Dnes je 9. července 2020, svátek má Drahoslava, zítra Libuše / Amálie.
  • Výstavba nového parkoviště mezi základními školami jde rychle kupředu.
  • Na betonových svodidlech zamezujících průjezd přes esíčko přibyly tři reflexní šipky.
  • Na náměstí pokračuje obnovování vodorovného značení.
  • ZŠ a MŠ Oslavice, p.o. se dočká specializovaných učeben, které jsou podpořeny z dotací IROP.
  • Na dálničním mostě doprava jede a ve Velkém Meziříčí kamion za kamionem.

Víkend na Vysočině: památky, výlety s dětmi a s přírodou o závod

ŽIVOTNÍ STYL - KAM VYRAZIT - 4. 6. 2020 - komentářů 0Nevíte, kam se po ukončení koronavirových omezení rozeběhnout dřív? Rozhodování si usnadníte, když vyrazíte na Vysočinu a dáte na náš výběr těch nejlepších aktivit, které lze v tomto regionu zažít. A to klidně za jediný víkend.


Vysočina je rozmanitý, až pohádkový kraj. Najdete tu hluboké lesy, voňavé louky, potůčky i rybníky, památky UNESCO a další pozoruhodná místa, která stojí za to navštívit a načerpat tu novou sílu po týdnech strávených v ústraní svých domovů. Ať už malí nebo velcí, dospělí či starší, krásami čisté Vysočiny se nadchne každý z rodiny a zážitky, které tento kraj nabízí stejně tak. Nechte se inspirovat naším víkendovým průvodcem Vysočinou a začněte léto s tipy, která vám kápnou do noty.

 

Za památkami UNESCO

 

Pokud patříte mezi vyznavače historické architektury, měli byste se při svých cestách Vysočinou vydat za památkami UNESCO. Najdete jich tu hned několik. Tou První je historické jádro Telče, jedno z nejkrásnějších měst České republiky, kterému se přezdívá Moravské Benátky. Jakmile se na náměstí dostatečně pokocháte nádhernými renesančními štíty měšťanských domů a podloubími, navštivte také renesanční zámek Telč, který je známý mimo jiné tím, že se tu natáčela celá řada pohádek.

 

Své putování po památkách můžete z Telče nasměrovat do Žďáru nad Sázavou. Právě tady se nachází další český div světa – barokní poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který byl postaven podle projektu architekta J. B. Santiniho v originálním stylu české barokní gotiky. Jeho unikátní architektura vytváří uvnitř kostela jedinečnou atmosféru, kterou nelze popsat slovy. Tu musíte spatřit na vlastní oči.

 

A kam do třetice? Přece do Třebíče na její historické skvosty. Tady se o zápis do seznamu památek UNESCO zasadila románsko-gotická bazilika sv. Prokopa společně s židovskou čtvrtí, Přední a Zadní synagogou.

 

Ze strašidelného hradu rovnou na kozí farmu

 

Chystáte-li se na výletování po Vysočině i se svými ratolestmi, spíše než památky UNESCO, je jistě nadchne návštěva strašidelného zámku DraXmoor v Dolní Rožínce nebo noční prohlídka hradu Roštejn, který se nachází nedaleko Telče. Ale pozor! Nečekejte nějaké obyčejné průvodce. Provedou vás zdejší duchové a strašidla, a to i těmi nejtemnějšími útrobami hradu.

A co s těmi nejmenšími? Vezměte je na kozí farmu Dvůr Ratibořice. Nejen, že tu společně ochutnáte všelijaké dobroty z kozího mléka, ale pohled na více než dvousethlavé stádo kozy bílé krátkosrsté může být zábavná podívaná.

Výběh do lesů s celou rodinou

 

Nedovedete si představit víkend bez sportovní aktivity pro sebe a celou rodinu? Tak právě tento tip bude pro vás to pravé. Už v sobotu 6. června se na Vysočině rozeběhne oblíbený seriál Běhej lesy a s ním i přidružený závod VoltaRUN. VoltaRUN závod není nijak náročný, a to co do kondice, tak ani časově. Zúčastnit se ho může celá vaše rodina napříč generacemi. Nejen že spolu strávíte čas v krásném lese, ale navíc společně pomůžete dobré věci.

 

VoltaRUN má za cíl pomáhat dětem s omezením pohybového aparátu. Za každý váš zdolaný kilometr přispěje značka Voltaren 2 Kč na intenzivní pooperační rehabilitaci desetiletému Jakubovi s dětskou mozkovou obrnou, epilepsií a těžkou mentální retardací. Takže, tatínkové, maminky, dědečkové, babičky, děti: skočte do tenisek a hurá do lesů s přírodou o závod. Registrovat se můžete online i na místě. Kapacita VoltaRUNu je však omezená, zúčastnit se může 100 osob, proto není na místě s registrací váhat nebo ji nechávat na poslední chvíli.

 

A pokud se vám závod v přírodě zalíbí, zapojte se do celého seriálu a pomozte i dalším dětem na dalších krásných místech v Česku. Zúčastnit se můžete závodů v Lednicko-valtickém areálu (20. 6.), ve Slavkovském lese (27. 6.), v Brdech (18. 7.), v Bílé (1. 8.), v okolí Karlštejna (15. 8.), v Jizerských horách (29. 8.) a nočního závodu v Boleticích (12. 9.). Více informací i registrace na webu www.behejlesy.cz/voltarun.

 


Autor: Kamila Bolegová

Publikoval: -kas-

Čtěte také

22. 1. 2020 - Zdravé město pořádá oslavu Mezinárodního dne jazyka

Zdravé město Velké Meziříčí vás srdečně zve na 1. ročník oslavy Mezinárodního dne jazyka, která proběhne v pátek 21. února v prostorách bývalé restaurace Obecník.

30. 1. 2020 - Zájezd do italského Bibione v září 2020

Pozvánka na zájezd do Itálie.

12. 12. 2019 - Velké Meziříčí zve na Vánoční bruslení

Zdravé město Velké Meziříčí vás zve na Vánoční bruslení, které proběhne na zimním stadionu.

20. 11. 2019 - Vendula Žáková bude na hasičce vyprávět o své cestě po Novém Zélandu

Pět měsíců nám trvalo, než jsme si vybudovali obytňák snů a za dalších pět měsíců jsme s ním projeli celý Zéland.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter g+ Youtube
Pavel Borkovec - PB stav
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

BANNEROVÁ REKLAMA FUNGUJE!
TOPlist