30 druhů RUMŮ!
Dnes je 16. září 2019, svátek má Ludmila, zítra Naděžda.
  • Za měsíc a kousek bude znovu zprovozněn most na Fajťák. Už je vybetonován a chystají se nájezdy z obou stran.
  • V sobotu se na trati v Dolních Heřmanicích konal motokrosový Chalupa cup.
  • Nehoda na dálnici ihned ovlivnila provoz ve městě. Tvořila se kolona směr Brno.
  • Nehoda čtyř aut na dálnici D1 u Velkého Meziříčí.
  • Někdo počmáral satanskými symboly památník v Čechákách

Z VESNY rovnou do ...

OSTATNÍ - OD VÁS - 23. 5. 2013 - komentářů 0

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: internet

Kampak že to z Vesny rovnou?


Inu to slovíčko místo tří teček si každý musí doplnit dle svého cítění, moje slovo, které by tři tečky nahradilo zde bohužel nelze publikovat.

 

Nicméně tím slovem, které suplují v textu tři tečky je nadále myšleno i naše excelentní město...kde jest "blaze"  skoro jako v tej stověžatej Praze. Ba ne, na to aby človíček zíral s huběnkou dokořán, jak to jinde frčí, než v tom Meziříčí nemusí vycestovat do stověžaté matičky, ale stačí se vydat za humna. Vesna je dlouholetý bufet ve Žďáře nad Sázavou a kdykoliv do tohoto města zajedu, zavítám i do Vesny. Stalo se tak i dnes a i velmi chutný oběd, širokospektrá nabídka jídel ať studené kuchyně, či hotových jídel či polotovarů, jen stěží zahnal můj žal.

 

Ptám se PROČ jinde ano možno,  v našem městě téměř vše nemožno.

 

Z nabídky hotových jídel přecházel zrak, ze studené kuchyně jen těžko bylo vybrat co dříve/ / od jogurtů, pomazánek a různých salátů až po smažené toustíky, obložené chlebíčky, bramboráčky, palačinky a mnoho dalších dobrot/ vše čerstvé, oku lahodící, obsluha příjemná, všude čisto, ale také stále plně obsazeno.

 

Jen namátkou:

Pečená ryba /velká a chutná porce/ s bramborovou kaší… 50Kč

Uzená plec 200g masa, pět poctivých plátků knedlíků a kopec zelí… 47Kč

Znojemská pečeně 200g masa, kopec rýže…47Kč

Halušky s uzeným a zelí… 38Kč

Pět kynutých knedlíků s borůvkami…28Kč

Šest obřích šátečků s list.těsta s tvarohem /12x6cm/ od soukromníka 27Kč

Jedna velká čerstvá palačinka s tvarohem… 10Kč

 

 

A tak bych mohla ještě dlouze pokračovat. Očividně se tam rádi stravují senioři, byla jich tam převaha. Když jsem následně ještě potkala na pěší zóně známou/ je v invalidním důchodu/,  která mi hlásila, že jde právě ze cvičení jógy a ještě míří do bazénu, bylo mi do breku. Jak to tak pěkně vše ve městě funguje, náměstí plné obchodů, po přecpané silnici kamiony ani vidu ani slechu, inu vyhlídka na stáří ve Žďáře docela fajn. Oběd kolem padesátikoruny, relax v bazénu 70Kč za 75min. a hodina jógy za 70Kč. Podá mi někdo logické vysvětlení, proč v našem městě, ať se zavadí o cokoliv, co by zkvalitnilo život občanům, jde jen ztuha nebo vůbec?


Autor: Libuše Kotoučková

Publikoval: -kas-

Čtěte také

30. 6. 2019 - Srny zavítaly do Velkého Meziříčí

V sobotu ráno kolem 4:50 byly za garážemi na Čermákové ulici spatřen na vycházce srnčí pár (srna je vidět jen jako hnědý flíček za stromkem).

10. 3. 2019 - Reakce občana na článek k protestům žáků středních škol

Přinášíme vám reakci občana Velkého Meziříčí na předešlý článek **2**Ekocentrum Chaloupky k protestům žáků středních škol....**2**

16. 4. 2019 - Názor občana: Dopravní situace na ulici Družstevní

Jsem obyvatelkou ulice Třebíčská, maminkou dvou dětí 4 a 2 roky. Starší syn 4 roky chodí na MŠ Velox. Každý den absolvujeme pešky trasu po ulici Družstevní ráno do školky, a ve...

5. 2. 2019 - PoděkováníKomentáře ke článku

Počet komentářů 25.

[1] Vložil: Medvěd, 23.5.2013, 10:37:35
Paní Kotoučková, tak proč si takový bufet neotevřete? Dle Vašeho textu to vypadá, že to není žádný problém...
[2] Vložil: Zdenda, 23.5.2013, 12:38:00
Je to hlavne o lidech, jaky si to udelame, takovy to mame...
[3] Vložil: Čitatel, 23.5.2013, 12:38:06
Tak budete mít od 1.6. nebo 1.7. na náměstí Slámu z VB??? To vám potom bude přecházet zrak z lidových cen....
[4] Vložil: Renata, 23.5.2013, 22:11:07
Vše je v lidech kteří rozhodují o našem meste , mají jiné priority než blaho obyčejných obcanu ... každý ať si to přebere Po svém.
[5] Vložil: Malunka, 23.5.2013, 22:11:12
A co Pěchota? Taky čerstvý, taky levný, taky pořád plno....
[6] Vložil: strávník, 24.5.2013, 13:52:25
Doporučuji restauraci Nový Svit. Obědval jsem tam několikrát. Vynikající obědy, příjemná obsluha, interiér ok, na stole ve džbánech voda s citronem, menu za lidových 90 czk. Pro koho je to moc, ať zajde k Pěchotovi...
[7] Vložil: žrout, 24.5.2013, 15:39:07
MC Pěchota je TOP
[8] Vložil: občanka VM, 24.5.2013, 18:53:59
Vesna ve Žďáře je opravdu bezkonkurenční, dobré jídlo za lidové ceny, a hlavně ČISTO. Kupujeme si tam bavorské vdolečky a palačinky /mimo jiné/. Jsou jako od babičky - výborné a takové domácí. Asi je to opravdu o lidech. Tady někdo dobře začne aby nalákal lidi, a pak se brzy pokazí, kašle na hygienu a s cenami jde nahoru, takže tam lidi přestanou chodit a musí zavřít. Na druhou stranu tady lidi tak šetří, že si kupují k jídlu to nejlevnější v supermarketech bez ohledu na kvalitu. Ale co mají dělat, když na to nemají. S prací to tu růžové taky není. U nás doma se za 90 czk musí najíst dva lidé, abychom vyšli do výplaty, a pracujeme oba na plné úvazky. Připadá mi to ve Velmezu poslední dobou nějak začarované. Jako by temné síly bránily průchodu energie a svěžího vzduchu. Ale ono je to možná stejné i v jiných městech.
[9] Vložil: Tom, 24.5.2013, 18:54:07
MC Pěchota mě pobavil :-D
Ale potvrzuju, Nový Svit je dobrá restaurace, malá nevýhoda je, že se platí za vjezd na náměstí. To asi některé lidi odradí.
[10] Vložil: thezatka, 25.5.2013, 09:38:25
Vesna je vesna mají to tam super takový bufet tu nenajdete a ani nikde jinde. Pěchota je dost schovaný za 40,- nebo 50,- korun jse tam nenajíte.
To co má Žďár nemůžem mít mi .... to asi nejde ... ale ono by to šlo....
[11] Vložil: R.Prudík, 25.5.2013, 11:29:09
Nedokážu posoudit kolik toho naše radnice pro občany může ještě dělat, ale vím, že každé město má svoje specifika. Srovnávat Meziříčí se Žďárem není objektivní. Starší generace pamatují původní vesnici Žďár n/S a její proměnu na město s infrastruktůrou a vybaveností, kterou ještě dnes můžeme závidět. Tekly tam horentní částky na úkor dalších měst v okresu a dodnes z toho profitují. Podívejme se, co se ve Žďáře po roce 1989 postavilo, když už musel stavět každý za svý? Bohužel, životaschopnost obchodů a služeb v našem městě mohou velkou měrou ovlivit i majitelé nemovitostí cenou nájmů. Soukromé vlastnictví nemovitostí je důležité a zdravé, ale může se stát i brzdou. Nevím ale, co v tom může udělat radnice. Není to útěcha, ale jsou na tom i větší města hůř.
[12] Vložil: Matcheta, 25.5.2013, 14:11:27
strávníku tak 47 a 90 je sakryš rozdíl a thezatko pěchota má za 40 tak možná nudle s mákem, běžnej oběd je za 55-70 a má malou chybku - solícího kuchaře, jinak by byl skvělej . . . .to už je lepší si nechat za 63 nebo kolik dovézt od Mňam z Kabla

Paní Kotoučková neklesejte na mysli, volby nejsou zas tak daleko . . . .
[13] Vložil: Libuše Kotoučková, 25.5.2013, 16:27:00
Pane Prudíku, prosím napište mi jaká specifika má naše město.
Mám na mysli ovšem ta kladná, která život občana zpříjemní a zpestří.
Kupříkladu jsem byla na farmářským trzích v N.Městě /syn měl stánek/ a dozvěděla jsem se, že trhy tam jsou celou sezonu až do září-října každých 14 dnů v sobotu dopoledne a poplatek z místa pro stánkaře je 40Kč za metr čtvereční.
Navíc při vybírání poplatků úřednice mému synovi sdělila, že ať na poprvé neplatí nic, ale že budou rádi, když zase přijede.
Elektřinu bral z městského zdroje.
Je to tak i v našem městě?
Není, během roku dva ušolousané jarmarky a dovedu si představit, co stánkaře stojí poplatek z místa.
V Poličce, v Bíteši, v Polné, v Havl.Brodě a v mnoha dalších městech jdete náměstím a to žije.
Naše náměstí je jen zacpané auty s jedním stánkem se zeleninou, toť vše.
Ale hlavně když se desetikorunky sypou.
O dalším vyžití snad ani nepolemizovat, byla by to ohraná písnička.
Bůh ví, jestli se něco změní, až se časem kdosi vymění.
[14] Vložil: V.N., 25.5.2013, 21:27:13
Paní Kotoučková má pravdu a proto že se nechce odbít je špatná?Vůbec ne,nač budou ve VM hospody,silnice,Dům Zdraví,bowlink,když pražská centrála to přes kraj Vysočina zlividuje.Platy velkomeziříčských zastupitelů v Jihlavě nechť nám jsou varováním! V.N.
[15] Vložil: Vladimír N., 25.5.2013, 21:27:33
Pravda je jenom jedna a tu má paní Libuše Kotoučková!Další diskuze jsou zbytečné uvidíme až bude starostou Velkého Meziříčí bratr Josef Komínek zda půjde v cestě Radka Necida a nebo se přikloní k paní Koptoučkové?
[16] Vložil: stravnik, 26.5.2013, 10:24:10
A ten bufet by provozovalo mesto, nebo jak si to predstavujete? Proc si takove zarizeni neotevrete sami? Zbohatnete a jeste poslouzite dobre veci! Nebo je to trochu slozitejsi?
[17] Vložil: R.Prudík, 26.5.2013, 15:19:57
Paní Kotoučková, vy píšete co v našem městě oproti jiným není a já vám odpovídám, že je to třeba z důvodů odlišných podmínek. Nehájím slepě radnici, mám taky konkrétní výtky, ale chci být objektivní, ať tam sedí Franta, Pepek či Radek. Nebudu hledat pozitivní specifika našeho města, protože mají přímou vazbu na ty negativní, o kterých místní radní vědí a řešení hledají. Řídit naše město je určitě jiné než třeba N.M.n.M nebo V.Bíteš. Radu a zastupitelstvo netvoří jen zástupci ODS. Přineste svým zástupcům „Volby pro město“ ( jsou 3) konkrétní návrhy řešení negativ v našem městě. Není to jen výstavba bazénu. Čím jsme v nevýhodě oproti jmenovaným městům je především poloha města, sevřené v údolí a s dvěma řekami. Kolika ulicemi se dá projet Žďár, Bíteš nebo Nové Město a kolika naše? Kolik mají míst na parkování, protože je nic neomezuje a kolik jich v centru může být u nás? Žádná tato města nemají takový tranzit kamionů a nemusí ho vůbec řešit. Víte kolik obchodů nebo služeb v centru muselo skončit, protože neutáhly nájem? Má váš syn kamennou prodejnu někde v centru a zaměstnává alespoň jedno zaměstnance? Je to každého věc, jak se přiblížit k zákazníkům, ale trhovnici přijíždějící z jiných měst místním nepomohou a na náměstí ještě zkomplikují provoz. Mluvit o zdravém konkurenčním prostředí jsou jen kecy. Mám pocit, jako byste spadla z Marsu. Vždyť tu taky žijete nějaký ten pátek a to co vás tíží nevzniklo před dvěma lety. Samozřejmě, že problémů je mnoho a některé se mohou řešit jinak, ale od toho máme zastupitele, kteří mají naše připomínky přenést na radnici a najít řešení. Tak toho využívejme. Nebo taky zjistíme, že to není tak jednoduché.
[18] Vložil: libuše Kotoučková, 26.5.2013, 20:30:29
Pane Prudíku z Marsu nééééé, když už tak z Venuše, když jsem ta Libuše
Jářku, já myslela, že tím, že jsme blízko dálnice, že by to mohlo být městu ku prospěchu, ale my nemáme co nabídnout, tak proč by lidé sjížděli z dálnice do tej Medříče...to raději sjedou o 10km dál a občerství se v Měříně "U kohouta", lety vyhlášená a oblíbená restaurace pro lidi jedoucí po dálnici...netušila jsem, že dát z každého konce města plechovou značku se zákazem vjezdu kamionů a občas namátkou zkontrolovat kamion jedoucí městem, zda opravdu veze náklad do místní firmy je ovlivněno polohou a sevřením města...já netušila, že oživlé náměstí stánkaři by zkomplikovalo provoz náměstím...což takhle zrušit desetikorunky a umožnit pravidelné stánky za lidový pronájem? Naučili by se jezdit i lidé z okolí a pozvedli by jistě tržby i místním prodejcům...
Myslím si, že poloha města není tím pravým důvodem, proč většina občanů naše město vidí jako Kocourkov...to sevření hledejme někde jinde, řekla bych sevření svalů na zadnici, co vysedává na radnici
[19] Vložil: občanka, 26.5.2013, 22:45:30
Bufet Vesna byl vyhlášený myslím už za komunistů,už tehdy tam chodilo dost lidí a teď je to zřejmě ještě lepší.

Je fakt, že stánky na náměstí by byly rozhodně lepší než auta. Pamatuji na jednu paní, která před revolucí sedávala na náměstí a prodávala koření, ořechy, cibuli....Od té doby se toho v tomto směru moc nezlepšilo, jen těch aut přibylo. Ale krom té zeleniny sem alespoń zajíždí pojízdné auto farmy Němcovy.
No a 90Kč dát za meníčko - no to si děláte srandu. Na to tady velká většina lidí opravdu nemá peníze.
Je fakt, že na to, že jsme u dálnice - což by měla být spéíš výhoda, je to tady opravdu špatné. Jak s pracovními příležitostmi, tak se službami občanům. Je to začarovaný kruh - lidi nemají práci, nemají peníze, neutrácejí, čili další příjdou o práci....
[20] Vložil: Toman St., 28.5.2013, 19:35:37
Vy kdyby jste do té p*dele šla, všem by nám bylo jen lépe.
[21] Vložil: kája, 29.5.2013, 19:28:07
K 20: Zase se tu mluví za všechny. Nevím v čem by nám mělo být lépe. Už se to slibuje od toho majetkového převratu. Taky se občas stavím do Vesny, nemohu co vytknout, možná vstup na WC. Autorka článku má mé sympatie.
[22] Vložil: Veks, 30.5.2013, 13:27:16
Bylo by toho možná více, ale vyjádřím se pouze k poplatku za vjezd na náměstí. Odjakživa mě tenhle poplatek štve, na náměstí skoro nejezdím a vždy parkuji někde poblíž. Ale od té doby, co u nás máme semafory se na to snažím nahlížet objektivně a musím přiznat, že kdykoliv by mi na prvním skočila červená, uhýbám vpravo a šinu si to přes náměstí. Stejně tak při jakékoliv koloně. A nedokážu si představit, že by to takhle udělal každý místní, to by teprve náměstí vypadalo. Takže ač mě poplatek občas štve, naprosto chápu, že má u nás pádný důvod. A myslím, že město se už dlouho snaží o parkoviště v bývalém Svitu.
[23] Vložil: V.N., 3.6.2013, 22:48:31
Paní Libuše Kotoučková obdivuji vás a jsem s vámi akorát na DZ jsem vám to chtěl podepsat a nebyla jste tam!To nic nemnění na názoru v otázce bazénu.Tak budeme zase platit věci za IXIPSYLON a na bazén se nedojde?Silnice jsou přednější ale mě stačí že pan starosta se vyjádřil že bazén bude!Nechme čas.V.N.
[24] Vložil: V.N., 3.6.2013, 22:48:47
Paní Kotoučková my nemůžeme říci volovi "Že je Vůl" jak bychom dopadli?Já mám dvě sestry a ty se narodily ve Velkém Meziříčí na Zámku a nikdo o tom nepsal a nevěděl.Jenom pzn jedna je asistenkou ve Vídni na Astronomické fakultě UNIWIEN.LN.
[25] Vložil: Joker, 14.7.2013, 10:24:04
Paní Kotoučková tak proč se nepřestěhujete do ZR?? Já tu bydlím asi už 5 let a předtím jsem bydlel ve VM . Vesna to je takovej klub důchodců tam mladí jak já moc nechodí, spíš vůbec, na jogu asi taky ne a bazén??
Jo to že se měšťácký důchodci nudou kopou do pr.. a vymýšlí si kraviny co všechno by chtěli ??? Tak se neválejte doma u PC nepište krávoviny a odstěhujte se třeba na vesnici , pořiďte si slepice a králíky a třeba se už nudit nebudete.
Takocých joko vy je plná republika, furt jim něco vadí , pořád by chtělo tohle a tam to a proč oni to mají a já ne?? Ale aby pro to něco udělali?? To ne ale v dnešní době milá paní Libuše nedostanete nic zadarmo, a o kvalitě Uzeného plecka 200g masa, pět poctivých plátků knedlíků a kopec zelí… za 47Kč není potřeba přemýšlet.
No a pokud se vám ta Vesna tak náramně líbí skočte na vlak a hurá do ZR a za ten den určitě zmáknete jógu i ten bazén , pak se nafedrujete ve vesně a spokojená se vrátíte domů.
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist