Dnes je 18. října 2019, svátek má Lukáš, zítra Michaela.
  • Ulice Pod Strání je již osazena značkou ZÁKAZ VJEZDU.
  • Omezení pod viaduktem skončilo. Přechod je hotov.
  • Svah před katovnou se mění.
  • Divadlo Járy Cimrmana zavítalo ve středu večer do Velkého Meziříčí. S velkým úspěchem uvedlo hru Záskok.
  • Přechod pro chodce pod viaduktem je již označen.

Pokračování chudoby v Čechách

OSTATNÍ - OD VÁS - 18. 3. 2013 - komentářů 0

Martin Klement.
Martin Klement.
foto: Jiří Michlíček

Jaký je výsledek vládnutí odborníků po listopadu 89? Například ten, že v Čechách žije v chudobě asi jeden milion lidí a další téměř dva miliony těsně nad její hranicí.


Podle Českého statistického úřadu bylo chudobou (příjem necelých 10 tisíc korun) v ČR v roce 2011 ohroženo 9,8 % obyvatel, což je víc než milion lidí. Těsně nad hranicí chudoby (příjem těsně pod 11 tisíc korun měsíčně) bylo 1,7 milionů lidí. Od tohoto roku však, přes to, že nejlepší ministr financí tento problém pečlivě „řeší“, počet lidí na a pod hranicí chudoby neklesá. Pravice se sice snaží vysvětlovat, jak jsme na tom oproti Evropě dobře, ale používá přitom nepravdivé a upravené údaje. Pokud se pan premiér bije v prsa se slovy, že máme dokonce procentuálně méně chudých, nežli v sousedním Německu, zapomíná dodat i informaci o tom, že když je hranice příjmové chudoby podle našich zákonů 9420 korun měsíčně pro samostatně žijící osobu, v Rakousku je to 1031 eur (téměř 26 tisíc korun) a v Německu dokonce 1150 eur (zhruba 28750Kč). Každý občan s nižším příjmem tam má právo na plnou sociální podporu, příspěvek na bydlení, energie apod., a na dorovnání příjmu do hranice chudoby.

 

Chudobou jsou dnes u nás ohroženi nejen bezdomovci a lidé bez práce, ale čím dál více i zaměstnanci s pravidelnými příjmy. Podle Českého helsinského výboru se chudoba týká stále více žen než mužů a upozorňuje i na to, že mnohem vyšší počet lidí žije těsně nad hranicí chudoby, což znamená, že jejich roční příjmy jsou maximálně 131 880 korun, tedy v průměru 10 990 korun měsíčně. Lidí, kteří jsou těsně nad hranicí chudoby, žije v ČR 1,7 milionu, tedy 16,6% populace. Nejvíce jsou ohroženi nezaměstnaní (57,1%), neúplné rodiny s alespoň jedním závislým dítětem (49%) a jednotlivci starší 65 let (46,2%).

 

Je to u nás vskutku zvláštní svoboda a demokracie. A já musím dát za pravdu myšlence, kterou jsem někde zaslechl-Svoboda nemůže být tam, kde nemají lidé na chleba.


Autor: Martin Klement, Mostiště

Publikoval: -kas-

Čtěte také

13. 8. 2019 - Postřeh čtenáře: Nedávno nákladně opravená dálnice se znovu demoluje

Před necelými deseti lety kus opravené dálnice u Mc Donalda směr Brno se opět bourá kvůli modernizaci.

14. 5. 2019 - Tak jsme se opět zviditelnili…

Tak jsme se opět zviditelnili a to rovnou v televizních zprávách. Naši novou „hadí“ silnici nám musí závidět celá republika. Proč se vlastně ona klikatice na Třebíčské objevila?

28. 6. 2019 - Poděkování všem zaměstnancům MŠ Mírová Velké Meziříčí

Každý z nás v životě absolvoval docházku do předškolního zařízení, někdo s odporem, někdo s radostí. Na letošní zahradní slavnosti tradičně pořádané Mateřskou školou Mírová, jsme se s ostatními rodiči shodli, že...

16. 4. 2019 - Názor občana: Dopravní situace na ulici Družstevní

Jsem obyvatelkou ulice Třebíčská, maminkou dvou dětí 4 a 2 roky. Starší syn 4 roky chodí na MŠ Velox. Každý den absolvujeme pešky trasu po ulici Družstevní ráno do školky, a ve...


Komentáře ke článku

Počet komentářů 31.

[1] Vložil: Tom, 19.3.2013, 11:16:33
Když se zaměřím na to vaše přepočítávání finanční hranice bídy, všiml jste si někdy, že jak v Německu tak v Rakousku je vyšší cenová hladina? Tedy kdyby i tam byla hranice bídy nastavena na nějakých 9,5 tisíce korun, fakticky by lidé třeli bídu s nouzí i vysoko nad touto hranicí.
Jinak samozřejmě dostat se do velkých finančních a vůbec existenciálních problémů je velice nepříjemné a nikomu to nepřeju. Ale kde vzít a nikoho neokrást? Státní kasa - i přesto, že je děravá jako cedník - taky není bezedná. Přesto občané v problémech různé dávky v hmotné nouzi dostávají a může jim pomoct i město.
Svoboda a demokracie nemá nic společného s finanční situací jednoho každého z nás. Snad jen to, že si ji sami můžeme vylepšit vlastní iniciativou skrze soukromé podnikání.
[2] Vložil: V.N., 20.3.2013, 15:27:06
Martine mám tě rád ale tentokrát si myslím že to Tom napsal naprosto přesně!Ikdyž o tom soukromém podnikání pokud člověk nemůže ze zdravotních důvodů bych pochyboval!Byl jsem taky na velkomeziříčkém úřadu práce evidován a víte co mě štvalo že jsem tam byl nejstarší a vedle mne seděly mladé holky a kluci asi třicetiletí,tak s tím teda budeme muset něco udělat nevím co a je to tak že nová technologie ničí pracovní místa a to i u nás!
[3] Vložil: M. Klement, 20.3.2013, 18:19:46
Tak nevím Tome, ale díváte se někdy na zprávy? Doporučuji se zaměřit na lidi ze severních čech, kterým se vyplácí jezdit nakupovat do Německa, jelikož je tam levněji a zboží je i kvalitnější.
[4] Vložil: Tom, 20.3.2013, 22:32:49
Levněji jak a co a také kdy. Třeba v povánočních výprodejových dnech až týdnech se vyplatí Německo navštívit. Naproti tomu mám třeba osobní zkušenost s Rakouskem, kde je všechno běžné spotřební zboží i v neturistických destinacích jednou tak drahé jako u nás.
Nebudeme chodit daleko, vezměte si třeba jen rozdíl mezi Prahou a Meziříčím. Ceny potravin a dalších věcí budou srovnatelné, plat bude patrně ve srovnatelných zaměstnáních v Praze vyšší, ale tamtéž máte také daleko vyšší náklady na bydlení. Takže vlastně hranici bídy v Praze byste v reálu také zažil daleko dřív než při 9,5 tisících korun.
[5] Vložil: P.P., 21.3.2013, 08:08:16
Vážený pane Klemente,
je až dechberoucí, jak jsou Vaše příspěvky krátkozraké. Zkusil jste srovnat stejné statistiky v roce 2012, 2011,...,1990? Zkusil jste srovna stejné statistiky před rokem 1989 (pokud se na jejich čísla dá vůbec spoléhat, že nebyla záměrně zkreslena)? Zkusil jste udělat komplexní srovnání poměrů v okolních státech (nejen občas kouknout na zprávy na Nově)? Zkusil jste porovnat nezaměstnanost v (nejen) okolních státech? Zkusil jste porovnat cenové hladiny versus průměrný plat v (nejen) okolních státech? Ne? Tak jak pak můžete napsat takovýto krátkozraký, jednostraně zaměřený článek? Je pěkné, že si dokážete vyhledat statistiky, které se vám hodí k vašim názorům, ale zkusil jste se někdy podívat na věci komplexně? Dovoluji si tvrdit, že zdaleka ne. Kdo má sklony k notorickému ztěžování, aniž by měl vůli informace řádně ověřit a mít konstruktivní řešení, důvod ke ztěžování si vždycky najde.
[6] Vložil: rejpal, 21.3.2013, 18:31:03
Všichni oponenti Martina mají asi krátkou paměť.Z dob minulých,možná i začátku 90tých let byl důchodový fond poměrně na dobré úrovni.Pak si z něj Topolánek půjčil,a jaksi zapoměl vrátit.K tomu neúměrné navyšování platů státních úředníků,včetně vlády,poslanců a zbytečného senátu,a na nic nejsou peníze.Zkusil někdo z vás,chytráků,po 50tce hledat práci?Od různých rádoby manažerů se dočkáte pouze výsměchu.Přitom právě tito lidé,kteří celý život dělali,jsou zvyklí dělat.U mladých se vyžaduje praxe.Kde ji mají získat,když je nikdo nezaměstná?Je to začarovaný kruh,ze kterého se těžko vychází.Podnikat,kdo nezkusil,nic neví.Ti,co jsou zaběhlí,mají problémů svých dost.Navíc,podle jednoho hňupa,jsou to příživníci,nebo jak to pojmenoval.Pak máte mít chuť něco dělat?Nějaké srovnávání s okolím,zbytečnost.Jiný kraj,jiný mrav,a taky podmínky.Srovnávat nesrovnatelné,to můžou opravdu lidé,jak tu někdo zmínil,čtenáři MF,tv Nova,a lidé bez mozku.
[7] Vložil: Kritik, 21.3.2013, 19:50:23
-No, pod názor rejpala se mohu podepsat. Jen bych chtěl podotknout, že důchodový fond byl rozebrán 2x (Klaus, Topolánek). Dále bych chtěl dodat, že za chudého se v členských zemích EU považuje ten, jehož měsíční příjem nedosahuje 60% mediánu mzdy v daném státě, nikoliv mediánu EU. Skutečně každá země to má jiné a nemá cenu přepočítávat koruny na eura. To bych musel v té zemi pracovat (načerno) a bydlet (danit-nedanit) tady.
- pro Toma. S tou Prahou bych byl opatrnější. Ceny potravin (markety) jsou v Praze spíže nižší než tu. Vodné stočné je 66.-Kč. Ve VM to je asi 77,-Kč. Nájmy si můžete najít. Ceny nemovitostí jsou vyšší i když cena bytů, stavěných na periferii VM jsou taky mastné. Jo a do Rakouska jezdím nakupovat často. Potkávám tam mnoho Čechů a plnými taškami, převážně potravin.
[8] Vložil: Kritik, 21.3.2013, 22:41:05
To vodné stočné pro Prahu opravuji na cca 61,-Kč.
[9] Vložil: Tom, 22.3.2013, 12:51:51
No, žádný důchodový fond, který by byl nějak spjat se státem, ve skutečnosti neexistuje. U nás máme průběžný důchodový systém, takže finance přicházející od nás pod nálepkou sociálního pojištění do státní kasy se zamíchají do státního rozpočtu k ostatním příjmům a z něj se pro důchodovou kapitolu rok co rok opět důchody odlupují ve formě peněžní částky poukázané Ministerstvu práce a sociálních věcí. Tedy si v minulosti z důchodů nikdo nemohl nic půjčit.
Důchody na tom mohly být dobře jen proto, že se ekonomice dařilo dobře a příjmům státního rozpočtu se dařilo dobře (resp. výdaje státního rozpočtu byly přiměřené a schodky státního rozpočtu byly únosné).
K té Praze - pokud srovnáme markety, nejspíš na tom bude Praha líp. Větší konkurence, lepší dostupnost, ale co se týče různých večerek a menších obchodů, je to srovnatelné (podle lokality) s Meziříčím. Hlavní položkou rodinného rozpočtu je ale bydlení a v případě nájmu, když si zkusíte vyhledat řekněme dvoupokojový byt s kuchyňským koutem v lokalitě dál od metra na kraji Prahy, bez ceny energií zaplatíte měsíčně kolem 9 000, pro srovnání v Meziříčí na ulici gen. Jaroše máte za cenu 7000 3+1. Ale nezabíhejme zbytečně do detailů, jde zkrátka o ilustraci toho, jak jsou ceny odlišné nejen oproti okolním státům ale i v rámci státu jednoho. Proto nelze srovnávat pouze naše platy se zahraničím, ale je třeba vzít v úvahu i další vlivy.
[10] Vložil: Kritik, 22.3.2013, 14:29:14
-Jednalo se o přebytkové důchodové fondy naspořené ještě z minulého režimu. V současné době to skutečně nejde.
- Do detailů se musí zabíhat, protože pokud je trend stěhovat se za prací, tak musím zjišťovat, do čeho jdu. Můžu bydlet levněji na Jarošovi, ale ráno poběžím pěšky na autobusák abych se přepravil do Brna nebo Jihlavy do zaměstnání, protože tady nic neseženu. Další věcí je to, že se nesmím chytat prvního inzerátu, který najdu. Cenu ovlivňuje nabídka-poptávka. Věřte, že v Praze t. č. nabídka převyšuje poptávku a to hlavně díky tomu, že jednotlivé městské části svůj bytový fond rozprodávají. Ale i tak uznávám, že v průměru jsou ceny vyšší.
[11] Vložil: george, 22.3.2013, 20:39:12
Pamatuji časy, kdy jsem s autorem tohoto článku sdílel názor, že SVOBODA SE NEDÁ NIČÍM ZAPLATIT!!! (To ještě nebyl komunista...) A dnes by Martin prodal svobodu za kus chleba!!!
[12] Vložil: Tom, 23.3.2013, 22:09:29
To víte, nemám čas provádět průzkum trhu v celé Praze, vybral jsem proto záměrně levnější pražský příklad a srovnatelný byt v Meziříčí - tzn. v obdobné vzdálenosti od stanice hromadné dopravy. A i přes velkou nabídku bytů na trhu je rozdíl velký.
[13] Vložil: Ivana Salašová, 10.4.2013, 10:01:14
Soudruhu Klemente, ušetřete nás laskavě svých mouder a jeďte se podívat do KLDR, tam tedy lidé na chleba mají, alespoň ti, co přežili hladomor. A vůbec nejlepší bude, když tam zůstanete. Vy si nezasloužíte žít ve svobodné zemi.
[14] Vložil: kája, 11.4.2013, 13:52:41
Vážená paní Salašová, kdyby v KLDR se měli tak nejhůře, tak by již dávno nad jejím územím bylo vyhlášeno bezletové pásmo. Tak jako nad ostatními suveréními státy bez vyhlášení války, což v případě KLDR se zatím nestalo.
[15] Vložil: Ivana Salašová, 11.4.2013, 20:28:07
Vážený pane kájo, studuji Váš příspěvek jako rébus, ale bohužel jsem ho nerozluštila. Použitím slova kdyby je zpochybňována skutečnost, Vy opravdu nevíte, že v KLDR během devadesátých let zemřelo hlady statisíce lidí? V komunistické zemi, kde je nesvoboda a tudíž podle soudruha Klementa dost chleba pro všechny. Jak s tím souvisí bezletové pásmo fakt nechápu.
[16] Vložil: Tony, 12.4.2013, 12:07:34
Souhlasím s paní Salašovou. Ve všech bodech. To co teď předvádí Velký Kim je celému světu k smíchu. Taková menší tragikomedie, kde hlavní hrdina srdnatě vykřikuje hesla o svobodě v zemi, kde účastníci umírají hlady. Daleko od základních hygienických návyků a potřeb. I já budu rád, když se odstěhujete do země, pro Vás zaslíbené KLDR a užijete si tam pod vedením Velkého Kima sklon Vašeho života. Věřím, že by se spoustě lidí na tomto portále ulevilo. Dokonce jsem ochotný Vám přispět na jednosměrnou letenku do Pchjongjangu. Z čistě humanistických důvodů slibuji na svou čest, že Vám bez jiných důvodů a podmínek věnuji 1000 Kč na vaši letenku. Věřím, že nezůstanu sám. Stačí abyste veřejně publikoval číslo účtu, kam peníze poslat. Moc Vám fandím, abyste stihl letadlo.
[17] Vložil: kája, 12.4.2013, 12:08:13
Paní Salašová, nechci zapadnout do vzájemně obviňujícího psaní, kde v minulosti nebo současnosti nebylo co jíst. A dodávky zbraní neustály. Prapor podobný Tibetu nemám v úmyslu vyvěšovat. K tomu bezletovému a bezplavebnímu prostoru se časem třeba doberete sama. K panu Klementovi, třeba ne pro vás soudruhovi mi to připadá celkem jasné. Jde o člověka, který na rozdíl od jiných /možná i ve vaší blízkosti/ nepřevlékl kabát. Také útoky na něho a jeho politickou stranu mohou souviset s blížícími parlamentními volbami. Nelíbí se mi vaše vyhrůžka o jeho nežití ve svobodné zemi. Určitě jste si zaznamenala pořadí průzkumu preferencí.
[18] Vložil: Ivana Salašová, 12.4.2013, 18:20:15
Nepřevlékání kabátů není žádná ctnost, zvláště u těch, kteří jsou členy komunistické strany, jež zavírala a popravovala. Proti tomu jsou mé "útoky" na komunisty nesrovnatelné. Pan Klement i kdokoliv jiný může ze svobodné země odejít, na rozdíl od chudáků žijících v totalitních režimech. Jsem zděšena, že se zpochybňuje strašné utrpení obyvatel KLDR a věřím, že k nám se komunismus a nesvoboda nevrátí.
[19] Vložil: chřestýš, 14.4.2013, 15:17:18
Já naopak doufám a věřím, že se k nám vrátí podstatná část toho, co bylo na socialismu kladného. Jistota práce, vzdělání a zdravotní péče zadarmo. Tedy skoro zadarmo, aby se paní Salašová nebouřila, protože každý měl práci a odváděl daně z kterých se ty vymoženosti o kterých si dnes můžeme jen nechat zdát platili. Pana Klementa nechte žít, tam kde se mu líbí, je rozhodně větší vlastenec, než vy. Pokud máte tolik peněz, že můžete nabízet letenky, tak si kupte jednu do USA a můžete v té Mecce demokracie také zůstat. Můžete tam vykládat o tom, že jste někde, někdy zažila "komunismus", tam vám to možná i uvěří. Ostatně nechápu, proč začínáte plácat cosi o korejcích, když článek autora pojednává o situaci u nás. Jinak si prosím spočítejte, kolik lidí v té naší demokracii spáchalo sebevraždu z existenčních důvodů a pak se vracejte k padesátým letům, které odsoudila dávno sama KSČ i KSČM.
[20] Vložil: V.M., 14.4.2013, 18:35:31
Nejhorší na této naší diskuzi je že pravdu napsala paní Ivana Salašová,tak to opravdu je ikdyž se to třeba i mě moc nelíbí ale je to tak a pravda.V.M.
[21] Vložil: V.M., 14.4.2013, 18:35:51
Horních deset tisíc v KLDR mají co jíst ale co ti ostatní?Martine Klemente mám tě rád ale přece takový komunizmus je i tobě nepřijatelný jak tedy ospravedlníš výhrůšky raket s jadernou hlavicí na Guam,Soul a Aljašku?Opravdu by mě a myslím nejenom mě zajímalo?
[22] Vložil: kája, 14.4.2013, 20:47:04
A já bych zase toliko paní Salašovou neodsuzoval. V krámě je docela příjemná a milá , hledí si zákazníků. Že svými názory někomu připomíná Karolínku P... z vlády, to na mne činí dojem. Omlouvám se , že jsem mimo téma, t.j pokračování chudoby v Čechám, na Moravě a ve Slezku. Koreu a pod. bych nechal na samostatné povídání.
[23] Vložil: Tom, 17.4.2013, 11:17:00
Ja bych naopak Severni Koreu zrovna s timhle clankem porovnal. Reknete mi uprimne, priznivci socialismu a komunismu. Jak se stavite k rezimu v KLDR? Co rikate na to, ze i socialisticka Cina se vuci nemu vymezuje? A kdyz jsme u te Ciny, proc myslite, ze musela ze svych socialistickych myslenek castecne ustoupit a do urcite miry povolit nastroje trzni ekonomiky v zemi?
Byla by nadherna myslenka vsechno kazdemu podle jeho potreb, ale brzo by tu nebyl nikdo, kdo by to zaplatil.
[24] Vložil: Medřičák, 19.4.2013, 07:39:45
Medřičák Tomovi, který říká:...Když se zaměřím na to vaše přepočítávání finanční hranice bídy, všiml jste si někdy, že jak v Německu tak v Rakousku je vyšší cenová hladina? ....Ono to s tou cenovou hladinou není zas tak moc divoký, když hodně příhraničních Čechů jezdí za levnějšími nákupy Do Německa !!
[25] Vložil: Medřičák, 19.4.2013, 07:39:54
Značce V.M.: ... Jak víte, že Severní Koreji nemají lidé co jíst? Vy jste tam byl?
[26] Vložil: kája, 19.4.2013, 09:14:43
K 23: Jako příznivce stavu volebních preferencí u nás, mám za to, že se na Korejském poloostrově nic nezmění, Kim zůstává pánem doma stále. Nerostné bohatství na severu není, Jižní Korea by po případném pádu Severní měla příliš velké sousto - viz NDR. A v Číně by se zvýšil počet obyvatel. Socialismus? Jaký by se hodil? Myšlenka vznikla ve 40 letech 19 století. Za tu dobu se modelů socialismů vystřídalo více- německý, sovětský, čínský, polský, maďarský, vietnamský ...
[27] Vložil: Tom, 19.4.2013, 12:33:13
Medřičákovi: To už jsme tu řešili taky, není to jen cenová hladina jídla a produktů vůbec, ale i nákladů na bydlení. Jinak nákupy v cizině si lidé z příhraničí z velké části vynahrazují nekvalitní potraviny k nám dovážené.
Ad hladomor v KLDR - stačí se podívat trošku po internetu, např. loni v létě sama Korea žádala o potravinovou pomoc v důsledku sucha a povodní. A zprávy o hladomoru přišly i letos v lednu. Stejně tak, jako jste si od počátků dělby práce potřeba a není v lidských silách si každou informaci zajet ověřovat na místo. To byste nedělal nic jiného.

