Dnes je 18. října 2019, svátek má Lukáš, zítra Michaela.
  • Ulice Pod Strání je již osazena značkou ZÁKAZ VJEZDU.
  • Omezení pod viaduktem skončilo. Přechod je hotov.
  • Svah před katovnou se mění.
  • Divadlo Járy Cimrmana zavítalo ve středu večer do Velkého Meziříčí. S velkým úspěchem uvedlo hru Záskok.
  • Přechod pro chodce pod viaduktem je již označen.

Jenom se pro Bůh nevciťovat!!!

OSTATNÍ - OD VÁS - 8. 8. 2013 - komentářů 0

Nejenom, že dnešní středeční den je krásný a slunečný, on je mimo jiné také dnem úředním.


Mohu tedy s naprostým klidem žádat úředníka, aby mi pomohl vyřídit moje záležitosti. Já zrovna potřebuji pomoc úředníka na dopravním inspektorátu a to v registru vozidel.

 

V 9:02 ranního času nastavuji ve svém voze parkovací hodiny a po té vcházím do čekárny příslušného odboru a vcelku rychle se obeznamuji, jak se chovati a jak postupovati.

 

I když nepatřím k nejmladším, moje mysl je ještě rychlá a bystrá a i po fyzické stránce jsem na tom vcelku dobře.

 

Vyběhnout schody do druhého patra mi nedělá potíže, výtah je stejně obsazen.

 

Ovládací panel mi určil č. 120 a tudíž musím bedlivě sledovat další panel, na kterém se zobrazí, kdy mohu přijít k přepážce.

 

Velice záhy zjišťuji, že přednost mají klienti objednáni přes internet. Objednávat se mohou po celý týden, od pondělí do pátku, fyzické osoby mohou vyřizovat potřebné pouze v pondělí a ve středu, v úterý pouze firmy a Ti internetáři ještě celý čtvrtek a celý pátek.

 

Této extra vymoženosti, objednat se přes internet, jsem bohužel nevyužila a tak se smiřuji s tím, že si krapet déle posedím.

Abych si ukrátila čas čekání, VCIŤUJI SE..../rozuměj: představuji si/

 

Tedy vciťuji se, že je mi od pětašedesáti výš, internet nemám, mysl je už občas  pomalejší ,fyzické tělo už není tak svižné a přesto potřebuji i já na "dopravce" něco vyřídit.

 

Hodina od mého příchodu dávno uplynula, Ti, co přišli po mně jsou již hotovi, protože se objednali přes internet a tak trpělivě čekám dál.

 

Běda, kdybych přehlédla panel se svým číslem a zpětně se po chvíli dožadovala vstupu k přepážce. Musela bych si znovu vytisknout další číslo a znovu čekat. Taktéž, když bych na panelu zmáčkla jinou transakci, než nabízí přepážka. Opět k panelu a opět do řady.

 

K 11té hodině se zdá, že podle čísel na panelu už příjdu brzy na řadu...jenže co teď???

V 11hod. uplynou dvě hodiny na parkovacích hodinách.

 

Mám donutit své stárnoucí tělo k bleskovému seběhnutí z druhého patra /výtah opět obsazen/ na náměstí a přetočit parkovací hodiny, abych byla ušetřena pokuty za nedodržení parkování a nebo raději hlídat panel, aby mi neuteklo moje číslo a já nemusela čekat další hodiny, než na mě příjde řada?

 

Jsem v pasti, buď pokuta a nebo nové číslo a další hodiny čekání k přepážce...

Jsem bezradná a taky smutná, že jsem stará.

 

Vracím se zpět do reality, kdy mi k pětašedesáti a výš ještě hodně chybí.

Stihla jsem oboje, v 10.57 jsem byla přizvána k přepážce, kde jsem dala úředníkovi dokumenty a požádala ho o chvilku strpení a kvapem doběhla k autu a posunula čas na parkovacích hodinách a poklusem běžela zpět, abych nemeškala úředníka v jeho práci.

Ovšem co Ti, kterým je o pár let víc?

 

V 11.25 jsem opustila kancelář a došla k závěru, že v dnešní tvrdé a chladné době není žádoucí se VCIŤOVAT!

 

Myslím si, že by alespoň jeden den v týdnu měl být vyhrazen pouze pořadím, jak kdo příjde a klientům na objednání přes internet by mohly postačit čtyři dny v týdnu a Ti, kteří v důsledku dlouhého čekání a nedodržení dvouhodinového parkování by měli být sproštěni pokuty.


Autor: Libuše Kotoučková

Publikoval: -kas-

Čtěte také

10. 6. 2019 - Cesta kolem řeky Oslavy je u chat zavezena asfaltovým odpadem

Pokud plánujete cestu pěšky či na kole do Nesměřského údolí po levé straně řeky Oslavy, nedělejte to.

16. 4. 2019 - Názor občana: Dopravní situace na ulici Družstevní

Jsem obyvatelkou ulice Třebíčská, maminkou dvou dětí 4 a 2 roky. Starší syn 4 roky chodí na MŠ Velox. Každý den absolvujeme pešky trasu po ulici Družstevní ráno do školky, a ve...

30. 6. 2019 - Srny zavítaly do Velkého Meziříčí

V sobotu ráno kolem 4:50 byly za garážemi na Čermákové ulici spatřen na vycházce srnčí pár (srna je vidět jen jako hnědý flíček za stromkem).

28. 6. 2019 - Poděkování všem zaměstnancům MŠ Mírová Velké Meziříčí

Každý z nás v životě absolvoval docházku do předškolního zařízení, někdo s odporem, někdo s radostí. Na letošní zahradní slavnosti tradičně pořádané Mateřskou školou Mírová, jsme se s ostatními rodiči shodli, že...


Komentáře ke článku

Počet komentářů 13.

[1] Vložil: hop, 9.8.2013, 09:00:45
Demence.... Divím se že provozovatel novin Vám ty bláboly ještě zveřejní...... Řekl bych že na dopravce to tak funguje už nějaký rok.... neznalost neomlouvá !
[2] Vložil: občanka, 9.8.2013, 11:45:51
Hope, Vy jste asi nepochopil, že nejde o to, že to takto na dopravce chodí už dlouho, ale o to, že na úřady chodí i lidé, kteří doma internet nemají- ať už jsou starší nebo i mladší.
Souhlasím s tím jedním dnem "jak kdo příjde", myslím, že by tímto bylo vyhověno všem.
A mimochodem - nešlo by se vyjadřovat slušněji? To, že máte jiný názor Vás přece neopravňuje být hrubý.
[3] Vložil: někdo, 9.8.2013, 14:33:19
Není náhodou posunutí parkovacích hodin v autě přestupek? a tohle přiznání k němu?
Přes internet, pokud vím, je možné se objednat pouze jeden klient na hodinu na jednu příslušnou činnost. Takže to nebude tak horké s tím zdržením.
[4] Vložil: Jarda, 9.8.2013, 15:08:39
Jiný postřeh....bydlím ve Velmezu, ale dle trvalého pobytu patřím pod Bystřici nad Pernštejnem. Na dopravce jsou celkem tři chlapíci, kteří si to vše korigují sami, přijdou, zeptají se co je potřeba a pak to řeší. Tento týden jsem řešil dovozové papíry na auto - v pondělí v 16.15 předáno na dopravku, ve středu v 8.00 hotovo a vyzvednuto....BEZ ČÍSEL, BEZ ODKLADŮ, SE SLUŠNOSTÍ KTERÁ SE DNES NEVIDÍ. Nechápu že to nejde i jinde...můj názor - všechno je dnes o lidech, buď chtějí nebo ne.
[5] Vložil: Libuše Kotoučková, 9.8.2013, 19:17:45
Parkovací hodiny si opět přesunu, pokud budu podstupovat 90min. čekání na úřadě. Neznamená, když máme vše jak v Kocourkově, že já tomu ještě napomohu tím, že vyletím z úřadu, kde nechám u přepážky dokumenty, nasednu do auta, objedu náměstí, jestli znovu zaparkuji toť otázka, dám znovu parkovací hodiny a úprkem se poženu zpět na úřad...

Jóó Jardo, to byste koukal, jak to vše jde jinde krásněji...bazény fungují, generální oprava kulturního střediska za 26 milionů - výsledek exscelentní, náměstí živá...tak jedině změnit trvalé bydliště
[6] Vložil: hop, 11.8.2013, 10:32:16
Už se udstěhujte.... nikdo Vás tady nedrží !
[7] Vložil: rejpal, 12.8.2013, 12:16:53
6.Nevím,kolik máte roků,ale toto pamatuji z dětství.To se taky nepohodlní,museli stěhovat.Pořád tu někdo kvičí o demokracii,a rád by používal manýry minulosti.Trochu si to,než něco npíšete,srovnejte v hlavičkách.Paní Kotoučkové fandím,protože kdyby si nestála za svým,tak by ničeho nedosáhla.Nyní svítá naděje,že ptáci poletí do zatracena,že se něco změní.
[8] Vložil: Azor, 13.8.2013, 19:28:33
tak to už je fakt moc, tenhle článek
[9] Vložil: Tom, 15.8.2013, 14:25:44
Pokud bych já byl ten občan starší 60 let, který nemá internet ani není v úředních věcech tak zběhlý, požádal bych svoje děti nebo vnuky, aby mě objednali právě přes internet. To je totiž přesně nástroj, kterým si klient zajistí nějakou rozumnou čekací dobu. Ostatně takhle si v rodině vypomáháme a funguje to. Za seniora případně některé úřední úkony vyřídíme sami nebo mu aspoň poskytneme asistenci.
Objednání přes internet není nevýhoda pro klienta, spíš naopak. Člověk má tu možnost si předem zajistit pořadí.
Naopak příchod na registr jen tak na blind je při jeho funkčnosti a kapacitách celkem neefektivní.
[10] Vložil: Ivča, 15.8.2013, 15:55:43
Mě to přijde jako "plakat" nad tím, že když budu chtít jet někam autobusem tak cestující s místenkou mají přednost, protože mají přístup k internetu a nebo si ji koupili v předprodeji :/

[11] Vložil: doktor, 15.8.2013, 20:54:25
mMslím si, že takto jak to funguje, je dostatečné. A i přes mé jisté výhrady k chodu radnice, musím smeknout, protože úředníci na registru to fakt nemají jednoduché! Denně ty počty lidí, fronty, stres, nervozita. Pokud něco kritizovat , tak spíše systém (nucené výměny ŘP po 5 letech..atd) a za to ovšem lidé na dopravce samozřejmě nemohou . Je fakt, že se tu a tam najde, kdo si chce mazat kapsu (aféra Bílek-Kobylka-Vařílek)ale to už je pryč.Zatím jsem se setkal setkal se vstřícností a vše vyřízeno profesionálně."Takže ..u mě dobrý! "
[12] Vložil: Kritik, 19.8.2013, 11:03:19
Drahá postarší paní Kotoučková, myslím, že vy sama nevíte, co chcete. Jdete na registr vozidel a lkáte, jak dlouho jste tam čekala, protože před vámi byli ti, kteří se objednali přes internet. Sama píšete na novinyvm dost často, takže máte přístup k internetu také, tak proč jste se neobjednala? Brečet tady pro každou hloupost je slaboduché. Choďte pěšky a nebudete muset řešit takové problémy jako je parkování na náměstí, běhání k autu za účelem posunutí parkovacích hodin atd. Já také čekal u lékaře dvě hodiny, kam si mám jít stěžovat? Nechápu
[13] Vložil: Libuše Kotoučková, 19.8.2013, 14:40:09
Musíte pane Kritiku přečíst pozorně můj příspěvek...o mně snad ani nešlo, jen jsem uvažovala o tom, jak to v dnešní době mají těžké starší a staří lidé, soucítím s nimi. A moje povaha je taková, že vskutku myslím spíš na ty druhé než na sebe a ono to sebou přináší i velké nepochopení od těch ostatních.
Takže než příště prosím hodíte anonymní jedovou slinu, pozorně si přečtěte o čem je řeč.
Pokud vím u lékaře se každý při příchodu zapíše tužkou na papír a hned ví, kdy asi na něho dojde řada, pokud je v ordinaci č.1 a on má 20, tak rozhodně nemusí celou dobu čekat v čekárně.
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
EZH, a.s. - hledáme zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

CHYTKA s.r.o. - Přijmeme MONTÁŽNÍ DĚLNÍKY
TOPlist