30 druhů RUMŮ!
Dnes je 16. září 2019, svátek má Ludmila, zítra Naděžda.
  • Za měsíc a kousek bude znovu zprovozněn most na Fajťák. Už je vybetonován a chystají se nájezdy z obou stran.
  • V sobotu se na trati v Dolních Heřmanicích konal motokrosový Chalupa cup.
  • Nehoda na dálnici ihned ovlivnila provoz ve městě. Tvořila se kolona směr Brno.
  • Nehoda čtyř aut na dálnici D1 u Velkého Meziříčí.
  • Někdo počmáral satanskými symboly památník v Čechákách

Obyvatelce Měřína již došla trpělivost s kamiony na sil. II/602

OSTATNÍ - OD VÁS - 25. 5. 2012 - komentářů 0

Problém s kamiony.
Problém s kamiony.
foto: foto autorky
Text stížnosti pro starosty obcí a vedení Kraje Vysočina, Ředitelství silnic a dálnic, Ministerstvo dopravy, Krajské hygienické stanice a Krajské ředitelství policie


Věc: Stížnost - silnice II. třídy a kamióny, Městys Měřín,

KRAJ VYSOČINA

 

Vážení,

bydlím v Měříně v rodinném domku u silnice II. třídy a tímto podávám stížnost v první řadě na stav vozovky před domem. To není silnice, ale "tankodrom", což můžete posoudit z fotografií. A v druhé řadě podávám stížnost na projíždějící kamióny Městysem Měřín a kolem našeho domu, jejichž počet prudce roste. Aby nemusely firmy platit mýtné, jezdí od Velké Bíteše až k Jihlavě po silnici, která je souběžná s dálnicí D1 a zpět. Provoz na této silnici je i tak dost frekventovaný a hlučný, ale nám připadá jako bychom bydleli přímo u dálnice. Úplně nejhorší to je z neděle na pondělí v noci (od jedné hodiny ranní do čtvrté hodiny cca 100 kamiónů), kdy vůbec nemůžeme spát, protože když přijíždí kamióny od Velkého Meziříčí, před naším domem nejede ani jeden povolenou rychlostí v obci, a potom když projíždí po té "nádherné silnici", můžu Vám klidně napsat, co který veze, ale to snad pánům nemusím vysvětlovat. Člověk si dokáže zvyknout na hluk „pravidelný", který časem přestanete vnímat, ale co kamión přejíždějící tzv. tankodrom nový a nový hluk, na který se NEDÁ zvyknout. A úplně „nejlepší" to je, když jedou např. čtyři za sebou. O klidném odpoledni na zahradě nemůže být vůbec řeč, o otevření oken v letním období v noci také ne. Myslím si, že to vadí více občanům, to budou nejlépe vědět starostové (Velké Meziříčí, Stránecká Zhoř, Měřín), ale nic se neděje, každý z občanů bydlící u silnice jenom trpí a sleduje, jak projíždí a cítí strašnou bezmoc, protože oni kamióňáci si mohou jezdit, kde chtějí... a ničit silnice, na kterých nemusí platit.

 

Jestli snad někdo nevěří, jak je to vážné - nabízím bezplatný týdenní pobyt v jednom z pokojů v našem rodinném domku po rodičích, který jsme si opravili, abychom v něm prožili klidné stáří...

 

Níže uvádím jeden z dotazů a následnou odpověď, kterou jsem našla na internetových stránkách na Ministerstvu dopravy:

 

Hrozí objíždění zpoplatněných úseků?

 

Obavy z toho, že po zavedení elektronického mýtného přestanou kamiony jezdit po dálnicích, jsou přehnané a nepochybně souvisejí s předvolební rétorikou opozičních a neparlamentních stran. Zkušenosti z Rakouska i Německa jasně ukazují, že kamiony dál jezdí po zpoplatněných úsecích a že jenom malé procento nákladních vozidel se snaží tyto úseky objíždět. Je to totiž logické, vynaložený čas i vyšší spotřeba pohonných hmot na mnohem delší a časově náročnější trase vedlejšími cestami jen stěží může kompenzovat náklady spojené se zaplacením mýta.

 

Každopádně však lze využít následující opatření:

1.   obchvaty měst zůstanou nezpoplatněné tak jako dnes

2.   sazbu mýtného lze snížit na minimum tam, kde existuje paralelní trasa

3.   v krajním případě lze zpoplatnit i objízdnou trasu

4.   nic obcím nebrání, aby umístily na paralelní objízdné trase značku zákaz vjezdu vozidlům nad 12t.

 

Nevěřím, že mají starostové tak malé pravomoce, aby se situace nedala řešit. Je potřeba sepsat petice nebo mám pozvat televizi, aby nás obyčejné občany bral někdo vážně ???

 

Stát přichází o peníze, firmy šetří peníze, kamióny ničí silnice v obcích, městysech a městech a doplácejí na to zase obyčejní občané...

 

3.5.2012, Měřín

 

Pozn.: Nejedná se o kamióny ze společnosti LIDL CR, v.o.s. Strán. Zhoř.

 


Autor: obyvatelka Měřína JH, poz.: redakce zná celé jméno autorky stížnosti

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

stiznost0005.jpg  stiznost0006.jpg  stiznost0007.jpg  stiznost0008.jpg  stiznost0009.jpg  stiznost0010.jpg  stiznost0011.jpg  stiznost0012.jpg  

Čtěte také

30. 6. 2019 - Srny zavítaly do Velkého Meziříčí

V sobotu ráno kolem 4:50 byly za garážemi na Čermákové ulici spatřen na vycházce srnčí pár (srna je vidět jen jako hnědý flíček za stromkem).

13. 8. 2019 - Postřeh čtenáře: Nedávno nákladně opravená dálnice se znovu demoluje

Před necelými deseti lety kus opravené dálnice u Mc Donalda směr Brno se opět bourá kvůli modernizaci.

23. 4. 2019 - Ještě žiju

Je to již nějaký ten čas, kdy jsem se naposledy písemně vyjádřil k nějaké události, či komentoval problém. Na dotazy proč tomu tak je, jsem odpovídal – „Vždyť není nic nového ke...

14. 5. 2019 - Tak jsme se opět zviditelnili…

Tak jsme se opět zviditelnili a to rovnou v televizních zprávách. Naši novou „hadí“ silnici nám musí závidět celá republika. Proč se vlastně ona klikatice na Třebíčské objevila?


Komentáře ke článku

Počet komentářů 10.

[1] Vložil: Kanec, 26.5.2012, 09:35:47
V zadu na návěsu mám krásnou nálepku: Kašlu na mýtnici jezdím po silnici!!!
[2] Vložil: Kaja, 26.5.2012, 09:50:31
Největší chybou bylo zavést "mítné brány". Měli se dát GPS moduly a už by to nikdo neobjel... protože by se mohlo míto vybírat i za používání na silnicích nižších tříd. Holt si zas někdo namazal kapsu a občane ty trp
[3] Vložil: puntičkář, 26.5.2012, 22:46:50
Není mýto ve vyjmenovaných slovech?
[4] Vložil: jj, 27.5.2012, 09:31:08
Dalnice se prioritne stavela, aby se odlehcilo obcim. Co dela vladni garnitura dnes vidite sami.. Procenta ze zisků Kapsch jdou asi na fin. neceho zpet do CR (spekulace)
[5] Vložil: kakabus, 27.5.2012, 12:57:47
Nevím co lidi v měříně nadávají, až se budou každej čtvrtek a pátek dusit v autech jak celý vm a nebudou se moci pohnout ani na krok tak pak teprve můžou řvát. 3 kamiony to je teda opradu hrozný.
[6] Vložil: Kanec, 27.5.2012, 23:30:04
Jak může autorka vědět, že se nejedná i o kamiony co jezdí do Lidlu? Já osobně znám tři smluvní šoféry, kteří pro Lidl jezdí a všichni si to frčí po slinici přes Měřín!!! To, že na sobě nemají napsáno LIDL, neznamená, že tam nejezdí!!!
[7] Vložil: E., 28.5.2012, 09:41:48
I kdyby se jednalo o kamiony, které jezdí na Lidl, tak porušení se dopouští řidiči/dopravci, jelikož LIDL má v objednávkách vždy napsáno, že:" příjezd je možný pouze přes Exit 141 (VM-zapad)Je zakazano projíždět obcí Měřín a Stránecká Zhoř." Takže v každém případě padá vina na dopravce. A to, že většina lidí v ČR obchází pravidla a zákony,ještě neznamená, že špatná je osoba, která na to upozorní.
[8] Vložil: Včelička, 28.5.2012, 17:46:11
Pro Kakabuse: plakej na Městě VM a spočítej si kamióny přes Novosady, protože úplně stejný přijedou až do Beranova a bez nich by se dýchalo hned lépe,ale provoz přes Novosady snad ani řešitelný není,tam je provoz špatný už několik let.
[9] Vložil: taky řidič, 7.6.2012, 16:31:39
řidiči kamionů za to nemohou to vedení dopravních podniků na ně tlačí. řidiči jsou bohužel taky jen obyčejný lidi, kteří potřebují živit rodiny.
[10] Vložil: kamioňak, 3.1.2013, 19:40:55
uplně chápu vaše rozhořčení na prujezdnost vaší obcí již zmíněnými kamiony ale dovolte abych se ohradil na větu-protože oni kamióňáci si mohou jezdit, kde chtějí... a ničit silnice, na kterých nemusí platit.-tohle kdo napsal tak asi opravdu zna jen něco jako hlavu a zatím něco na 3 kolech,řidič je jenom loutka,která plní příkazi svého zaměstnavatele a určitě si timhle neulehčuje svojí práci tím že by jezdil přes vaší ves,je to proněj delší jak km tak časově,ale páni dispečeři a zaměstnavatele přišlí nato že by u Měřína a tak dale byla zkulinka kterou by ušetřili na mítnem proto je tam nutí jezdit a když řidič nepojede tak v téhle užasne době existuje gps přes kterou se hravě podívají i nato přoč čuráte u tohoto patníčku proto zajiste pro něj není žadny problem se podívat na trasu kterou jel a poté nastava užasna chvíle -500,-1000 za neuposlechnutí proto bych rad kdyby se těmto lidem nepřezdívalo ničitelé vašich obcí,ptž jsou to taky jenom lidé kteří bohužel musí plnit přikazi našich uuužasnych podnikatelů.
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
HKP METAL hledá zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist