Dnes je 18. listopadu 2019, svátek má Romana, zítra Alžběta.
  • Oslavu 30 let svobody uspořádalo také Město Velké Meziříčí v kině. Promítal se zbrusu nový dokument Diagnóza svoboda, zazpíval sbor gymnázia a vystoupili pamětníci listopadových událostí Vilém Lavický, Jiřina Kácalová, Joel Ruml, Emanuel Míšek.
  • Na náměstí se po 17. hodině konala poklidná demonstrace Milionu chvilek pro demokracii. Vystoupili pamětníci minulého režimu, revoluce v roce 1989 i nynější studenti.
  • Mezi lípami k pilíři tří barev autora Miroslava Štěpánka, který byl vytvořen ke stému výročí založení Československa, symbolu demokracie, lidé pokládali zapálené svíčky.
  • Do pochodu svobody a demokracie od gymnázia na náměstí se připojila více než stovka lidí.
  • Své osobní zážitky z revolučního roku lidem přiblížili na besedě Joel Ruml a hrabě Jan Podstatzský.

Ministr Kremlík: Zásadní je dokončit modernizaci mostu Vysočina

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 30. 10. 2019 - komentářů 0

Tiskový brífing po jednání na radnici.
Tiskový brífing po jednání na radnici.
foto: -kaš-
Oficiální jednání na radnici ve VM.Velké Meziříčí/Praha - V úterý 29. října na pozvání poslankyně Moniky Oborné zavítal na Vysočinu ministr dopravy Vladimír Kremlík.


Kolony, které skoro každý den zatěžují občany, byly předmětem jednání na radnici ve Velkém Meziříčí. Z podnětu poslankyně Oborné se zde sešli starosta města Josef Komínek a ministr dopravy Kremlík. „Jsem přesvědčená, že Velké Meziříčí si zaslouží pozornost z důvodu dlouhodobě komplikované dopravní situace ve městě, která je spojená s opravou dálničního mostu. Jedná se o vážnou situaci, která trápí především místní obyvatele, proto jsem pana ministra Kremlíka pozvala." vysvětluje návštěvu ministra poslankyně. Jednání se zúčastnil také náměstek hejtmana Martin Kukla a radní města Velké Meziříčí pro dopravu František Smažil. K obvyklým problémům s hlukem z dálnice, město zatěžuje problém v podobě objíždění dálnice v souvislosti s její modernizací.

 

Z našeho pohledu je zásadní dokončit modernizaci mostu Vysočina," uvedl ministr Kremlík. Přislíbil, že hotovo by mělo být v listopadu příštího roku, ale bude se snažit dojednat urychlení stavby. Použitá technologie přinese i snížení hlukové zátěže."

 

Představitelé města dále s ministrem diskutovali o úsekovém měření rychlosti, vysokorychlostní vážení kamionů nebo vynucení zákazu vjezdu kamionů, které právě ve Velkém Meziříčí působí značně potíže.

 

K nejdůležitějším otázkám patřila možnost zrušení dálničního poplatku na D1 v úseku mezi EXIT 141 Velké Meziříčí západ a EXIT 146 Velké Meziříčí východ, který by občanům města mohl sloužit jako obchvat. Pan ministr přítomné upozornil, že tato otázka je pro letošní rok uzavřena. Diskusi na toto téma ale nevyloučil v příštím roce. „Myslím, že dnešní jednání bylo velmi přínosné pro obě strany,“ shrnula poslankyně Oborná.

 

V závěru jsme si ještě s panem ministrem prohlédli staveniště na mostu Vysočina. Práce by zde pro letošní rok měly být ukončeny do konce listopadu. A pana ministra si ohlídám, aby na svůj slib příští rok nezapomněl," doplnila poslankyně.

 


Autor: tisková zpráva, Ing. Monika Oborná poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

-mg-8462.jpg  -mg-8465.jpg  -mg-8466.jpg  -mg-8471.jpg  -mg-8475.jpg  -mg-8477.jpg  -mg-8481.jpg  -mg-8484.jpg  -mg-8485.jpg  73404032-2181712185462608-7342844718247575552-o.jpg  img-20191030-092048.jpg  img-20191030-092032.jpg  

Čtěte také

19. 9. 2019 - Starosta a dva zastupitelé jsou na návštěvě bulharského města Provadia

Velké Meziříčí může získat další partnerské město.

25. 7. 2019 - Řidič nadýchal přes dvě promile

Velkomeziříčští policisté zastavili ve středu 24. července kolem sedmé hodiny večer na ulici Radnická osobní automobil Peugeot, jehož řidičem byl dvacetiletý muž. V rámci silniční kontroly policisté u muže provedli dechovou zkoušku, která...

21. 8. 2019 - Město hledá nového vedoucího městské policie

Starosta města Velké Meziříčí vyhlašuje výběrové řízení na pozici vedoucího Městské policie Velké Meziříčí.

8. 4. 2019 - Haló! Hledá se policie ČR

Doposud jsem nepochopil, proč řidiči, kteří jedou z Brna na Prahu a měli by chvíli počkat na dálnici D1 kvůli malému zdržení při průjezdu přes zúžení na dálničním mostě na D1, sjíždějí...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist