Dnes je 3. července 2020, svátek má Radomír, zítra Prokop.
  • Ekologické centrum Chaloupky v Balinách realizuje projekt na rozšíření stávajícího statku.
  • Bytový komplex za domovem pro seniory má již druhé patro.
  • Na Třebíčské je nový sběrný a výdejní box.
  • Vše se chystá na slavnostní otevření wellness a fitness centra Beauty&Beast. Můžete se těšit na reportáž ;-)
  • Velké Meziříčí je díky nehodě na dálnici D1 ve směru na Prahu totálně ucpané.

Pandemie… pandemie?

OSTATNÍ - OD VÁS - 22. 4. 2020 - komentářů 0

„Já chráním tebe, ty chráníš mně.“ Heslo, které si naprostá většina Čechů vzala za své, a roušky šly na dračku.


Obava až strach z neznámého virového onemocnění ovládl kdekoho a mnohým se pod vlivem katastrofických filmů rozjela fantazie na nejvyšší obrátky. Denně se dozvídali o šíření „netopýří chřipky“ a o stále se zvyšujícím počtu obětí. Situace dospěla k mnoha restrikcím, které zasáhly mnohé z nás. Zavřely se cukrárny, kavárny i restaurace, školy i některé provozovny. Největší dopad měly (jako vždy) na ty nejpotřebnější, kteří si ve strožoku neschraňují pár desítek tisíc na horší časy. Pro mnohé živnostníky je pak tento stav likvidační.

 

Jde však vskutku o skutečnou pandemii, nebo jde o záměrně vyvolanou paniku, která způsobí nákazu některých ekonomik a vyvolá úmrtí malých provozoven živnostníků? Jsou čísla, kterými jsme zásobováni skutečná, nebo zkreslená?

 

Co říkají například odborníci v Německu? Bývalý odborník na hygienu Wolfgang Wodark či profesor Sucharid Bhagdí se shodují v tom, že čísla nemocných a zemřelých odpovídají normálnímu průběhu každoročních infekcí a sezónních virových epidemií. Patolog B. Schiffmann i jeho kolegové protestují proti automatickému zařazování všech zemřelých mezi oběti koronaviru. Neboť u nich nebyla provedena skutečná pitva ani další zkoumání.

 

I u nás jsou lékaři, kteří navzdory všeobecné hysterii přirovnávají koronavirus k běžné chřipce. Profesor Pavel Kolář, primářka antibiotického centra Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Václava Adámková či profesoři z Kliniky infekčních nemocí 3. LF UK Nemocnice na Bulovce Ladislav Machala a Jiří Beneš… Lékař a senátor Žaloudík ve svém projevu v senátu nezapomněl zdůraznit, že svět a Česká televize se naprosto zbláznili.

 

Co, nebo spíše kdo však stojí za manipulací s čísly a vyvoláváním masové hysterie? Britský nezávislý novinář David Icke (a nejen on) vidí za touto značně zveličenou a uměle vytvořenou epidemií tlak, svézt na koronavirus hospodářskou krizi a pod záminkou boje proti ní zavést omezení občanských práv a svobod, sledování lidí, zrušení peněz v hotovosti ve prospěch bankovních převodů a podobně. Konečným cílem je zavedení systému, jaký předpověděl George Orwel ve známém románu 1984.

 

Světové elity ovládající toky peněz se dnes tímto snaží o likvidaci malých a středních podniků, aby nakonec zůstaly jen gigantické korporace. Nakonec se má vytvořit jakási technokracie – vláda samozvaných elit, jejichž moc bude tak absolutní a neomezená, že se o tom dosud ani nezdálo žádnému z dřívějších monarchů, či diktátorů. Ekonomika bude kompletně bezhotovostní, nebudou existovat mince a bankovky, ale pouze digitální peníze a bude jediná celosvětová měna. Veškerou ekonomiku bude ovládat několik obřích korporací, vlastněných těmito elitami…

 

Tak co? Prohlásíte mně za nesvéprávného blázna? Nebo si řeknete, že vás chci jen varovat v Orwelově stylu, aby jste při svém laxním přístupu, a souhlasem s plíživým omezováním vašich práv a svobod jednou nezjistili, že na tom sakra něco bylo?


Autor: Martin Klement

Publikoval: -kas-

Čtěte také

27. 3. 2020 - Eronika, cestující páreček, a jejich japonské dobrodružství část první

Mrakodrapy, chrámy, stanování, zasněžené hory, opičky a mnohem víc.

27. 11. 2019 - NÁKAZA

Zdál se mi v noci hrozný sen, jak náš národ podléhá nákaze šílenství a ihned po probuzení mi bylo jasné, že musím všechny varovat, než se sen stane skutečností. Jde o závažnou...

20. 6. 2020 - Návštěva pouti aneb trápení uší?

A tak mě naše malá slečna ukecala, ať dáme komediantům na obživu. Moc toho však nedostali a nemůže za to moje židovská povaha, ani těch pár kapek deště. Můžou si za to...

18. 11. 2019 - Sedmnáctý listopad

Dnes byl vítr trochu více vlezlý, než v jiných letech. Třikrát mi stačil sfouknout plamínek svíčky dřív, než se mi podařilo nasadit protivětrné víčko. Nakonec se dílo podařilo a já mohl položit zářící...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Hliniště - byty k prodeji
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

VRATOVÉ SYSTÉMY VELKÉ MEZIŘÍČÍ s.r.o. hledá vhodného uchazeče na pozici montážní a servisní technik
TOPlist