30 druhů RUMŮ!
Dnes je 16. září 2019, svátek má Ludmila, zítra Naděžda.
  • Za měsíc a kousek bude znovu zprovozněn most na Fajťák. Už je vybetonován a chystají se nájezdy z obou stran.
  • V sobotu se na trati v Dolních Heřmanicích konal motokrosový Chalupa cup.
  • Nehoda na dálnici ihned ovlivnila provoz ve městě. Tvořila se kolona směr Brno.
  • Nehoda čtyř aut na dálnici D1 u Velkého Meziříčí.
  • Někdo počmáral satanskými symboly památník v Čechákách

Léto budiž pochváleno…

OSTATNÍ - OD VÁS - 8. 7. 2012 - komentářů 0

Martin Klement, Mostiště.
Martin Klement, Mostiště.
foto: Jiří Michlíček

Léto je již v plném proudu, děti se těší z letních prázdnin a jejich rodiče plánují dovolené. Počasí nám již ukázalo obě své tváře, slunečné dny občas vystřídají prudké bouřky, které krásně pročistí vzduch.


Politici však, stejně jako pankáči a čert, nikdy nespí a vláda je rozhodnuta využít čas dovolených k tomu, aby podnikla frontální útok na naše peněženky. Koalice hodlá využít letních prázdnin, kdy se lidi o politiku tolik nezajímají, a chvátá, aby projednala a schválila řadu zákonů, které ještě zhorší ekonomickou a sociální situaci většiny občanů ČR. Na červencové schůzi Poslanecké sněmovny se budu jednat hlavně o dalším zvyšování nepřímých daní, tzv. církevních restitucích, zavedení II. pilíře důchodové reformy na úkor pilíře státního, omezení příspěvku na bydlení a další.

 

Vláda se bojí reakce občanů, kteří už chápou, že mají zaplatit dluhy, které zavinila nenasytnost bank a nadnárodních korporací a které zhoršuje rozšířená korupce elit ve společnosti. Vláda evidentně doufá, že v době dovolených se budou lidé méně zajímat o politické dění a zmírní se jejich odpor. Vládní koalice i nadále arogantně přehlíží odbory, tripartitu i většinu občanů ČR. Bojuje jen za své přežití a zajímá ji pouze, jak vyždímat další peníze s kapes lidí. (Stanovisko ÚV KSČM, 23. 6. 2012)

 

Díky krokům vlády se však už dnes propadá řada lidí do chudoby, ve zprávě o stavu lidských práv v ČR konstatuje Český helsinský výbor, že kvůli vládním škrtům se zhoršuje situace neúplných rodin, dětí, seniorů i handicapovaných. Podle zjištění ČHV se na hranici chudoby ocitla téměř polovina starších lidí. Loni žilo pod hranicí životního minima přes 152 tis. domácností, tedy o 15 tis. víc než v roce 2010. Počet osob žijících těsně nad hranicí chudoby je 1,7 mil. což představuje 16,6% populace! Vláda bohužel nevede s občany dialog, nenaslouchá varování občanské společnosti. Stigmatizuje lidi, kteří přišli o práci. Přijímá opatření, která jsou vnímána jako šikanující a protiústavní, jako je například Docházka nezaměstnaných. Nutí lidi pracovat bez řádné odměny, tím myslím takzvanou veřejnou službu.“  Dodala předsedkyně ČHV Anna Šabatová.

 

Ačkoli ministerstvo financí přiznalo, že díky poklesu spotřeby veřejného i soukromého sektoru je snížen výběr DPH, nepřizná šéf resortu Kalousek chybu, ve stálém navyšování nepřímých daní, díky čemuž klesá koupěschopnost našich obyvatel.“Například zatímco se u potravin zvedla DPH o 4% a vzrostly ceny, obrat potravinářského zboží se snížil o 3%. Evidentně dochází k řadě nákupů v zahraničí. Jak to, že máme oproti Rakousku a Německu třetinové platy, ale v nominálním přepočtu je tam levněji, než u nás?“  Uvedl Martin Fassmann, vedoucí oddělení makroekonomických analýz a prognóz ČMKOS.

 

Podle údajů ČNB se dluhy českých domácností u bank a finančních institucí v květnu zvýšily o 3,6 miliardy na 1,128 bilionu Kč. Meziročně byly vyšší o 54 miliard.

 

A vláda reaguje po svém. Dnes je přece důležité snižovat počet lůžek v nemocnicích (a rušit i samy nemocnice), snižovat lidem přístup k lázeňské péči a hlavně zvyšovat daně. To je přece ten nejlepší lék na rozvoj naší ekonomiky!

 

Už aby i v té politice přišla pořádná bouřka, která by pročistila „vzduch“!!!


Autor: Martin Klement

Publikoval: -mk-

Čtěte také

13. 8. 2019 - Postřeh čtenáře: Nedávno nákladně opravená dálnice se znovu demoluje

Před necelými deseti lety kus opravené dálnice u Mc Donalda směr Brno se opět bourá kvůli modernizaci.

10. 6. 2019 - Cesta kolem řeky Oslavy je u chat zavezena asfaltovým odpadem

Pokud plánujete cestu pěšky či na kole do Nesměřského údolí po levé straně řeky Oslavy, nedělejte to.

21. 5. 2019 - Členové apoštolské církve se tradičně zapojili do potravinové sbírky

V sobotu 18.5. proběhla po celé republice sbírka potravin pro potřebné, kterou pořádala Česká federace potravinových bank ve spolupráci s potravinovými řetězci.

16. 4. 2019 - Názor občana: Dopravní situace na ulici Družstevní

Jsem obyvatelkou ulice Třebíčská, maminkou dvou dětí 4 a 2 roky. Starší syn 4 roky chodí na MŠ Velox. Každý den absolvujeme pešky trasu po ulici Družstevní ráno do školky, a ve...


Komentáře ke článku

Počet komentářů 14.

[1] Vložil: občan, 8.7.2012, 18:22:28
Proto je potřeba zakázat pohádku Pyšná princezna.Výběrčí daní dává inspiraci.Ještě když chemik dělá ekonoma,banda kriminálníků schvaluje zákony,jak to může dopadnout?
[2] Vložil: Jana, 8.7.2012, 22:32:54
Pořádná bouřka přišla dnes, a nám to opět vytopilo domy na Mírové. Místo těch keců bychom uvítali, kdyby se město postaralo o pořádnou kanalizaci.To se to pořád kritizuje vláda a ostatní. Problémy, které mají občané tohoto konkrétního města a už roky, to neřešíte, a přitom je to v kompetenci radních a radnice. Co s tím hodláte dělat???
[3] Vložil: M.Klement, 9.7.2012, 16:38:34
Vážená Jano. Budu jen rád, když mi svou stížnost i s podrobnostmi pošlete na můj mail (najdete jej na stránkách mestovm) a já se pokusím Vám pomoci. Jinak máte možnost zajít na pravidelné setkání se starostou, kde můžete oslovit rovnou kováře a nikoli kovaříka. S pozdravem Martin Klement.
[4] Vložil: Jana, 10.7.2012, 08:15:02
Vážený pane Klemente, řešíme to už roky s kováři i kováříky, je to na radnici zadokumentované. A výsledek? Dál se topíme ve splašcích, při každé větší bouřce se děsíme, jestli budeme zase plavat. Nemůžeme nikam v létě odjet, protože kdyby nás to vytopilo, a stála nám v domě týden voda, už bychom to asi dohromady nedali. A to bydlíme na kopci. Jsme opravdu v hrozné situaci. A roky se nemůžeme ničeho dosoudit. Je nám ničen náš majetek i psychika, taky zdraví, protože se nám po zatopení dělají plísně. Já jen, že každá bouřka vzduch nepročistí...a k čemu jsou tedy kovaříci ?
[5] Vložil: kuk, 11.7.2012, 13:13:12
"Paní Jano, doporučuji Vám jít si zahrát discgolf a na hlídání povodně se vyprdnout, odpočnete si, jistě jste si takové hřiště z celého srdce přála:)"
[6] Vložil: M.Klement, 11.7.2012, 20:25:41
Musím přiznat, že jsem nemile překvapen. Je-li celá záležitost projednávána roky, zdokumentována a stále bez výsledku... Slibuji, že se na to příští týden podívám a alespoň zjistím, zda nějaké urgování má smysl.
[7] Vložil: Jana, 11.7.2012, 20:27:45
Nepotřebuji další hřiště, nakonec kam bych chodila, když doma máme každou chvíli vodní plochu 17 x 9 m. Můžeme si zahrát vodní pólo. Klidně si můžete k nám přijít zahrát taky. Tedy pokud nejste fajnovka, a nevadí vám, že ta voda je ze záchodů, sem tam nějaký exkrementek a toaleťáček. Ale zase je úplně teploučká, fakt jak ve vaně
[8] Vložil: Jana, 11.7.2012, 20:55:56
Pane Klemente, za ty roky už tomu moc nevěříme, že nám někdo pomůže, a že má vůbec něco nějaký smysl. Za ty roky máme zdi nasáklé splašky, o bakteriích ani nemluvím. Zdi vykotlané, plné sanitru, betonovou podlahu v garáži rozdrobenou, a nic nemá cenu spravovat, protože nás to opět nejméně 2 x za rok opět vytopí, a všechno se zase zničí. Pojišťovna nám zvedla spoluúčast, takže už taky nic nedostaneme. Před 2 lety se tu byl při obzvlášť velkému zatopení podívat pan Komínek, a řekl, že je to hrozné. Myslím, že musel zažívat pocit štěstí, že bydlí o ulici dál, a jeho domu tohle nehrozí, protože by ho z toho asi kleplo, nebo by naopak na radnici místo discgolfového hřiště řešili novou kanalizaci. Nakonec se na videa a fotky můžete podívat sám. Na radnici už jsme jich dodali dost. A jestli se k nim nedostanete, dodám vám je osobně ze soukromého archívu. Za ty roky jich máme všichni hodně. Tak vám přeji příjemnou podívanou
[9] Vložil: Vojta, 15.7.2012, 22:29:56
poradím Vám. Dejte se dohromady a řešte to s právníky .Ať se město stará . Nebo to dejte do televize. Každý se na to rád podívá a udělá si názor co se v dnešní době a v tomto městě děje. Myslím si ,že se město má starat o občany bez rozdílů. Nechci být ve vaší kůži. Přeji úspěnou vobu a hlavně kompetentní osoby. Ne jen ty co stále umí jen kecat.
[10] Vložil: Vojta, 29.7.2012, 09:42:34
Dobrý den. Můžu prosím vědět jak to Vaše urgování vypadá??
[11] Vložil: obyvatelka z Mírové, 29.7.2012, 11:19:47
Takže přikládám výsledek našeho urgování-dopis z radnice: Dne 28. 6. 2012 bylo provedeno vyčištění a následný monitoring splaškové kanalizace v tomto daném úseku. Zde bylo prokázáno, že kanalizace splašková je těsná, a tedy nemůže docházet k exfiltraci do dešťové kanalizace.
Dne 2. 7. bylo následně provedeno místní šetření, kde byl objasňován obyvateli zatápěných domků problém na kanalizační síti, a hlavně chování kanalizační sítě při větších srážkách.
Problém se zatápěním suterénů přilehlých řadových domků se již traduje od počátku stavby kanalizace z roku 1984 (!!! tak si můžete spočítat, jak dlouho už to snášíme/ , kde investorem byl ONV Žďár nad Sázavou /kolaudace ze dne 4. 6. 1984/. ONV Žďár nad Sázavou následně převedl tuto kanalizaci hospodářskou smlouvou ke dni 1. 9. 1984 do majetku JmVaK.
Na místním šetření bylo byl sdělen fakt, že při větších deštích dochází ke kapacitnímu plnění dešťové kanalizace na stoce mezi Š 4022-4026, kdy kanalizace vytéká šachtami Š 4024-4025 na povrch. Hlavní stoka dešťové kanalizace, která má počátek až na průmyslové zóně, mění směr o 90 st. právě v šachtě Š 4026, kde je napojena dešťová uliční stoka od vytápěných nemovitostí. Jelikož hladina dešťové kanalizace je nastoupaná i v šachtě Š 4026 nad přítok uliční stoky, tak dochází ke zpětnému plnění uliční stoky mezi Š 4026 - 4027, a tím i k vytopení sklepních prostor daných nemovitostí.
V lednu 2012 byl vypracován Generel odvodnění města Velkého Meziříčí firmou AQUA PROCTON, který z výpočtů zjistil, že kanalizace v úseku Š 4001 - 4026 není skutečně kapacitní, a proto je nutné tento problém řešit zvětšením této kanalizace vždy o jednu dimenzi.
Proto VAS, a. s. nemůže v současné době vyřešit tento problém jakýmkoli provozním opatřením, ale tento problém je nutné řešit investicí SVK Žďársko.
VAS, a. s. navrhuje jako řešení této situace, která se projevuje již od samého počátku stavby, vybudováním přípojky dešťové kanalizace mezi Š 4027 - 7041 s přespádováním úseku mezi Š 4026 - 4027 / viz příloha, tj. plánek, který jsme s dopisem obdrželi/. Toto propojení je nutné řešit i v koordinaci se zpracovatelem GOM Velké Meziříčí f. AQUA PROCON, kde by bylo možné souběžně řešit i problém s nekapacitním úsekem mezi Š 4001 - 4026 např. zvětšením dimenze potrubí mezi Š 4026 - 7041.
Z dalšího dopisu: Dne 18. 7. 2012 proběhla schůzka ohledně postupu řešení výše uvedeného problému za účasti starosty města Velké Meziříčí a zástupců VAS a. s. Žďár nad Sázavou.
Bylo dohodnuto, že město Velké Meziříčí podá žádost o zařazení akce Řešení problému na kanalizační síti v lokalitě Čechovy sady /křižovatka ulic Mírová a Pionýrská/ do plánu investic na Svak Žďár nad Sázavou.
Dnešním dnem byla podána výše uvedená žádost na Svak Žďár nad Sázavou.
Tak to jsou výňatky z dopisů, kde vynechávám jména a bla bla.
Tuto situaci, jak jste si mohli všimnout už řešíme od roku 1985, a zatím jsme se ničeho nedočkali. Spíš naopak, protože byly stavěny další objekty - Modrá škola, domovy pro důchodce, kolem spousta zpevněných ploch, a to vše opět napojováno na kanalizaci, která na to nemá kapacitu. víte jak dlouho musí silně pršet, aby nás to vytopilo?? Pouhých 6 minut, a už to máme v celých suterénech!!! Měli jsme na to jít asi jinak, být slušný se prostě nevyplácí. Všichni z vytápěných domů pracujeme a odvádíme daně, někteří i z podnikání. A město na nás roky kašle a ničí nám majetek. Kdo nám nahradí škody, které nám vznikly za ty roky??? Poraďte nám kdo si víte rady.
[12] Vložil: M.K., 30.7.2012, 06:48:07
To je opravdu hrozné a neuvěřitelné co se děje v našem městě. Zavolejte televizi Nova. Budete mít právníky zadarmo a uvidíte, jak se to rychle vyřeší.Pan Vojta má pravdu. A měli jste to udělat už dávno. S takovouhle slušností opravdu v dnešním světě nikam nedojdete. Držím vám palce a informujte nás, jak se situace vyvíjí.
[13] Vložil: Vojta, 1.8.2012, 23:04:42
Dobrý den. Myslel jsem jak to řešil pan Klement s tím urgováním.
[14] Vložil: obyvatelka z Mírové, 5.8.2012, 10:35:15
Další komentáře ve článku Problémy s kanalizací na Mírové. Jak to řešil pan Klement tam píše on sám.
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
AUTOCOLOR - pronájem moderních kancelářských prostor
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist