30 druhů RUMŮ!
Dnes je 16. září 2019, svátek má Ludmila, zítra Naděžda.
  • Za měsíc a kousek bude znovu zprovozněn most na Fajťák. Už je vybetonován a chystají se nájezdy z obou stran.
  • V sobotu se na trati v Dolních Heřmanicích konal motokrosový Chalupa cup.
  • Nehoda na dálnici ihned ovlivnila provoz ve městě. Tvořila se kolona směr Brno.
  • Nehoda čtyř aut na dálnici D1 u Velkého Meziříčí.
  • Někdo počmáral satanskými symboly památník v Čechákách

Před volbami, bděme...

OSTATNÍ - OD VÁS - 18. 10. 2013 - komentářů 0

Jednotlivé strany, které se ucházejí o naše hlasy, pochopitelně vědí a také nás o tom různými způsoby přesvědčují, jak právě ony mají ten správný recept na lepší budoucnost. Jenže dost rozdílně, takže bez kompromisů to stějně splnit nepůjde.


Jelikož je slyšet jen ty, které média vybírají podle jakéhosi "spravedlivého klíče", kterým už předem předurčují výsledky, tak není slyšet ty, které mají také svůj recept, ale i právo zdělit svůj program k uzdravení společnosti. Protože věřím ve svobodu slova jež je umožněna na těchto stránkách i jiným názorům, tak jsem si dovolil uveřejnit jeden z nich.

 

Česká republika je v nebezpečí. Stojí opět na křižovatce. Po listopadu 89 na ní byla již několikrát. Nástup sil, které usilovaly zavést republiku do chaosu, je ale tentokrát zvlášť silný.

 

Všichni vidíme, co se děje:

 

• Zápasíme s hospodářskou recesí. Klesá životní úroveň a narůstá nezaměstnanost. Náš státní dluh však stále roste.     • Politický systém je v rozpadu. Největší politické strany uvnitř i spolu navzájem vedou vyčerpávající zápasy. Dávno zcela ztratily ze zřetele smysl své existence. Nemají žádnou vizi směřování naší republiky. Nehájí a nereprezentují zájmy svých voličů.     • Občanské svobody jsou ohroženy jako dosud nikdy. Represivní orgány státu se vymykají demokratické kontrole. Soudní a policejní moc nebezpečně vychyluje demokratickou rovnováhu sil na jednu stranu. Přibližujeme se policejnímu státu.          • Selhala politická pravice. S vládní odpovědností se nedokázala dobře vypořádat. Ideový obsah politiky se vytratil. Nahradilo jej mechanické účetnictví, zvyšování daní a narůstající závislost na ničivých dotacích z EU. Pravice zapomněla na základní princip: vytváření podmínek k co možná nejsvobodnějšímu trhu.     • Selhala opoziční levice. Nabízí jen další zadlužování země, prohloubení chaosu a rozklad zbytků společenských hodnot. Rozsáhlá dotační politika je asociální a korupční metodou, která povede k úplnému ochromení všeho aktivního a společensky přínosného. Právě to, co nám pád komunismu otevřel, chce levice ještě více okrájet a uzavřít.     • Materiálně žijeme nejlépe v naší historii. Navzdory tomu se mezi lidmi šíří apatie a strach z budoucnosti. Roste nedůvěra v demokratický politický systém, všeobecná nespokojenost s výkonem státu a politických reprezentací. Skleslost a nedůvěra v nás samé prohlubuje krizi ekonomického a společenského potenciálu našich lidí.   • Této situace využívají různé skupiny. Pokoušejí se o politický nástup: Jednak prostřednictvím finančního zázemí, nákupu médií a ovládnutí veřejného mínění. Jednak vyvoláváním obav, úzkostí a nejistot. Hrozí nebezpečí „privatizace“ českého veřejného a politického života. 

 

Všem těmto trendům je nezbytné se postavit. A to razantně a rázně. Pád vlády, rozpuštění sněmovny a okamžité vypsání předčasných voleb nedávají možnosti jít tradiční cestou. Proto vznikl volební blok HLAVU VZHŮRU. Vstupujeme s ním do nadcházejících voleb a chceme zvítězit. Vytvoříme hráz nebezpečím, jimž naše země právě čelí.

 

Proto nedovolíme: 1) Ohrožení svobody a demokracie v naší zemi  2) Plíživou přeměnu České republiky na policejní stát   3) Omezování aktivit svobodných občanů dalšími špatnými zákony, příkazy a nařízeními   4) Další zadlužování státu ani podvazování ekonomického růstu   5) Pouhé vazalství ve vnějších vztazích České republiky bez ohledu na národní zájmy občanů

 

Proto chceme:

1) Vrátit občanům důvěru, že jejich stát je tu pro ně. Oni jsou jeho zřizovateli. Jejich většinovou vůli a zájmy lze prosadit prostřednictvím svobodných voleb

2) Zamezit šikanování občanů všech vrstev. Dát každému jistotu, že represivní orgány, soudy a policie jsou zde proto, aby chránily jejich bezpečí. Nikoli proto, aby rozšiřovaly svou moc a suplovaly či nahrazovaly demokratické procesy a instituce

3) Zabránit rozpínání státu do oblastí, které mu nepříslušejí. Hospodářský a politický život země musí být v rukou těch, kdo ho vytvářejí. Ti, kteří jsou z jakýchkoli důvodů znevýhodněni, musejí mít jistotu, že s nimi rodina zvaná národ bude v základních věcech solidární. Naopak ti, kteří chtějí tuto solidaritu zneužít, nedostanou šanci

4) Posílit postavení přirozené rodiny – základu státu – ohrožené sociálním inženýrstvím a korupčními nabídkami levice. Tradiční hodnotový řád je základem naší pospolitosti. Budeme ho bránit.

5) Svrchovanost naší země je základním předpokladem prosperity a svobody. Stejně jako spojenecké vazby. Musí však mít vzájemně výhodnou podobu. Chceme se všemi sousedy a spojenci žít v přátelství, míru a vzájemně výhodné spolupráci. 

 

Preambule politického programu   HLAVU VZHŮRU!

zdroj  www.hlavu.cz


Autor: R. Prudík

Publikoval: -kas-

Čtěte také

5. 2. 2019 - Poděkování

30. 7. 2019 - 700 let Řádu rytířů Kristových

V sobotu 27. 7. 2019 proběhla ve výstavním sále velkomeziříčského muzea slavnostní vernisáž výstavy k sedmistému výročí Řádu rytířů Kristových. V několika vitrínách jsou vystavené předměty mapující bohatou historii řádu – insignie...

16. 4. 2019 - Názor občana: Dopravní situace na ulici Družstevní

Jsem obyvatelkou ulice Třebíčská, maminkou dvou dětí 4 a 2 roky. Starší syn 4 roky chodí na MŠ Velox. Každý den absolvujeme pešky trasu po ulici Družstevní ráno do školky, a ve...

12. 2. 2019 - Apokalypsa v lesích

Posílám pár fotek ze sobotní projížďky na běžkách mezi Netínem a Zadním Zhořcem. Je to hrůza a jenom začátek zkázy. Příští tři roky porostou jenom václavky na smrkových pařezech a potom sto...


Komentáře ke článku

Počet komentářů 8.

[1] Vložil: ww, 18.10.2013, 14:24:33
Myslím si, že velkou většinou mají lidé jasno, komu dají svůj hlas a tedy i důvěru. Je opravdu těžké si dobře vybrat, protože, jak se říká, "všude je něco"! Je důležité jít k volbám a volit aspoň to nejmenší zlo. Pane Prudík, děkuji vám za snahu, ale tento volební blok určitě volit nebudu.
[2] Vložil: jerry, 19.10.2013, 10:43:17
Hezky se to čte,ale to je tak všechno.Když posloucháme ODS,TOP,jak chtějí najednou všechno zlepšovat,je z toho na zvracení.Dosud dělali vše pro blaho národa,a najednou chtějí zlepšovat vše špatné.Rozpor,jak z videa.Za týden bude jasno.
[3] Vložil: Honza, 19.10.2013, 10:43:55
V článku se kromě jiného skloňuje podstatné jméno recept. Nikde jsem se však nedočetl, jaký recept má volební blok na splnění svých předsevzetí. To, že si dám do programu, co chci udělat, ještě neznamená, že to udělám. Důležité je sdělit voličovi, jak to udělám. To tam ještě chybí napsat, že blok chce stát na stráži svobody a demokracie.To už tady bylo. Fráze, fráze a zase fráze. Uskupení je pro mě neprůhledné a proto nevolitelné.
[4] Vložil: R.Prudík, 19.10.2013, 22:54:58
Kdo se zajímá ten se dočte. Byly strany průhledné a čitelné, kde jim je konec. Těch kteří mají skutečně jasno je poskrovnu a zbylým to média naservírují.
[5] Vložil: Honza, 20.10.2013, 10:49:59
Pro 4: Není čas na nějaké dočítání. To, co nabízí blok, který zastupujete, nabízejí všichni. Zapomínají na to, vzkázat voličům, jak to chtějí udělat. Ale to se opakuji. Ve své poslední reakci tedy vyškrtávám z poslední věty slovíčko neprůhledné. Je to jinak můj názor. Paní Bobošíková je sice pěkná žena a mohla by být moji matkou, ale volit ji - to ne.
[6] Vložil: ww, 20.10.2013, 22:24:22
Omlouvám se za změnu tématu, ale nevím, kde to momentálně uvést, aby se to nepřehlédlo.
www.novinky.cz/domac…
Už to vidím např. v Čechových sadech místo Lidlu, vedle pár laviček, zeleň,....! Nejen hřiště pro děti, ale i pro seniory. Ujalo by se to?
[7] Vložil: R.Prudík, 21.10.2013, 08:57:25
Honzo, přesvědčuji se, že je to tak jak píši. Není čas číst a zajímat se. K tomu se musí ještě chtít. Stačí si pustit TV, tam nás nasměrují. Paní Bobošíková není kandidátka za Vysočinu a tudiž jí volit ani nemůžeme. Já tento blok nezastupuji ani nejsem jejím členem. Jen okolo slychávám " nevím koho mám volit, volbám nepůjdu, jsou to všichni darebáci apd ".
[8] Vložil: Honza, 21.10.2013, 18:33:33
Pane Prudíku. Nechci se s Vámi dohadovat o stranách a volbách. To je ta poslední věc, která by mě zajímala. Venku je hezky a to je přednější. To, že nebudu volit Bobošíkovou nebo různé kobliháře přímo, to vím. Myslel jsem to obrazně. Jsou to jen moje názory. Televize Vás nasměruje, tam, kam je potřeba. Průzkumy vyhrávají ti, kteří si je dají zpracovat a zpracování zaplatí. Lidé se už mockrát při volbách spálili.
Myslím si, že stále více platí heslo, že kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali. Přeji Vám ať máte o víkendu šťastnou ruku.
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
HKP METAL hledá zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist