Dnes je 14. října 2019, svátek má Agáta, zítra Tereza.
  • Na obchvatu na křižovatce u Oslavice se něco zaměřuje?
  • Výstavba přechodu pro chodce aktuálně uzavřela pravou část obchvatu ve směru na Třebíč.
  • Koupaliště PALOUKY je připraveno na zimu.
  • Na ulici Záviškova se intenzivně pracuje. Uzavírka potrvá do 29. 11. 2019.
  • V DOMUSU skončil další prodejce...

Vraťte se na zem a do krajů

OSTATNÍ - OD VÁS - 14. 8. 2012 - komentářů 0

Předseda místního sdružení ODS Velké Meziříčí a okresního sdružení ODS Žďár nad Sázavou - Radovan Necid
Předseda místního sdružení ODS Velké Meziříčí a okresního sdružení ODS Žďár nad Sázavou - Radovan Necid
foto: www.ods.cz

Celá vášnivá debata o tom, jestli jsou socialisté se svými proticírkevními plakáty větší či menší bolševici, jestli jsou církevní hodnostáři moc či málo zaplacení a jestli je Kalousek se svými církevními restitucemi více či méně mimo, je v kontextu krajských voleb úplně nesmyslná.


Vladimír Novotný, náměstek hejtmana za ČSSD, který nejprve církevní restituce kritizoval na billboardech, se pak v televizi vyjádřil, že na Vysočině toto téma nebude ČSSD v kampani používat. Hned druhý den však prohlásil, že je tedy zase bude kritizovat. Celý ten socialistický veletoč je ale mimo krajskou mísu. Novotný i jeho hejtman Běhounek mají na církevní restituce asi takový vliv, jako na počasí.

 

Církevní restituce schvaluje parlament na základě vládního návrhu zákona. Ani hejtman, ani jeho náměstci a dokonce ani krajský předseda ČSSD s tím z Vysočiny nic nenadělají. Zato už nadělali hodně škody. Vyházeli oknem desítky milionů korun za nelegální (i podle Bruselu) proplácení poplatků ve zdravotnictví, zrušili desítky lůžek v nemocnicích na Vysočině, zabetonovali na železnici odborářský monopol Českých drah a co je nejhorší - přivedli komunisty do vedení kraje hlavním vchodem.

 

To jsou témata, která mají smysl a o nichž se socialisté stydí a bojí mluvit. Proto budou raději vyrábět plakáty, které připomínají padesátá léta.

 

To jim jde podstatně lépe, někteří z nich si to určitě i z KSČ pamatují.


Autor: Radovan Necid, předseda místního sdružení ODS Velké Meziříčí a okresního sdružení ODS Žďár n. S.

Publikoval: -kas-

Čtěte také

2. 6. 2019 - Férový příspěvek k nefér jednání na jedné protestní akci

Když jsem se o této akci dozvěděl, napadlo mne, že by nebylo od věci vyslechnout si argumenty těch, jež žádají hlavu premiéra. Nejprve z povzdálí, ale poté i z nejtěsnější blízkosti jsem...

16. 4. 2019 - Názor občana: Dopravní situace na ulici Družstevní

Jsem obyvatelkou ulice Třebíčská, maminkou dvou dětí 4 a 2 roky. Starší syn 4 roky chodí na MŠ Velox. Každý den absolvujeme pešky trasu po ulici Družstevní ráno do školky, a ve...

13. 8. 2019 - Postřeh čtenáře: Nedávno nákladně opravená dálnice se znovu demoluje

Před necelými deseti lety kus opravené dálnice u Mc Donalda směr Brno se opět bourá kvůli modernizaci.

30. 6. 2019 - Srny zavítaly do Velkého Meziříčí

V sobotu ráno kolem 4:50 byly za garážemi na Čermákové ulici spatřen na vycházce srnčí pár (srna je vidět jen jako hnědý flíček za stromkem).


Komentáře ke článku

Počet komentářů 10.

