Dnes je 18. října 2019, svátek má Lukáš, zítra Michaela.
  • Ulice Pod Strání je již osazena značkou ZÁKAZ VJEZDU.
  • Omezení pod viaduktem skončilo. Přechod je hotov.
  • Svah před katovnou se mění.
  • Divadlo Járy Cimrmana zavítalo ve středu večer do Velkého Meziříčí. S velkým úspěchem uvedlo hru Záskok.
  • Přechod pro chodce pod viaduktem je již označen.

Jak se zachová rodič, když nezbedné dítko nedodrží slib? Dostane přinejmenším pětadvacet na holou

OSTATNÍ - OD VÁS - 24. 11. 2012 - komentářů 0

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: -kaš-

Jak se má zachovat volič, když slib nedodrží vladaři města? A to města ne ledas jakého, ale města VELKÉHO...


A tady babo raď...copak dítko, to my dospělí zmákneme pohlavkem, výhružkou, trestem a běda, když dítko zase slíbí a zase nedodrží, to i k výprasku přidáme kázání o morálce, o čestnosti, slušnosti...

 

Dítě ze strachu tedy slib dodrží, protože dospělí jsou mu přece vzorem, autoritou..též ve škole je vedeno k těmto zásadám.

 

Dítě Ano, vladař NE???

 

Daný slib: "Zbavíme město kamiónů" se v praxi ještě neprojevil, PROČ?

 

Ráno, v poledne i večer projíždějíc městem potkávám kamióny ve všech směrech a  mnohdy jejich míjení i nebezpečné jest.

 

Jen moje prozřetelnost na semaforech, kdy jsem odbočovala k Mostištím mi velela zůstat od startovací čáry v pruhu vzdálena několik metrů, což sice popudilo řidiče za mnou, ale mě to zachránilo život.

 

Řítící se kamion od Mostišť, který ze svého pruhu vylítl do protisměru by mi pěkně zdemoloval fasádu, nejenom vozu, ale i moji. Taktéž je velmi nebezpečné stát na semaforech s odbočením na náměstí z Novosadů, když od Jihlavy se řítí kamion s návěsem.

 

Sleduji kamiony projíždějící městem a téměř všichni jenom projíždějí, soudím podle SPZ a firem na voze. Stála jsem jedno páteční odpoledne po 16.00hod. u pošty a počítala kamiony.Silnice v obou pruzích maximálně ucpaná, kamionů během 20minut projelo deset!!!!

 

Slibující zástupci města, buďte tak laskaví a odpovězte mi, jak a kdy začnete se zbavováním kamiónů z našeho městě, jak jste slíbili při kandidování do krajských voleb.

 

Dlužíte mi stále odpověď na můj "Otevřený dopis", takže věřím, že tentokrát to snad vyjde.

 

Nebo že by až po PĚTADVACETI  NA HOLOU...


Autor: Libuše Kotoučková

Publikoval: -kas-

Čtěte také

13. 8. 2019 - Postřeh čtenáře: Nedávno nákladně opravená dálnice se znovu demoluje

Před necelými deseti lety kus opravené dálnice u Mc Donalda směr Brno se opět bourá kvůli modernizaci.

21. 5. 2019 - Členové apoštolské církve se tradičně zapojili do potravinové sbírky

V sobotu 18.5. proběhla po celé republice sbírka potravin pro potřebné, kterou pořádala Česká federace potravinových bank ve spolupráci s potravinovými řetězci.

16. 4. 2019 - Názor občana: Dopravní situace na ulici Družstevní

Jsem obyvatelkou ulice Třebíčská, maminkou dvou dětí 4 a 2 roky. Starší syn 4 roky chodí na MŠ Velox. Každý den absolvujeme pešky trasu po ulici Družstevní ráno do školky, a ve...

30. 7. 2019 - 700 let Řádu rytířů Kristových

V sobotu 27. 7. 2019 proběhla ve výstavním sále velkomeziříčského muzea slavnostní vernisáž výstavy k sedmistému výročí Řádu rytířů Kristových. V několika vitrínách jsou vystavené předměty mapující bohatou historii řádu – insignie...


Komentáře ke článku

Počet komentářů 20.

[1] Vložil: zaříkávač dělohy, 24.11.2012, 10:59:42
Musíte si vybrat, milá paní, buď bazén, nebo okruh kolem města. Zrovna když jede kamion od žďáru, nevím kudy má jet, když ne kolem motorpalu... Nechtěla byste třeba estakádu přes všechna údolí, co tady máme? Věřím, že nějaká nová petice by tomu mohla pomoci, pár set bláznů, co nemají páru, kolik by to stálo, se určitě podepíše. I ten Klement v zastupitelstvu musí vědět, jak složité je najít peníze na investice města, ale vy asi žijete ve světě kouzel a zaříkávání (třeba zaříkávání dělohy).
[2] Vložil: HovnoVoleNaserSi, 24.11.2012, 13:38:55
Zařikavač je asi simpatizantem radnicni mafie:D Sehnat penize je tezke? Proc se vyhazuji penize za ohavnosti jako jsou kose na hovna pro psy, nepotrebne a nepouzitelne lavicky na karlove a zrudne cedule vseho druhu ktere zahltili cele mesto? zkuste se nekdy projit mestem jak to tady vypada a predstavte si, jak to bude vypadattreba za 3-5 let. Mr. Magic si namastil kapsu:P Zbytecna nove zateplena budka na vyber penez pri vjezfu na namesti... Nejenom ze je hnusna ale jeste zbytecna!!!! Proc zateplovat neco, co je porad otevrene a ti pracovnici stejne porad stoji venku? Naco jim delat oteviraci okynko kdyz je v praxi nepouzitelne?:D Proc ma mestska policie nove auto? Kolik melo najezdeno stare? Proc se vyhodili penize za recepci na radnici, ktera se do historicke budovy absolutne nehodi? Kdo zaplatil demolici stareho domova duchodcu? Zarikavaci sprostoty zamysly se nad tim, jestli je opravdu tezke sehnat penize na dulezite projekty, nebo je jednodussi penize vyhodit za hnusne, nepotrebne a kratkodobe nesmysly...
[3] Vložil: kozénka, 24.11.2012, 16:23:51
Zaříkávač asi taky ví h...o.Od Žďáru kamion kolem Motorpalu,pěkná blbost,když za Borama je nízký most.Kamiony musí na Netín.Takže nevím,kdo nemá páru.Že ještě někdo věří slibům ODS,to je taky na hlavu.Je po volbách,takže klídek.Před dalšími budou slibovat zlatá vejce.Pak zas kulový.Když je někdo nepoučitelný,to je pak těžké.
[4] Vložil: TMVM, 24.11.2012, 21:35:24
dobrý den
nechci se někoho zastávat,ale koukněte se na výsledky voleb v kraji! tzn,že je to na někom jiném,navíc 602 je krajská silnice tzn. pokud dá VM žádost o umístění cedule např. zákaz vjezdu pro nákladní vozidla ( mimo tranzit a místní obsuluhu) musí to povolit Krajský úřad a tomu vládne momentálně CSSD a komunisti,takže to není tak jednoduché , takže t je vždy o většině ,stejně jako se slavným bazénem ,pokud nemá jedna strana nadpoloviční většinu,musí se vždy najít kompromis

[5] Vložil: zdravyrozum, 24.11.2012, 21:35:44
To se to mudrci kritizuje. Je asi nejlepší sedět za kamnama a nedělat nic, že ano? Až budeš v budce pracovat, posuzuj, až budeš coby návštěvník města hledat ulice,navigační cedule kritizuj ,až budeš hledat vedení města aby ses jich mohl osobně na ty kamiony zeptat, možná ti na recepci prodají kompas A možná se dozvíš, že radnice intenzivně pracuje, jen některé zákony z Prahy je brzdí. Nevěříš viď, taky proč, musíš přeci kritizovat...

[6] Vložil: Jarda, 24.11.2012, 21:38:07
Paní, opět ukazuje opravdu realný úsudek. Bazén, když nejsou fince. Město bez kamionů, když není jiná objízdná trasa. Zákaz vjezdu kamionů do města je mimo realitu.
[7] Vložil: Ujo, 25.11.2012, 09:38:04
Ty kamiony skutečnně hodně obtěžují a ničí místní ulice. Jen tomu, kdo bydlí mimo centrum, nebo se v něm jako chodec nepohybuje, to je asi fuk. Kamionů jezdí stále víc a musí se s tím něco dělat. Omezit kamiony a udržet je na dálnici není jednoduché řešení a starosta to zatím dotáhl nejdál. Bohužel, ta jednání pro jeho nemoc nepokračují. Věřím, že zase pokračovat budou.
[8] Vložil: rejpal, 25.11.2012, 09:39:04
Ad 4.I kdyby vládl Ferda Mravenec,krajské zastupitelstvo bylo zvoleno,aby hájilo zájmy občanů,ne stran.Je mi úplně jedno,kdo podá rozumný návrh,zda červený,nebo modrý.Když bude rozumný,měl by být schválen.Tady taky jedna strana vykřikovala,jak bude slyšet.Výsledek,oněměla.
[9] Vložil: Kanec 1984, 25.11.2012, 15:39:15
Ta Kotoučková je normální???!!! S Návěse si musíš nadjet a hold jsme delší než nějakej osobák, tak to prostě v městském provozu je někdy jen ťip ťop a i třeba nechtěně se do toho protisměru dostat musíme... Bez nás co jezdíme a zásobujem kamiony všechny markety, sklady, autosalony atd... by jste ostatní nic neměli, to si hlavně uvědomte! Vážená paní, město bez kamionů NIKDY nebude!!! A 10 kamionů za 20 minut je pěkný ho..o! Tady ty kecy o slibech na radnici a neustálé napadání radních je jen dobře promyšlená předvolební kampaň na další volby. Chce si mi z Vás a z každého Vašeho článku ZVRACET!
Troubím všem na pozdrav ze svého nádherného kamionu Mercedes-Benz Actros MEGA SPACE 1844
[10] Vložil: Matcheta, 25.11.2012, 20:33:58
No však Kanče, nechme kamiony, co vozí do VM žrádlo (a to vy asi nejste co , když máte takovej koráb ), zbytek patří zrušit. Jinak absolutní souhlas s LejnoDobytkemNaexkrementujSi. Fakt se tady vyhazujou peníze za takový blbiny - viz koše na bobky - na paloukách se mi nedávno jeden a půl letá dcera vymáchala v moc pěkný věci a na co mi byl v tu chvilu nějakej koš???
[11] Vložil: pejskařka, 26.11.2012, 07:30:24
Koše na psí exkrementy jsou dobrá věc.Mám pejska a všechny exkrementy si po něm poctivě uklízím. Taky se mi hnusí pohled na smrduté hromádky po mazlíčcích, kteří mají lhostejné páníčky, kterým je jedno, že hromádky ponechávají na místech, kde chodí i ostatní lidé, a hrají si třeba děti. Ty koše jsou rozmístěny na frekventovaných místech, takže usnadňují úklid po pejscích, a nikdo se nemůže vymlouvat, že to nemohl uklidit, protože nebylo kam. V Bíteši mají u košů i pytlíky, a zajímavé je, že je nikdo nekrade. Odhaduji, že u nás by byly pytlíky utrhané a rozházené po okolí, nebo rovnou ukradené. Takže já pány radní za koše na exkrementy chválím. Ještě tak najít nějakou účinnou metodu na vychování páníčků, aby po svých psech uklízeli.
[12] Vložil: Libuše Kotoučková, 26.11.2012, 09:24:27
Zdravím pane Kanče,až se pořítíte ve svém naleštěném kamionu silnicemi města Velkého Meziříčí a budete osobní autíčka v protisměru míjet tip-ťop, protože si zkrátka musíte s tím svým mrakodrapem na kolečkách nadjet a možná i trošku zdemolujete toho osobáčka v protisměru, zkuste si představit, že v osobáčku sedí Vaše máma nebo partnerka s dítkem...
A prosím pěkně až budete z mých článků zvracet, tak ne za jízdy vykloněn ze svého mrakodrapu, nevím, jestli by mi to stěrače pobraly.
Děkuji a zdravím.
[13] Vložil: Včelička, 26.11.2012, 20:08:22
Víte, co se říká - slibem nezarmoutíš - pánové se dostali na Kraj, mají větší příjmy a už na obyčejný lidi zase serou !!!
[14] Vložil: čmeláček, 26.11.2012, 22:44:33
Včeličko, na obyčejný lidi srali vždycky , jen je občas potřebují k dosažení svých cílů, tak jim prostě něco slíbí.A ti hloupější jim věří
[15] Vložil: Kritik, 28.11.2012, 18:51:02
Osobu pisatelky článku neznám a ani jsem moc nepochopil její napínavý příběh se šťastným koncem. Zarazil mne ale nadpis. Dostane přinejmenším pětadvacet na holou. Myšleno dítě. Každý den jsme informováni o týrání dětí a pisatelka zde suše konstatuje a pravděpodobně navádí k brutálnímu výprasku našich potomků, pokud zazlobí. Minimálně to bere jako běžnou věc a asi ví, kdo takto děti týrá. V tom případě by měla na to upozornit patřičné orgány. Jak by se jí líbilo, kdyby někdo vzal hůl a obšťastnil ji pětadvaceti ranami do sedacích partií? Vždyť takto můžu vyvolat u dítěte pocit strachu, nenávisti a vše může končit odchodem z domova a třeba i sebevraždou. Doufám že tato žena nepracuje ve školství nebo zdravotnictví, protože s těmito názory...
[16] Vložil: rejpal, 28.11.2012, 18:59:34
15.Asi Žito 44.Vůbec nic nepochopil.Paní Kotoučková,víc takových,a je to v háji.Vůbec nepochopil,o co kráčí.
[17] Vložil: čmeláček, 30.11.2012, 07:20:11
Kritik: ne že jsi to ,,moc" nepochopil, ty jsi to nepochopil vůbec A vina tentokrát asi nebude na straně paní Kotoučkové Že ono tě doma často tloukli ne na holou, ale do hlavičky
[18] Vložil: VM, 30.11.2012, 07:20:23
Kritik: Já bych upozornila ,,patřičné orgány" na vás A mimochodem, nevím jak paní Kotoučková, ale já znám jednoho, kterému by se to fakt líbilo, pětadvacet na holou
[19] Vložil: Joli, 2.12.2012, 23:41:42
Pane Kanče, díky za vaše nádherné pozdravy z vašeho ještě nádhernějšího kamionu. Máte úplnou pravdu ve všem. Pro svůj úžasný koráb samozřejmě potřebujete víc místa než ostatní, a co se vám tam vůbec mají co plést. Je to pak jejich vina, pokud se jim něco stane. Pokud by seděla zrovna v autě vaše máma, tak žádná škoda, stejně už byla stará, no a manželka s dítkem? Najdete si další a dětí si uděláte kolik budete chtít, žádný strach.Svět je prý přelidněný, tak o jednoho míň, na tom nesejde, viďte. Jen ať jezdí takových úžasných kamionů v našem městě, a ještě s takovými uvědomělými řidiči jako jste vy, mnohem mnohem víc A máte další pravdu - nejdůležitější je žrádlo a spotřební zboží, pro to stojí za to i zemřít třeba pod koly kamionu, a když už, tak nějakého krásného, jako je ten váš. A protože je to žrádlo a spotřební zboží to nejdůležitější, mohou ti, co ho vozí, jezdit jako Kanci, a nemusí dodržovat žádné předpisy, protože jsou taky nejdůležitější na světě. Jo a k volbám už roky nechodím, a na radní nenadávám. Jen s těmi kamiony a slibem jejich omezení ve městě to nějak přepískli. Bylo by to sice moc fajn, jenže zákony nejsou na jejich straně, takže se jim to těžko může podařit v nejbližší době realizovat. V každém případě jim držím palce. A vám pane Kanče přeji ještě silnější žaludek.
[20] Vložil: Pavla, 11.12.2012, 17:55:10
K těmto komentářům mám taky pár slov..Už se mi taky párkrát stalo že sem odbočovala na město.Stála sem ještě kus před čarou-no ženská:-)A jel tam kamion dobrou 80byla to hodně rychlá zpátečka jen sem ho viděla přijíždět.Kdybych si necouvla smet by mě.Tak ta čára má být dál aby i kamiony mohli projíždět.
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
EZH, a.s. - hledáme zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist