Dnes je 18. října 2019, svátek má Lukáš, zítra Michaela.
  • Ulice Pod Strání je již osazena značkou ZÁKAZ VJEZDU.
  • Omezení pod viaduktem skončilo. Přechod je hotov.
  • Svah před katovnou se mění.
  • Divadlo Járy Cimrmana zavítalo ve středu večer do Velkého Meziříčí. S velkým úspěchem uvedlo hru Záskok.
  • Přechod pro chodce pod viaduktem je již označen.

Poplach u pravice

OSTATNÍ - OD VÁS - 19. 8. 2012 - komentářů 0

Martin Klement, Mostiště.
Martin Klement, Mostiště.
foto: Jiří Michlíček

Začíná nám předvolební boj o hlasy pro krajská zastupitelstva a na pravici lze pozorovat snahu o manipulaci voličů, ve snaze zabránit katastrofálnímu výsledku pro své kandidáty, který lze v důsledku celorepublikového řádění pravicové vlády očekávat.


V médiích se stále častěji objevují spekulace o tom, že krajské volby budou jakýmsi referendem o koaliční vládě, jejíž politiku odmítá přes osmdesát procent občanů. Článek pana starosty Velkého Meziříčí Necida (ODS), kritizující levicové vedení kraje Vysočina z této snahy nevybočuje.

 

Boj proti nesmyslným církevním restitucím vrcholí a krajské volby se staly jednou z možností, jak vyburcovat občany k větší aktivitě na jejich zrušení. Splácení tohoto daru církvím by se samozřejmě nevyhnulo ani obyvatelům Vysočiny a tak i když nemají krajští zastupitelé vliv na rozhodnutí parlamentu, není toto téma rozhodně mimo „krajskou mísu“.

 

O hospodaření kraje Vysočina se můžete více dozvědět na jejich internetových stránkách a vyznáte-li se trochu v číslech, musíte dojít k názoru, že vedení kraje rozhodně Vysočinu nezadlužuje tak, jak nám pravice podbízí.

 

Je pravda, že stát kraje zahlcuje stále větší zodpovědností za školství, či zdravotnictví, ale prostředky ukrajuje, ale tvrdit, že kraj sám od sebe ruší nemocniční lůžka, když každý ví, že jde o vládní rozhodnutí, které si vyžádaly zdravotní pojišťovny…

 

Na závěr se pan starosta rozčiluje nad tím, že v dnešním vedení kraje jsou (ó ty hrůzo) komunisté. Na to lze říci jen jediné. Zatímco pravice na své předvolební sliby rychle zapomíná, komunistům na Vysočině se to rozhodně vyčíst nedá!


Autor: Martin Klement, zastupitel města Velké Meziříčí, kandidát KSČM do zastupitelstva kraje Vysočina

Publikoval: -mk-

Čtěte také

28. 6. 2019 - Poděkování všem zaměstnancům MŠ Mírová Velké Meziříčí

Každý z nás v životě absolvoval docházku do předškolního zařízení, někdo s odporem, někdo s radostí. Na letošní zahradní slavnosti tradičně pořádané Mateřskou školou Mírová, jsme se s ostatními rodiči shodli, že...

10. 3. 2019 - Reakce občana na článek k protestům žáků středních škol

Přinášíme vám reakci občana Velkého Meziříčí na předešlý článek **2**Ekocentrum Chaloupky k protestům žáků středních škol....**2**

30. 7. 2019 - 700 let Řádu rytířů Kristových

V sobotu 27. 7. 2019 proběhla ve výstavním sále velkomeziříčského muzea slavnostní vernisáž výstavy k sedmistému výročí Řádu rytířů Kristových. V několika vitrínách jsou vystavené předměty mapující bohatou historii řádu – insignie...

23. 4. 2019 - Ještě žiju

Je to již nějaký ten čas, kdy jsem se naposledy písemně vyjádřil k nějaké události, či komentoval problém. Na dotazy proč tomu tak je, jsem odpovídal – „Vždyť není nic nového ke...


Komentáře ke článku

Počet komentářů 16.

[1] Vložil: občan, 19.8.2012, 23:17:00
co jste ukradli, musí se vrátit... jsem optimista, doufám, že rudý kreml jménem kraj vysočina skončí, i kdyby ne, oranžová tsunami se už opakovat nebude
[2] Vložil: Vladimír N., 21.8.2012, 08:33:31
Pak ovšem značko "občan" vraťte zpátky co vám stát od 28.2.1948 vyplatil a potom zcela právně vám současný demokratický stát vrátí co bylo ukradeno jak vy říkáte,dále já jsem církvi nic neukradl ale souhlasím nechť to vrátí Komunistická strana nikoliv dnešní stát my jsme to neukradli!Nelze církvi vracet prostředky které vybudovali jiní lidé než církev to si uvědomte,jinak se vracíme k Janu Husovi!
[3] Vložil: občan, 21.8.2012, 08:33:44
Když plácáš nesmysly,měj svůj nick.Já takové 3.14čoviny neprodukuji.Je vidět,že nejsi schopen ani vymyslet svůj nick,takže jsi nula.
[4] Vložil: V.L., 21.8.2012, 08:34:01
Co vy zbabělci jste uzkradi od roku 28 2 1948 a co chcete po 1.12.1989 jsme my a to nejsem komunista břídilové,ono na vás dojde,souhlasím co se ukradlo má se vrátit já jsem círvi nic neukradl pak prosím chtějte to po KSČ a nikoliv po mně nemám s tím nic společného.Komunistickou stranu nemůže suplovat demokratický stát!!!
[5] Vložil: V.N., 21.8.2012, 08:35:03
Co vy jste nakradli proti tomu jsme břídilové a doufám že váš Kubice po volbách bude postaven k soudu a bude odzouzen!Myslíte že vám to zase vyjde?Uvidíme.LN.
[6] Vložil: Ann, 22.8.2012, 21:42:31
Pane bože, mám rudo před očima! Opravdu nevím, co k tomuto článku dodat. ...ostatně jako ke všem ostatním od tohoto autora.
[7] Vložil: rejpal, 23.8.2012, 21:16:24
Ad 6.Pomalu si zvykejte.Modra už bylo dost,a budem se z toho dlouho vzpamatovávat.Někteří modráci opráší legitimace,a budou se snažit zase hlásat dobro.Mají smůlu,známe je.
[8] Vložil: cha, 24.8.2012, 14:53:04
Bacha, Rudej strejdo, nerozčilovat se a raději
se jít projít s Jasmínou, ať viděj, jak je ta naše země krásná a hlavně svobodná !


[9] Vložil: rejpal, 24.8.2012, 19:48:33
Ad 8 .Stále čekám na vysvětlení tvé stranické minulosti.O té svobodě vážně pochybuji.Zavírání na objednávku a podobné jevy současnosti,to už tu taky bylo.Toho rudýho strejdu od tebe beru.Na rozdíl od tebe jsem čistej.Raděj začni přemýšlet,jestli máš čím,co budeš hlásat po příštích volbách.
[10] Vložil: občan, 24.8.2012, 19:48:41
ad 3) máš na tenhle nick patent, nebo co? Aspoň vidíš, jaký to je, když ti někdo něco vezme. Proč bych ti měl "darovat" nick zpátky?
[11] Vložil: občan,ten původní, 24.8.2012, 21:13:59
10.Je to marný.Já už tento nick používám tři roky,a začal jako první,takže mi nic darovat nemusíš.Jen konstatuji,že je ubohost používat něčí značku,když máme rozdílné názory.Že bych musel kvůli tomu plakat?Na rozdíl od tebe si klidně vymyslím jiný,aby jsi se nemusel namáhat.Na víc stejně nemáš.
[12] Vložil: občan, 25.8.2012, 11:27:09
ad 11) že bych tvůj nick používal, se bát nemusíš, chtěl jsem ti jen ukázat, jaký je rozdíl mezi vrácením a darováním. Zdá se, že tví socialisti si rozdíl mezi těmito slovy neuvědomují. Vymysli si, co chceš, třeba rejpala, pozorovatele nebo nějaký jiný z tvých průhledných nicků.
[13] Vložil: M.Klement, 27.8.2012, 23:11:06
Co bylo ukradeno, má být vráceno… Ano, ale uživateli, nebo majiteli?
»Tak si představte, že já Vám ukradnu auto, chytnou mě, ale já řeknu: Já to nevrátím, já navrhuji, aby byl ten automobil dán do fondu, a dál s ním budu jezdit, a Vy ten fond teda budete moct spravovat a stát Vám bude platit příspěvek na dopravu...«

- Tak reagoval na návrh sociální demokracie na vytvoření speciálního fondu, který by spravoval církevní majetek, ministr financí Kalousek.

Bohužel zapomněl zmínit, že většina aut, zůstaneme-li u tohoto přirovnání, kterými církevní představitelé jezdili, byla z půjčovny. A pro jejich používání byli vázáni spoustou podmínek. Teď chce pan ministr tato auta, původně z půjčovny, věnovat církvím, ať si s nimi dělají, co chtějí. A přidává jim k tomu kartu na benzin na třicet let.

* * *

Ale vždyť církve mají na ta auta technické průkazy (majetky jsou zapsány v pozemkových knihách), mohl by říct ministr. Ovšem určitě opomene zmínit, že na velkém množství těchto zápisů je úředníky připsáno Sine presentato – Zapsáno bez písemného podkladu.

A jak k tomu došlo? To císař nařídil zapsat všechna auta (pozemky) do nových pozemkových knih. A představitelé církve si je tedy nechali zapsat, vždyť v nich jezdili (užívali výnosy majetku). Jen pečlivý úředník poznamenal, že si o zápis pouze řekli, že prostě nepředložili žádnou listinu k tomu zápisu. A teď na základě takovýchto zápisů vznášejí nároky.

Vladimír KONÍČEK, poslanec (KSČM)

[14] Vložil: Klementův duch, 30.8.2012, 20:57:45
petrcech.blog.idnes.…

Tesat do kamene!
[15] Vložil: občan, 2.9.2012, 20:29:32
14 nemocný na duchu.Dal jsem si čas,a přečetl tvůj odkaz.Musím konstatovat,že je tam několik rozporů.Především ,heslo ,dědeček a babička,ujídají chlebíčka,použili rádoby umělci před posledními volbami,tedy ne za socialismu.To,jak se rozkrádá,nebo přišlo k majetku,to je taky polistopadová vymoženost.To,že jsme vyráběli,prodávali,údajně zadarmo?Chceš národu říct,že Rusko nám dodávalo plyn,ropu taky zadarmo?Normální obchod,sice ne v penězích,ale ve zboží.To vymytý mozek těžko vstřebá.Možná,kdybych to tesání do kamene rozebral do detailu,asi by jsi musel čerpat vědomosti někde jinde.Na to nemusím používat něčí analýzy,stačí,co vidím a prožívám na vlastní kůži.Zkus použít vlastní zkušenosti,jestli jaké máš,a nepoužívej lží,kterými nás krmí prorežimní média.Je to ubohé.
[16] Vložil: Klementův duch, 4.9.2012, 20:26:51
15: je to blog, stejný jako pana MK. MK také krmí?
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
EZH, a.s. - hledáme zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

CHYTKA s.r.o. - Přijmeme MONTÁŽNÍ DĚLNÍKY
TOPlist