Dnes je 14. července 2020, svátek má Karolína, zítra Jindřich.
  • Uprostřed okružní křižovatky Třebíčská-Hornoměstská se porouchalo vozidlo.
  • Na dálnici D1 u Velkého Meziříčí se na kilometru 143 až 132 ve směru na Prahu tvoří kolona
  • Most přes řeku Oslavu dostal nový nátěr.
  • V Čechákách v pondělí probíhala prořezávka akátů.
  • V Čechákách v pondělí probíhala prořezávka akátů.

COVID - opatření policie

ZPRÁVY - KRIMI - 25. 3. 2020 - komentářů 0

Denně provádíme kontroly dodržování všech opatření, která souvisejí se současným nouzovým stavem. Kontroly se týkají všech oblastí dotčených mimořádnými opatřeními – kontroly provozoven, nošení roušek, dodržování karantény….


Jen během včerejšího dne a noci jsme provedli v kraji 1 165 takových kontrol.  Stále platí opatření u obce Kynice, kde máme zřízena celkem čtyři pevná stanoviště, na nichž se policisté střídají v průběhu dne i noci. Kolegové z odboru cizinecké policie vypomáhají kolegům z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje na hraničním přechodu Vratěnín.

 

Na integrovaném operačním středisku přijímáme na lince 158 denně různá oznámení, která se týkají možného porušení mimořádných opatření, včetně podezření na nedodržování karantény. Všechny oznámení policisté důkladně prověřují. Včera jsme přijali pět oznámení na možné porušení karantény a nenošení roušky – tři oznámení byla po prověření negativní. Jedno zjištění – rouška u dítěte – vyřešeno domluvou a jedno možné podezření na nedodržení karantény  - oznámeno na Krajskou hygienickou stanici Kraje Vysočina. Pokud zjistíme, že došlo k porušení nařízení, osobu poučíme a vyzveme, aby opatření dodržovala. Doba domlouvání lidem už je za námi, takže nyní už postupujeme nekompromisně ě zjištěné přestupky, i když se jedná v našem kraji pouze o jednotlivé případy, oznamujeme příslušnému správnímu orgánu. Lidé v našem kraji roušky nosí a policisté skutečně zjišťují pouze ojediněle, že tomu tak není.  Včera jsme například zjistili nezletilou osobu, která neměla nasazenou  roušku a  po našem upozornění si dítě roušku vyndalo z kapsy a nasadilo na tvář.

 

Provoz na silnicích je slabší, s tím také souvisí nižší počet dopravních nehod. Včera v průběhu dne a noci jsme řešili 14 nehod, bez zranění a většina z nich byly střety vozidel s lesní zvěří. Občas řešíme podnapilé osoby, které ohrožují svůj život a zdraví, tyto osoby zajistíme a  převezeme na protialkoholní záchytnou stanici, ale i těchto osob je výrazně méně. Žádné jiné zásadní problémy, které by souvisely s nouzovým stavem, jsme řešit nemuseli.

 

Policisté jsou vybaveno ochrannými pomůckami a musí při provádění jakéhokoliv zákroku, zásahu, šetření dopravní nehody,  postupovat opatrně s ohledem na svoji bezpečnost a ochranu proti možnému nakažení COVID – 19.

 

V našem kraji zatím nemáme žádného policistu, který by byl na COVID – 19 pozitivní. V současné době máme v karanténě 20 policistů a dva občanské pracovníky. V areálu  pracoviště Vzdělávacího zařízení Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy v Jihlavě jsme ve spolupráci s tímto zařízením vybudovali mobilní zázemí pro odběrové místo - pracoviště, kde od pondělka  probíhá testování policistů a občanských zaměstnanců Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, kteří ukončili nařízenou karanténu a po negativním výsledku  testu by se mohli vracet zpět do výkonu služby. Jejich testování provádí služební lékař Zdravotnického  zařízení ministerstva vnitra.


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková

Publikoval: -kas-

Čtěte také

1. 3. 2020 - Podnapilý řidič s vozidlem havaroval

V sobotu 29. února kolem druhé hodiny v noci přijali policisté na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina oznámení o dopravní nehodě, která se stala ve Velkém Meziříčí.

6. 4. 2020 - V kraji proběhlo 4 163 kontrol dodržování opatření souvisejících s vyhlášeným nouzovým stavem

Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina provedli v průběhu uplynulého víkendu od pátku do neděle v našem kraji celkem 4 163 kontrol dodržování opatření souvisejících s vyhlášeným nouzovým stavem.

12. 6. 2020 - Alkohol za volantem v Olší nad Oslavou

Velkomeziříčští policisté kontrolovali ve středu 10. června kolem půl čtvrté odpoledne v katastru obce Olší nad Oslavou osobní automobil Citroen, jehož řidičem byl devětadvacetiletý muž.

1. 6. 2020 - Za volant muž usedl v době zákazu a pod vlivem alkoholu

Velkomeziříčští policisté zastavili v sobotu 30. května kolem půl osmé večer na ulici Hornoměstská osobní automobil Škoda.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Pavel Borkovec - PB stav
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Horácké VM vás zve na Závody do vrchu do Náměště nad Oslavou
TOPlist