Dnes je 18. října 2019, svátek má Lukáš, zítra Michaela.
  • Ulice Pod Strání je již osazena značkou ZÁKAZ VJEZDU.
  • Omezení pod viaduktem skončilo. Přechod je hotov.
  • Svah před katovnou se mění.
  • Divadlo Járy Cimrmana zavítalo ve středu večer do Velkého Meziříčí. S velkým úspěchem uvedlo hru Záskok.
  • Přechod pro chodce pod viaduktem je již označen.

Další Sýrie?

OSTATNÍ - OD VÁS - 16. 12. 2013 - komentářů 0

Martin Klement.
Martin Klement.
foto: Jiří Michlíček

To, co se dnes děje okolo Ukrajiny lze opravdu pomalu srovnávat s intervencí proti Sýrii. Média, snad kromě Britských listů a Haló novin opět informují jednostranně a neobjektivně.


46 milionů obyvatel Ukrajiny se náhle ztenčilo na dvacet tisíc lidí, protestujících v Kyjevě proti krokům řádně zvoleného prezidenta. Nejde o žádné pokojné demonstrace, rozháněné těžkooděnci. Na internetu lze nalézt videa z těchto demonstrací. Zakuklení mladíci tam tyčemi, zapálenými spreji, kameny i zápalnými lahvemi útočí na pevnou hráz policistů, kteří útoky vůbec neopětují, jen se vždy více semknou. Co vlastně tito „pokojní demonstranti“ požadují? Odtrhnutí Ukrajiny od Ruska, s kterým má tato země největší obchodní spojení? Jak chce unie nahradit ztráty obchodu s Ruskem, ke kterému musí po přijetí unijních obchodních principů zákonitě dojít?

 

Prezident Viktor Janukovyč nepodepsal asociační dohodu s EU ze zcela jasných důvodů. Není to nic jiného než oprátka na krk. Nevěděli bychom, jak přežít tento, ani příští rok. Máme mnoho vlastních problémů, a ještě máme přijmout závazky vůči EU? Ptal se prezident, který nechce svou zemi prodat na trhu evropských magnátů.

 

Naprosto nezodpovědné je chování některých evropských politiků. Jak by se asi zachoval německý ministr zahraničí Guido Westerwelle, kdyby přišel ministr zahraničí jiného evropského státu podpořit v Německu jakoukoli demonstraci proti vládě? Zcela konsternován jsem z toho, jak se bývalý gruzínský prezident Michail Saakašvili, který musel s ostudou utéct ze své vlasti, náhle stal ukrajinským „vlastencem“ a řeční na kyjevských demonstracích… A o tom, jak to myslí opozice na Ukrajině vážně, přesvědčila každého i tím, že odmítla jednat s prezidentem u celonárodní diskuze u kulatého stolu.

 

Tlak Unie na státy bývalého Sovětského bloku má vlastně jen jeden cíl-oslabení Ruska. Nedávno byly parafovány dohody o přidružení k EU s Gruzií a Moldavskem a světe div se, o tom, že v Moldavsku protestuje proti vstupu do EU polovina obyvatel, není v našich médiích ani zmínka!


Autor: Martin Klement

Publikoval: -kas-

Čtěte také

10. 3. 2019 - Reakce občana na článek k protestům žáků středních škol

Přinášíme vám reakci občana Velkého Meziříčí na předešlý článek **2**Ekocentrum Chaloupky k protestům žáků středních škol....**2**

23. 4. 2019 - Ještě žiju

Je to již nějaký ten čas, kdy jsem se naposledy písemně vyjádřil k nějaké události, či komentoval problém. Na dotazy proč tomu tak je, jsem odpovídal – „Vždyť není nic nového ke...

21. 5. 2019 - Členové apoštolské církve se tradičně zapojili do potravinové sbírky

V sobotu 18.5. proběhla po celé republice sbírka potravin pro potřebné, kterou pořádala Česká federace potravinových bank ve spolupráci s potravinovými řetězci.

16. 4. 2019 - Názor občana: Dopravní situace na ulici Družstevní

Jsem obyvatelkou ulice Třebíčská, maminkou dvou dětí 4 a 2 roky. Starší syn 4 roky chodí na MŠ Velox. Každý den absolvujeme pešky trasu po ulici Družstevní ráno do školky, a ve...


