Dnes je 29. února 2020, svátek má Horymír, zítra Bedřich.
  • Výstavní sál muzea rozvoněly cukrářské dobroty. Konala se vernisáž výstavy mapující cukrárny nejen první republiky ve Velkém Meziříčí.
  • První čtvrtfinálové utkání s Břeclaví nakonec dobře dopadlo pro domácí tým HHK, když z nepříznového stavu 0:4, dokázal otočit na konečných 6:4.
  • V neděli večer to ve velkém sále Jupiter clubu pořádně rozjeli kladenští Beatles revival.
  • Takto dopadla autobusová zastávka na Hornoměstské po sobotní večerní nehodě.
  • Po celou neděli na vedlejším svahu na Fajtově kopci probíhá lyžařská soutěž Sporten cup pro děti, dospělé i týmy.

Volejbalový svátek v tělocvičně Kostelní

SPORT - VOLEJBAL - 1. 11. 2019 - komentářů 0

Ze středečního zápasu.

Máme za sebou další historický mezník. Po postupu do 2. kola českého poháru jsme přivítali v naší tělocvičně momentálně čtvrtý celek extraligové tabulky Lvi Praha.

Ještě nikdy jsme se na domácí půdě s žádným týmem nejvyšší volejbalové soutěže neutkali, takže i pro nás to byl volejbalový svátek. Také tomu odpovídala propagace, do které se pustil hlavně Víťa Šimek za přispění Ondy Žaby a ostatních hráčů. Plakáty, videopozvánky kolovaly celých 14 dnů na facebooku i v tištěném tisku a internetových medií Velkého Meziříčí. Očekávala se tudíž pořádná návštěva. A taky ano. Dlouho nebylo na volejbale tolik diváků jako ve středečním podvečeru. Oba týmy čekala velice přátelská atmosféra podporovaná spíkrem Jakubem Ulčem. Nastoupili jsme v obvyklé sestavě s Víťou Šimkem na nahrávce, Jirkou Hurytou a Adamem Benáčkem na bloku, Ríšou Stanislavem a Romanem Jašou na smeči a pod vedením kapitána a univerzála Honzy Kučery. Obranu řídila obě libera Mára Slavík a Jirka Koukal. Po počáteční naší nervozitě z jmen a síly soupeře jsme postupně vyrovnávali hru, i když pražští Lvi měli celý set navrch. V závěru vystřídali ještě Ondra Žaba a Dominik Medek a zkorigovali jsme výsledek prvního setu na 19:25. Od druhého setu jsme však začali hrát mnohem odvážněji a hosty jsme nepustili do většího náskoku. Dobře jsme podávali i útočili. I v příjmu jsme se Lvům vyrovnali. Jen v blokování jsme trochu zaostali (4 naše bloky proti 10 soupeřovým). Favorit zápasu však dotáhl i druhý set ve svůj prospěch a vyhrál 25:21. V třetím set u jsme ještě přidali, zvýšila se naše agresivita a razance na podání i útoku, začali jsme i v poli vybírat tvrdé smeče a uhrávat bodové míče. Stav byl dlouho nerozhodný a až v závěru jsme utekli a dotáhli set do vítězného konce pro nás. 25:22.!! Další set byl i nadále velkou bitvou a diváci si určitě přišli na své. Praha byla velkým favoritem (v pavouku druhého kola byla papírově a nakonec i skutečně nejsilnější), ale musela s námi o vítězství bojovat. Zkušeně si vytvořila sice malý, ale přeci jen náskok, který udržela až do konce setu a i celého zápasu. Vítězstvím 25:22 a na sety 3:1 si odvezla si postup do čtvrtfinále. Zápas se určitě musel líbit. K jeho zdárnému průběhu nakonec přispěli i oba brněnští rozhodčí Petr Horký a Mirek Novák, který velice citlivě posuzovali i nečistě zahrané míče a nechali hře volný průběh. Nakonec poděkování patří všem divákům. Vytvořili v hale výbornou atmosféru. V divácké kulise se vždy hraje mnohem lépe, jak před prázdnými tribunami. Potěšila i spontánní účast většiny našeho žákovského a juniorského družstva a jejich pomoc se zápisem a podáváním míčů. Nakonec jsou to právě junioři i žáci, kteří nikdy nevynechají návštěvu zápasů dospělých, ostatně týmu, kde jednou stávající hráče nahradí. Zápas se určitě povedl a líbil se všem. Je to nejlepší pozvánka na víkendové zápasy 8. a 9.listopadu, kdy přivítáme nejprve v pátek 8.11. v 19:30 loňského vítěze 1. ligy Sokol Bučovice a v sobotu 9.11. v 17:00 hodin Staré Město. Společná fotka hráčů obou týmů je důkazem toho, že všichni byli maximálně spokojeni.

Spartak Velké Meziříčí – Lvi Praha 1:3 (-19,-21,22,-22)

Sestavy:

Velké Meziříčí: Šimek, Jaša, Huryta, Kučera, Stanislav, Benáček, Žaba O. Žaba Š, Medek, Vácha, Smetana, Pospíšil,libera: Slavík, Koukal

Lvi Praha: Krajčovič, Kozák, Špulák, Šulc, Král, Bartůněk, Piasetskyi, Michajlovič, Thomas Dougla, libera: Kovařík, Ježek.

Autor: Velké Meziříčí, 1.11.2019 Petr Juda

Fotogalerie

5. 12. 2019 - Extraliga juniorů: Postup nevyšel, přišel pád!

V pořadí třetí turnaj (z pěti) extraligy juniorů máme za sebou. Nedopadl pro nás dobře, co se týká výsledku.

4. 10. 2019 - Volejbal: Muži exclentně, Junioři na startu

Začátek 1. volejbalové ligy nám vyšel jako nikdy.

15. 11. 2019 - Muži vydolovali 4 body a jsou třetí!

Muže čekali soupeři, kteří jsou v tabulce před nimi. V pátek v poslední době největší rival, momentálně druhé Bučovice, v sobotu potom třetí celek 1. ligy Staré Město.

4. 2. 2020 - Jsou porážky, které nebolí

Téměř samé porážky nás potkaly minulý týden. Přesto netruchlíme. Ne, že by nám bylo jedno, jestli vyhrajeme nebo prohrajeme, ale někdy se stává, že porážka není frustrací, ale povzbuzením do dalších bojů.