Dnes je 20. ledna 2020, svátek má Ilona, zítra Běla.
  • Katovna se dnes již popáté otevřela veřejnosti. Čeká zde na vás mnoho dobrého a zajímavého. Přijďte.
  • Jedna z dalších mnoha nehod na obchvatu na Třebíč u obce Oslavice.
  • Dopravní info opět označuje nehodu úplně jinde než je. Stala se na křižovatce na obchvatu mezi Velkým Meziříčí a obcí Oslavice
  • 15.01.2020 18:40-Technická Pomoc - Odstranění stromu - Horní Heřmanice ➡️ Telečkov - Odstranění stromu z komunikace. Zasahující jednotky SDH Velké Meziříčí
  • Tým HHK ve středečním derby vyklepal bítešský Spartak vysoko 7:0.

Strážníci v říjnu řešili podnapilé mladistvé, zákazy kouření i dvě napadení

ZPRÁVY - KRIMI - 26. 11. 2019 - komentářů 0

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: archiv NovinyVM

Přinášíme soupis událostí zachycených městskými strážníky za období - říjen 2019.


Poškození cizího zařízení


Dne 31. 10. 2019 se na služebnu MP dostavil vedoucí provozu Vodárenská a.s., pobočka Velké Meziříčí a oznámil poškození zámku hlavního uzávěru vody před jedním z domů na ulici Nábřeží, do kterého byl zastaven přívod vody z důvodu neplacení záloh za odběr vody. Hlídka událost zadokumentovala a podezření z přestupku proti majetku oznámila příslušnému správnímu orgánu.

 

Napadl matku


Dne 25. 10. 2019 bylo na služebně MP přijato oznámení, ve kterém oznamovatelka uvedla, že ji fyzicky napadl syn a vyhrožoval jí, že ji zabije. Hlídka MP se s oznamovatelkou neprodleně dostavila na místo, kde syna vyzvala k provedení dechové zkoušky s pozitivním výsledkem. Podezřelý byl převezen do PZS Jihlava k odbornému vystřízlivění. Oznamovatelce byla přivolána ZZS Kraje Vysočina a po vyšetření lékařem byla převezena do nemocnice. Strážníci událost zadokumentovali a následně podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití oznámili příslušnému správnímu orgánu.

 

Pes na veřejném prostranství


Dne 22. 10. 2019 bylo přijato telefonické oznámení o volně pobíhajícím psu na ulici Oslavická, kterého oznamovatel odchytil. Hlídka MP se dostavila na místo, kde si psa převzala. Při provádění úkonů zda není pes opatřen známkou, čipem nebo jiným identifikačním znakem se k hlídce dostavila majitelka psa, které byl následně předán. Věc byla řešena jako porušení příslušného ustanovení vyhlášky města, kterou se upravují pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství.

 

Veřejné pohoršení


Dne 22. 10. 2019 bylo přijato telefonické oznámení o podnapilých osobách na ulici Rozkoš, které se měly nevhodně chovat na veřejném prostranství. Hlídka MP se dostavila na místo a po provedení nezbytných úkonů dvě osoby z místa vykázala. Třetí osobě byla přivolána ZZS Kraje Vysočina a po provedení vyšetření lékař rozhodl o převozu osoby do nemocnice.

 

Krádež zboží


Dne 18. 10. 2019 bylo hlídce MP oznamováno podezření z krádeže zboží v provozovně na ulici Novosady. Přistižený zákazník se strážníkům na místě ke krádeži přiznal a přestupek proti majetku byl projednán uložením pokuty příkazem na místě.

 

Porušily zákaz kouření


Ve dnech 16. 10. a 17. 10. 2019 bylo přijato telefonické oznámení, ve kterém oznamovatel hlídce MP sdělil, že jejich svěřenkyně kouřily v budově školského zařízení. Vzhledem k tomu, že dívky kouřily v místě, kde je to příslušným ustanovením zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek zakázáno, byl jejich přestupek projednán uložením pokuty příkazem na místě.

 

Mladík pod vlivem alkoholu


Dne 11. 10. 2019 přijala hlídka MP telefonické oznámení o skupince osob, která na dětském hřišti na ulici Oslavická konzumuje alkoholické nápoje a kouří. Hlídka se neprodleně dostavila na místo a při provádění nezbytných úkonů byla zjištěna nezletilá osoba pod vlivem alkoholu. Vzhledem k tomu, že mladík nedosáhl plnoletosti, byl o situaci vyrozuměn zákonný zástupce, který si jej převzal na služebně MP. Poznatky o celé události byly předány OSPOD a podezření z přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu.

 

Napadení osoby


Dne 10. 10. 2019 přijala hlídka MP telefonické oznámení s žádostí o součinnost od OOPČR, ve věci fyzického napadení osoby v jedné z provozoven na ulici K Novému nádraží. Hlídka se neprodleně dostavila na místo, kde oznamovatelka hlídce sdělila, že do manžela při nákupu narazil muž a ten v důsledku nárazu spadl a způsobil si zranění. ZZS Kraje Vysočina poskytla zraněnému první pomoc a následně jej převezla do nemocnice. Strážníci na místě provedli nezbytné úkony k zadokumentování události a věc předali jako podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví PČR k dořešení.

 

Zhoršené rozhledové podmínky


Dne 9. 10. 2019 přijala hlídka MP telefonické oznámení s žádostí o prořezání vegetace, která překrývá dopravní značení ve směru od obce Vídeň a brání v rozhledových podmínkách při výjezdu z křižovatky. Strážníci situaci prověřili a vyrozuměli správce komunikace s žádostí o prořez přerostlé vegetace.

 

Podnapilá osoba


Dne 3. 10. 2019 bylo přijato telefonické oznámení o podnapilé osobě, která může ohrožovat bezpečnost a plynulost silničního provozu na ulici Karlov. Hlídka MP se neprodleně dostavila na místo a po provedení nezbytných úkonů byla osoba za pomoci strážníků odvedena do nedalekého místa bydliště, kde se o ni postarala odpovědná osoba.


Autor: MP Velké Meziříčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

12. 8. 2019 - Řidič srazil chodce a s místa nehody ujel, policisté ho brzy vypátrali

V neděli 11. srpna krátce po páté hodině ranní přijali policisté na integrovaném operačním středisku oznámení o nálezu muže, který ležel bez známek života na silnici III. třídy mezi obcemi Bohdalov a...

2. 7. 2019 - Cizinec v bytě ve Velkém Meziříčí ukrýval v gauči jedenadvacet miliónů korun

V polovině minulého týdne proběhla ve Velkém Meziříčí neobvyklá policejní akce.

8. 11. 2019 - Pod vlivem alkoholu napadl přítelkyni

Ve čtvrtek 7. listopadu okolo druhé hodiny odpoledne vyjížděli policisté z obvodního oddělení Velké Meziříčí do ulice Družstevní, kde mělo docházet ke hrubému jednání muže vůči své přítelkyni.

24. 9. 2019 - Senior zabloudil v lese u Skleného, policisté ho během třiceti minut vypátrali

V pátek 20. září kolem půl jedné odpoledne přijali policisté na linku tísňového volání oznámení od ženy, která uvedla, že jí kontaktoval její třiadevadesátiletý dědeček, který jí řekl, že odjel na houby...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist