Dnes je 3. dubna 2020, svátek má Richard, zítra Ivana.
  • Kopou se základy budoucího oplocení dálnice.
  • Za měsíc by se měl uskutečnit pietní akt k uctění obětí druhé světové války na hřbitově na Karlově. Díra u schodiště vedoucí k památníku zatím opravena není.
  • Přes část Mostišť projedete střídavě jednosměrně na semafor. Staví se nový vodovod.
  • Oprava a rozšíření dálničního mostu Vysočina.
  • Pozor na ulici Hřbitovní probíhají stavební práce při demolici objektu.

COVID - opatření policie

ZPRÁVY - KRIMI - 25. 3. 2020 - komentářů 0

Denně provádíme kontroly dodržování všech opatření, která souvisejí se současným nouzovým stavem. Kontroly se týkají všech oblastí dotčených mimořádnými opatřeními – kontroly provozoven, nošení roušek, dodržování karantény….


Jen během včerejšího dne a noci jsme provedli v kraji 1 165 takových kontrol.  Stále platí opatření u obce Kynice, kde máme zřízena celkem čtyři pevná stanoviště, na nichž se policisté střídají v průběhu dne i noci. Kolegové z odboru cizinecké policie vypomáhají kolegům z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje na hraničním přechodu Vratěnín.

 

Na integrovaném operačním středisku přijímáme na lince 158 denně různá oznámení, která se týkají možného porušení mimořádných opatření, včetně podezření na nedodržování karantény. Všechny oznámení policisté důkladně prověřují. Včera jsme přijali pět oznámení na možné porušení karantény a nenošení roušky – tři oznámení byla po prověření negativní. Jedno zjištění – rouška u dítěte – vyřešeno domluvou a jedno možné podezření na nedodržení karantény  - oznámeno na Krajskou hygienickou stanici Kraje Vysočina. Pokud zjistíme, že došlo k porušení nařízení, osobu poučíme a vyzveme, aby opatření dodržovala. Doba domlouvání lidem už je za námi, takže nyní už postupujeme nekompromisně ě zjištěné přestupky, i když se jedná v našem kraji pouze o jednotlivé případy, oznamujeme příslušnému správnímu orgánu. Lidé v našem kraji roušky nosí a policisté skutečně zjišťují pouze ojediněle, že tomu tak není.  Včera jsme například zjistili nezletilou osobu, která neměla nasazenou  roušku a  po našem upozornění si dítě roušku vyndalo z kapsy a nasadilo na tvář.

 

Provoz na silnicích je slabší, s tím také souvisí nižší počet dopravních nehod. Včera v průběhu dne a noci jsme řešili 14 nehod, bez zranění a většina z nich byly střety vozidel s lesní zvěří. Občas řešíme podnapilé osoby, které ohrožují svůj život a zdraví, tyto osoby zajistíme a  převezeme na protialkoholní záchytnou stanici, ale i těchto osob je výrazně méně. Žádné jiné zásadní problémy, které by souvisely s nouzovým stavem, jsme řešit nemuseli.

 

Policisté jsou vybaveno ochrannými pomůckami a musí při provádění jakéhokoliv zákroku, zásahu, šetření dopravní nehody,  postupovat opatrně s ohledem na svoji bezpečnost a ochranu proti možnému nakažení COVID – 19.

 

V našem kraji zatím nemáme žádného policistu, který by byl na COVID – 19 pozitivní. V současné době máme v karanténě 20 policistů a dva občanské pracovníky. V areálu  pracoviště Vzdělávacího zařízení Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy v Jihlavě jsme ve spolupráci s tímto zařízením vybudovali mobilní zázemí pro odběrové místo - pracoviště, kde od pondělka  probíhá testování policistů a občanských zaměstnanců Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, kteří ukončili nařízenou karanténu a po negativním výsledku  testu by se mohli vracet zpět do výkonu služby. Jejich testování provádí služební lékař Zdravotnického  zařízení ministerstva vnitra.


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková

Publikoval: -kas-

Čtěte také

30. 1. 2020 - Policisté získali nové vybavení

Nadace ČEZ podporuje rozvoj speciální jednotky Dukovany.

29. 3. 2020 - Tragická nehoda u Petrávče stála život motorkáře

Policisté na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali dnes ve 14.50 hodin oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/392 u obce Petráveč na Žďársku.

29. 10. 2019 - Strážníci v září chytali hada, řešili sousedské spory i prováděli kontroly na hřbitově

Přinášíme soupis událostí zachycených městskými strážníky za období - září 2019.

23. 1. 2020 - Tragická dopravní nehoda u Studence

Hlášení o dopravní nehodě osobního vozidla na komunikaci u obce Studenec na Třebíčsku jsme na lince tísňového volání 112 přijali ve čtvrtek 23. ledna 2020 v 11.53 hod.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Hledáme posilu týmu na pozici KONSTRUKTÉR PŘÍVĚSŮ
TOPlist