Prodejna LINDT - VELIKONOČNÍ KOLEKCE
Dnes je 21. března 2018, svátek má Radek, zítra Leona.
  • Popeláři dnes sváželi odpad na náměstí místo tradičního rána o půl osmé večer.
  • To je teda začátek jara.
  • Brzy 30. března uplyne 50 let od zvolení prezidenta Ludvíka Svobody, který se narodil v nedalekém Hroznatíně a chodil pěšky do školy ve Velkém Meziříčí. U této příležitosti vzpomínkovou besedu upořádala VGS. Pořadem provázel Josef Láznička.
  • Zastupitelé na úterním zasedání řešili mimo jiné stížnost občanů na stavební práce v blízkosti bytového domu na ulici U Světlé.
  • Právě teď v Jupiter clubu. Divadelní představení Podivnỷ případ se psem. V hlavní roli Jan Cina, Marek Daniel, Simona Babčáková a další.

BOCCIA - 2. kolo I. ligy OZP CUPU 2013

SPORT - HANDICAP SPORT - 11. 6. 2013

Z turnaje boccie.
Z turnaje boccie.
foto: archiv autora
Ve dnech 1. - 2.6.2013 proběhlo 2. kolo I. ligy OZP CUPU 2013, Mezinárodní mistrovství České republiky v boccie, které se konalo v Praze – Hostivaři ve Sportovním centru UK, a to za účasti hráčů z Anglie, Velké Británie, Skotska, Německa, Chorvatska, Polska, Ruska a Slovenska.


Turnaje se za HSC Velké Meziříčí v kategorii BC1 zúčastnil Ivoš Smolík a v kategorii BC2 František Malec. Losování do základních skupin proběhlo již v pondělí dne 27.5.2013 v Teplicích. František byl nalosován do skupiny s Michalem Kořínkem ze Spastic Sport Praha a Robertem Mezikem ze Slovenska. V prvním zápase František prohrál se slovenským hráčem a ve druhém zápase potrápil reprezentanta Michala Kořínka, se kterým nakonec prohrál 4:1.

V konečném pořadí se umístil až na 17. místě. Ivoš byl nasazen do základní skupiny B společně s Michalem Pospíšilem z TJ HALMA Zbůch a s Evgenyem Churilovem z Ruska. První zápas Ivoš sehrál s ruským hráčem, který jednoznačně vyhrál nad Michalem Pospíšilem. Do zápasu Ivoš nastoupil s respektem, ale odhodlán zabojovat o dobrý výsledek. Od počátku byl ve vedení ruský hráč, který předváděl dobré hody. I když Ivoš prohrával 0:3, nenechal se soupeřem zastrašit a ve třetí a čtvrté směně ukázal, že se dá i s dobrým soupeřem hrát vyrovnaně. Obě směny Ivoš vyhrál 1:0, což již stačilo pouze na úpravu výsledku. I přes prohru byl Ivoš z výsledku spokojen.

 

Ve druhém zápasem proti Michalu Pospíšilovi musel Ivoš za každou cenu vyhrát. V konečném hodnocení v základní skupině rozhodovalo i skóre, jelikož do dalších bojů postupovali pouze dva hráči ze druhých míst ze šesti základních skupin. V zápase již Ivoš vedl 6:0, ale soupeři povolil uhrát dva míčky. Po odehrání všech zápasů v základních skupinách se Ivoš probojoval  do čtvrtfinále jako první postupující ze druhých míst. V systému nasazení hráčů do čtvrtfinále podle umístění v základních skupinách, se Ivoš ve čtvrtfinále utkal opětovně s ruským hráčem Evgenyem Churilovem. Jelikož se Ivoši zápas nevydařil podle jeho představ a ruský hráč předvedl skvělé a přesně hody, po jednoznačném vítězství ruského hráče a s ohledem na ostatní výsledky, se Ivoš v celkovém pořadí umístil na 8. místě.

 

Do hodnocení OZP CUPU 2013 si Ivoš připsal 14. bodů, což v součtu s prvním kolem stačí na celkové třetí místo. Hodně úspěchů v dalších kolech pro oba naše hráče. Sportu zdar.


Autor: Roman Smolík

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

p1000277.jpg  p1000281.jpg  p1000286.jpg  p1000291.jpg  p1000294.jpg  p1000295.jpg  p1000296.jpg  p1000297.jpg  p1000300.jpg  p1000319.jpg  

Čtěte také

21. 3. 2018 - Lyžování (není) je pro každého

Lyžaři z Centra Kociánka, pracoviště Březejc a TJ Březejc si letošní zimu užili.

7. 3. 2018 - Východočeský pohár v bocci

V sobotu 3.3 2018 proběhlo v tělocvičně Tělovýchovné univerzity Pardubice Východočeský pohár v bocci určený především pro účastníky 3. ligy ve všech kategoriích.

3. 10. 2017 - Podzimní atletika ve Stříbře

V sobotu 30. září proběhlyza krásného slunečného počasína atletickém stadionu Baník ve Stříbře poslední letošní atletické závody ČFSH.

17. 1. 2018 - Curling vozíčkářů

Velkomeziříčské družstvo curlerů nenavázalo na skvělý výkon z podzimních kol Mezinárodní ligy curlingu vozíčkářů.Komentáře ke článku

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

Diskuse uzavřena.
Facebook Twitter g+ Youtube
WIEGEL: Hledáme zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

BELLAVITA: Nové domy
TOPlist