Dnes je 6. dubna 2020, svátek má Vendula, zítra Heřman / Hermína.
  • Ulice Záviškova má po rekonstrukci kanalizace už nový chodník.
  • Oblíbené výletní místo u Tří křížů vypadá teď takto. Obdivovat město můžete přes plot. Více foto přineseme zítra.
  • Úsekové měření od dnešního dne hlídá povolenou rychlost 80km/h.
  • Ohniska požárů v okolí Velkého Meziříčí
  • Nad Balinami ve směru na Uhřínov hořelo. Zasahovat museli hasiči.

Priority 1/2 opozičních zastupitelů města nejen pro rok 2020

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 3. 2. 2020 - komentářů 0

Společné prohlášení zastupitelů SpolečněVM.


Ivana Bíbrová (Společně VM)

 

Z finančního přebytku města bych chtěla podpořit především ty investiční akce, které zásadně ovlivní tvář Velkého Meziříčí na další desítky let. Mezi takové patří územní studie areálu Svit i nová územní studie Čechovy Sady II. Populační růst města nastartují jedině městské byty s dostupnými nájmy, které je třeba připravit v podobě obecních bytových domů.

 

Další zásadní téma pro mě představuje svoboda tisku. Současný zákaz bezplatného zveřejňování kulturních akcí pořádaných politickými stranami výrazně snižuje informovanost zdejších občanů.

 

Vítám převod nové synagogy do správy města a jsem si jistá, že ke spokojenosti spoluobčanů přispěje nejen potřebná rekonstrukce tenisových kurtů u Světlé, ale i výstavy a koncerty pořádané v luteránském gymnáziu („LuGy“).

 

Josef Prokop (Společně VM)

 

Po první čtvrtině volebního období stále cítím potřebu intenzívnějšího dialogu nejen s vedením města a zaměstnanci úřadu, ale především s občany. Jen oni vystaví politikům závěrečný účet a zhodnotí jejich úsilí při správě města. Občané mají právo na podrobné informace zejména o investicích, které město zatíží na několik volebních období.

 

V souvislosti s probíhající reformou považuji za nezbytnou novou koncepci základního školství. Ta by měla nejen ekonomicky zhodnotit dnešní stav, ale zároveň nastavit jasná pravidla pro fungování a rozvoj současné sítě.

 

Pro občany města dobře vybaveného nádobami pro separaci odpadu postrádám motivační program, který by je vedl k dalšímu a svědomitějšímu třídění. Životnost skládky u Vysokého mostu rychle končí a je třeba pracovat na přechodu k novému systému likvidace odpadů.

 

V neposlední řadě se mi nelíbí vzhled města. Akceptujme tzv. manuál veřejných prostranství a začněme s postupnou obnovou dlážděných povrchů.

 

Vincenc Záviška (Společně VM)

 

V souvislosti s novým systémem financování škol bych na půdu zastupitelstva rád vrátil koncepci školství a předešel tak nesystémovým příspěvkům na mzdové prostředky škol z rozpočtu města.

 

Vedení města už několikátým rokem nečinně přešlapuje v otázce náměstí a stejně tak nemá jasno, čím vyplní lokalitu Svit. Zastupitelstvo v těchto otázkách bez odborné pomoci a promyšlených vizí nic smysluplného nerozhodne. Je proto načase obnovit důvěru ve schopnosti architektů!

 

Navzdory připravené lokalitě i navzdory realizovaným či plánovaným investicím do různých sportovišť nám citelně už léta chybí městská sportovní hala. Chtěl bych se proto zasadit o vyváženější podporu úspěšných míčových sportů.

 

Jako člen komise životního prostředí ve městě postrádám koncepční a odbornou správu veřejné zeleně nebo rovnou městského zahradníka. Předešli bychom tak neuvážené výsadbě i živelnému kácení.

 

Tomáš Bílek (Společně VM)

 

Na základě mých zkušeností i aktivit spojených s rekonstrukcí náměstí považuji za klíčové zlepšení projektové přípravy a transparentní realizace veřejných zakázek. Město už nesmí investovat do promarněných nebo špatně připravených projektů (cyklostezka, obřadní síň, Čechovy sady II).

 

Neméně zásadní kapitolu představují transparentní principy pro prodej městských pozemků developerům. Jedině stavební komise a institut městského architekta může uvolnit cesty pro širší spektrum investorů.

 

Osobní výzvou je pro mě popularizace zastupitelstva. Křesla zastupitelů nejsou jen pro členy zavedených stran. Městské samosprávě jednoznačně prospěje rozmanitost profesí i pohledů a vedle ní může přirozeně růst i oslabená prestiž zastupitelů.

 

Alexandros Kaminaras (Společně VM)

 

V tomto roce bych se chtěl věnovat třem naléhavým tématům, která se dotýkají i života budoucích generací:

 

1) Pořízení manuálu veřejných prostranství. Zásadního dokumentu, který svými principy harmonizuje veřejný prostor a jeho vybavení (dlažbu, pouliční mobiliář i reklamy). Dnešní nesourodá směs materiálů, stylů a barev působí chaoticky na každého z nás.

 

2) Rozvoj areálu bývalého Svitu. Jde o nejcennější prostor v centru města, kterému hrozí dlouhodobé znehodnocení prodejní plochou soukromého investora. Perspektivní rozvojový potenciál tohoto území může nastínit jedině kvalitní územní studie, která vzejde z urbanisticko-architektonické soutěže. Stejný názor zastupitelé nedávno vyslechli i z úst nezávislých odborníků.

 

3)  Zadání nové územní studie pro plánovanou rezidenční oblast Čechovy sady II. Podoba současného návrhu je naprosto tristní a neodpovídá potřebám zhruba 800 obyvatel, kteří by tam měli bydlet. Svým úsilím chci proto otvírat transparentní cesty ke kvalitním projektům!


Autor: Společně VM

Publikoval: -kas-

Čtěte také

13. 3. 2020 - Plánované úterní zasedání zastupitelstva se ruší

Starosta města ruší na základě vyhlášení nouzového stavu zasedání zastupitelstva města plánovaného na úterý 17. března.

22. 3. 2020 - VELMEZ nosí roušky

Stalo se něco neuvěřitelného, celý národ nosí roušky. A proč? Díky vám.

17. 10. 2019 - Denní stacionář Nesa získal netradiční rekord

Rekordy handicapovaných hrdinů - tak se jmenuje celostátní soutěž, která vznikla v Moravskoslezském kraji před dvěma lety.

17. 12. 2019 - Příští pondělí budou mít obchody delší otevírací dobu

V pondělí 23. prosince většina obchodních řetezců plánuje prodloužení otevírací doby svých prodejen.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
STAVBY CHALUPA
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

CHYTKA s.r.o. - Přijmeme SVÁŘEČE
TOPlist