• Na betonových svodidlech zamezujících průjezd přes esíčko přibyly tři reflexní šipky.
  • ZŠ a MŠ Oslavice, p.o. se dočká specializovaných učeben, které jsou podpořeny z dotací IROP.
  • Na dálničním mostě doprava jede a ve Velkém Meziříčí kamion za kamionem.

Mladší žáci ovládli turnaj v Úvalech

SPORT - HÁZENÁ - 23. 6. 2020 - komentářů 0

V sobotu 20.6.2020 vyrazili mladší žáci na turnaj do Úval. Byl to po dlouhé době soutěžní turnaj, na kterém jsme si mohli prověřit, jak jsme na tom výkonově po tréninkové a zápasové pauze, a to proti soupeřů, se kterými se tak často nepotkáváme.

Turnaj byl vypsán pro ročníky 2008, 2009 a zúčastnilo se ho celkem 8 družstev rozdělených do dvou skupin po čtyřech. Hrací čas byl 2x12 minut. V základní skupině jsme měli týmy Rokycan, Chodova a Úvaly „B“.

V prvním zápase jsme hráli proti týmu Rokycan. Kluci od začátku nastoupili s tím, že zápas chtějí vyhrát a po celý zápas to na jejich výkonu bylo znát. Soupeře jsme nakonec porazili o jediný gól 16:15. Až po zápase jsme se dozvěděli, že v týmu Rokycan byli hráči ročníku 2007 a o to kluky vítězství více hřálo. V druhém zápase jsme hráli proti týmu Chodova. Bohužel jsme prospali začátek, soupeře podcenili a během tří minut jsme již prohrávali 0:4. Po důrazné domluvě se kluci rychle vrátili do zápasu, který následně dovedli do vítězného konce v poměru 10:7. V posledním zápase ve skupině jsme měli tým domácích Úvaly „B“. Zde jsme si nepřipouštěli nic jiného než vítezství, to se nám potvrdilo a zápas jsme jednoznačně vyhráli 19:6, kde většinu zápasu odehráli střídající hráči. V základní skupině jsme skončili na prvním místě bez ztráty bodu.

V semifinále jsme narazili na druhý tým ze druhé skupiny, a to byl tým Kostelce nad Labem. Do zápasu kluci vlítli jako uragán a během prvního poločasu nebylo co řešit. Druhý poločas odehráli střídající hráči a po konci zápasu na světelné tabuli svítil výsledek 17:10. Byli jsme ve finále! Zde jsme opět narazili na tým Chodova, který jsme v základní skupině trošku podcenili. Toto se již neopakovalo a finále jsme vyhráli s přehledem 14:5.

Turnaj jsme s přehledem vyhráli bez jediné prohry. Všichni hráči si zahráli dostatečný počet minut a spokojeně jsme všichni odjížděli domů. Tento turnaj nám ukázal, že i po nucené tréninkové pauze se umíme rovnat s ostatními týmy. Vyzkoušeli jsme si základ sestavy pro další sezónu a musíme konstatovat, že to tak špatné nebylo, i když chyb je hodně a pořád máme co zlepšovat.

Celkové skóre: 76:43

Sestava: Ondřej Trifanov, Daniel Červený – Michal Badalík, Tobiáš Blažek, Matouš Fiala, Štěpán Fiala, Filip Hradecký, Tomáš Jelínek, Jakub Kocourek, Adam Krejčí, Denny Navrátil, Vítek Smejkal

Trenéři: Martin Krejčí, Petr Kaštan, Jiří Holý, Vlaďka Kaštanová

Mentální kouč: Martin Fiala

Autor: Krejčí

24. 2. 2020 - HÁZENÁ: Dorostenci na Telnici nestačili

Po zimní pauze jsme doma hostili celek z Telnice, která bojuje o čelo druhé ligy. Ovšem na podzim jsme na půdě soupeře podali dobrý výkon a prohráli smolně pouze o 2 branky.

22. 1. 2020 - Minižáci házené se zúčastnili mezinárodního turnaje v Kostelci na Hané

O víkendu 18. a 19. ledna se zúčastnili naši nejmenší házenkáři velmi kvalitně obsazeného turnaje který pořádal oddíl Kostelce na Hané. Hrálo se v místní školní hale, kde bylo ve třídách ubytování...

9. 12. 2019 - HÁZENÁ: Po výhře ženy přezimují na 1. pozici

V posledním zápase podzimní části se ženy postavily proti aktuálnímu lídru tabulky. Bohumín byl v dosavadním průběhu soutěže stoprocentní a neztratil ani bod. Náš tým ale doposud také nepoznal hořkost porážky a...

11. 11. 2019 - HÁZENÁ: Dorost splnil povinnost a porazil Chrudim

V rámci 7. kola jsme na naší palubovce přivítali předposlední celek soutěže z Chrudimi. Proti tomuto soupeři jsme chtěli naplno bodovat a posunout se do vyšších pater tabulky.