Dnes je 18. října 2019, svátek má Lukáš, zítra Michaela.
  • Ulice Pod Strání je již osazena značkou ZÁKAZ VJEZDU.
  • Omezení pod viaduktem skončilo. Přechod je hotov.
  • Svah před katovnou se mění.
  • Divadlo Járy Cimrmana zavítalo ve středu večer do Velkého Meziříčí. S velkým úspěchem uvedlo hru Záskok.
  • Přechod pro chodce pod viaduktem je již označen.

Pane Bože za co?

OSTATNÍ - OD VÁS - 4. 10. 2013 - komentářů 0

Proč jinde ANO a v našem město ne a ne a ne...čím a kým to asi bude? Že zrovna my občané města Velkého Meziříčí máme takovou smůlu na vladaře města, kteří se vyšvihli na své posty jen slibováním a oblbováním nás všech.


Máme snad jásat a velebit "moudré" muže za to, že si budeme moci časem  usadit zadek do digitálního kina, či poskákat při nějaké merendě v stomilionovém sále? Vskutku mimořádný výdobytek civilizace.

 

V nedávném čase vycestovali zástupci města posbírat moudra do spřátelených měst Český Krumlov a Valašské Meziříčí.

 

Pánové, mohli jste ušetřit městský peníz za pohonné hmoty a mohli jste vyjet za humna, abyste viděli a slyšeli, jak se o občany starají jinde.

 

Kde?

V Novém Městě za Moravě, pouhých 26 km cesty.

 

Tam byste se dozvěděli, že novoměstští si hodlají vzít půjčku na NOVÝ BAZÉN!!!!!, který na jaře začnou stavět. Zatíží si značně rozpočet, radnice bude muset omezit investiční akce a spořit jinde, ale v anketě mezi občany jednoznačně zvítězil bazén, protože několik let občané prý postrádají to, co všude jinde je vcelku běžnou věcí, tak se město postaralo. Do slova cituji ze Žďárského deníku. "Zastupitelé o stavbě rozhodli na základě přání většiny občanů, kteří už chtěli mít stále odkládaný bazén"...V Meziříčí občané chtějí bazén více jak 17 let, proč Vy nerozhodnete také na přání občanů. První petice asi 600 podpisů, druhá asi 1000 podpisů.

 

Z Nového Města do Žďáru nad Sázavou, kde mají krásný krytý bazén je vzdálenost pouhých 12km! Nikoho z vedení města Nového ani nenapadne odkazovat občany na vycestování do bazénu ve Žďaře nad Sázavou.

 

Náklady na výstavbu odhadují na 90milionů korun.

 

Plavecký bazén bude pětadvacetimetrový se čtyřmi dráhami, relaxační bazén, brouzdaliště, vířivka, saunový svět a občerstvení.

 

Zkuste se prosím zamyslet, na SEBE chvíli nemyslet a pro VŠECHNY občany města konečně něco vymyslet.


Autor: Libuše Kotoučková

Publikoval: -kas-

Čtěte také

10. 6. 2019 - Cesta kolem řeky Oslavy je u chat zavezena asfaltovým odpadem

Pokud plánujete cestu pěšky či na kole do Nesměřského údolí po levé straně řeky Oslavy, nedělejte to.

21. 5. 2019 - Členové apoštolské církve se tradičně zapojili do potravinové sbírky

V sobotu 18.5. proběhla po celé republice sbírka potravin pro potřebné, kterou pořádala Česká federace potravinových bank ve spolupráci s potravinovými řetězci.

13. 8. 2019 - Postřeh čtenáře: Nedávno nákladně opravená dálnice se znovu demoluje

Před necelými deseti lety kus opravené dálnice u Mc Donalda směr Brno se opět bourá kvůli modernizaci.

2. 6. 2019 - Férový příspěvek k nefér jednání na jedné protestní akci

Když jsem se o této akci dozvěděl, napadlo mne, že by nebylo od věci vyslechnout si argumenty těch, jež žádají hlavu premiéra. Nejprve z povzdálí, ale poté i z nejtěsnější blízkosti jsem...


Komentáře ke článku

Počet komentářů 50.

[1] Vložil: doktor, 4.10.2013, 23:19:54
Bazén, paní Kotoučková, mít asi nebudeme, ALE ! : až se rozvodní nebezpečná a dravá řeka Balinka, může se v betonových korytech jezdit slalom na kajacích a tím můžeme směle konkurovat třeba i pražskému umělému kanálu v Tróji,budou nám závidět široko daleko, nejenom ve Žďáru a N.Městě. Bude to levné (ing. Kozina má na beton slevu !) a nadělá to spousty parády...
Uznejte sama, ale to kino už to potřebovalo, nejsem příznivec multiplexů,ale když už na celuloidové pásy s filmy zbyly jen vzpomínky, na co tedy koukat?
Bazén by byl fajn, ale fakt to z finančních důvodů není rozumné a těch restů je tu tolik, že asi nikdy nebude..
A tím, že Vám ing. Necid, potažmo jeho strana modrých strak, ukradli nápad s bazénem, tím už se netrapte. VM dopadlo ještě dobře, na rozdíl od "vyďobaného" a vykradeného státu..
Jinak si velmi vážím Vašeho neslábnoucího sisifovského boje!
[2] Vložil: Novoměšťák, 5.10.2013, 08:45:37
Těch 1000 lidí ten bazén neuživí. Už vidím jak se těch pár lidiček každý den a celý rok rachtají v bazénu, aby pokryly náklady. Každá hračka po čase přestane bavit.

Jen tak mimochodem. Mentalita Novoměstských je na trochu lepším stupni než tady. Ato mi věřte.
[3] Vložil: Libuše Kotoučková, 5.10.2013, 14:20:58
I v ostatních městech mají multi kino, budují silnice, kanalizace, sportovní haly a BAZÉNY...a jistě se též potýkají s resty a PŘESTO si váží občana-voliče a slyší.
V Žďárském deníku se nadále píše: vedení novoměstské radnice si chce vypůjčit na výstavbu krytého bazénu padesát milionů a půjčka by měla být splacena do pěti let...
Naše vedení města zadluží město stomiliony a ve výsledku to bude jedno kino a jeden sál.
Jistě by to bývalo šlo ze stomilionové půjčky oboje nebo aspoň z části.
Co se týče "ukradeného nápadu" stranou modrých... když jsem zjistila, že slibují do roku 2014 bazén, jásala jsem radostí a vůbec mi nevadilo, že to nevyšlo naší nestraně...
K jejich vůdci jsem vzhlížela s obdivem...říkala jsem si, konečně mladej, pružnej chlap s noblesou, ten to dokáže...již po týdnu od vyhraných voleb jsem zjistila, že to byla jenom póza a líškání se za účelem vyšvihnout se na Olymp a to dodneška nemohu strávit, jakožto i jeho dalším přisluhovačům ve vedení.
Nicméně věřím, že bazén bude.
[4] Vložil: Agent, 5.10.2013, 14:18:52
No tak to je super.... Tady je vidět že vedení města stojí za prd... Nic se nedělá pro lidi proto všichni jezdí mimo Velké Meziříčí třeba do Jihlavy,Brna ,Žďáru nad Sázavou a teď k tomu přibude Nové Město na Moravě tak to je super.... Protipovodňové zdi se staví i tam kde nejsou potřeba a kino ke tady zbytečné.... Lidi se tady pomalu boji přejít silnici protože je tu více vyhrazeného místa pro řidiče s auty než pro normální chodce a rodiny s dětmi... Není tu žádný park prostě nic.... Vedení města si dělá co chce a dává peníze tam kde nejsou potřeba... Měly by se nad sebou zamyslet a dělat věci pro lidi a ne pro sebe.....
[5] Vložil: rejpal, 5.10.2013, 14:19:16
Za pár dní budou volby,máme to pevně ve svých rukách.Ptáci odletí,doufám,že ten náš,co sliboval,jak bude slyšet z kraje,do Prahy nedoletí.Příští rok budou komunální,vedení se vymění,třeba se něco změní.Paní Kotoučková,doufám,že Vás to do té doby netrefí.Přeji hodně sil.Jak kdysi říkali,VYDRŽAŤ.Ono když to tady sledujete,bezmozkům už došel dech,přestali kvičet.Taky dobrá zpráva.
[6] Vložil: Tony, 5.10.2013, 14:19:50
Prosím Vás paní Kotoučková, už se na ten bazén vy***te. Stejně by tam chodily asi 4 "těhulky" a 100 jiných týdně. Byla byste ochotná dotovat obrovské ztráty z vlastních peněz? Provoz bazénu je nákladná záležitost, nehledě na pořizovací hodnotu. Myslím si, že naše město mnohem víc potřebuje vyřešit dopravní situaci, možnosti parkování a opravu kulturního centra.
[7] Vložil: Míra, 5.10.2013, 14:20:22
V našem městě je to přesně naopak. Staví se tu všechno co lidé nechtějí. Např. bioplynky - také sepsána petice proti (zatížení dopravy),malé kruháče + parkovací pás u dět.hřiště - zůstane tam jen úzká silnice a bude další problém s přebíháním dětí přes silnici k autům (zbytečně vyhozené peníze, stačí usadit 2-3 značky s předností v jízdě).Změna planu v Paramontu z provozovny vznikne obchod.centrum atd. Za to všechno vyhodíme spoustu peněz a co lidé chtějí, tak na to nemáme a nikdy mít nebudeme.
[8] Vložil: Vlasta, 5.10.2013, 14:21:32
Novoměšťák: Tento argument - neuživí se, nevydělá si na sebe apod. mě konkrétně u bazénu vždycky pobaví. Sorry, ale kdyby jsme dělali jenom to co vydělává, tak tu máme kolem jedno velké h.....Na co třeba platíme daně? Dotujeme kde co, včetně nehospodárného státního aparátu, tak proč nedotovat bazén? Proto ta česká "pravicová" politika (no u nás vlastně o žádnou pravicovou ani nejde, ale to je na jinou diskuzi)nikam nevede, protože aby společnost fungovala, musí se i něco zpátky vrátit, aby byla určitá dá se říct třeba "spokojenost"?!. Ne jenom vydělávat, brát a nic nevracet. Je to uzavřený kruh.
[9] Vložil: Martin, 5.10.2013, 14:45:34
Vy se z toho bazénu jednou p.
[10] Vložil: občanka, 5.10.2013, 15:58:16
Já si skoro myslím, že v dnešní době stahování filmů se kino neuživí. A troufám si tvrdit, že bazén by v součtu za celý rok využilo více lidí než stejně drahé (či dražší) kulturní centrum.
Vlasta má pravdu.Všude v okolních městech bazény pro svoje občany staví, jen u nás se arogantně řekne - nebude to vydělávat, jeďte si zaplavat jinam. Právě do těch měst, která na svoje občany myslí.
[11] Vložil: Libuše Kotoučková, 5.10.2013, 18:07:55
Tony - i v jiných městech řeší dopravní situaci, parkování, opravy kulturních center, opravu komunikací a já nevím co ještě a krom toho mají i krytý bazén, copak je to tak těžké pochopit?

Martine - možná máte pravdu, že se z toho bazénu jednou po...tak já jen doufám, že to bude pokálení od radosti. To pak klidně budu znečištěné občany před vstupem do bazénu oplachovat, bo mám praxi z domova důchodců
Myslím si, že návštěvnost by byla daleko daleko větší než si myslíte Vy.
Já si naopak myslím, že opravené "Jéčko" za stomilionů bude poloprázdné a nevyužívané.
[12] Vložil: Novoměšťák, 5.10.2013, 21:49:34
8.Vlasta Tak jak jste to napsala tak s Vámi v určité věci souhlasím.Jen jsem chtěl tímto napsat, že v našem městě není budoucnost. Mladí lidé odcházejí za prací do jiných měst (tady se zaměstnává jen Slováky, Ukrajince) a tam se samozřejmě taky zabydlí a založí rodinu - to znamená, že toto město pomalu ale jistě zestárne a zůstanou tu jenom staří lidé, (bezdomáči a feťáci).Ti staří lidé potom na ten bazén nebudou mít ze svého ubohého důchodu, který mu dala společnost jako odměnu za několikaletou poctivou dřinu, peníze. A co potom s nákladným bazénem? To potom asi nebude nikdo chtít dotovat. Snad jenom blázen.
Tady porodnost klesá a vezte, že bude hůř.
[13] Vložil: Agent, 6.10.2013, 09:09:12
[12] Novomestak.....
Lidi odchází protože tu nic není a město taky pro ně nic nedělá rodiny s dětmi jezdí za zábavou do Jihlavy nebo Brna.
Tady v tomto městě chcípnul pes..
A město na to kašle asi je jím jedno co o nich si tu píšeme atd.
Spravíme Jupiter a necháme ho chátrat takhle se v dnešní době investují peníze.....
[14] Vložil: Kamila, 6.10.2013, 14:25:07
Docela se bavím u čtení těchto komentářů, ale hlavně u příspěvků paní Kotoučkové, která se zdá býti pomýlená. Ať tedy na vlastní náklady nechá udělat průzkum trhu, ať se poptá a nechá si udělat projekt, na kolik by takový bazén vyšel. Výstavba a celoroční provoz. A hlavně, kde ho vybudovat atd. To, co paní Kotoučková děláte není jen o tom, sepsat petici ani o tom, psát sem s prominutím články, kterými chcete snad dojmout, ale je to i o tom, že se do toho opravdu vložíte a nějakou aktivitu předvedete. Do teď jsou to opravdu jen plané řeči. A ještě jedna věcná na závěr, kandidujte do komunálních voleb třeba založte vlastní stranu "Růžový Kotouč" a uvidíme, jak se Vám povede. Co pro město uděláte Vy.
[15] Vložil: Libuše Kotoučková, 6.10.2013, 17:18:35
Zdravím Kamilko,
aktivitu se hodlám vynaložit, uvidím, jestli najdu k sobě šikovné ženy.
A informace o tom, kolik by bazén stál a jak to funguje jinde mám podchycené. Navštívili jsem s panem doktorem 6 měst, kde bazény mají, vše si zapsali, zdokumentovali, nafotili, máme to písemně zpracované formou asi 12ti otázek, které jsme jak starostům měst, tak správcům bazénů pokládali.
Čas , pohonné hmoty i prezenty jsme s panem doktorem hradili z vlastních zdrojů. Tedy to na vysvětlenou, že zde na diskuzi nechci jenom dojmout, ale že jsem dost značnou aktivitu již vynaložila.
To, že se svým způsobem vysmíváte mému příjmení a tomu, že se ví, že mám růžové pracoviště o Vás jenom vypovídá to, že jste plná hněvu a trudomyslnosti. Ale je to Vaše, tak to akceptuji.
[16] Vložil: nechápající, 6.10.2013, 17:43:26
Paní Kotoučková.... prosím, už néééé.....!!!
[17] Vložil: Kamila, 6.10.2013, 22:17:41
Zdravím Libuško,
jen malý dotaz. Prezenty, o kterých píšete, tím myslíte úplatky nebo dary, aby Vám to vynachválili do nebes? Jen na srozuměnou hned na začátek, já nejsem proti bazénu. Ale vím, že bych, v případě, že by tu někdy byl, zašla bych do něj tak jednou za měsíc, možná ani to ne. A tak by na tom asi byla většina obyvatel. Ale samozřejmě nechci psát za ně.
Vašemu příjmení jsem se nevysmívala, byl to jen nápad. Považuji to jen za vtip. Pokud jste ho nepochopila, tak kdo z nás dvou je pak trudomyslný. Ale pokud jsem se Vás dotkla, tak se omlouvám. Stranu si pojmenujte třebas "Hnutí za krytý bazén". A pokud ve volbách prorazíte, mějte si zde třeba celý aquapark. Pokud na něj ovšem v rozpočtu města najdete peníze.
Jak můžete napsat, že jsem plná hněvu, naopak výborně se bavím a popravdě jsem čekala Vaši reakci, protože vy jste ta, co nesnese kritiku a toho, kdo má jiný názor než Vy, tak ho setřete. Ale také to akceptuji.
[18] Vložil: doktor, 7.10.2013, 08:07:35
Vzpomněl jsem si na citát J.F.Kennedyho:"Moc často omlouváme ty, kteří budují své životy na zničených snech jiných lidských bytostí"..
Lidi mají krátkou paměť a už zapomněli, kdo vyrazil vstříc občanům s předvolební vizí krytého bazénu a pak najednou nic, ticho.
Každý má svou "pravdu" , bazén tu není, byl by dobrý (plavání, školy, sauna, rehabilitace...) a zatím na něj nejsou finance, které by se třeba daly vyzískat pozastavením nesmyslných projektů:"malý" obchvat města, předražené radniční koučingy, zfušované městské zakázky (přerovnávaní střechy a nová okna po 13 letech na radnici)atd..
Jenže realita je jaká je a proto si myslím,že není nutné paní Kotoučkovou atakovat jenom proto, že má svůj sen a svým způsobem za něj bojuje.
[19] Vložil: Kritik, 7.10.2013, 09:26:51
Doktore, moji prarodiče říkali "není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem", a je to pravda. Nikdo paní Kotoučkovou neatakuje. Ale ona atakuje neustále nás. Neustálé nářky. Tu nemá kde zaparkovat, pak zase čeká dlouho na registru a maskuje to "vciťováním se", a nejhorší je bazén. Věřte, že lidem se to zajídá, číst její věčné stesky. Obvinila Kamilu, že je plná hněvu a trudomyslná, ale řekl bych, že opak je pravdou. Chorobný stěžovatel má problémy sám se sebou a tak je tady ventiluje. I vy tady haníte práci radnice, ale dejte si ruku na srdce a buďte maximálně upřímný vůči sobě a odpovězte na otázku- dělal bych to lépe než současné vedení města? Každý si myslí, že on by to dělal lépe, ale ono to není až tak jednoduché a stejně by se našlo spousta těch, kteří by kritizovali, i kdyby jste se snažil bůhví jak. Já mám také své sny, ale nebudu je tady ventilovat a snažím se si je splnit sám, bez psaní sem. Budiž, píšete, že sen paní Kotoučkové je krytý bazén. Nechť najde někoho, kdo ji ten sen splní, soukromý investor. Nebo jak psala Kamila, kandiduje v komunálkách, třeba bude zvolená a potom ať si jde za svým snem.
[20] Vložil: občanka, 7.10.2013, 15:06:59
Každý reagujeme podle svéhu naturelu. A každý taky články paní Kotoučkové může číst či nemusíme. Nikdo nás nenutí. Mně se naopak líbí její aktivita i to, že dokáže zveřejnit názor na život v našem městě. Takoví lidé totiž ženou věci kupředu a nutí lidi reagovat - ať už pozitivně, ale negativně. Ale aspoň se vyjádří. A to je dobře.
[21] Vložil: Novoměšťák, 7.10.2013, 15:07:06
13. Souhlasím s Vámi :-)
[22] Vložil: pepé, 7.10.2013, 19:06:05
Až začnou vydělávat bioplynky,ze zisků se bazén postaví.A bude všude dobře.
[23] Vložil: Libuše Kotoučková, 7.10.2013, 20:01:28
Ajajaj tady se to pěkně "rozjelo", děkuji Vám, že čtete a že odpovídáte, ať tak, či tak. Jak to tak sleduji, mám na své příspěvky nejvíce reakcí. Za každý příspěvek Vám děkuji, kritiku přijímám, za ty roky zde na diskuzi mě hodně naučila a posunula vpřed. Jenom mám ráda kritiku na úrovni, tu lacinou a rádoby vtipnou moc ne. Aj humor mám ráda, ale tak styl Horníček, Werich, ne ten čtvrté cenové
Sama si někdy říkám, je-li mi to zapotřebí, chodit takto s kůží na trh, jestli by nebylo lepší zabouchnout za sebou vrátka a hnidopišit si na své hroudě, sledovat slevy v supermarketech, fasovat do mrazáku a nedívat se nalevo, napravo. Vydrží mi to do chvíle, než mi příjde bolavý človíček a naříká, že mu chybí bazén nebo stařík, který je bezradný na úřadě a tak jdu do toho znovu a nepřestanu, dokud po ní zas nedostanu
Pane Bože a bazén není "Můj" sen, já mám bazén pro sebe na zahradě, ale je to sen mnoha občanů našeho města, jakožto i obcí přilehlých. Takže ty moje stesky nejsou až tak moje.
Děkuji a zdravím.
[24] Vložil: doktor, 7.10.2013, 23:00:33
to kritik:
to vám prarodiče říkali správně..!
[25] Vložil: trdýlko, 8.10.2013, 22:04:37
Když máte pocit, že vás paní Kotoučková atakuje, tak ty její články prostě nečtěte. Nenechte se atakovat. Vidím autor Kotoučková a klik a už jsem jinde. Pokud nechci, tak nechci, ale že vy chcete?
[26] Vložil: Matcheta, 9.10.2013, 21:38:07
Kritiku, můžu se zeptat, kolika celkem cizích lidí se týkají vaše sny? Tipju, že mnoha ne . . . o takových snech se těžko píše veřejně .
Mě tedy příspěvky paní Kotoučkové rozhodně neatakují. Naopak se vždy těším na každý další a byly to právě ony, jenž mě "převedly do druhého tábora tj. z nechce do chce bazén" . . . Holt vy máte blbé, že nechápete z žádného příspěvku jádro pudla a pak se adekvátně k tomu vyjadřujete v diskuzi . .

[27] Vložil: Kamila, 10.10.2013, 07:47:52
Matcheto, vím, že se neptáte mě, ale Kritika, ale tak nějak mám potřebu se ho zastat. Myslím si, že Vaše otázka na Kritika není fér. Každý máme nějaký sen a jen několika z nás se vyplní. Bohužel. A tady je má otázka na Vás, i když by správně měla být na paní Kotoučkovou. Kolik lidí ve Velkém Meziříčí a okolí sní o krytém bazénu? Ano pár stovek, možná tisíc asi ano. Ale co ten zbytek? Ten třeba sní právě o novém digitálním kině, které se buduje. Nebo sní o bezpečných silnicích ve městě apod. Proti tomu je krytý bazén s prominutím na prd, když pochcípeme na silnicích. A napsat, že někdo je mám blbé, to je taky docela síla.
Pokud paní Kotoučková myslí opravdu upřímně to, co tady prezentuje, tak ať s tím jde na radnici, popřípadě někam dál. Jen psaním sem asi nic na stávající situaci nezmění. Možná jen to, že jak vy píšete, Vás její články převedly z tábora z nechce do chce, tak u mě to začíná býti přesně naopak.
Jinak věřím, že Vás příspěvky, respektive články paní Kotoučkové neatakují, vzhledem k Vašemu článku "Chytrý člověk, který..." bych řekla, že Vás p. Kotoučková inspiruje hodně. Ale přístě zkuste být více originální.
[28] Vložil: Radka, 10.10.2013, 07:50:17
Vážení komentátoři, nevím jak Vy, ale já, ač jsem ve Velkém Meziříčí žila pouho pouhé dva roky jsem byla maximálně spokojená s aktivitami, které zařizovalo město či organizace ve městě. Po návratu do svého rodného města, které je stejně Velké jako Meziříčí, jsem těžce zaplakala a s láskou vzpomínala! Bydlím v Ivančicích, kde všeho všudy 3x do měsíce se někdo slituje a uspořádá besedu s člověkem, který někam odcestoval a teď o tom vypráví. O akcích pro děti raději ani nemluvit 1x za měsíc středisko pro děti uspořádá jedno odpoledne pro děti, které se, co do pečlivosti přípravy ani z poloviny nevyrovná akcím uspořádáným ve Vašem městě! Sliby o bazénu jsou tu už od roku 1989, stejně všechny byly marné. Na náměstí se krom 3 akcí za rok neděje vůbec nic. O nějakém kulturním létě si můžeme nechat jen zdát. Pokud je zde mikulášská dopadne to tak, že Mikuláš se opije pod obraz ještě před začátkem akce a pak chudáci děti! Koncert na náměstí či nějaká charitativní akce to vůbec nehrozí Účast představitelů města na nějaké akci, pokud už nějaká je, je taková, že vyrazí s rodinkou aby se neřeklo že tam nikdo z vedení nebyl.Okolní vesnice s počtem obyvatel do 2000,- pořádají akce pořád, starosta se aktivně zapojuje nejen do akcí, ale také debat, vyposlechne každého, vypomáhá i při stavebních pracech, zajímá se co se děje u nás nic takového nehrozí. Vyjmenovávat bych tu mohla spoustu dalších příkladů a situací, kdy právě vedení města a péče o občany ve Velkém Meziříčí je kvalitnější, lepší než právě u nás! A proto lidi nezoufejte, nenadávejte a veřte, že by mohlo být ještě hůř!!!!!
[29] Vložil: Matcheta, 10.10.2013, 10:47:57
Kamilo no vidíte, tak to máte jinak než já. Prosím vás a co je na tom napsat, že má někdo něco blbé? Ano, kritik to má zkrátka blbé. Přečtěte si pár jeho diskuzních příspěvků vždyť je pokaždé mimo mísu.
[30] Vložil: Profesor, 10.10.2013, 12:49:00
Radka: Jsem rád, že to tady někdo napsal. Bohužel, někteří prostí lidé budou vždy a stále nespokojení.
[31] Vložil: p.p.p, 10.10.2013, 18:33:59
Kritizovat umí každý, byl bych zvědav na autorku článku, kdyby se dostala do vedení města. Město má spoustu problémů, které se musí vyřešit. Pro většinu z vás PPO je k ničemu, v době každoročních povodní ještě poděkujete. Dále problém s opravou JC.. Tato budova byla v dezolátním stavu. Na každoročně vyprodaných plesech a dalších akcích si akorát každý stěžoval, kvůli starému a nedostatečnému prostoru, nedostatečné klimatizaci tohoto místa a dalších problémů. Myslím si, že těch pár lidí, kteří chodí na opravené koupaliště ani nezaplatí provoz tohoto objektu. Budete provoz nového krytého bazénu, když to nepokryjí vstupy lidí z VM???? Byl bych na vás zvědav...
[32] Vložil: Kritik, 10.10.2013, 21:43:22
Pro p.p.p. Máte svatou pravdu. Někdo má sen a zneužívá k tomu jiné, ale nevidí nic jiného, jen ten svůj sen. Matcheta tady naznačila, že jsem hloupý, no je to její názor, já mám na ni také názor. Vím, že jsou tady potřeba i jiné věci než jen krytý bazén. Ale bohužel s nimi, paní Kotoučkovou a Matchetou nic neuděláme, ony budou pořád, jako kolovrátek, mlít tu svoji.
[33] Vložil: Matcheta, 11.10.2013, 09:27:17
Podívejte se, kritiku, nemyslím si, že jste hloupý, jen nepozorně čtete. Ano, je zapotřebí jiných věcí . .. také jsem si vždy říkala - ale když vidíte co je to za věci (Jéčko za 100 mil? - pro mě jako každoročního plesače úplně nepochopitelná suma. Izolace střechy radnice - to tam jako v r 98 nechali nějakou starou folii? To těžko . . .Rozhledna na kopci nepřímo spolufinancovaná městem?). Takže za těchto okolností ano, chci bazén. Přiznávám bez mučení, ne až tak, abych pro to něco dělala, ale paní K. moc fandím.
[34] Vložil: Eva, 11.10.2013, 09:28:00
Je někde k dispozici rozpočet na bazén? Tedy se vším všudy nejen s budovou jako takovou, ale i náležejícími věcmi kolem, parkoviště, osvětlení parkoviště a pod? Děkuji
[35] Vložil: ww, 11.10.2013, 10:42:32
Když tu diskuzi pročítám, různé názory, myslím si, že by neuškodilo se vrátit k výsledkům posledních komunálních voleb. Ten "proklínaný" bazén byl slibem strany, která volby vyhrála, ne? Je jasné, že již v předvolební kampani museli mít velké pochybnosti, že se jim toto lákadlo na voliče podaří! Přesto s tím argumentovali a podařilo se jim sehnat potřebný počet volebních hlasů. Vystoupila někdy strana ODS na veřejnosti a omluvila se za to, že něco vědomě slíbila a nemohla to přitom splnit? Stejně tak, jako ty průjezdy kamionů městem, muselo být jasné, že v dohledné době to vůbec nelze řešit. Ale na občany to zabralo, samozřejmě. Neberte to jako předvolební napadání, ale jako holý fakt. Na bazén stejně jako na bioplynku mohlo být vypsáno referendum. A byl by možná klid!
[36] Vložil: Matcheta, 11.10.2013, 15:16:00
Eva to je dobrá poznámka - také by mě zajímalo
[37] Vložil: Eva, 11.10.2013, 16:20:39
No a taky by byly zajímavé předpokládané roční náklady....
[38] Vložil: občan v.m, 12.10.2013, 22:49:50
paní kotoučková tak se odstěhujte do žďáru nebo do nového města, a už dejte pokoj s tím bazénem. s vedením města jsem osobně spokojen, myslím si že je lepší než za několika leté vlády bývalého pana starosty.to se nedělo takřka jen to nejdůležitější aby to mohlo nějak fungovat. stávající vedení se nobojí dělat změny. ještě k té protipovodňové stěně tu z větší části zaplatí dotace z eu , ale provoz bazénu by město muselo platit ze svého.
[39] Vložil: aneta, 13.10.2013, 13:57:58
No a kolik ten provoz teda bude stát, když to máte tak dobře spočítané? Ať si můžeme udělat obrázek...
[40] Vložil: Doudleba, 13.10.2013, 18:01:34
Pokud vezmeme údaje z rok staré studie pro novoměstský bazén, tak tam se hraje s těmito čísly : Pořizovací náklady 90 milionů Kč, provozní náklady 10 milionů za rok, roční ztráta 3,5 milionu.
[41] Vložil: m., 13.10.2013, 21:53:34
a pokud vezmeme "J-klub", vybudování 100 mil.(plán), každoroční dotace města 3,7 mil.
[42] Vložil: občanka, 14.10.2013, 09:06:07
41 - a to se vyplatí.....

38 - ano, provoz bazénu by město platilo ze svého, tak, jak je to u okolních měst. Nebo myslíte, že jim to někdo platí?
[43] Vložil: občan v.m, 17.10.2013, 20:16:58
42- to si samozřejmě nemyslím, ale pak by zase taková nějaká paní Kotoučková vykřikovala že není zase něco jiného a peníze budou chybět jinde. Ono být zastupitelem nebo starostou není žádný med.Vůbec jim to nezávidím
[44] Vložil: Libuše Kotoučková, 22.10.2013, 08:57:05
Je smutné milý Občane V, že "vykřikuji" sama. Pak to v našem městě vypadá, tak jak to vypadá...projížděla jsem Dolními Heřmanicemi na Tasov a opět jsem zůstala s hubičkou dokořán...ve vesnici kruhový objezd...v Meziříčí se hraje stále stejná písnička: na nic nejsou peníze, město by to neutáhlo, na to není, na to není...a tak vlastně na co je? Co máme za extra "buřty" oproti jíným městům a již i vískám, že vlastně nemáme na co "remcati?" I v ostatních městech to jistě zastupitelé ani starostové nemají lehké, i když si myslím, že opravdu těžké to mají zastupitelé a starostové, kteří si stojí pevně za svým, jsou nezkorumpovaní a skutečně plní poslání - sloužit lidu, který mu dal důvěru.
[45] Vložil: Peťule, 23.10.2013, 16:41:28
Paní Kotoučková, město nyní opravuje Jupiter Club, který mimochodem slouží všem věkovým kategoriím. Už dětem od prvních let až po starší lidi. To, že vy toto zařízení nenavštěvujete neznamená, že ostatní to nedělají. Chtěla byste radši aby děti chodily každých 14 dní do bazénu než na loutkové divadlo, které mimochodem nenajdete všude? Proč stavět bazén, který mají všichni a nechat zaniknout například loutkovou scénu, která je tu dýl než vy? Plesy, přednášky, divadla, Mikuláš na náměstí, kulturní léto to vše přinese občanům mnohem víc než jeden bazén. Jako podle vás je oprava jupiter clubu zbytečná, tak podle mě je zbytečný bazén.
[46] Vložil: Radka, 24.10.2013, 13:10:06
100% souhlasím s Peťule!!! Krásně řečeno! Radši pojedu 25km do bazénu - 4x za sezónu, než 25km 20x za sezónu kvůli akcím konaným v Jupiteru. A nezapomínejte na výstavy, jarmarky, koncerty - to jsou třeba akce kvůli kterým bych nesedla a nejela někam 25km a když je máme na náměstí zajdu tam ráda i několikrát za týden!
[47] Vložil: Libuše Kotoučková, 25.10.2013, 08:54:43
To o čem Dámy píšete /Peťule a Radko/ nic mimořádného, to funguje i v jiných městech. Nikde nepíši, že oprava JC je zbytečná...pouze se zamýšlím nad těmi 100 miliony, když jsem ve Skutči procházela exscelentě opraveným kulturním střediskem za 26 milionů. A JC jsem též navštěvovala - s vnoučátky loutková představení a též i akci Silvestr, kde nás v celém sále bylo 70 lidí. Neupírám dětem ani dospělým kulturní vyžití, ale i stále propíraný bazén by sloužil všem.
Mimochodem pro děti z MŠ a ZŠ by bylo jistě pohodlnější si do bazénu s paní učitelkou dojít, než za výukou plavání dojíždět autobusem.
[48] Vložil: Kritik, 25.10.2013, 11:02:40
Pro 45 a 46: Holky nebo děvčata, tak je to správně, jenže paní Kotoučková si stejně bude mlít tu svou. Nepochopí, že já chci něco jiného, vy chcete také něco jiného, ale ona CHCE, tak to musí být. Sto hlav-sto názorů. Ale nelze mít vše hned teď najednou. Moji vnoučci, když sem přijedou chtějí také jít na loutkové divadlo, nechtějí do bazénu, i když bych s nimi mohl zajet třebas do Jihlavy. Loutkové divadlo to je to, co je baví. Nejde jen "tělesno", nýbrž i o duševno. Paní Kotoučková bude asi koukat s "hubičkou" dokořán, že jsou lidé, kteří nejsou ochotni sdílet její názor, ale nešť. Jak říkala moje kolegyně- když se ona pose-e, já se mám posr-t taky? Třebas na bazén dojde příští rok. Nebo přespříští. Všechno chce svůj čas.
[49] Vložil: Peťule, 25.10.2013, 19:31:46
Paní Kotoučková, dodnes si pamatuji ty zábavné cesty autobusem ve školce do bazénu a to samé i ve škole. Ale opravdu se s vámi o tomto nebudu hádat.
Jestli Vám nepříjde mimořádné loutkové divadlo, které má takovou tradici, tak už opravdu nevím co chcete. Tomuhle se už opravdu dá jen vysmát.
[50] Vložil: občan v.m, 29.10.2013, 19:53:17
Co na to věčná stěžovatelka paní Kotoučková? asi nic tady na to se nedá říct nic špatného že?! Myslím že to naše město není tak špatné.!
Ve Velkém Meziříčí je nejlepší infocentrum,Velké Meziříčí uspělo v soutěži Město pro byznys, K podnikání v Kraji Vysočina je nejlepší zvolit Humpolec, Meziříčí je třetí.
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
EZH, a.s. - hledáme zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

CHYTKA s.r.o. - Přijmeme MONTÁŽNÍ DĚLNÍKY
TOPlist