Kájovi: I já si bohužel myslím, že se nic nezmění, že Kim jen haraší zbraněmi, případně si svou atomovku jen vyzkouší. Nicméně je to magor.
Spíš jsem chtěl slyšet, co si o tom myslíte, jaký z toho máte pocit. Jestli je podle vás tohle ta správná socialistická cesta nebo vede do propadliště dějin.
Nebo ještě mimo téma - co říkáte na to, že se do jedné z posledních socialistických zemí na světě - Číny, vkrádá tržní ekonomika. Že by se dostala na scestí?
[28] Vložil: kája, 19.4.2013, 18:16:32
K 27: Nebudu sdělovat své pocity k Asii, informace na toto téma jsou běžně dostupné. Pojďme se raději bavit zda stíhání Julínka za těch pouhých 800 milionů nepřispělo k pokračování chudoby v Čechách. Kolik by asi á 30 Kč bylo vstupů do ordinace lékaře?
[29] Vložil: Tom, 21.4.2013, 09:30:00
Právě že zas tak běžně dostupné nejsou.
Julínka zatím nikdo neodsoudil, ani ho nechytli s krabicí od bot plnou milionů, takže těžko soudit. Podle toho, co jsem mohl zatím číst, ho nikdo neviní z toho, že by koupil od soukromých firem nekvalitní služby. Pouze se zatím řeší, proč a jestli se ty služby měly převádět z kompetencí policie a armády. Ostatně ten bílo červený vrtulník nám tady nad hlavami lítá každodenně a myslím, že si na něj nikdo nestěžuje.
[30] Vložil: Pozli, 26.6.2013, 20:43:49
Znám dobu, kdy byla armáda cca 400 tryskáčů, česněkový salám za 16Kčs za kilo (lahůdka), byt dva plus jedna družstevní stál cca 25ooo,- Kčs, u lékaře se nic neplatilo, advokáti měli poradnu a platilo se vše v pokladně, do ruky nedostali nic, v hospodách se hrál mariáš, darda a vyhrávala harmonika i přes půlnoc. jsem rád, že jsem to zažil.
[31] Vložil: pepa, 16.7.2013, 15:56:04
nejhmmorší je kapitalysmus kdy člověk okrádá člověka bohati
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
EZH, a.s. - hledáme zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Domov pro seniory Velké Meziříčí přijme VŠEOBECNOU SESTRU PRO OŠETŘOVATELSTVÍ A REHABILITACI
TOPlist