklidná demonstrace Milionu chvilek pro demokracii. Vystoupili pamětníci minulého režimu, revoluce v roce 1989 i nynější studenti.
  • Mezi lípami k pilíři tří barev autora Miroslava Štěpánka, který byl vytvořen ke stému výročí založení Československa, symbolu demokracie, lidé pokládali zapálené svíčky.
  • Do pochodu svobody a demokracie od gymnázia na náměstí se připojila více než stovka lidí.
  • Své osobní zážitky z revolučního roku lidem přiblížili na besedě Joel Ruml a hrabě Jan Podstatzský.

HÁZENÁ: Dorost jasně přehrál Hustopeče

SPORT - HÁZENÁ - 21. 10. 2019 - komentářů 0

V pátém kole na naši palubovku přijely Hustopeče, které se před zápasem nacházely pouze o jednu příčku nad námi. My se však tentokrát mohli spolehnout na dvojici Mička-Strýček, kteří hostují v nejvyšší dorostenecké soutěži, a nejsou tak k dispozici na všechna naše utkání.

2. liga mladší dorostenci JM – 5. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – LEGATA Hustopeče 46:31 (19:16)

Úvod střetnutí byl poměrně vyrovnaný. My sice měli více ze hry, ale kvůli nepřesné koncovce s námi soupeř dokázal držet dlouho vyrovnaný stav. Po celou první půli jsme se soupeři nedokázali vzdálit na více než 3 zásahy, a tak byla partie stále otevřená.

Ve druhém poločase s námi hosté dokázali držet krok ještě 10 minut (40. min 24:21). Poté jsme konečně šňůrou 4 branek odskočili a definitivně zlomili odpor soupeře. V 50. minutě sice ještě rozhodnuto nebylo (35:29), ale hostům již znatelně docházely síly. Závěrečnou desetiminutovku jsme tak ovládli v poměru 11:2, a utkání tak dotáhli do 15 brankového vítezství.

V příštím kole zajíždíme na palubovku SKKP Brno, tedy jednoho z favoritů na první místo. Nebude nás tedy čekat nic snadného.

7m hody: 1/1:1/2, vyloučení 2:1, diváků 115

Sled branek: 0:4, 3:7, 5:13, 7:16, 9:19, 15:19, 18:22, 20:25, 24:26, 33:27, 33:28

Sestava a branky: Lukáš Dereha – Jakub Strýček (15), Filip Mička (11), Aleš Novotný (6), Alex Kuřátko (4/1), Martin Chalupa (3), Benjamin Rosa (3), Štěpán Klapal (2), Tomáš Rosa (1), Pavel Kotouček (1), trenér: Ladislav Šidlo

30. 4. 2019 - HÁZENÁ: Dorost zvládl souboj o 4. příčku

Od souboje čtvrtého celku s pátým se čekal velmi vyrovnaný průběh, navíc když soupeře od sebe před utkáním dělil pouze jeden bod.

2. 4. 2019 - HÁZENÁ: Dorost po kanonádě poskočil na 4. příčku

Dorostenci se na domácí půdě utkali proti Újezdu u Brna, v jehož dresu nastupuje nejlepší střelec soutěže. Ale tým okupuje až 9. příčku a tak jsme byli favoriti zápasu my.

13. 7. 2019 - HÁZENÁ: Hodnocení sezony 2018/2019 – muži

Muži vstupovali do sezony 2018/2019 s ambicemi hrát horní polovinu tabulky.

10. 9. 2019 - Starší dorostenky na domácím turnaji třetí

Starší dorostenky Tělocvičné jednoty Sokol Velké Meziříčí čeká již tento víkend úvodní soutěžní utkání na hřišti sestoupivšího týmu Jiskra Otrokovice.