Komentáře ke článku

Počet komentářů 27.

[1] Vložil: george, 16.12.2013, 11:35:39
Tak mě připadá, že jsi se asi narodil ve špatné době. Protože s Tvým zbožňováním Ruska (Sovětského svazu) jsme naštěstí už před několika desítkami let mohli přestat. A s Tvým fanatismem se mě zdá, že by jsi byl velikým fanouškem G.Husáka který chtěl československo také připojit k velkému bratru SSSR!!! Tvé názory hodně zavánějí fanatismem, ale ještě víc smrdí hloupostí.
[2] Vložil: R.Prudík, 16.12.2013, 20:23:59
Ukrajina potřebuje samostatnost. Vymanit se ze závislosti na Rusku stejně jako odmítnout EU. Je to velká a úrodná země, která potřebuje naučit, jak se svým bohatstvím hospodařit a ne se nechat okrádat východem či západem. Bohužel, ta devastace Ruskem se podepsala i na morálce národa.
[3] Vložil: kája, 16.12.2013, 20:24:21
Situace na Ukrajině je vážná více než si myslíme. Na místo již dorazil také jmenovec Karel, uniklo mi,zda měl sebou Janičku z Nepomyšle. Protože Karel má své zkušenosti s Havlovým humanitárním bombardování Jugoslávie, dá se čekat, že se byl podívat na možné cíle. Nemusím být příznivcem G. Husáka nebo J.Tymošenkové, abych pochopil o co na Ukrajině jde. Jen, aby jsme nebyli potom překvapeni, co se nám v našich sdělovacích prostředcích předkládá.
[4] Vložil: Vladimír N, 17.12.2013, 08:55:56
200 tisíc lidí demonstruje na náměstí v Kyjevě a patnáct tisic lidí proti!Já se přiznávám že nemám z jistého důvodu rád Ukrajince ale nemůžeme jim vzít možnost aby byli v EU?
[5] Vložil: kája, 17.12.2013, 10:16:49
Ke 4: Od polských přátel vím, že když Solidarita v loděnicích v Gdaňsku stávkovala, nejen zloté šly stávkujícím, bylo to v té době výhodné. Kdo pak to asi financoval? Kde jsou dnes loděnice? Obdobu vidím na Ukrajině.
[6] Vložil: rejpal, 17.12.2013, 20:58:14
Vzhledem k tomu,že mám mezi UKáčky dost známých,i kamarádů,vím,jak naše média pracují na zakázku.Takže nám lžou.2 a 3 to chápou tak,jaká je skutečnost.Naše média mohou informovat sotva černou kroniku,Bartošovou a Kramného,a podobné bláboly.Jak začnou dění ve světě,lež,stíhá lež.Jinak,je potřeba si zamést před vlastním prahem,a pak se starat o ostatní.Toho hnoje máme na řešení víc než dost.Tak nač se starat ještě o ostatní.
[7] Vložil: Tonda, 17.12.2013, 22:41:21
Budou dlouhé zimní večery. Doporučuji přečíst Dějiny Ruska, Moulis, Švankmajer, Veber, Sládek, Lidové Noviny 1995. Možná pochopíte, proč některé národy nemají Rusy rády. S hodnocením situace na Ukrajině, Syrii i jinde bych byl velice opatrný. Nevíme o těchto zemích mnoho a dost obtížně se v jejich vnitropolitické situaci můžeme orientovat. Snad jen Jeho Jasnost Kníže pán...,
[8] Vložil: kakabus, 18.12.2013, 11:03:10
Ano EU jde o oslabení Ruska a já sem jedině pro, stát který zpustošil půlku evropy, a díky kterému respektive díky jejho režimů zemřelo tolik lidí měl být oslaben už po rozpadu SSSR. A že si na Ukrajině zvolili prezidenta v řádných volbách to nemůžete myslet vážně. Ono nechat zavřít svého oponenta a pak zvítězit to je opravdu demokracie.
[9] Vložil: kája, 18.12.2013, 12:07:13
K 8: Scénář volby prezidenta na Ukrajině převzali tedy asi od nás. Mirek Sládek v době své slávy byl také poklizen do vazby, aby Venca měl dost hlasů. Zpustošování - to je na samostatné téma.
[10] Vložil: Tom, 18.12.2013, 14:31:28
9: Jasně, jeho vazba opravdu rozhodla o tom, že se tenhle chorý mozek nedostane do prezidentského úřadu.
[11] Vložil: M.Klement, 18.12.2013, 22:47:43
Ach jo. Komentovat někoho z rusofóbií a upozorňovat jej na to, že Rusko není SSSR a dávno již není socialistické je asi bezpředmětné. (Blbci nevysvětlíš, že je blbec.) Ukrajina by dozajista potřebovala samostatnost a naučit se hospodařit z dosud jejich úrodnou půdou, ale jak odmítnout dvě velmoci, které vás vydírají? Jedině Bělorusko se obrátilo k oběma zády a dnes nemůže nikdo z vlády ani vycestovat do EU. Je úžasné, jak někteří "bezmozci" mluví o národu, který má tak nezapomenutelné velikány v oblastech kultury a díky kterému nejsme vyhlazeni germány. I tento národ trpěl pod vedením neúprosných monarchů i despoty Stalina. Stejně jako někdo je, můžou dnes Srbové obviňovat celý náš národ za to, že jeden demagog schválil jejich "humanitární" bombardování!
[12] Vložil: cha, 19.12.2013, 11:29:07
Představte si, že by někdo v Berlíně obsadil městskou radnici a policie se na to měsíc jenom dívá. To by bylo nepřijatelné kdekoliv, v New Yorku, Washingtonu, Berlíně… A ještě bude někdo Ukrajině dávat moudré rady, že se nemá zasahovat. Čtyřiceti šesti milionový národ nikdo zvenku živit nemůže. Ekonomika se musí rozpohybovat a je kompatibilní s ruskou, nikoli s eurounijní ekonomikou. S tím nic nenaděláme. Může se nám to nelíbit, ale musíme to brát jako fakt.

[13] Vložil: Tom, 19.12.2013, 19:21:47
12: Obsazení radnice je jeden z krajních prostředků a není divu, že k tomu situace na Ukrajině dospěla. Když si vládnoucí garnitura najednou usmyslí, že se po přípravách na přidružení k EU otočí čelem vzad a začne směřovat k Rusku, je pochopitelné, že se to občanům nebude líbit. Původní studentské protesty začaly koncem listopadu poměrně dramaticky, následovaly daleko rozsáhlejší protesty proti násilí zasahujících policistů - více třeba tady www.tyden.cz/rubriky…
V brutalitě policistů hledejte paralelu třeba se zásahem v 89. u nás. Tohle je prostě v civilizovaném státě nemožné.
[14] Vložil: kája, 21.12.2013, 09:50:52
K 13: Celkem svérázný pohled na krajní prostředky na Ukrajině ve vztahu k EU. EU je celá natěšená k pomoci! I tu brutalitu vidím u Toma, jak ve které zemi se to hodí, i ten poukaz na 89. Z nedávné minulosti připomenu roky 1938,1945,1956,1962,1968,1989, kdy rozhodovaly velmoci. Také radar v Brdech není, když Putin řekl ne!
[15] Vložil: Honza, 21.12.2013, 18:58:26
Tom má pravdu. Posílám odkaz, jak se to má dělá v civilizovaném světě.
https://www.facebook.com/ZBE…
[16] Vložil: Antonín Čížek, 21.12.2013, 22:48:04
Dá se říci, že v podstatě je na tom hodně pravdy. Celková situace na Ukrajině je otřesná a spousta lidí si tam naivně myslí, že ji Západ pomůže, což je ovšem zcela utopie. (Skutečnou snahou Západu je jen získat levné pracovní síly.) Je faktem, že Janukovyč není nic ideálního, ale co bordelmamá (to je její původní zaměstnání) Timoščenková? Před pár dny v našem tisku proběhla zpráva, že má na účtu kolem 1/2 miliardy dolarů... Jak se k tomu dostala? Podle všeho asi skutečně za pomoci toho ruského plynu - tedy pomocí toho, za co byla odsouzena. A politického vězně z ní dělá zase jen Západ. O těch dalších vměšováních do jejich záležitostí (mimo jiné jsem také viděl jedno video, které neprošlo našimi oficiálními médii, a je to něco úplně jiného), o cestě "Vopěnky"... nemá cenu ani mluvit. Jisté je jen jedno - opozičním předákům jde o balho Ukrajiny až na posledním místě.
Faktem ovšem je, že Ukrajina by měla být sama sebou a nebýt závislá ani na Rusku, ani na Západě.
[17] Vložil: rejpal, 22.12.2013, 10:06:43
16,naprostý souhlas.Nutno dodat,že i naše disidenty si vychoval,a sponzoroval západ,a oni z vděčnosti,nás zaprodali.Podle dnešních zpráv,o obsazení ministrů,nabývám dojmu,že se budou vracet padesátá léta.To byl ministrem taky kněz.Toho dnešního,už asi Vatikán neodsvětí.Je jen otázka,jak se bude chovat.Že jsou lidovci,nechci prozatím opakovat přesný název,jak jej řekl zamilovaný kníže,ve vládě,je samo o sobě neštěstí.Měli by si uvědomit,kolik měli hlasů,a kdo byl daleko před nimi.Nějaká ultimáta,z jejich strany,nejsou na místě.Chtělo by to trochu pokory,kterou hlásají.Že měli ve vyjednávacím týmu svazáka ze Žďáru,to mě taky udivilo,i když nepřekvapilo.Oni bezpáteřníci,vlezou všude.
[18] Vložil: R.Prudík, 22.12.2013, 10:06:47
Ovšem je tu ještě další nebezpečí pro Ukrajinu. Vlivem mnohaleté nadvlády rudého bratra dnes na Ukrajině převládá vláda vychytralých místo vzdělaných, morálních a obětavých. Ve stínu současných událostí se plíží Číňané, které už vlastní půda neuživí, a skupují úrodnou půdu na Ukrajině o rozloze mnoha km2. Zajímalo by mně, kdo dnes nabízí Ukrajině takovou pomoc, kterou nejvíce potřebuje? Rusko, Čína nebo EU? Je to příliš složité na to abychom to tady rozluštili.
[19] Vložil: Tom, 23.12.2013, 08:15:21
14: Zajímavé letopočty, ale co se týká nějakých násilně potlačených demonstrací, vychází z toho jen 1968 a 1989 - žel bohu v tom opět nějakým způsobem figuruje Rusko.
Radar v Brdech nakonec odpískal Obama.
15: Vaše video sice pochází z pochybného zdroje - RT, bývalá Russia Today, tehdy i nyní státní televize placená ruskou vládou - přesto může být autentická. Vidím na něm ale zdaleka jinou situaci, než jaká je popisovaná v mnou uvedeném článku. Tam se v případě Ukrajiny doslova píše např.: "Záběry zvěrského rozehnání studentů šokovaly celou Ukrajinu. Prchající lidé padali na zem a berkutovci je bili vší silou obušky do hlavy a jiných částí těla, dohnali je i několik set metrů od náměstí a znovu je tloukli, i když už leželi na zemi, táhli je za oblečení do přistavených autobusů a házeli je tam na hromadu."
Na Vašem videu vidíme, jak se hrstka policistů bije s hromadou protestujících u budovy parlamentu s tím, že několik protestujících odtáhne pryč. Nemáme možnost vidět, co bitce předcházelo, nevíme, jak bitka pokračuje. Je to takový výkřik do tmy. Velice pravděpodobně zásah policistů na vašem videu je nepřiměřený, ale na rozdíl od Ukrajiny se v Madridu proti němu jako poškozený demonstrant můžete bránit. Navíc oproti Ukrajincům se Madriďané na protest proti zásahu do ulic nevrátili, Ukrajinci byli na demonstraci třeba i dnes.
[20] Vložil: kája, 23.12.2013, 10:05:21
Pro Toma doplním rok 1918, kdy z RU /ne Ruska/ jako čtvrtá země vzniklého Československa byla Podkarpatská Rus-dnes součást Ukrajiny. Nebudu rozebírat v jakém stavu se nacházela.Napadlo mne, že bychom mohli s Tomem v čele se pokusit o zpět vzetí PR, pochopitelně na polovinu se Slovenskem. To by byl dobrý skutek, vývoz naší demokracie od majetkového převratu. Bylo by hned kde pořádat ZOH, když nebudou v Praze LOH. To co jsem napsal v př. 14, neměním. To , že Madriďané se nevrátili do ulic bude asi tím, že dostali dostatečnou lekci demokracie/výprask/, nebo už došly finance, které plní lepší účel na Ukrajině.
[21] Vložil: Tom, 23.12.2013, 21:53:07
Myslite, ze Madridane jsou vetsi srabi nez Ukrajinci? Nerekl bych. Spis pro ne tahle demonstrace nebyla az tak srdcova zalezitost - byla jen jednou z mnoha beznych demonstraci. Ostatne u nas se taky demonstruje pro kdejakou blbinu - hlavne v zavislosti na predpovedi pocasi.
Verim, ze i ted by se na Podkarpatske rusi nasli lidi, kteri by chteli zpet CSR, ale myslim, ze tohle je opravdu mimo misu.
[22] Vložil: jan vančura, 25.12.2013, 20:04:01
Pěkný čtení, díky. Solidní informace se dneska hledají těžko. A pane Klemente obdivuji Vaši odvahu. To si pište že jste na seznamu teroristů!!!
[23] Vložil: Martin Kaman, 26.12.2013, 23:03:42
Pane Klement, můžete odkázat na nějaké zdroje, že
- v Moldavsku protestuje proti vstupu do EU polovina obyvatel
- díky Rusku nás nevyhladili Germáni?
[24] Vložil: kája, 27.12.2013, 10:20:03
K 23: Ohledně Germánů, MK určitě má na mysli jejich plány po vítězném tažení ve 2.sv. válce. Začalo to s židy, Poláky, i ten český ksindl v tomto prostoru neměl nic pohledávat. Doporučuji si doplnit své vědomosti na toto období. V současnosti žijí mezi námi i Moldavané, stačí jen naslouchat.
[25] Vložil: jan vančura , 27.12.2013, 18:15:03
23) rozhodně nehledej seriozní informace na serverech kde první zprávou je co dělají pussy riot. Je spousta alternativních stránek, musíš hledat, porovnávat a číst a přemýšlet. Časem poznáš co má cenu a nebo co je zase manipulace z druhé strany. Určitě bych jako první jmenoval britské listy, ac24, zvědavec, vlastní hlavou... a další.
[26] Vložil: Martin Kaman, 28.12.2013, 18:19:48
24, 25: to je tak těžké hodit odkaz na nějaký konkrétní zdroj?

Ať hledám jak hledám, nemůžu najít informace o tom, že by
- v Moldavsku někde stálo 1,8 milionu protestujících
- stalinistické Rusko někdy tlačilo na nacistické Německo, aby zastavilo plány na etnické čistky v protektorátu Čechy a Morava
[27] Vložil: Martin Kaman, 29.12.2013, 10:48:13
Tak budu muset odkázat na zdroje sám. Cituji dva levicové deníky, takže pravda může být ještě o něco příznivější pro EU:

Haló noviny 30. 11. 2013: "Podle průzkumů veřejného mínění je zhruba polovina Moldavanů pro posílení vztahů s Evropou, druhá polovina vidí budoucnost země v politické a ekonomické spolupráci s Moskvou."
www.halonoviny.cz/ar…

Vaše věc 13. 12. 2013: "Z počtu dotázaných se 49 procent prohlásilo za podporovatele „proevropských“ akcí a 45 procent se postavilo proti nim."
www.vasevec.cz/podpo…

Pane Klemente, proč ve článku nezmíníte, že ta druhá polovina Moldavanů protestuje za posílení vztahů s EU?

Veřejné mínění na Ukrajině se kloní spíše na stranu EU a to i přes vyděračské praktiky Ruské federace (např. zvyšování cen plynu). Proč je tedy přiblížení Ukrajiny k EU nesprávné?

V čem je podobnost se Sýrií? Průšvih v Sýrii je ten, že tam západní země násilně ordinují demokracii, a ta je vzápětí zneužita islamisty. V čem by měla být situace na Ukrajině podobná?
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
EZH, a.s. - hledáme zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

CHYTKA s.r.o. - Přijmeme MONTÁŽNÍ DĚLNÍKY
TOPlist