• Katovna se dnes již popáté otevřela veřejnosti. Čeká zde na vás mnoho dobrého a zajímavého. Přijďte.
  • Tým HHK ve středečním derby vyklepal bítešský Spartak vysoko 7:0.

HÁZENÁ: Po výhře ženy přezimují na 1. pozici

SPORT - HÁZENÁ - 9. 12. 2019 - komentářů 0

Foto ze zápasu.

V posledním zápase podzimní části se ženy postavily proti aktuálnímu lídru tabulky. Bohumín byl v dosavadním průběhu soutěže stoprocentní a neztratil ani bod. Náš tým ale doposud také nepoznal hořkost porážky a celky od sebe dělil jediný bod. Čekala se tak velká házenkářská bitva.

2. liga ženy - východ – 10. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – 1. SC Bohumín 27:15 (14:6)

Do utkání vstoupila obě družstva s dobrými obranami, přes které se útočící hráčky těžce prosazovaly. V 7. minutě svítilo na tabuli 2:3 pro hostující celek. To bylo ovšem naposledy, co Bohumín vedl. Naše obrana makala na výbornou. Do toho se ke skvělému výkonu rozchytala brankářka Jarča Šabacká, která v následujících 15 minutách nepustila míč za svá záda. Toto jsme dokázaly zužitkovat v náš prospěch a pomalu jsme si budovaly náskok. Pět minut před poločasovou pauzou jsme tak vedly již 10:4. Toto vedení jsme ale dokázaly ještě navýšit, a do šaten jsme tak odcházeli s 8 brankovým náskokem.

Ve druhém dějství jsme nic nenechaly náhodě a soupeřkám jsme nedovolily snížit na méně než sedmibrankový rozdíl. Ba naopak, náš náskok jsme ještě navyšovaly. Střelecky tým táhla především Iva Závišková, která vsítila úctyhodných 15 branek. Ale skvěle hrály všechny holky a je nutno vyzdvihnout především výkon celé obrany, kterou máme v lize nejlepší. Utkání jsme tak s přehledem dotáhly do vítězného konce v poměru 27:15.

Tato výhra nám zajistila, že přezimujeme na první pozici s jednobodovým náskokem na našeho dnešního soupeře z Bohumína. Je nutné také zmínit, že za celý podzim jsme nepoznaly hořkost porážky, tak doufejme, že tato série nám vydrží co nejdéle.

Sled branek: 2:1, 2:3, 8:3, 10:4, 13:5, 16:7, 18:10, 19:12, 25:13, 27:15

7m hody 3/3:2/3 vyloučení 3:2, diváků 88

Sestava a branky:  Jarmila Šabacká, Veronika Blažková – Iva Závišková (15/3), Denisa Hladíková (5), Kateřina Závišková (2), Markéta Pospíšilová (1), Denisa Pártlová (1), Romana Doležalová (1), Kristýna Cahová (1), Michaela Homolová (1), Lenka Pacalová, Veronika Špinarová, vedoucí družstva Jana Šidlová.

Fotogalerie

2. 12. 2019 - HÁZENÁ: Muži kvůli špatnému vstupu do druhé půle prohráli v Kostelci n. H.

K letošnímu poslednímu venkovnímu utkání jsme zajížděli na palubovku desátého celku soutěže - Kostelce na Hané. I přes postavení v tabulce jsme věděli, že nás nečeká nic snadného. Vždyť domácí, jako jediný...

30. 9. 2019 - HÁZENÁ: První domácí utkání sezony muži zvládli

Po výprasku v Telnici chtěli naši muži odčinit tento špatný výsledek a uvést se v domácí hale výhrou. Naše lavička byla pro tento zápas kompletní a na výkonu mužstva to bylo znát.

11. 11. 2019 - HÁZENÁ: Dorost splnil povinnost a porazil Chrudim

V rámci 7. kola jsme na naší palubovce přivítali předposlední celek soutěže z Chrudimi. Proti tomuto soupeři jsme chtěli naplno bodovat a posunout se do vyšších pater tabulky.