• Oslavu 30 let svobody uspořádalo také Město Velké Meziříčí v kině. Promítal se zbrusu nový dokument Diagnóza svoboda, zazpíval sbor gymnázia a vystoupili pamětníci listopadových událostí Vilém Lavický, Jiřina Kácalová, Joel Ruml, Emanuel Míšek.
  • Na náměstí se po 17. hodině konala poklidná demonstrace Milionu chvilek pro demokracii. Vystoupili pamětníci minulého režimu, revoluce v roce 1989 i nynější studenti.
  • Mezi lípami k pilíři tří barev autora Miroslava Štěpánka, který byl vytvořen ke stému výročí založení Československa, symbolu demokracie, lidé pokládali zapálené svíčky.
  • Do pochodu svobody a demokracie od gymnázia na náměstí se připojila více než stovka lidí.
  • Své osobní zážitky z revolučního roku lidem přiblížili na besedě Joel Ruml a hrabě Jan Podstatzský.

Velkomeziříčští hokejisté zvítězili v Břeclavi

SPORT - HOKEJ - 21. 10. 2019 - komentářů 0

Foto z utkání

V sobotu 20.10. 2019 se velkomeziříčští hokejisté vydali k utkání 5. kola Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlínska do Břeclavi. Spolu s nimi se na utkání vypravila i dvacítka příznivců, kteří jen lehce vylepšili slabou návštěvu na velkém břeclavském stadionu. O to víc byli velkomeziříčští fanoušci na stadionu slyšet.

HC Lvi Břeclav – HHK VM 4:5 (2:2, 2:3, 0:0)

Góly a asistence: 03:16 Zháňal (Průdek), 18:05 Zháňal (Průdek, Papp), 29:11 Lokaj (Čápek), 37:43 Gabřiška (Zháňal, Papp) – 03:41 Střecha T. (Burian V., Křenek), 15:45 Křenek z trestného střílení, 21:49 Kochánek (Střecha F.), 30:36 Vlašín P. (Střecha F., Hrbatý), 30:55 Křenek (Ambrož, Burian V.).

Sestava HC Lvi Břeclav:

Král (Martinčík) – Dora, Göndör, Čápek, Papp – Zháňal, Bartoš, Sedláček – Průdek, Lenkovič, Gabřiška – Nešpor, Hrbatý, Lokaj – Svoboda, Kocúr.

Sestava HHK Velké Meziříčí:

Juda J. (Svoboda) – Báňa, Vlašín P., Burian V., Ambrož, Kochánek, Salát – Křenek, Matov, Střecha T. – Vlašín M., Bula, Sobotka – Střecha F., Strnad, Maštera – Rozmarín, Hrbatý.

Rozhodčí: Coufal – Bernard, Procházka.

Vyloučení: 2:7, využití: 0:0, v oslabení: 0:0

Střely na branku: 31:38 (15:9, 10:18, 6:11)

Procentuální úspěšnost brankářů:

Král         (BŘE)      - 86,84 % -  33 zákroků – 59 min.

Juda J.     (HHK)      - 87,10 % -   27 zákroků – 60 min.

Diváci: 138

Ve vyrovnaném utkání jsme o svém vítězství rozhodli dvěma slepenými góly v polovině utkání. Domácí dokázali ještě ve druhé části snížit na rozdíl jediného gólu, další změnu stavu už ale gólmani nedovolili a po bezbrankové třetí třetině vezeme z Břeclavi těsné vítězství 5:4.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou: tušil jsem, že to zde nebude jednoduché a zápas očekávání splnil. V první třetině nám chyběl větší zápal do hry a domácí toho využili k větší aktivitě. Ve druhé třetině jsme hráli více na puku, měli jsme více ze hry, odskočili jsme soupeři o dvě branky, ale po individuální chybě se soupeř opět dostal na kontakt. V poslední třetině bylo důležité, že jsme ubránili 4 minutové oslabení na úvod. Dál to bylo o jednom gólu, kterým jsme chtěli utkání zlomit, což se nedařilo a tak bylo o co hrát do poslední vteřiny. V závěru domácí hráli bez brankáře. I tuto pasáž jsme zvládli velice dobře a k ničemu vážnějšímu jsme je nepustili.

Ostatní výsledky pátého kola: HC Štika Rosice – HK Kroměříž 2:4, SKMB Boskovice – HC Brumov-Bylnice 8:1, HC Spartak Uherský Brod – TJ Sokol Březina 4:3, HC Uherské Hradiště – HC Spartak Velká Bíteš 3:6, Hokej Uherský Ostroh – Dynamiters Blansko HK 8:0, SHKM Hodonín – HC Uničov 0:4.

Program mužů na tento týden:

Sobota 26.10.2019  HHK Velké Meziříčí – HC Uherské Hradiště, začátek utkání v 17.30

Pondělí 28.10.2019  HC Spartak Velká Bíteš – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00

Autor: HHK VM

17. 9. 2019 - Velkomeziříčští hokejisté prohráli v odvetě na ledě Pelhřimova

O víkendu startuje další ročník Krajské ligy Jižní Moravy a Zlína. Velkomeziříčští hokejisté zajíždí do Rosic...

22. 10. 2019 - Hokejové béčko zdolalo Zastávku

Brankami v první a poslední minutě orámovali domácí hokejisté výhru nad svým soupeřem.

16. 9. 2019 - Junioři HHK si v neděli připsali první mistrovské body, když na domácím ledě porazili hráče Chotěboř

Přinášíme vám výsledkový servis zápasu týmů juniorů a žáků HHK Velké Meziříčí.

2. 9. 2019 - Hokejisté HHK porazili v pátek Pelhřimov, v něděli si poradili s Litomyšlí

Druhé přípravné utkání před sezónou 2019/2020 přineslo vyrovnanou partii s loni ještě druholigovým Pelhřimovem.