Dnes je 23. ledna 2020, svátek má Zdeněk, zítra Milena.
  • Vánoční strom i celá výzdoba byly odstraněny.
  • Skvělou hru Chvála bláznovství nabídl meziříčským divákům v pondělí večer Jupiter club. V hlavních rolích se představili Martin Hofmann a Filip Blažek.
  • Chystá se odstranění vánočního stromu i celé výzdoby.
  • Katovna se dnes již popáté otevřela veřejnosti. Čeká zde na vás mnoho dobrého a zajímavého. Přijďte.
  • Jedna z dalších mnoha nehod na obchvatu na Třebíč u obce Oslavice.

Tříkrálová sbírka se dožívá svých dvacetin

ŽIVOTNÍ STYL - TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA - 19. 12. 2019 - komentářů 0

Prvního ledna slaví nejznámější sbírková kampaň své dvacáté jubileum.


V tento den vyjdou do ulic České republiky tříkrálové skupinky a svým zpěvem předají všem zprávu o narození Ježíše Krista a společně s veřejností přispějí k podpoře charitních projektů, které pomáhají potřebným. Skupinky koledníků bude možné potkat od prvního do čtrnáctého ledna.

 

Tříkrálová sbírka má stále větší ohlas v řadách veřejnosti. Jak mezi dárci tak i mezi těmi, kteří se do ní zapojují. „V okrese Žďár nad Sázavou, kde naše Charita poskytuje 17 služeb, je aktuálně zapojeno zhruba 2 200 koledníků. Ty všechny koordinuje asi 75 asistentů, bez kterých by uspořádat tuto sbírkovou kampaň bylo nereálné,“ sdělila Mgr. Michaela Kuchtová, koordinátorka Tříkrálové sbírky pro rok 2020.O smysluplném využití sbírky svědčí i po léta vzrůstající výtěžek. V loňském roce ukrývalo 533 kasiček úctyhodných 3 576 429 Kč.Jak tyto finance pomohly?
Protože většinovou část služeb žďárské Charity tvoří zejména terénní služby poskytované přímo v domácnostech klientů, pomohly získané finance především zajistit efektivnější dostupnost poskytované péče v podobě nákupu automobilů pro všeobecné sestry a pečovatelky. Žádanou službou je Domácí hospicová péče, kde část výtěžku podpořila i provozní náklady služby a také vybavení paliativní ambulance. Imobilním uživatelům z denního stacionáře Nesa ulehčuje život závěsný systém pro jejich přesun. Část výtěžku putovala i na podporu svozu do obou stacionářů pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením, kdy platby od rodin nestačí na celkový provoz této péče. Díky Tříkrálové sbírce 2019 se mohli vydat na rekondiční pobytovou akci i uživatelé Klubu v 9, který pečuje o lidi s duševním postižením. „Podpořeno bylo i fungování dobrovolnického centra Kambala. Dobrovolníci jsou totiž velmi důležitou částí našich služeb.  V neposlední řadě pomohl výtěžek také lidem, kteří se ocitli v nouzové situaci a potřebují alespoň naplnit své základní materiální potřeby,“ upřesňuje Michaela Kuchtová.


„Finanční prostředky z Tříkrálové sbírky jsou pro nás velmi důležité. Ne vše v našich službách je možné financovat z dotací a grantů, nebo jsou tyto nedostatečné. Proto získané finance používáme tam, kde už nemáme jiný zdroj. Mnohdy tříkrálové peníze zachránily i chod potřebné služby,“ sděluje Ing. Jana Zelená, ředitelka žďárské Charity.


Autor: Mgr. Lenka Šustrová

Publikoval: -kas-

Čtěte také

5. 12. 2019 - Tříkrálová sbírka slaví dvacet let

V letošním roce slaví celorepubliková Tříkrálová sbírka své dvacáté výročí. Pojďme společně sfouknout dvacet svíček a lehce zavzpomínat na předešlé roky a nahlédnout do budoucna.

8. 1. 2020 - Ředitelka žďárské Charity Jana Zelená: Koledníků a dárců si velmi vážím.

Již podvacáté probíhá letos ve všech Charitách celé České republiky Tříkrálová sbírka. Ředitelku Oblastní charity Žďár nad Sázavou Ing. Janou Zelenou jsme oslovili, aby nejen zavzpomínala na počátky této veliké kampaně, ale...

6. 1. 2020 - Těší mě, že náš tříkrálový tým rozšířily nové tváře

Po pěti letech se do tříkrálové koordinátorské role v okrese Žďár nad Sázavou vrací po mateřské pauze Michaela Kuchtová, která na pozici působila v letech 2006 až 2014. Jak vnímá letošní jubilejní...

23. 1. 2020 - I po dvaceti letech výtěžek Tříkrálové sbírky stále roste

Prvních čtrnáct dní roku 2020 opět ukázalo, že lidem v okrese není lhostejný život těch, kteří se každodenně ocitají v náročných životních situacích, kdy potřebují pomoc druhých.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist