Dnes je 14. října 2019, svátek má Agáta, zítra Tereza.
  • Na obchvatu na křižovatce u Oslavice se něco zaměřuje?
  • Výstavba přechodu pro chodce aktuálně uzavřela pravou část obchvatu ve směru na Třebíč.
  • Koupaliště PALOUKY je připraveno na zimu.
  • Na ulici Záviškova se intenzivně pracuje. Uzavírka potrvá do 29. 11. 2019.
  • V DOMUSU skončil další prodejce...

Co s tím, co s nimi?

OSTATNÍ - OD VÁS - 6. 1. 2013 - komentářů 0

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: internet

Vážení, nedivme se nad výsledky různých voleb, nad jmény hráčů, kteří tvrdí, jak budou hrát za nás, nad tím koho si dosazují do kancelářských křesel poradců, rad a organizací. Nedivme se, že zloději sedí tam, kde má sedět strážce a správce (jsou výjimky), že máme blbou náladu a v lepší budoucnost už nevěříme.


Promarněná šance jak změnit světskou správu této země je, když se rozhodnu, že u rozdávání karet být nemusím nebo nechci. Tím stejně výsledek ovlivním, aniž si to uvědomuji! Dávám tím šanci urvat víc těm, kteří do hry vstupují s vědomím, že jejich hra nebude férová a budou hrát v první řadě pro sebe a nakonec na to doplatí zase ti poctiví. Potom si sednu k počítači s vlastností mi blízkou, vymyslím si přezdívku a začnu „to ONI…. ,já mám čistý svědomí, já jsem u rozdávání nebyl“.

 

To, jak být skutečně užitečný a moci něco změnit se dělá jinak.Vážím si těch, kteří se za svůj názor nestydí a veřejně ho dokáží obhájit, ať mají levicové nebo pravicové smyšlení. O to víc si vážím těch, kteří se dokáží za svůj názor či kritiku podepsat i s vědomím, že nese svoji kůži na tržnici tohoto malého města. Anonymita nás nic nestojí a lze za ní schovat téměř vše. Od jedné malé poznámky až po urážlivé články. Anonymně se totiž i krade a vraždí. Internet je přeplněný názory, urážkami, vzkazy, řešeními plných odvahy, ale nemá to žádný význam.

 

Myslíte si, že dokážete hrát poctivě a znáte pravidla? Tak se nebojte, vyjděte ze svých přezdívek a dejte se do nápravy dřív, než bude hůř. Jen tak bude víc aktérů ve hře a jejichživot a charakter před očima ostatních. Nebude zapotřebí velkorysých slibů na poslední chvíli.  O tom, že jste tady, jsem přesvědčen.


Autor: Radoslav Prudík

Publikoval: -kas-

Čtěte také

23. 4. 2019 - Ještě žiju

Je to již nějaký ten čas, kdy jsem se naposledy písemně vyjádřil k nějaké události, či komentoval problém. Na dotazy proč tomu tak je, jsem odpovídal – „Vždyť není nic nového ke...

28. 6. 2019 - Poděkování všem zaměstnancům MŠ Mírová Velké Meziříčí

Každý z nás v životě absolvoval docházku do předškolního zařízení, někdo s odporem, někdo s radostí. Na letošní zahradní slavnosti tradičně pořádané Mateřskou školou Mírová, jsme se s ostatními rodiči shodli, že...

13. 8. 2019 - Postřeh čtenáře: Nedávno nákladně opravená dálnice se znovu demoluje

Před necelými deseti lety kus opravené dálnice u Mc Donalda směr Brno se opět bourá kvůli modernizaci.

21. 5. 2019 - Členové apoštolské církve se tradičně zapojili do potravinové sbírky

V sobotu 18.5. proběhla po celé republice sbírka potravin pro potřebné, kterou pořádala Česká federace potravinových bank ve spolupráci s potravinovými řetězci.


Komentáře ke článku

Počet komentářů 5.

[1] Vložil: občan, 7.1.2013, 18:17:19
Vážený pane Prudík.Napsal jste to velice pěkně,ale realita je trochu jiná.Vy jste asi za svého života,nevím,kolik Vám je,toho asi moc nezažil.Proč se nickové nepodepíší,je asi individuální.Ono,když jste za své názory,mnohdy dané prožitým životem,zostouzen,vyhozen z práce,nebo jinými demokratickými metodami ponižován,taky by jste se nepodepsal.Nebo kdyby Vám byl průběžně ničen majetek.A ještě když se k tomu někteří zaštiťují vírou,to je neštěstí.Myslím si,že i když se nepodepíši,napíši svůj názor,nebo odpovím na Váš,viz jiné příspěvky,jde to i bez urážek.Pouze když někomu dojdou argumenty,nebo je zahnán do kouta,začne být agresívní.To nám tady jasně ukazují pravicoví fanatici.Tudy ale cesta nevede.
[2] Vložil: rejpal, 9.1.2013, 19:00:24
Za socialismu jsem neměl nikdy problém se pod to,co jsem napsal,se podepsat.Prostě se to muselo řešit.Když se to neřešilo,nebo špatně,postoupilo se to tisku,nebo televizi,a už to jelo.Co je platné paní Kotoučkové,že se podepisuje,když arogantní úředníci nereagují.K tomu několik primitivů,co nic nedokázalo,a je z problému estráda.
[3] Vložil: Libuše Kotoučková, 9.1.2013, 19:01:29
Inu za anonymitou hledejme hlavně STRACH....to jsou příspěvky slušné s názory i kvalitními, ale človíček se bojí, že by přišel o práci, že by mu vytloukli okna, že by atd.atd...
Za anonymitou hledejme nadále i AGRESI /vztek/,to jsou příspěvky hanlivé, plné urážek apod.
To zas človíček jinde upozaděný a schlíplý si aspoň za přezdívkou může ulevit od nahromaděného vzteku a vyblinkat se s pocitem, jaký je fořt, jak to všem nandal...
Ale jsme "jenom" lidé se svými emocemi, se svými slabůstkami, takže odpusťme....
Daleko víc je zarážející, když sleduji záznamy ze zastupitelstva a čtu, ten se zdržel hlasování, ten nehlasoval...to mi příjde jako zbabělost největší....takové vyčkávání, co bude a jak bude...vypočítavost...prospěchářství.
Tady bych si myslela, že by židle na které svoji panímandou sedí, by měla být obsazena člověkem čestným, rovným a stojícím pěvně na svých nohou, nebát se prosadit své názory, byť se neshodují s většinou atd.atd.
Měli by být vzorem občanům, které zastupují,pak by třeba ubylo i přezdívek na diskuzích.
Inu uvidíme...
[4] Vložil: kája, 11.1.2013, 14:47:37
Pane Prudíku, cením si Vaší výzvy k odhalení tváře. Nevím, zda jste již nezačal předčasnou volební kampaň do zastupitelstva, třeba se tímto dostanete na přední zvolitelné místo. Rovněž zákazníků Vám asi nepřibude a ani neubude. Neberte to jako urážku, pravda a láska /ne k mamonu/ za léta propagování tohoto nesmyslu dosud nezvítězila. Nebo nás seznamte s pár učebnicovými příklady. Přeji dobrou ruku při prezidentské volbě.
[5] Vložil: R.Prudík, 12.1.2013, 00:05:56
Vážený kájo. O kandidatuře neuvažuji. Pro práci v zastupitelstvu by měly být určité předpoklady, které já nemám a také nevím, kde bych na to vzal čas. Chtěl jsem poukázat na to, že kritika je v demokracii strašně důležitá, ale musí být oboustranně adresná a plodná, aby se něčeho dosáhlo. Já si myslím, že volební kampaň začíná hned po volbách a odehrává se v běžném společenském a pracovním životě. Chtěl jsem povzbudit chytré a odvážné lidi, kterých tu není málo, aby se nebály jít proti lidské hlouposti a krátkozrakosti a že jí tady je, proti hamižnosti a zlodějině ve správě země, proti aroganci, sobectví a nenávisti mezi námi. Anonymitou opravdu nic nezměníme. Mrzí mě, že na tomto portálu jsou překračované hranice dané v názvu „…aktuality z Velkého Meziříčí a okolí“ jakož i hranice slušnosti a vulgárnosti. Asi by pro tyto účely byly vhodnější speciální stránky.
Nesouhlasím s vámi, že pravda a láska nezvítězila. Láska i pravda vítězí, protože není z nás, ale je to dar Boží a tudíž věčný. Záleží na tom, jestli se pokoříme a tento dar přijmeme. Samozřejmě, hřích, který je v nás, je nepřítelem lásky a s ním si sami neporadíme. Přeji všem, aby tento dar nalezli a správně se rozhodli.
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
EZH, a.s. - hledáme zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

CHYTKA s.r.o. - Přijmeme MONTÁŽNÍ DĚLNÍKY
TOPlist