• Oslavu 30 let svobody uspořádalo také Město Velké Meziříčí v kině. Promítal se zbrusu nový dokument Diagnóza svoboda, zazpíval sbor gymnázia a vystoupili pamětníci listopadových událostí Vilém Lavický, Jiřina Kácalová, Joel Ruml, Emanuel Míšek.
  • Na náměstí se po 17. hodině konala poklidná demonstrace Milionu chvilek pro demokracii. Vystoupili pamětníci minulého režimu, revoluce v roce 1989 i nynější studenti.
  • Mezi lípami k pilíři tří barev autora Miroslava Štěpánka, který byl vytvořen ke stému výročí založení Československa, symbolu demokracie, lidé pokládali zapálené svíčky.
  • Do pochodu svobody a demokracie od gymnázia na náměstí se připojila více než stovka lidí.
  • Své osobní zážitky z revolučního roku lidem přiblížili na besedě Joel Ruml a hrabě Jan Podstatzský.

Béčko nad Náměstí zvítězilo až v nájezdech

SPORT - HOKEJ - 30. 10. 2019 - komentářů 0

Nevím už, kdy naposled se podařilo meziříčskému béčku zvítězit v Náměšti. Povedlo se to až nyní, ve 4. kole soutěže Vysočiny.

TJ Náměšť nad Oslavou - HHK Velké Meziříčí „B“ 4:5

po samostatných nájezdech (1:0, 3:3, 0:1, 0:0)

Rozhodčí: Sibera – Erat, Mezlík

Diváků: 91

Branky:12. Tóth (Bednář M. , Sázavský M. ), 22. Kejda (Bauer), 32. Vysloužil (Špaček, Bauer), 37. Vysloužil (Bauer) – 22. Vrána (Smejkal), 25. Štěpánek (Hubl), 27. Dundálek (Štěpánek), 43. Malec (Štěpánek), rozhodující nájezd Burian M.

Vyloučení: 5:5, navíc Bednář M. (Náměšť) 10 minut + do konce utkání za nesportovní chování

Využití: 1:0

Oslabení: 0:0

Střely na branku: 52:41

Náměšť: Bednář Václav (Sázavský Aleš) – Strnad Miroslav, Kejda, Krčál Jiří, Ošmera, Němec, Sklenář, Bednář Miroslav, Kohút, Bednář Petr, Strnad Tomáš, Kalhotka, Sázavský Michal, Špaček, Vysloužil, Bauer, Tóth

V. Meziříčí: Svoboda David (Šeba) – Pokorný, Chlubna – Peterka, Burian Martin - Dundálek, Štěpánek, Malec – Kudláček Jiří, Barák, Hubl - Bernat, Smejkal, Vrána

Úvodní třetina patřila domácím hokejistům. Svojí typickou kombinační hrou si vytvářeli brankové příležitosti a jen díky výbornému Davidu Svobodovi se jim nedařilo skórovat. Povedlo se to až ve dvanácté minutě Tóthovi, jehož našli osamoceného před bránou Michal Sázavský a Miroslav Bednář. Pro Bednáře to byla poslední hokejová akce zápasu. O tři minuty později jej totiž za zbytečné protesty rozhodčí Sibera poslal do sprch.

Po dvou minutách prostřední části zvýšil Kejda po přihrávce Bauera na 2:0 a zdálo se, že Náměšť bude plynule navyšovat svůj náskok. Hned po vhazování ale její hráči vyrobili hrubku před vlastní bránou. Puku se zmocnil Smejkal a z jeho nahrávky hbitě zavěsil Vrána. Hosté z Mezu rázem vycítili problémy v domácí obraně a během dalších pěti minut otočili stav utkání. Ve 25.´ střílí Štěpánek po asistenci Hubla a ve 26.´ znovu Štěpánek, tentokrát v roli nahrávače, nabídl gólovou střelu Dundálkovi. Hráče Náměště vrátila do hry přesilovka. Ve 32. minutě ji zužitkoval Vysloužil po přihrávkách Bauera se Špačkem. Vysloužil ještě o pět minut později dostal domácí do vedení, když mu znovu asistoval Bauer, ale byl to, jak se později ukázalo, jejich poslední zásah. Po této brance dostali ještě svého soupeře pod tlak, ale k jeho zúročení jim nepomohla ani početní výhoda na konci třetiny.

Ubráněné oslabení nakoplo hráče HHK. Poslední část začali náporem na domácí bránu a to se jim velmi brzy vyplatilo. Ve 43.´ vystřelil Lukáš Štěpánek, jeho ránu Václav Bednář vyrazil aby mu ji pohotově vrátil pod víko Malec. Do konce utkání se pak hrál vyrovnaný hokej a šance, které na obou stranách vznikly, úspěšně likvidovali oba gólmani. Půl minuty před závěrem dostala Náměšť ještě početní výhodu, ale meziříčští si svůj bod pohlídali.

A pohlídali si nakonec i ten druhý. Po přečkání přesilové hry domácích, jenž se přenesla do prodloužení, dostali nakonec stejnou výhodu i oni. A když také neuspěli s jejím využitím, musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich pak oproti jednomu proměněnému Náměští skórovali dvakrát. Úspěšní byli Jiří Kudláček a Martin Burian, jenž dal ten rozhodující.

Další výsledky 4. kola: Polička – V. Bíteš „B“ 6:2

Zastávka – Bystřice 4:5 po nájezdech

Telč - volno

V příštím kole máme volno. Další utkání máme až v neděli 10.11. 2019 doma s Bystřicí nad Pernštejnem. Hrát se bude od 15.45 hodin.

Autor: Vladimír Hort

4. 9. 2019 - Přijďte ve středu 25.9.2018 na zimní stadion ve Velkém Meziříčí na akci Týden hokeje

Ve středu 25.9.2019 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou.

12. 9. 2019 - V pátek začne 17. ročník městské ligy

Na zimním stadionu ve Velkém Meziříčí začne od 13. září 2019 již 17. ročník městské ligy.

18. 3. 2019 - Junioři HHK prohráli na ledě lídra regionální ligy

Přinášíme vám výsledkový servis zápasů týmu juniorů, mladších a starších žáků HHK Velké Meziříčí.

22. 8. 2019 - Velkomeziříčští zahájili přípravu na ledě

V pondělí v 8 hodin ráno vyjeli na zbrusu nový led junioři HHK. Do přípravy se postupně zapojily všechny mládežnické kategorie.