Dnes je 23. ledna 2020, svátek má Zdeněk, zítra Milena.
  • Vánoční strom i celá výzdoba byly odstraněny.
  • Skvělou hru Chvála bláznovství nabídl meziříčským divákům v pondělí večer Jupiter club. V hlavních rolích se představili Martin Hofmann a Filip Blažek.
  • Chystá se odstranění vánočního stromu i celé výzdoby.
  • Katovna se dnes již popáté otevřela veřejnosti. Čeká zde na vás mnoho dobrého a zajímavého. Přijďte.
  • Jedna z dalších mnoha nehod na obchvatu na Třebíč u obce Oslavice.

Děti pomáhají dětem z Gambie už 8 rok a po celé ČR

ŽIVOTNÍ STYL - PŘÍBĚHY - 10. 1. 2020 - komentářů 0

8. ročník této netradiční dobročinné aktivity pořádané obecně prospěšnou organizací Kola pro Afriku je v běhu, i když nesněží.


První výzva k přihlášení škol proběhla v prosinci 2019. Počasí nám nepřeje, ale ještě je čas se zapojit - protože sněhuláci přece nemusí být vždy ze sněhu. Ze zkušenosti víme, že vůle pomoci probouzí v lidech různé kreativné nápady.
 
 
Sněhuláci pro Afriku každý rok zpestřují školní výuku na školách, které se rozhodly zapojit do rozvojové spolupráce a ukázat dětem cestu pomoci druhým formou zábavy (hry, soutěže), při níž se žáci stmelují pro dobrou věc.  
 

Děti z mateřských, základních a středních škol  mohou pomoci dětem Gambii na jejich cestě ke vzdělání, ale zároveň mají možnost vyhrát odměnu na vybavení školy / třídy ve výši 10 000 Kč.  Každá škola zároveň nominuje nejoriginálnějšího sněhuláka, z nichž pak bude veřejným hlasováním vybrán absolutní vítěz. Tvůrci nejoriginálnějších sněhuláků budou taktéž odměněni drobnými cenami. Vlastní hodnocení si mohou provést i samy školy. 
 
 
Cílem je postavit co nejvíce sněhuláků, přičemž forma pomoci organizaci Kola pro Afriku spočívá v tom, že se bude vybírat dobrovolné startovné za každého sněhuláka. Všechny přihlášené školy budou zveřejněny na webových stránkách akce, kde najdete také všechny informace o akci, ohlasy v médiích, aktuální dění... Na těchto stránkách budou v průběhu akce zveřejněny i fotky a získané finanční částky.
 
 
 
 
Úspěšnost a jedinečnost akce závisí právě na počtu zúčastněných škol. Akce byla odzkoušena v celorepublikovém měřítku již v sedmi ročnících, v loňském roce se zapojilo přes 140 škol a organizací (cca 140 000 dětí), postavilo se přes 4800 sněhuláků a vybrala krásná částka 167 000 Kč. Celkem během 7 let už naší akci prošlo přes 1400 škol a vybralo se cca 1 550 000 Kč.
 
 
Organizačně není akce náročná. Vše potřebné je školám zasláno. Jde jen o to, aby škola měla chuť se zapojit a  přihlásit se na on-line formuláři, zajistit na škole patrona pro danou akci, na nějž bychom se mohli obracet se všemi informacemi.

Autor: Michaela Böhmová za Gymnázium, Ostrava Hrabůvka

Publikoval: -kas-

Čtěte také

2. 6. 2019 - Vzpomínka na skvělého přítele

Každý z nás má nějakého toho kamaráda. Kamarád je člověk, s kterým půjdeme na pivo, kterého rádi uvítáme doma na návštěvě a kterého požádáme o pomoc, když máme problém.

8. 8. 2019 - Strom života se vrací

Vlastivědná a genealogická společnost při Jupiter clubu ve Velkém Meziříčí pořádá již potřetí ve své historii kurz, který se zabývá občanskou genealogií, nebo chcete-li, hledáním předků.

29. 8. 2019 - Dva Bítešáci objeli stopem celou republiku, přitom konali dobré skutky

Jednoho krásného dne se dva Bítešáci rozhodli objet celou naši republiku stopem. Tak se přihlásili do závodu Goodways. Do této soutěže, kterou pořádalo Diecézní centrum mládeže Brno, se přihlásilo kolem patnácti týmů...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist