Dnes je 14. října 2019, svátek má Agáta, zítra Tereza.
  • Na obchvatu na křižovatce u Oslavice se něco zaměřuje?
  • Výstavba přechodu pro chodce aktuálně uzavřela pravou část obchvatu ve směru na Třebíč.
  • Koupaliště PALOUKY je připraveno na zimu.
  • Na ulici Záviškova se intenzivně pracuje. Uzavírka potrvá do 29. 11. 2019.
  • V DOMUSU skončil další prodejce...

Není KOPEC jako kopec...

OSTATNÍ - OD VÁS - 29. 10. 2013 - komentářů 0

Spadený akát na ulici Pod Kaštany z konce letošního července.
Spadený akát na ulici Pod Kaštany z konce letošního července.
foto: NovinyVM.cz
Severozápadní část města ve tmě a bez proudu.

S každým večerem se ve městě ve všech ulicích rozsvěcují lampy a svítí po celý čas, než se opět přihlásí nový den. My, kteří bydlíme na jednom kopci města můžeme sledovat rozsvícený kopec naproti a Ti odnaproti zase ten náš.


Na našem kopci u rybníčku Jordánku se nachází ulice Ke třem křížům, Nad sýpkami, Pod kaštany, Pod lesem. Velmi často se tu stává, že sebemenší větřík či padající sníh způsobí poruchu na veřejném osvětlení a náš kopec se ponoří do tmy.

 

Stalo se tak i po menším náporu větru v neděli 27.října a již TŘETÍ večer je celá tato část města v úplné tmě. Elektronickou poštou jsem na tuto situaci upozornila technické služby města a požádala o provedení opravy.

 

Dále jsem požádala o "důkladnější" opravu, aby se podobným výpadkům do budoucna zamezilo, protože toto se zde na kopci děje od roku 1970.

 

Obdržela jsem odpověď od pana Ing. Mynáře že, cituji. ...oprava bude provedena 30.10. z důvodu, že TS nemají zavedenou ani hrazenou pohotovostní službu a pracovník veřejného osvětlení čerpá dovolenou. Porucha se nenachází v rozvaděči, nýbrž ve vedení. Zabránit častějším poruchám na veřejném osvětlení v této lokalitě by vyžadovalo celkovou rekonstrukci tohoto vedení a o těchto investicích rozhoduje Město Velké Meziříčí...

 

V této lokalitě bydlí spíše postarší a starší lidé, zorientovat se v různě se klikaticích ulicích a ještě potmě zvláště v zimních měsících bývá značně svízelné, protože ač na nejvíce strmém kopci mnohdy na prohrnutí sněhu a posypu čekáme až do odpoledních hodin.

 

Toto zde na portálu dávám jenom na vědomí, občany zde na kopci bydlící prosím o spolupráci, abychom mohli společně město požádat o rekonstrukci veřejného osvětlení.

 

Datum 29.10.2013, čas 19:54 - za okny černočerná tma, kam jen oko pohlédne.

 

Libuše Kotoučková

ul. Krátká

Velké Meziříčí


Autor: Libuše Kotoučková

Publikoval: -kas-

Čtěte také

14. 5. 2019 - Tak jsme se opět zviditelnili…

Tak jsme se opět zviditelnili a to rovnou v televizních zprávách. Naši novou „hadí“ silnici nám musí závidět celá republika. Proč se vlastně ona klikatice na Třebíčské objevila?

30. 6. 2019 - Srny zavítaly do Velkého Meziříčí

V sobotu ráno kolem 4:50 byly za garážemi na Čermákové ulici spatřen na vycházce srnčí pár (srna je vidět jen jako hnědý flíček za stromkem).

30. 7. 2019 - 700 let Řádu rytířů Kristových

V sobotu 27. 7. 2019 proběhla ve výstavním sále velkomeziříčského muzea slavnostní vernisáž výstavy k sedmistému výročí Řádu rytířů Kristových. V několika vitrínách jsou vystavené předměty mapující bohatou historii řádu – insignie...

2. 6. 2019 - Férový příspěvek k nefér jednání na jedné protestní akci

Když jsem se o této akci dozvěděl, napadlo mne, že by nebylo od věci vyslechnout si argumenty těch, jež žádají hlavu premiéra. Nejprve z povzdálí, ale poté i z nejtěsnější blízkosti jsem...


Komentáře ke článku

Počet komentářů 10.

[1] Vložil: kája, 30.10.2013, 08:05:27
Bohužel, nebydlí zde starosta.
[2] Vložil: doktor, 30.10.2013, 08:05:35
paní Kotoučková, kocourkovští si nosili světlo v pytlích a putnách, tak by se to dalo vyzkoušet i zde, jedinečná příležitost, Kocourkov už bychom tu měli..
[3] Vložil: rejpal, 30.10.2013, 18:35:37
Paní Kotoučková,máte jistě pravdu.Platíte daně,mělo by vše fungovat.Ale zase takový pohled ze tmy,na osvětlenou rozhlednu,to Vám bude celé město závidět.PS,ten závěr,to byla ironie.Vy to pochopíte,ale píší sem i méně chápaví.
[4] Vložil: Libuše Kotoučková, 2.11.2013, 23:25:50
No nespravedlivé to trošku je...na jednom konci jedinec tam bydlící k domu svému z "polňačky" hlavní má silnici, ten 3 dny potmě jistotně by nebyl, nažhavil by jenom mobil a zhaslé lampy v mžiku svítící zářily by v jeho ulici...a 40 let též doba dlouhá, ale Ti co nám šéfují ach ouha, ach ouha...
[5] Vložil: jan vančura, 3.11.2013, 20:32:40
LED Čelovku. Je i na kliku to jest zcela eko! A dal bych tam zákaz vjezdu! Svodidla na Vás nevděčníci!
[6] Vložil: ctihodný občan, 5.11.2013, 18:41:38
Pořád rýpat do pana starosty skrz všechno, co vás napadne. Paní Kotoučková kandidujte v příští roce ať tu máme ten supr krytý bazén, který naše město určitě potřebuje ze všeho nejvíc. Klidně se do mě pusťte :-)
[7] Vložil: nectihodný občan, 5.11.2013, 20:55:25
6.Jak bylo na fotkách,bioplynka se blíží k finále,tak by mohl být bazén.Jen pořád mi u té stavby bioplynky ,chybí cedule,kdo je zadavatel,tedy investor,a kolik byla provize,že ani petice nic nezmohla.To musela být hodně silná motivace.A město drží bobříka mlčení.Snad se to příští rok dozvíme,po komunálkách.Ptáci dozpívali.
[8] Vložil: Libuše Kotoučková, 6.11.2013, 09:28:17
Ať napíši příspěvek o čemkoliv, diskuze se stočí vždy ke krytému bazénu, jak vidno chybí i těm, co se naoko vyjadřují v jeho nepotřebnost...doporučuji přečíst zde na portále "Bítešští podporují plavání seniorů ve wellnes v Kuřimi ( www.bitessko.com/component/jcalpro/view/377 )"....stále nechápu, proč je takový poprask kvůli něčemu, co ve větších ale i menších městech oproti Vel. Meziříčí je již běžnou záležitostí a patří to ke službám.
Nicméně k té tmě na našem kopci, já si ještě ve tmě vcelku poradím dobře, ale co Ti ostatní, co tu bydlí - jsou starší než já a méně mohoucí.
[9] Vložil: jenom občan, 7.11.2013, 19:00:52
Pro 8:Paní Kotoučková, ano v Bíteši vozí lidi na koupání do Kuřimi, tady to není. Nikde tam není psáno, že v Bíteši mají bazén, takže co? Tady by se mohli senioři také vozit na koupání jinam, jen by to někdo musel zorganizovat. Asi by to měl být někdo, kdo tady vykřikuje nejvíc. Líbí se mi, že to v Bíteši vyřešili po svém, žádný bazén, ale vozí lidi do Kuřimi.
No a k tomu osvětlení- to je fakticky problém, ale najdu nesrovnalosti. Píšete, že se to děje od roku 1970, ale to jste musela někde zaslechnout, protože vám v té době bylo asi 15 let a žila jste v Měříně. Ale je to pěkné, když si někdo pamatuje přesně rok, kdy to začalo. Pocházím také z Měřína, ale nepamatuji si, kdy se začala stavět nová restaurace.
A nakonec: básnířka z vás asi nebude.
[10] Vložil: Libuše Kotoučková, 10.11.2013, 15:34:53
Ano souhlas "jenom občane", to že jsou zde na našem kopci od r. 1970 problémy s veřejným osvětlením vím od svého partnera, s rodiči tu stavěl dům, v kterém teď bydlím a ještě než jsem tu začala bydlet já, tak jsem na kopec za rodiči partnera chodila a to od r. 1975...takže milý Měříňáku zdravím a žertík se moc nepovedl, což?
Senioři z Bíteše by mohli jezdit plavat do bazénu v Meziříčí, jakožto i další senioři z širokého okolí a nejenom senioři, ale VŠICHNI, VŠICHNI, VŠICHNI....
A ještě do Vašeho ouška spanilého měřínského: no mít bazén i ve Velké Bíteši, tak to by mě vážně i při mé lví síle šlahlo
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
EZH, a.s. - hledáme zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

CHYTKA s.r.o. - Přijmeme MONTÁŽNÍ DĚLNÍKY
TOPlist