Dnes je 23. ledna 2020, svátek má Zdeněk, zítra Milena.
  • Vánoční strom i celá výzdoba byly odstraněny.
  • Skvělou hru Chvála bláznovství nabídl meziříčským divákům v pondělí večer Jupiter club. V hlavních rolích se představili Martin Hofmann a Filip Blažek.
  • Chystá se odstranění vánočního stromu i celé výzdoby.
  • Katovna se dnes již popáté otevřela veřejnosti. Čeká zde na vás mnoho dobrého a zajímavého. Přijďte.
  • Jedna z dalších mnoha nehod na obchvatu na Třebíč u obce Oslavice.

Silvestrovské a novoroční oslavy zaměstnaly policisty

ZPRÁVY - KRIMI - 1. 1. 2020 - komentářů 0

ilustrační foto.
ilustrační foto.
foto: archiv NovinyVM

Dvě nezletilé osoby skončily po intoxikaci alkoholem v nemocnici.


Oslavy související s koncem roku a příchodem Nového roku v Kraji Vysočina přinesly celou řadu událostí, které museli řešit policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

 

V průběhu uplynulých čtyřiadvaceti hodin přijali policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina celkem 103 nejrůznějších oznámení, která museli operační důstojníci řešit. Celkem 31 oznámení přijali od půlnoci do současné doby – půl šesté hodiny ranní.

 

Policisté vyjížděli šetřit okolnosti celkem 10 dopravních nehod. Pět oznámení se týkalo případů zahoření různých předmětů v souvislosti s používáním zábavní pyrotechniky. Vzniklé škody na majetku - poškozená fasáda v Telči, ve dvou případech byla poškozena zaparkovaná vozidla, a ve dvou případech zahořely stromy nebo keře, a to v Humpolci a v Želetavě. V jedenácti případech museli policisté na různých místech našeho kraje řešit fyzická napadení mezi lidmi.

 

Ve dvou případech jsme po půlnoci zadokumentovali na Pelhřimovsku události, kdy zdravotnická záchranná služba převážela dvě nezletilé osoby do zdravotnického zařízení z důvodu jejich intoxikace alkoholem – jednalo se o patnáctiletého chlapce, u něhož dechová zkouška vykázala hladinu 1,83 promile alkoholu. Sedmnáctiletá dívka nebyla kvůli podnapilosti schopna provedení dechové zkoušky. Oba případy policisté zadokumentovali jako podezření ze spáchání přestupku podávání alkoholu nezletilým a mladistvým osobám a v rámci dalšího šetření zjišťují, kdo těmto osobám alkohol poskytl.

 

Hlavními tématy volání na linku 158 taky byly různé události související s oslavami konce roku, v nočních hodinách se začaly zvyšovat počty volání, která se týkala fyzických napadení a opileckých rvaček, a to na území celého Kraje Vysočina. Od nočních hodin se také zvýšil počet telefonátů, které měly na svědomí podnapilé osoby. Noční volání se nejčastěji týkala rušní nočního klidu v souvislosti s používáním zábavní pyrotechniky, a také různých fyzických napadání a drobných potyček mezi podnapilými osobami.

 

Pro službu konající policisty na integrovaném operačním středisku bývá silvestrovská služba vždy mimořádně náročná, neboť většina volajících jsou osoby pod vlivem alkoholu, které často používají vulgární výrazy, policisty také často urážejí a velice obtížně dokážou formulovat důvodu svého volání. Přesto musí policisté dokázat rychle vyhodnotit závažnost oznámení a zareagovat tak, aby nedošlo v případě ohrožení zdraví nebo životů lidí k prodlení.


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková tisková mluvčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

24. 9. 2019 - Senior zabloudil v lese u Skleného, policisté ho během třiceti minut vypátrali

V pátek 20. září kolem půl jedné odpoledne přijali policisté na linku tísňového volání oznámení od ženy, která uvedla, že jí kontaktoval její třiadevadesátiletý dědeček, který jí řekl, že odjel na houby...

23. 12. 2019 - Žena řídila pod vlivem alkoholu

Policisté z obvodního oddělení Velké Meziříčí prováděli v neděli 22. prosince okolo jedné hodiny v noci běžnou silniční kontrolu v ulici Novosady, při které zastavili osobní automobil VW Passat, který řídila šestadvacetiletá...

8. 1. 2020 - Za volant usedl muž pod vlivem alkoholu v Dolních Heřmanicích

Velkomeziříčští policisté v úterý 7. ledna odhalili v katastru jedné obce dva řidiče, kteří usedli za volant vozidla pod vlivem alkoholu. Jeden z řidičů navíc řídil v době vysloveného zákazu.

14. 7. 2019 - Muž usedl za volant pod vlivem alkoholu

Policisté z policejní stanice Velká Bíteš prováděli v pátek v nočních hodinách dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist