Dnes je 18. ledna 2020, svátek má Vladislav, zítra Doubravka.
  • Katovna se dnes již popáté otevřela veřejnosti. Čeká zde na vás mnoho dobrého a zajímavého. Přijďte.
  • Jedna z dalších mnoha nehod na obchvatu na Třebíč u obce Oslavice.
  • Dopravní info opět označuje nehodu úplně jinde než je. Stala se na křižovatce na obchvatu mezi Velkým Meziříčí a obcí Oslavice
  • 15.01.2020 18:40-Technická Pomoc - Odstranění stromu - Horní Heřmanice ➡️ Telečkov - Odstranění stromu z komunikace. Zasahující jednotky SDH Velké Meziříčí
  • Tým HHK ve středečním derby vyklepal bítešský Spartak vysoko 7:0.

Není kalamitní stav, pravil strážník

OSTATNÍ - OD VÁS - 21. 6. 2012 - komentářů 0

Nefukční semafory na křižovatce Sokolovská - K Novému nádraží.
Nefukční semafory na křižovatce Sokolovská - K Novému nádraží.
foto: -mk-
Ptačí pohled na jednu z nejvytíženějších křižovatek ve Velkém Meziříčí.

Po pěti dnech nefunkčnosti semaforů na křižovatce Sokolovská - K Novému nádraží (silnice od Penny marketů) jsem se obrátila s dotazem na městskou policii Velké Meziříčí s dotazem "PROČ" semafory toliko dní nefungují?


Vzpomínám si samozřejmě, kdy na této křižovatce nebyly a řidiči se museli obejít i bez nich, ale to bylo v dobách, kdy nebyl na této křižovatce tak silný provoz.

 

Strážník městský pravil, že opravu má na starost jakási firma a porucha jest někde v kabelech.

 

Na můj dotaz, proč to trvá tak dlouho a navíc jsem zde neviděla po celou dobu nějaký fyzický pohyb opravárenský, leda by byl ovládací panel pro spouštění semaforů někde v Kotěhůlkách, strážník pravil, že to není v jejich kompetenci.

 

Dobrá nedala jsem se odbýt, proč tedy na křižovatce nestojí živý strážník a neřídí aspoň částečně chaotickou dopravu?

 

Dozvěděla jsem se, že řídit dopravu je věcí státní policie a protože nebyl KALAMITNÍ stav, tak netřeba.

 

Ale chápu… městští ozbrojení černí panáčci jsou jistě zcela vytížení bedlivým sledováním aut zaparkovaných na náměstí a následně tučným pokutováním, pokud si drzý řidič nelípne za sklo parkovací hodiny, či lísteček o zaplacení průjezdu městem anebo překročí onu určenou dobu k parkování.

 

Jak jsem se doslechla od spoluobčanů, jejich pomoci k nastolení pořádku ve městě nutno využít maximálně do 90 minut po půlnoci, pak přestávají bdít a rváčům a opilcům nic nebrání tomu, aby narušovali noční klid.

 

Velice bedlivě jsem sledovala o velkomeziříčské pouti ženu mající stánek s dřevěnými hračkami… čekala jsem, že pod pultíkem má nejmíň samopal a tím co nevidět začne pálit kolem sebe, čemuž nasvědčoval fakt, že zatímco úřednice vybírala jistě horentní sumu za poplatek z místa, zezadu to "jistili" dva městští strážníci, co kdyby náhodou?

 

Ach Bože, náměstí velkomeziříčské téměř celý rok mrtvé jest, a když díky pouti a samozřejmě lidem se stánky a kolotoči trošku ožije, měli bychom těmto lidem ještě poděkovat a pokud ne zcela zdarma, tak za symbolický pronájem je v našem městě přivítat.


Autor: Libuše Kotoučková

Publikoval: -mk-

Čtěte také

28. 6. 2019 - Poděkování všem zaměstnancům MŠ Mírová Velké Meziříčí

Každý z nás v životě absolvoval docházku do předškolního zařízení, někdo s odporem, někdo s radostí. Na letošní zahradní slavnosti tradičně pořádané Mateřskou školou Mírová, jsme se s ostatními rodiči shodli, že...

30. 7. 2019 - 700 let Řádu rytířů Kristových

V sobotu 27. 7. 2019 proběhla ve výstavním sále velkomeziříčského muzea slavnostní vernisáž výstavy k sedmistému výročí Řádu rytířů Kristových. V několika vitrínách jsou vystavené předměty mapující bohatou historii řádu – insignie...

18. 11. 2019 - Sedmnáctý listopad

Dnes byl vítr trochu více vlezlý, než v jiných letech. Třikrát mi stačil sfouknout plamínek svíčky dřív, než se mi podařilo nasadit protivětrné víčko. Nakonec se dílo podařilo a já mohl položit zářící...

21. 5. 2019 - Členové apoštolské církve se tradičně zapojili do potravinové sbírky

V sobotu 18.5. proběhla po celé republice sbírka potravin pro potřebné, kterou pořádala Česká federace potravinových bank ve spolupráci s potravinovými řetězci.


Komentáře ke článku

Počet komentářů 13.

[1] Vložil: Medvěd, 21.6.2012, 15:11:33
Ale jo, aspoň se v takovém parnu zasměju. Chtěl bych poprosit paní Libuši, jestli by nemohla přispívat častěji :)
[2] Vložil: mobi, 21.6.2012, 15:14:53
Možná ten článek pomohl, protože už semafory fungují. Co se šušká v blízké hospodě, že byl provoz špatně naprogramován, dokonce semafory pouštěli dvě zelené proti sobě!!! A o chybu kabelu se pravděpodobně nejednalo nebo jste viděli někde někoho kopat v zemi?
[3] Vložil: Schnekinenn, 21.6.2012, 18:04:36
Co ty semafory nefungovaly tak byl provoz plynulejší!!!A to tuhle křižovatku projedu 10xdenně:)` Tě pic
[4] Vložil: kozénka, 21.6.2012, 18:29:21
Paní Libuše,naprostý souhlas.Jen mám obavy,že jste píchla do živého,aby nenastaly problémy.Tedy Vaše.Píchnout do radničního útulku,to zavání.
[5] Vložil: Libuše Kotoučková, 21.6.2012, 19:19:51
Zdravím Medvěde, což o to příspěvků by se našlo, ale i když jsem v podstatě pozitivně naladěná, musela bych psát skoro pořád negativně a tak by si leckdo mohl myslet, že jsem baba nevděčná a zapšklá...
Tak se snažím smát i když sirény děsivě houkají a z amplionu depresivní hlas k evakuaci občany vybízí, směju se, když semafory pouští dvě zelené proti sobě a pak na několik dní oněmí docela, s jásotem vítám zprávu o budování kovového paskvilu s trubicí neonovou na Fajťáčku,což jakási rozhledna má býti, slzy mi tečou od smíchu, když zřím v novinovém plátku Velkomeziříčském, který se po zdařilé "přestavbě"akčním letákům ze supermarketů podobá ,fotočku našich chrabrých hochů radních, jak v počtu ŠESTI vycestovali do Chorvatska jakýsi freundschaft mladých hasičů domlouvati,kuckám se smíchy, když výběrčímu zaplatím 10Kč a po několikerém objetí náměstí a neúspěšném najití místečka na zaparkování, zase z města vyjedu ven... a pak když jsem smíchy celá bez sebe, je mi z toho všeho smutno...
mám pocit, že to co by občané města opravdu chtěli a potřebovali, to chrabré muže radnice vůbec nezajímá, viz.kupříkladu dlouholetý požadavek bazénu, skatepark, parkovací plochy apod.
A jak jsem se doslechla z kuloárů půjčka města 100 milionů na opravu JC nám utne na mnoho mnoho let veškerá další přání.
[6] Vložil: ujo, 22.6.2012, 08:23:13
Paní Kotoučková, tou bábou nevděčnou a zapšklou už jste. Prezentujete pouze svůj názor na který máte právo, ale je spousta lidí názorů opačnych. Jen se divým, že tu ještě žijete. Nejsou snad města kde se žije lépe, bez problémů? Například, na severu mezi nepřizpůsobívymi obyvateli, svysokou kriminalitou a nezaměstnaností, s tranzitní dopravou skrz střed města atd.
Oprava JC: zaráží mě stejně jako Vás, že snad ani zastupitelstvu nebyla předložena k posouzení jiná varianta, za jinou cenu a že se tak bez větší diskuze přijme závazek na několik let ve stylu po nás potopa hlavně, že tu po jistých lidech zbyde pomník. JC bude stát hodně i jeho provoz bude dotován z městské pokladny, stejně jako zavrhovný bazén. Brát si v nešní krizové době takový úvěr na naše děti je nezodpovědné.Toto mě trápí víc než semafory nebo poplatek za vězd.
[7] Vložil: Občan VM, 22.6.2012, 08:23:21
Kabely byly poškozeny.... Kopáno bylo u přechodu na Obchvat. Ale hned to zasypali a už to funguje :)
[8] Vložil: Medvěd, 22.6.2012, 14:45:19
ALe paní Libuše, technická závada se snad může stát (evakuace i semafory),technika se prostě někdy porouchá. Na semaforech byl v háji kabel (myslím že zatekla spojka) a byl opraven velice rychle. Copak si myslíte, že vše jde hned? Firma musí mít volné lidi, techniku, vyřídit povolení na kopání a může se dělat. To že jste si nikdo nevšiml, že se kopalo svědčé o rychlosti firmy. A když Vám tak vadil provoz, nechte auto doma. Když přijedu z práce a něco potřebuji ve městě, tak sednu na kolo a jedu, protože vím, že město bude zacpané a nezaparkuji. A nemusím se zlobit, že zaplatím 10Kč (mimochodem za vjezd a ne za parkování). Já jsem s děním v tomto městečku spokojen! PS: Do bazénu jezdím do Jihlavy.
[9] Vložil: Ne rodák V.M., 22.6.2012, 20:19:42
Zlatá slova pane Medvěd
a Vám paní K.bych doporučil vyhledat odborného lékaře. Víte jakého.
To je takový pan doktor u kterého si lehnete na lehátko a vyprávíte mu své problémy. A on Vám potom za odměnu napíše nějaké bombónky které budete pravidelně papat. Věřte uleví se Vám. A až je dopapáte, tak si klidně sbalte svoje saky paky a klidně se odstěhujte se jiného města, když se Vám tady nelíbí. Věřím,že se nám po Vás stýskat nebude.
[10] Vložil: Libuše Kotoučková, 22.6.2012, 20:20:02
Zdravím Medvěde, zkuste se aspoň na chvíli vcítit...tzn.vžít se do pocitů ostatních, nejenom těch svých...pak zjistíte, že jsou mezi námi tací, co nemohou hupsnout na kolo, ale jsou rádi, že si někam dojedou autem, že ne všichni si mohou jet proplavčit tělíčko do bazénu do Jihlavy,a že takových kdyby mají spoustu.
Věřte, že to moje zde prezentování není až tak o mě, ale právě nacítěním se na ty ostatní /starší, nemocní, postižení, těhotné,.../
[11] Vložil: vlastenec, 22.6.2012, 20:20:12
6,ujo,chujo ten vězd au,au,to to bolí.To ostatní komentovat netřeba.Tedy tu gramatiku.Obsah by se dal i pochopit.Hlavně nikoho nestěhuj.Každý se rozhodne sám.
[12] Vložil: ujo,chujo, 23.6.2012, 10:03:57
Omlouvám se VÁM i ostatním Pane Vlastenče za tu gramatiku. Když někdo někoho vytočí o půlnoci, může se stát i když by nemělo, že gramatika utrpí. Lituji Vás, že tu musíte žít i s méně vzdělanými a inteligentními lidmi než jste Vy sám.
PS: Nikoho nikam nestěhuji a taky nevím, že bychom se znali?
[13] Vložil: Dodo, 23.6.2012, 10:04:32
Zajímavé ,
když se opravoval dálniční most a byla tady dopravní kalamita, tak se chtělo aby se vypnuli semafory ke zrychlení provozu. A ejhle! Jednou semafory nejdou a pak se zjistí, že se tomu provozu moc nepomůže, protože řidiči jedoucí po hlavní silnici těžko pustí řidiče jedoucí po vedlejší silnici. Taková jsou pravidla v silničním provozu. Tou křižovatkou projíždím několikrát denně a co byla porucha na semaforech, tak jsem tam viděl každý den típka, který se tam motal okolo těch semaforů až do večera.Myslím tím servisáka. Takže vážená paní,něž budete někoho napadat a urážet, tak si prvně zjistěte zkutečný stav věci. Doufám, že až budete mít někdy nějaký problém a budete se dovolávat svého práva a budete volat městské ozbrojené černé panáčky, budou mít zrovna moooooooc práce.
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist