Dnes je 14. října 2019, svátek má Agáta, zítra Tereza.
  • Na obchvatu na křižovatce u Oslavice se něco zaměřuje?
  • Výstavba přechodu pro chodce aktuálně uzavřela pravou část obchvatu ve směru na Třebíč.
  • Koupaliště PALOUKY je připraveno na zimu.
  • Na ulici Záviškova se intenzivně pracuje. Uzavírka potrvá do 29. 11. 2019.
  • V DOMUSU skončil další prodejce...

Pro smutné voliče Karla

OSTATNÍ - OD VÁS - 28. 1. 2013 - komentářů 0

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: internet

Bohu díky, nástupce Klause je už zvolený. Ještě týden kampaně, úsměvů Zemanova nového chrupu a unavených očí Schwanzerberga a půlka Čechů by nebyla na cestě k urnám, ale k hranicím.


Jaká byla přímá volba prezidenta, její průběh a výsledek? V prvé řadě vznikl další ústavní hybrid, tedy kombinace parlamentního systému a přímo volené hlavy státu. Dále se přímá volba nevyhnula notné dávce absurdity. Začalo to sbíráním (a co hůř, získáváním) podpisů pod kandidátní listinu Tomio Populisto Okamury a skončilo zpíváním hymny v podání Dana Hůlky, kterého v nouzi o podporu herců kdesi vylovil Miloš Zeman.

 

Budiž útěchou, že do druhého kola nechali Češi projít důstojné a inteligentní muže. S plným vědomím vad charakteru či osobní historie obou kandidátů, uvědomme si, že se utkali charizmatičtí a světaznalí politici, přičemž zvolení ani jednoho by nebylo katastrofou.

 

Češi nakonec zvolili jistotu. Nyní je část z nich ráda, že ví, co je čeká. Je totiž jisté, že Miloš Zeman ve funkci nejvyšší nezmění své zvyklosti ani slovník, první projev za cvakání fotoaparátů je toho příkladem. Karlovcům, nazvěme tak druhou část voličstva, nastupuje éra, kdy se za svého prezidenta budou stydět a nadávat na něj. Je to ale nutné? Vzhledem k tomu, že prezidentovy pravomoci s nadsázkou řečeno sahají od kladení věnců, přes rozhodnutí o vymalování na Hradě k remcání do politiky vlády, to nutné není. Kdo otevře Ústavu, zjistí, že kontrasignovaných pravomocí prezidenta je víc, než nekontrasignovaných.

 

Tak tedy optimisticky: kdyby se voličům Karla Schwanzenberga na Zemanovi nelíbilo nic, musejí přinejmenším uznat, že s ním bude na Hradě zábava. Češi můžou pozorovat úchvatnou schopnost Zemana urazit novináře/oponenta/kohokoli prakticky do pěti minut od chvíle, kdy dostal do ruky mikrofon. Dále lze sledovat, jak tento pán naklání  hlavu na stranu jako Velký šéf, kdykoliv se chystá přednést citát, což se ke konci kampaně zintenzívnělo. Miloš Zeman, ačkoli vypadá stejně ospale jako Karel Schwanzenberg, dokáže přece jen pohotově a vtipně reagovat.

 

A proto pro všechny voliče z poraženého tábora: Nechme se překvapit a pobavit prezidentováním Miloše Zemana, je pravděpodobné, že nad prezidentováním jiných kandidátů bychom plakali. Nebo ne?


Autor: Karolína Vaverková (student Politologie a Bezpečnostních studií na FSS MU)

Publikoval: -kas-

Čtěte také

23. 4. 2019 - Ještě žiju

Je to již nějaký ten čas, kdy jsem se naposledy písemně vyjádřil k nějaké události, či komentoval problém. Na dotazy proč tomu tak je, jsem odpovídal – „Vždyť není nic nového ke...

10. 3. 2019 - Reakce občana na článek k protestům žáků středních škol

Přinášíme vám reakci občana Velkého Meziříčí na předešlý článek **2**Ekocentrum Chaloupky k protestům žáků středních škol....**2**

28. 6. 2019 - Poděkování všem zaměstnancům MŠ Mírová Velké Meziříčí

Každý z nás v životě absolvoval docházku do předškolního zařízení, někdo s odporem, někdo s radostí. Na letošní zahradní slavnosti tradičně pořádané Mateřskou školou Mírová, jsme se s ostatními rodiči shodli, že...

13. 8. 2019 - Postřeh čtenáře: Nedávno nákladně opravená dálnice se znovu demoluje

Před necelými deseti lety kus opravené dálnice u Mc Donalda směr Brno se opět bourá kvůli modernizaci.


Komentáře ke článku

Počet komentářů 17.

[1] Vložil: Tom, 28.1.2013, 15:28:05
Máte pravdu, legrace bude. Kompetence prezidenta mě taky neděsí, jen jsem si jakožto volič Karla představoval méně hulvátství a méně té hrané "lidovosti" od hlavy státu. Přece jen to bude náš reprezentant.
[2] Vložil: An, 28.1.2013, 15:28:17
Díky Káji, líp to říct nešlo :-)
[3] Vložil: rejpal, 28.1.2013, 17:41:15
A nyní se to vše ukázalo v čisté kráse.Umělci,nebo jak si říkají,svědomí národa,se opět předvedli v plné kráse.Už mají petici proti,dávají moudra,a zároveň ukazují národu,co mají v hlavě.Plné huby demokracie,a když mají demokratické volby,neuznávají výsledek.Kdyby to bylo 1%,tak neřeknu,ale 10%,to už je rozdíl.Jak už jsem napsal jinde,můj kůň to taky nebyl,ale ještě neměl možnost něco dokázat.Tak nač ta hysterie.Když se podívám do historie,byli to právě komedianti,co kecali do všeho,a pak se vezli s každým,kdo byl u moci.Počínaje loajalitou k říši,přez oddanost ke straně,pak OF,sami toho mají na hlavě dost.Pak oblbnou některé bezmozky zde,a neštěstí je na světě.Pomalovaný plot ve Veselí,ještě sousedův,je toho důkazem.To,že někteří,co nemají čisté svědomí,mají strach,že na ně dojde,to je jen v pořádku.Čas ukáže,dnešní výkřiky jsou k ničemu.
[4] Vložil: Šlouf, 28.1.2013, 17:42:01
Tom: Ano a především mít za prezidenta člověka tak shnilého, že se neštítí mj. pravidelně lhát v přímých přenosech, mi osobně vadí nejvíc. Ať si je hulvát, ale takové charakterové vady - to není můj reprezentant. Ale co chtít od levicových bezmozků (ano ty, rejpale :)), kteří skočí na každou populistickou blbost a ani u prezidentských voleb se nejsou schopni odprostit od vlevo/vpravo a volí toho horšího, jen páč je levej.
[5] Vložil: rejpal, 28.1.2013, 18:02:38
4.Asi nějakej mimoň,co?Kdyby jsi četl pozorně,psal jsem,že to taky není můj kůň.V prvním kole jsem nevolil žádného z nich.Jakou možnost jsem měl ve druhém?Zdegenerovaného,co neumí ani volit,a to nepíši vše,co neumí,nebo nejít vůbec,jiná možnost nebyla.Čas ukáže.Komedianti už taky ukazují,co umí. V ožralosti podepíší pamflet,až vystřízliví,zase odvolají podpis,když jsem ta jména četl,mimo asi dvou,vůbec nevím,kdo to je.Nejlepší lék pro ně,by byl krumpáč a lopata,aby viděli,jak se dobře vydělává prací,zatímco oni někde jako kompars berou prachy,a neví za co.Pokud byl váš ideál spící kníže,to se tedy máte opravdu čím chlubit. Když máte všichni patent na rozum,můžete mi napsat,jaká byla jiná možnost,když ani jeden nevyhovuje?
[6] Vložil: Normální volič, 28.1.2013, 20:53:33
Nejvíc piští ti, kteři nechtějí slyšet, že darebák je darebák a hlupák je hlupák. Toto umí pan Zeman přesně formulovat. Už se těším.
[7] Vložil: Tom, 29.1.2013, 21:10:06
Nejsem si jistý, jestli by darebák měl formulovat, kdo je darebák. Když ponechám stranou Zemanovy kauzičky z do minulých a sebestřednost (ukázkově předvedenou při pádu ze schodu, kdy namísto vlastní nešikovnosti hned obviňoval ochranku, že ho nedržela za ručičku), postačí jeho vedení předvolebních debat. Laciné útoky na vládu, se kterou stejně jen těžko něco udělá, nevkusné urážky Schwarzenbergovy rodiny a jeho spojování s nacistickým tchánem, neustálé urážení kohokoli - zejména slušně se tázajících novinářů. Tohle všechno je pod mou osobní důstojnost i v partě kamarádů byť jen z legrace, natož na veřejnosti. Pro mě je to ukázka vlastností, které by prezident neměl mít.

Srovnání mluvy nebo ryzosti češství obou kandidátů pro mě osobně není rozhodující. Inteligenčně na funkci stačí oba, slušností ale Zeman jen těžko - viz už jeho první povolební rozhovor na ČT24. To už snad i Klaus je na tom lépe.
[8] Vložil: Sholmes, 29.1.2013, 21:17:51
Co na to napsat? Trapný článek a ješťě trapnější reakce lidí, kteří nejsou schopni snést to, že jejich jediný možný "Spasitel" ve volbách neuspěl.
[9] Vložil: M. Klement, 31.1.2013, 19:11:39
Podle mého soudu tento článek trapný není, horší je to s tou reakcí na něj. Ač k tomu příliš často nesahám, dám příklad z Ameriky. Do voleb se tam nahánějí a haní, po volbách si podají ruce a všichni voliči uznají vítězství oponentů. Když jsem viděl povolební reakce některých našich "umělců", bylo mi na zvracení.
[10] Vložil: kája, 1.2.2013, 07:23:48
Nejen pro Toma a Šloufa. Já se vůbec novému prezidentu nedivím jak odpovídal na ataky na sebe. Podle mne byl někdy až příliš měkký. To co se snažila ta "žumpa" v režii a držení ne v českých rukou na něho chrlit. A k tomu strašení z kazetelen, kde byl připomenut dar církvím, na kterých má KS své zásluhy. Vzpomeňte si na Mirka Sládka co s ním dělali když byl činný ve vrcholové politice. Dokonce, aby Venca nedostal jeho proti hlas, tak byl poklizen za mříže. Laciné útoky MZ na vládu jsem nepozoroval, nic jiného než fakta netvrdil, včetně minulosti neúspěšného Kalouskova figuranta. Skutečný Šlouf by se divil, kdo se dokáže za jeho jménem schovávat. I já se považuji za levicového, tak jako je zjištěna většina v průzkumu volebních preferencí. Případné urážky můj spánek určitě nenaruší!
[11] Vložil: Tom, 2.2.2013, 09:07:17
Pokud chce být někdo naším prezidentem, musí umět čelit atakům jako gentleman. Plně postačí, když si budou navzájem nadávat poslanci ve sněmovně, mezinárodní ostudu nepotřebujeme.
Je zajímavé, že MZ nikdy nevyvracel ty údajné lži novinářů, jediným argumentem byl buď bonmot nebo urážka. Tohle pro mě argument není ani v politické debatě a omluva pro to prostě neexistuje.
Ve chvíli, kdy prezident s vládou nemůže téměř nic udělat ( - alespoň prozatím takový ustálený výklad přetrvává), jsou směšování voleb prezidenta a důvěry voličů vládě naprosto mimo mísu.
Sládka tady doufám rozebírat nebudeme, to je zase příběh o jiném hulvátovi :-)
Pevně doufám, že MZ bude lepším prezidentem, než si myslím. Bylo by to jedině plus. Bohužel tomu ale moc nevěřím. Nevidím důvod, proč by na stará kolena měl jít trošku do sebe, když se nezměnil během těch deseti let na odpočinku. Vždyť on si neváží ani vlastního volebního týmu.
[12] Vložil: rejpal, 2.2.2013, 18:07:31
Tome.Malá otázka.Každý,kdo mluví pravdu,je hulvát?To jen na reakci na Dr.Sládka.V dobách,kdy byli parlamentní stranou,jsem byl na několika jeho mítincích,a nevzpomínám si,že by někdy lhal.Pouze mediální masáž lidí udělala to,co dělá neustále.Nepohodlné špiní,hejlové na to skočí,aniž by je zajímala fakta,a dílo je dokonáno.Viz poslední volby.Učebnicový příklad.Proto je potřeba pracovat se skutečnými fakty,a ne s tím,co servírují servilní novináři.Pak se diví,že je někdo nazve žumpou.A už je hulvát na světě.
[13] Vložil: Tom, 3.2.2013, 10:07:06
Hulvát je ten, kdo se chová jako dobytek (dobytku se tímto omlouvám). Pan Zeman i pan Sládek se jako dobytek chovají. Zeman nadává každému na potkání, na slušné novinářské otázky, které jsou oprávněně kladeny zvolenému představiteli státu, neodpovídá vůbec nebo tazatele uráží.
Sládek zase paušálně uráží a urážel Romy. To je stejné, jako kdyby apriorně paušálně urážel jakoukoli jinou skupinu obyvatel (co třeba právě novináře?).
Učebnicový příklad hulvátství. Jestli v něčem mluví pravdu nebo ne je v tuhle chvíli jedno, ale jejich styl argumentace moc velkou důvěru nevzbuzuje.
Mimochodem nevím, proč je dnes tak módní všechno svalovat na novináře a nebrat vůbec v potaz to, na co se právě novináři ptají a co se snaží zjistit.
[14] Vložil: rejpal, 4.2.2013, 19:40:00
Tome,když se volil Ješita první,proč nechal zavřít Dr.Sládka?Pokud vím,nic mu nedokázali.Když na to při volbě upozornil poslanec Vik,hérečka tam pískala,jak na stadionu.To je taky hulvátství?To asi bylo demokratické.A dalo by se pokračovat.Jinak je historicky dokázáno,že novináři jsou poplatni každému režimu,protože je to jejich chleba.Kdyby psali objektivně,rozšíří řady nezaměstnaných.To prostě nikdo nezmění.
[15] Vložil: kája, 4.2.2013, 19:41:00
Z povinnosti k Tomovi. Sládek nebyl můj idol, ale bylo stále něco nového, veselého. Byl to on, který ve své době v parlamentu navrhl přestávku, aby se Benda st. mohl dospat. Kdo v dnešní době si to dovolí požádat u Karla? A tzv. cikánský problém? Co říkal špatného konkrétně? To Jirka Čunek, který měl dvě úplně podobné občanky, jak tvrdil co udělal a razí v rámci své kariéry stále? Díky soudní mafii, aby nepadla vláda, nebylo stání ani jednou u soudu. Havel ani Kocáb s Lejlou si nevzaly ty naše spoluobčany na svůj pozemek, proč. Nespatřuji, že by Miloš Zeman nadával každému na potkání, jak tvrdím, je na některé měkký. Třeba se zatím mýlím, necháme se překvapit.
[16] Vložil: LN., 5.2.2013, 08:29:23
Vítězství Karla by mnělo složité konotace které tím pádem že prohrál se uvidí jinak,prostě česká inteligence podlehla venkovkým buranům a není to nádhera když víme že měl být prezidentem Fischer?
[17] Vložil: Tom, 5.2.2013, 16:53:00
Jen pro upřesnění - Sládek byl kandidátem o něco dříve, v roce 1998, ještě když kandidoval proti Havlovi. Aby ostatní zákonodárci zvolili Sládka prezidentem v době, kdy SPR-RSČ byla podobnou pidi stranou, jako třeba později Zelení, musela by je všechny uplatit. Takže v tomhle případě nevěřím, že by se někdo obtěžoval ho kompromitovat.
Dám vám zrovna jeden příklad, který vaše tvrzení o novinářích vyvrací. Aféra Watergate. Chcete-li nějaký příklad z ČR, což takhle spousta afér, které v posledních letech vyplavala právě díky novinářům na povrch o současných vládních špičkách? Jmenujme za všechny Bártu a Škárku, Béma, či problémy s S-kartami.
Novináři měli důvod cíleně někoho špinit v době, kdy byli centrálně pod palcem. V dnešní době, kdy si můžete vybrat, kterým médiím budete naslouchat, neexistuje, že by !všichni! novináři byli poplatní režimu (ve smyslu vládní garnitury).
Mimochodem objektivita je nesmysl, ryze objektivně se psát nedá, dá se nanejvýš psát vyváženě a pravdivě, ale zcela objektivně ne.

Kájo: Svým způsobem veselý byl, asi jako poslanec Rath. Jako za politického reprezentanta státu jsem se za něj ale styděl.
Pokud chcete příklad, co říkal špatného konkrétně, prosím: www.youtube.com/watc… Jestli nechcete sledovat celé video, stručně popíšu - Sládek obhajuje, proč Romy nazývat Cikány (ponechme stranou to, jestli byl Josef Lada rasistou nebo ne, to je nesmyslná otázka).
Jestliže Romové toto oslovení nyní cítí jako urážku, nevidím důvod, proč bych je tak měl oslovovat, pokud bych je ovšem nechtěl cíleně urážet. To máte, jako v běžných mezilidských vztazích. Pokud nechcete urážet třeba svého kolegu v práci nebo kamaráda, taky ho neoslovujete nějakou hanlivou přezdívkou, když se mu to nelíbí.
Jinak možná bychom tu debatu nemuseli nechávat takhle rozrůstat, nechci se přes Sládka dostat někam hluboko do historie.
Zpět k tématu - vždyť Zeman si nebral servítky ani před vlastním volebním štábem (viz video, kdy se s ředitelem ČT bavil o tom, jestli půjde k Moravcovi nebo ne, přičemž pak odpověděl, že mu jeho volební tým dal zase špatné informace, namísto aby to nějak taktně přešel nebo řekl, že se třeba spletl on). Obávám se, že to bude takový Macho-Narcis druhý.
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist