SLAVNOSTI PIVA - NETÍN 29.8.2015
Dnes je 7. července 2015, svátek má Bohuslava, zítra Nora. Ve Velkém Meziříčí je aktuálně 18 °C
  • Přesně o půl třetí z Třebíče na velkomeziříčské náměstí přijeli účastníci cyklotour Vysočinou na kole. Zítra ráno v 9 hodin startují z náměstí na další etapu.
  • Na hlavním nádraží ve Velkém Meziříčí probíhá generální rekonstrukce kolejiště. Jsou pryč jak kolejnice, tak pražce i vrchní stěrková vrstva.
  • Nad fotovoltaickou elektrárnou u McDonalda v neděli večer vypukl požár. Následky vidíte na fotografii.
  • Po loňské odmlce se na letní koupaliště vrátilo noční koupání od 20. do 22. hodiny. První červencovou neděli možnosti vykoupat se večer využily desítky lidí. Později před setměním, už to byli pouze jednotlivci.
  • Hurá. Děti se konečně dočkaly. Na hřišti kolem městských bytových domů na Čermákově ulici doplnili tři nové herní prvky. Nově jsou tam - překlápěcí houpačka, malý kolotoč a řetízková dvojhoupačka.

Šípova facka nepřišla. Řecko – Česko 1:2

ZPRÁVY - KOMERČNÍ ČLÁNKY - 15. 6. 2012

LOGO - EURO 2012.
LOGO - EURO 2012.

Euro 2012 je v plném proudu. Češi se v něm ale nějak nemohou chytit. Před několika dny věštil Karel Šíp našemu bezpohlavnímu a impotentnímu fotbalu prohru s Řeckem. Věštba se nevyplnila. Je to důkaz zlepšení nebo jenom náhoda?


Kolos Rhodský neboli Kat českého fotbalu neboli Traianos Dellas, řecký obránce, který před čtyřmi lety vyřadil český tým z evropského šampionátu, přiznává, že měli tehdy z Čechů všichni respekt. Tentokrát Řekové mlčeli a naši borci se těšili na odplatu.

 

Bezpohlavní vyhráli

Slibovaná Šípova facka od Řecka však nepřišla. Už po šesti minutách inkasovali Řekové dva góly a dostali se na okraj propasti stejně jako jejich ekonomika. Brankář Petr Čech udělal v druhé půlce zápasu jednu fatální chybu. Vítězství 2:1 jsme ale udrželi.

 

Oproti prvnímu zápasu s Ruskem je to posun. I Karel Šíp by byl jistě méně kritický. To ale neznamená automaticky vítězství v turnaji. EURO 2012 pokračuje a my nejsme ani v polovině. Naše skupina není podle fotbalových expertů příliš náročná. Nemyslí si to ale ekonomové.

 

Ekonomický fotbal

Co mají ekonomové co mluvit do fotbalu? Zdá se, že čím dál víc. Zatímco někdo sleduje každý den výsledky fotbalu a počítá statistiky, ekonom sleduje stejné kurzy na burze a také odhaduje vývoj.

 

Souvislost mezi ekonomikou a úspěchem ve sportu je známá věc. Fotbalová mistrovství vyhrávají vždy velké státy s rostoucím HDP. Anglický komentátor Gary Lineker říká, že fotbal je hra pro 22 lidí, kterou vždycky vyhrají Němci. Něco na tom bude. Silný tým mohou ale dát dohromady i slabší státy, které mají vysokou nezaměstnanost.

 

Je to logické. Bohaté státy mají dost prostředků na rozvoj sportu. Vysoká nezaměstnanost zase motivuje talenty k budování sportovní kariéry. Podle tohoto měřítka patří Řecko, Rusko a Polsko, soupeři v naší skupině, k největším protivníkům.

 

Řecko jsme sice zdolali, nicméně i Řekové hrají mnohem lepší fotbal, než před čtyřmi lety. Kdo chvíli stál, stojí opodál. EURO 2012 pokračuje. Máme stejnou šanci i proti Polsku? A co na to Karel Šíp?

 Autor: -kon-

Publikoval: -mk-

Čtěte také

16. 1. 2015 - ELKOV elektro a.s. otevírá provozovnu ve Velkém Meziříčí

Společnost ELKOV elektro a.s. oznamuje, že dne 19. ledna 2015 přebírá provozovnu společnosti REXEL CZ s.r.o. ve Velkém Meziříčí. K tomuto dni bude rovněž obnoven prodej elektromateriálu a svítidel na této provozovně...

18. 6. 2015 - Zabezpečte svůj domov

Blíží se doba prázdnin a letní dovolené, kdy opouštíme své domovy na delší dobu. Je tedy nejvyšší čas se zamyslet, zda je Váš dům, byt či majetek náležitě zabezpečený. Nevítaní hosté jsou...

14. 5. 2015 - Společnost P&L slaví 25 let od svého založení. Pořádá den otevřených dveří

Přehlídkou nových strojů v areálu firmy začaly oslavy 25 led od založení společnosti, která sídlí na Třebíčské ulici ve Velkém Meziříčí.

10. 6. 2015 - Jedinečná příležitost se podívat do jedné z nejkrásnějších zahrad Rakouska

Cestovní agentura Hana Babáková Vás srdečně zve na autobusový zájezd do jedné z nejkrásnějších zahrad Rakouska.

Komentáře ke článku

Počet komentářů 1.

[1] Vložil: Vlasta, 15.6.2012, 23:10:03
Jen drobná poznámka. Jaksi mi ten popis zápasu přijde nedokončený. Samozřejmě jsme během prvních 10 minut Řeky zaskočili dvěma góly. Ale pak jsme hráli 80 minut totální h...o a se štěstím výsledek udrželi. Byl to dobrý fotbal?
* Komentář: 
* Jméno:
  Email: 
   

Poznámka: Příspěvky vyjadřují názory uživatelů, nejsou nijak upravovány a redakce za ně nenese odpovědnost. Urážlivé, vulgární, reklamní nebo jinak nevhodné příspěvky mohou být smazány.
V krajním případě může redakce diskuzi ke článku uzavřít. WWW adresy zadávejte ve tvaru www.stranka.cz

Znovu načíst stránku

 
Každý den v obraze, stačí kliknout na
Hotelová škola Světlá a Střední odborná škola řemesel Velké Meziříčí
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

TOPlist