Dnes je 4. srpna 2020, svátek má Dominik, zítra Kristián.
  • Řeka Balinka dosáhla ve 14 hodin 1. stupeň povodňové aktivity, do večera opět začala klesat.
  • Jejkovská brána u vjezdu na náměstí od hlavní pošty v Třebíči je od 1. srpna do 15. září 2020 uzavřena.
  • Silnice III/36045, Sviny - Křižanov je z důvodu stavebních prací uzavřena od 3. 8. do 21. 8. 2020.
  • Perpetumu Jiřího Schelingera počasí nepřeje...
  • Pouti v Oslavici přálo počasí.

Ve Velkém Meziříčí odstartovala výstavba nového policejního oddělení

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 10. 12. 2019 - komentářů 0

Zástupci vedení policie, starosta města a stavební firmy Gremis poklepali základní kámen nové policejní služebny.
Zástupci vedení policie, starosta města a stavební firmy Gremis poklepali základní kámen nové policejní služebny.
foto: -kaš-
Poklepáním základního kamene symbolicky odstartovala výstavba nového obvodního oddělení Policie České republiky ve Velkém Meziříčí.


Stavební práce začnou na pozemku, který se nachází v blízkosti centra města za řekou Balinkou, ještě v letošním roce. Celkové předpokládané náklady na vybudování nového obvodního oddělení dosahují částky 60 milionů korun. Výstavba by měla být ukončena nejpozději na jaře roku 2022. Pozemek pro výstavbu na ulici Třebíčská darovalo Krajskému ředitelství policie kraje Vysočina Město Velké Meziříčí, které místo stavby i připravilo z hlediska vybudování inženýrských sítí.

 

Slavnostního poklepání základního kamene výstavby nového obvodního oddělení PČR ve Velkém Meziříčí se v úterý 10. prosince odpoledne ujali ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina brig. gen. Mgr. Miloš Trojánek, plk. RNDr. Miloslav Klodner, náměstek ředitele pro ekonomiku, plk. JUDr. Miroslav Stárek, vedoucí územního odboru Žďár nad Sázavou, starosta Velkého Meziříčí Josef Komínek a ing. Miroslav Štola, jednatel společnosti Gremis, která na základě výsledků výběrového řízení bude zhotovitelem akce.

 

Návrh budovy, umístěné ve svahu, zpracoval Ing. arch. Libor Žák. Nová budova bude mít tři nadzemní podlaží, která jsou provozně odlišná. Prostřední vstupní podlaží využívá bezbariérového vstupu pro veřejnost. V něm se nachází i centrální pracoviště celé budovy - pracoviště nepřetržité dozorčí služby s nezbytnými navazujícími místnostmi. Vstup pro veřejnost bude otevřenou zónou vůči veřejnosti a bude řešený bezbariérově, přátelsky a doplněný sociálním zařízením. Druhé nadzemní podlaží je nástavbou nad operativním nepřetržitým provozem dvou spodních podlaží. Jsou zde umístěny převážně kancelářské plochy a vedení obvodního oddělení. Podzemní podlaží bude nezbytným zázemím. Jsou zde navrženy garáže, šatny, cely a technické zázemí. Ve všech podlažích je dominantním prostorem hala se schodištěm v centrální poloze uvnitř dispozice.

 

Jak vyplývá z projektové dokumentace, kompozice prostorového řešení nové budovy je zásadně ovlivněna záměrem vytvořit optimální podmínky pro fungování provozu policie. Proto jsou využity možnosti, které poskytuje svažitý pozemek. Na optimální míru jsou vyladěny podélné sklony komunikací z důvodu omezení zimní údržby na minimum. Záměrem je realizovat budovu se vztahem k městskému centru, a to z hlediska celkového architektonického vyznění. S tím souvisí záměr rozšíření centrální části města. Materiálové řešení je charakteristické použitím zavěšeného, provětrávaného lehkého obvodového pláště ve dvou nadzemních podlažích. Součástí architektonického řešení okolí stavby jsou opěrné zdi s atypickým oplocením na hranici pozemku.

 

 

Objekt bude z hlediska zásobování teplem napojen na nově zřízený prostor s plynovými kondenzačními spotřebiči. Druhým významným zdrojem budou klimatizační jednotky, které mohou zajistit významný podíl tepelné dodávky v přechodném období a plnou dodávku chladu v mimo topném období. Značná část objektu bude větrána rekuperačním způsobem pro využití přebytečného tepla znehodnoceného vzduchu.

 

Technické údaje:

Administrativní a provozní budova:

zastavěná plocha: 442 m2

podlahová plocha: 1.073 m2

obestavěný prostor: 5.330 m3

 

V rámci Krajského ředitelství policie kraje Vysočina je v současné době zřízeno celkem 20 obvodních oddělení a 7 policejních stanic. Téměř všechna obvodní oddělení i policejní stanice sídlí ve vlastních prostorách – v objektech, k nimž vykonává Krajské ředitelství policie kraje Vysočina právo hospodaření. Výjimku – sídlo v pronajatých prostorách - tvoří policejní stanice Ledeč nad Sázavou, policejní stanice Přibyslav a policejní stanice Jaroměřice nad Rokytnou a obvodní oddělení Polná. Ve všech uvedených případech jsou prostory pronajaty od měst, kde oddělení nebo stanice sídlí.

 

 

 

 

 


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková vedoucí oddělení - tisková mluvčí

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

-mg-1386.jpg  -mg-1392.jpg  -mg-1393.jpg  -mg-1397.jpg  -mg-1400.jpg  -mg-1401.jpg  -mg-1406.jpg  -mg-1408.jpg  -mg-1410.jpg  -mg-1413.jpg  

Čtěte také

3. 6. 2020 - Začaly maturitní zkoušky na Gymnáziu Velké Meziříčí

Maturitní zkoušky se konajípodle vyhlášky MŠMT ČR č. 232, Sb., o přijímacím řízení, maturitnízkoušce a závěrečné zkoušce ve školním roce 2029/2020 a podle metodického materiálu Ochrana zdraví na středních školách, konzervatořích a...

30. 3. 2020 - Krizový štáb ORP Velké Meziříčí opětovně vyzývá občany, aby neporušovali vládní opatření

Výzva pro občany 30.03.2020

28. 7. 2020 - Oprava varhan v kostele sv. Mikuláše ve Velkém Meziříčí

Generální opravu varhan provádí Varhanářství Nováček z Třebíče.

17. 12. 2019 - Hasiči před sedmou ráno evakuovali kvůli úniku plynu obyvatele domu na Čermákově ulici

Dnes ráno došlo k úniku plynu v domě na Čermákově ulici ve Velkém Meziříčí.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
ZŠ Sokolovská: Hledáme učitelku/učitele
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

BANNEROVÁ REKLAMA FUNGUJE!
TOPlist