[1] Vložil: občan, 14.8.2012, 21:08:33
Někdo plácá nesmysly,někdo velí bouracímu komandu ve městě.Jaký rozdíl?Žádný,jen plakáty časem zmizí,ale zbourané budovy,asi zbydou jen na fotkách a ve vzpomínkách.
[2] Vložil: Taky občan, 15.8.2012, 07:28:08
Kdyby ta budova byla pěkná, k něčemu sloužila nebo aspoň existovaly nabídky nějakého zájemce, že má o ni zájem a zrekonstruuje ji. Nic takového se neděje, přesto stále někteří pláčou, že se bourá barabizna. Samozřejmě se můžeme obklopit starýma neobyvatelnýma budovama, vždycky najdeme důvod, proč je zachovat. Ale město není nafukovací.
[3] Vložil: jjan vančura, 15.8.2012, 18:00:57
Pane Necide, víte kdo přivede komunisty do celé Evropy hlavním vchodem? Ten kdo zde začne prodávat čínská auta! To bude poslední hřebíček do rakve evropy. A bude jedno jestli si vezmete modrou nebo červenou vázanku! Levicová revoluce bohužel tentokrát přijde od nezaměstnaných ze západní Evropy, z Francie, Španělska Itálie. Bude úplně jedno čí je ten kousek lesa o kterém píšete. Řešte co je problém a neschovávejte se!
[4] Vložil: pamětník, 16.8.2012, 21:20:38
ad 2.Je vidět,že místní patriotizmus je vám cizí.Jsou ve městě starší a horší barabizny,než byl důchoďák.My,co tam pamatujem okres,víme,že bylo město dál,než je dnes,a můžete si říkat co chcete.Že to nebyla statika,ale lobby,to mimo zaslepenců,ví všichni.Ad 3,naprostý souhlas.
[5] Vložil: Vladimír N., 17.8.2012, 08:16:52
Pane starosto velmi si vás vážím jako člověka z lidského hlediska ale tady ten váš útok na socialisty je buďto zbabělý což není vaše parketa a nebo vás to tak našvalo že jste napsal naštvanost!Já to chápu.
[6] Vložil: Kritik, 17.8.2012, 08:17:47
Pěkný článeček, jako z pera Petrose Martakidise.Nefandím nikomu. Ty dvě strany o kterých se hovoří bych nevolil ani náhodou. Jen je zajímavé, že se všichni pisálci otírají pouze o KSČ. Nebyl tu Pionýr, kde jednou ze zákonů byla oddanost soc. vlasti a KSČ? Nebyl tu SSM, kde nejvyšším oceněním bylo doporučení člena za kandidáta KSČ? Nebyla tu armáda, kde každý nováček přísahal věrnost soc. vlasti a KSČ? Vzpomeňte si, kdo jste se postavil za odsouzení Charty? Nakonec i Václav Havel přísahal na komunistickou ústavu a přitom prof. Jičínský měl vypracovanou novou. Hlavně neříkejte, že jste to dělali pro děti nebo pro možnost vystudovat či pro karierní postup. Vraťte se už skutečně na zem a užívejte selského rozumu.
U toho důchoďáku to asi skutečně byla statika (stropy). Nešlo to ale opravit jako budova Spořitelny? Nevím.
S 3. se dá souhlasit. Kdo ale vyvezl kapitál do Asie aby ještě více sbohatl? To položilo Evropu, jen si to jaksi nikdo nechce přiznat, protože tito lidé tento světadíl ovládají.
[7] Vložil: Medřičák, 21.8.2012, 08:34:41
Starosta tvrdí: ... Zato už nadělali hodně škody. Vyházeli oknem desítky milionů korun za nelegální (i podle Bruselu) proplácení poplatků ve zdravotnictví, zrušili desítky lůžek v nemocnicích na Vysočině, zabetonovali na železnici odborářský monopol Českých drah a co je nejhorší - přivedli komunisty do vedení kraje hlavním vchodem.
Pane starosto, řekněte si pozpátku "mácek", neboť: 1)Ty uhrazené nesmyslné poplatky nebyly vyhozeny oknem, ale vráceny pacientům, vráceny lidem a to ve shodě s Ústavou ČR a ohánět se v tomto smyslu Bruselem není pravdivé! 2)Pokud byla zrušena lůžka ve zdravotnictví na Vysočině, pak to bylo v důsledku nerozumné politiky vlády, 3) Že by lidé z kraje Vysočina zabetonovali na Vysočině odborářský monopol Českých drah - tak to už vůbec není pravda. Jak známo České dráhy jsou státní podnik, nikoliv krajská instituce .... 4) Spíš bych se dovolil pozeptat, co nyní buduje Město Velké Meziříčí pro lidi - o ničem konkrétním nevím.
[8] Vložil: Medřičák, 21.8.2012, 08:34:56
A ještě k těm komunistům: Do krajských zastupitelstev je nepřivedla ČSD, ale vyslali je tam voliči. A jsem přesvědčen o tom, že po letočních volbách jich ještě přibyde. Oni nemají za sebou špinavé kmotrovské a mafiánské praktiky ....
[9] Vložil: občanka, 21.8.2012, 21:01:31
No, pravici asi moc lidí volit nebude po tom, co ve vedení státu už od roku 2006 předvádí. I když své voliče si určitě také najde. Budou to ti, kterým to, co se děje vyhovuje, a ti poněkud jednodušší, kteří budou chtít být "in" - opravdu v úvozovkách, po vzoru klipu Přemluv bábu...
[10] Vložil: NESTRASIL@MUJBOX.CUZ, 30.9.2012, 15:41:08
aNO SILNICE DO tAsova není opravena ale příště bude opravena to ale ODS VM kde chtějíé být v JihlaVĚ,ALE TO NEVADÍ V CAJKU konečně tam budouu oni tEDY:ods mYCHLÍČEK.šULLC,nECID?uVIDÍME POKUD TAM BUDOU ZDA DOKLÁŽÍ ZAJISTIT ABY SILMNICE DO tASOVA BYLA PŘÍJEZDNÁ?uVIDÍME ZDA BUDOU ZVOLENI A DOPKÁŽÍ TO!aŽ BUDOU VB jIHLAVĚ A VOKLIČI JE ŘEKNĚM,E ZVOÉLÍ -uVIDÍME?
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
EZH, a.s. - hledáme zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist