Dnes je 18. října 2019, svátek má Lukáš, zítra Michaela.
  • Ulice Pod Strání je již osazena značkou ZÁKAZ VJEZDU.
  • Omezení pod viaduktem skončilo. Přechod je hotov.
  • Svah před katovnou se mění.
  • Divadlo Járy Cimrmana zavítalo ve středu večer do Velkého Meziříčí. S velkým úspěchem uvedlo hru Záskok.
  • Přechod pro chodce pod viaduktem je již označen.

„Pokusy“ České televize

OSTATNÍ - OD VÁS - 24. 4. 2012 - komentářů 0

Václavské náměstí.
Václavské náměstí.
foto: foto autora

Na sobotním přenosu ČT z Václavského náměstí v Praze mne zaujal jako bývalého televizního pracovníka jeden podstatný moment a to že na místě byl viděn pouze jeden zpravodajský přenosový vůz.


Ostatní snímání demonstrantů bylo provedeno pravděpodobně policejními kamerami umístěnými na různých místech, jako je Muzeum, Hotel Jalta, střecha domu nad náměstím apod.

 

Vypovídá to o tom že vedení TV protesty odborů a občanů naprosto podcenilo a když moderátorka oznámila zkoprněným divákům že tam je jenom 40 000 protestujících lidí a Václavák po protestu odboráře Zavadila snímal už potom vrtulník bylo vidět že je téměř zaplněn!

 

Posléze byl vidět i kameraman vylezlý vedle podia s řečníky avšak notoricky snímal jedno místo jakoby ostatních nebylo! Vypovídá to o tom, že holt na Kavčích horách panuje situace, že kdyby byl někdo iniciativnější a dal příkaz snímat protestující jaksi důrazněji, aby jich bylo vidět skutečný počet mohl by přijít minimálně o výplatu. Připomínalo to pamětníky známý přenos z totalitních dob listopadu 1989, ale v obráceném gardu kdy se skřípěním zubů televize skutečný stav věcí nakonec ukázala.

 

V následné diskuzi ve studiu politolog pan Sokol člen ODS nám divákům sdělil že odboráři neřekli žádnou alternativu jak situaci řešit. To ale není vůbec pravda! Špatně a nebo vůbec si nevyslechl pana Václava Krásu předsedu zdravotně postižených dlouhodobě na vozíku, ten těch možností jmenoval hned několik.

 

Po protisociálních tzv. reformách této naprosto zkorumpované vlády se nikdo nemůže divit, že jsou tam důchodci, zdravotně postižení, ženy s dětmi (ke konci přenosu byly vidět) studenti a dokonce děkan vysoké školy! Tohle už ale opravdu nejde jen tak ignorovat. Pokud by takhle mizerně vládla vláda sociální demokracie už by dávno „letěla“.

 

Tak uvidíme, zda v sobě najdou kousek cti lidé typu exlidovce Kalouska,Valacha Nečase, pana ministra Drábka a Karolíny Peake a odeberou se do propadliště dějin.


Autor: Ladislav Nestrašil

Publikoval: -mk-

Čtěte také

10. 3. 2019 - Reakce občana na článek k protestům žáků středních škol

Přinášíme vám reakci občana Velkého Meziříčí na předešlý článek **2**Ekocentrum Chaloupky k protestům žáků středních škol....**2**

21. 5. 2019 - Členové apoštolské církve se tradičně zapojili do potravinové sbírky

V sobotu 18.5. proběhla po celé republice sbírka potravin pro potřebné, kterou pořádala Česká federace potravinových bank ve spolupráci s potravinovými řetězci.

14. 5. 2019 - Tak jsme se opět zviditelnili…

Tak jsme se opět zviditelnili a to rovnou v televizních zprávách. Naši novou „hadí“ silnici nám musí závidět celá republika. Proč se vlastně ona klikatice na Třebíčské objevila?

13. 8. 2019 - Postřeh čtenáře: Nedávno nákladně opravená dálnice se znovu demoluje

Před necelými deseti lety kus opravené dálnice u Mc Donalda směr Brno se opět bourá kvůli modernizaci.


Komentáře ke článku

Počet komentářů 3.

[1] Vložil: občan, 24.4.2012, 20:27:40
Pane Nestrašil,bravo.Konečně článek na svém místě.Jen tak dál.
[2] Vložil: Realista, 25.4.2012, 08:25:32
Nevím, proč by ČT měla mít na takové akci víc přenosových vozů, když - jak sám píšete - získala záběry např. z vrtulníku (tj. daleko zajímavější záběry než z kdejaké střechy) nebo z kamer městské policie a TSK Praha. Jako plátce televizních poplatků jásám nad tím, jak dokáže ČT využít levných a efektivních prostředků.
Co se mi naopak nelíbí je to, že si počty demonstrantů ČT neodhadla nějakým početním úkonem sama a místo toho je přebírala od odborářů (počty samozřejmě nadhodnocené) nebo od policie (která by teoreticky také mohla mít zájem na nadhodnocení počtů, koneckonců i oni na tom s platy nejsou nejlépe). 40 000 věřím, ale 100 000 ani náhodou. V minulosti jsem měl tu čest pracovat s několika tisícihlavými davy lidí a 100 000 na sobotní demonstraci? Ani kdybych ten průvod viděl vlivem alkoholu dvojmo. Představme si kupříkladu, že O2 aréna v pražských Vysočanech má kapacitu nějakých 18 000 lidí při kompletním zaplnění. Nebo velký strahovský stadion - 50 000 míst k sezení. A teď to přirovnejte k (byť maximálně zaplněnému) Václavskému náměstí - aniž bych odečítal zelené plochy uprostřed...
[3] Vložil: N.L., 28.4.2012, 09:16:49
Měl jsem s Komunistickou stranou Ceskoslovenska veliké problémy,nevadí mě že komunisté existují jde mně o to aby lidi nebyli oznamováni že jsou tzv ,,nefachčenci" ano ti kteří prosím nic nedělali za celý život a v době totality nyní to není možné před důchodem zjistit nejenom že suhlasím s poslankyní strany KSČM Martou Semelovou troufnu si říct že to řekla za mě no tak se podívejde na Koženého tak se nažral že rozsedl křeslo a pak se nediví že lidi volí komunisty.L.N.
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
EZH, a.s. - hledáme zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist