Dnes je 18. listopadu 2019, svátek má Romana, zítra Alžběta.
  • Oslavu 30 let svobody uspořádalo také Město Velké Meziříčí v kině. Promítal se zbrusu nový dokument Diagnóza svoboda, zazpíval sbor gymnázia a vystoupili pamětníci listopadových událostí Vilém Lavický, Jiřina Kácalová, Joel Ruml, Emanuel Míšek.
  • Na náměstí se po 17. hodině konala poklidná demonstrace Milionu chvilek pro demokracii. Vystoupili pamětníci minulého režimu, revoluce v roce 1989 i nynější studenti.
  • Mezi lípami k pilíři tří barev autora Miroslava Štěpánka, který byl vytvořen ke stému výročí založení Československa, symbolu demokracie, lidé pokládali zapálené svíčky.
  • Do pochodu svobody a demokracie od gymnázia na náměstí se připojila více než stovka lidí.
  • Své osobní zážitky z revolučního roku lidem přiblížili na besedě Joel Ruml a hrabě Jan Podstatzský.

Volejbalový svátek v tělocvičně Kostelní

SPORT - VOLEJBAL - 1. 11. 2019 - komentářů 0

Ze středečního zápasu.
Ze středečního zápasu.
foto: -kaš-
Máme za sebou další historický mezník. Po postupu do 2. kola českého poháru jsme přivítali v naší tělocvičně momentálně čtvrtý celek extraligové tabulky Lvi Praha.


Ještě nikdy jsme se na domácí půdě s žádným týmem nejvyšší volejbalové soutěže neutkali, takže i pro nás to byl volejbalový svátek. Také tomu odpovídala propagace, do které se pustil hlavně Víťa Šimek za přispění Ondy Žaby a ostatních hráčů. Plakáty, videopozvánky kolovaly celých 14 dnů na facebooku i v tištěném tisku a internetových medií Velkého Meziříčí. Očekávala se tudíž pořádná návštěva. A taky ano. Dlouho nebylo na volejbale tolik diváků jako ve středečním podvečeru. Oba týmy čekala velice přátelská atmosféra podporovaná spíkrem Jakubem Ulčem. Nastoupili jsme v obvyklé sestavě s Víťou Šimkem na nahrávce, Jirkou Hurytou a Adamem Benáčkem na bloku, Ríšou Stanislavem a Romanem Jašou na smeči a pod vedením kapitána a univerzála Honzy Kučery. Obranu řídila obě libera Mára Slavík a Jirka Koukal. Po počáteční naší nervozitě z jmen a síly soupeře jsme postupně vyrovnávali hru, i když pražští Lvi měli celý set navrch. V závěru vystřídali ještě Ondra Žaba a Dominik Medek a zkorigovali jsme výsledek prvního setu na 19:25. Od druhého setu jsme však začali hrát mnohem odvážněji a hosty jsme nepustili do většího náskoku. Dobře jsme podávali i útočili. I v příjmu jsme se Lvům vyrovnali. Jen v blokování jsme trochu zaostali (4 naše bloky proti 10 soupeřovým). Favorit zápasu však dotáhl i druhý set ve svůj prospěch a vyhrál 25:21. V třetím set u jsme ještě přidali, zvýšila se naše agresivita a razance na podání i útoku, začali jsme i v poli vybírat tvrdé smeče a uhrávat bodové míče. Stav byl dlouho nerozhodný a až v závěru jsme utekli a dotáhli set do vítězného konce pro nás. 25:22.!! Další set byl i nadále velkou bitvou a diváci si určitě přišli na své. Praha byla velkým favoritem (v pavouku druhého kola byla papírově a nakonec i skutečně nejsilnější), ale musela s námi o vítězství bojovat. Zkušeně si vytvořila sice malý, ale přeci jen náskok, který udržela až do konce setu a i celého zápasu. Vítězstvím 25:22 a na sety 3:1 si odvezla si postup do čtvrtfinále. Zápas se určitě musel líbit. K jeho zdárnému průběhu nakonec přispěli i oba brněnští rozhodčí Petr Horký a Mirek Novák, který velice citlivě posuzovali i nečistě zahrané míče a nechali hře volný průběh. Nakonec poděkování patří všem divákům. Vytvořili v hale výbornou atmosféru. V divácké kulise se vždy hraje mnohem lépe, jak před prázdnými tribunami. Potěšila i spontánní účast většiny našeho žákovského a juniorského družstva a jejich pomoc se zápisem a podáváním míčů. Nakonec jsou to právě junioři i žáci, kteří nikdy nevynechají návštěvu zápasů dospělých, ostatně týmu, kde jednou stávající hráče nahradí. Zápas se určitě povedl a líbil se všem. Je to nejlepší pozvánka na víkendové zápasy 8. a 9.listopadu, kdy přivítáme nejprve v pátek 8.11. v 19:30 loňského vítěze 1. ligy Sokol Bučovice a v sobotu 9.11. v 17:00 hodin Staré Město. Společná fotka hráčů obou týmů je důkazem toho, že všichni byli maximálně spokojeni.

 

Spartak Velké Meziříčí – Lvi Praha 1:3 (-19,-21,22,-22)

 

Sestavy:

Velké Meziříčí: Šimek, Jaša, Huryta, Kučera, Stanislav, Benáček, Žaba O. Žaba Š, Medek, Vácha, Smetana, Pospíšil,libera: Slavík, Koukal

 

Lvi Praha: Krajčovič, Kozák, Špulák, Šulc, Král, Bartůněk, Piasetskyi, Michajlovič, Thomas Dougla, libera: Kovařík, Ježek.

 


Autor: Velké Meziříčí, 1.11.2019 Petr Juda

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

-mg-8555.jpg  -mg-8562.jpg  -mg-8576.jpg  -mg-8579.jpg  -mg-8594.jpg  -mg-8599.jpg  -mg-8601.jpg  -mg-8604.jpg  -mg-8610.jpg  -mg-8612.jpg  

Čtěte také

17. 4. 2019 - Juniorům jde o všechno

O nastávajícím velikonočním víkendu půjde volejbalovým juniorům o udržení v nejvyšší mládežnické soutěži.

4. 10. 2019 - Volejbal: Muži exclentně, Junioři na startu

Začátek 1. volejbalové ligy nám vyšel jako nikdy.

13. 7. 2019 - Volejbal: Znovu do Tisna

Soustředěním v chorvatském Tisnu (26.5.-2.6.) začala pro nás příprava na další sezónu.

8. 11. 2019 - Pozvánka na víkendové zápasy 1. ligy mužů ve volejbale

Zveme všechny naše příznivce na utkání 9. a 10. kola 1. volejbalové ligy.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
STAVBY CHALUPA
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Jelínkova vila hledá číšníka/servírku
TOPlist