Dnes je 14. října 2019, svátek má Agáta, zítra Tereza.
  • Na obchvatu na křižovatce u Oslavice se něco zaměřuje?
  • Výstavba přechodu pro chodce aktuálně uzavřela pravou část obchvatu ve směru na Třebíč.
  • Koupaliště PALOUKY je připraveno na zimu.
  • Na ulici Záviškova se intenzivně pracuje. Uzavírka potrvá do 29. 11. 2019.
  • V DOMUSU skončil další prodejce...

Oranžová revoluce v černém

OSTATNÍ - OD VÁS - 23. 2. 2014 - komentářů 0

Martin Klement.
Martin Klement.
foto: Jiří Michlíček

Scénář uměle vyvolaných barevných revolucí je sice stále stejný, ale mnohdy se zahalí do černého hávu. Libye je dnes zdevastovaným a vyrabovaným státem, Sýrie se zmítá v občanské válce a i na Ukrajině došlo k přestřelkám s mrtvými na obou stranách.


Těm, kteří se řídí vlastním rozumem, není zapotřebí vysvětlovat etapy scénářů „nastolení demokracie“. Pokojné demonstrace brutálně rozehnané policií, eskalace napětí, sankce pro vedení státu a následné svobodné volby pod taktovkou západních mocností.

 

Je přinejmenším zvláštní, že zásahy proti pokojným demonstracím „okupujte Wall street“, se komentovaly jako nutné (vždyť demonstranti okupovali parky), zatímco zásah proti ozbrojencům, kteří obsadili vládní budovy je odsuzován jako nepatřičný. Divím se, že jsem nenašel v oficiálním tisku zprávu o tom, kdo je vlastně ona opozice, která tak tvrdě útočí na policejní síly. Krajně pravicový Pravý sektor, který označil příměří, dohodnuté prezidentem Janukovyčem, za „falešné“ a znovu vyvolal střety v okolí náměstí Nezávislosti. Pravicová nacionalisticky laděná strana Svoboda, jež obsadila ve Lvově prakticky všechny budovy, kde sídlí silové či správní složky, kontrolované z Kyjeva. Bojůvky, od nichž se distancuje nejen rozhodující část ukrajinského národa, ale i opozice, která je zprvu podporovala (Petr Symonenko,ÚV KS Ukrajiny). Nedivte se pak, že se usmívám, když se v ČT dozvídám, že hlavním požadavkem „demonstrantů“ je odtržení země od vlivu tzv. oligarchů. Ukrajinský server Korrdoninfo informoval ve středu večer (19.února) o honbě na gubernátora Volyňské oblasti Alexandra Baškalenka. Nutili ho fašistickými metodami k abdikaci, stejně jako šéfa regionu v Černovcích Michaila Papijeva, který na rozdíl od gubernátora hrubému nátlaku podlehl a odstoupil.

 

Namísto podpory ukončení násilnostem se naše politická reprezentace přihlásila k sankcím proti vedení Ukrajiny, kterou odsoudil například bývalý německý kancléř Gerhard Schroder. Svými výroky i jednáním zcela ignorují obavy členských států EU, které o Ukrajinu nemají valný zájem. Všichni počítají, kolik by je stálo, kdyby se Ukrajina do EU zapojila. Ukrajina je už nyní velkým zemědělským producentem a mohla by být zemědělskou jedničkou v celé EU. Přičlenit ji znamená totálně překopat zemědělskou politiku. Je také však tak chudá, že by spolykala velkou část kohezních fondů, čistí příjemci finanční pomoci, jako je Řecko či Portugalsko, zase mají obavy, že by na Ukrajině skončila většina transferů z kasy EU. Panuje také velká obava z obrovského migračního toku z Ukrajiny směrem na západ a odlivu západních investorů ze střední Evropy směrem na východ. Dalším důsledkem této „revoluce“ je fakt, že je stále jasnější hrozba rozdělení Ukrajiny. Zatímco Lvov, pevně ovládaný pravicí, vyhlásil politickou autonomii, proruské vedení poloostrova Krym odmítá poslouchat nové vedení státu, a jak řekl šéf krymského autonomního parlamentu Vladimir Konstantinov, nevylučuje odtržení. (V Kosově to západ podporoval, jak by dopadl tento pokus?)

 

Je zajímavé odtrhnout oči od Ukrajiny a pohlédnout také na zcela jiný kontinent. Podobně jako v roce 2002, kdy se USA neúspěšně pokoušely svrhnout prezidenta Venezuele Huga Chávese, proběhl pokus o svržení jeho nástupce Nicoláse Madura, jak jinak než pod stejným scénářem. Nejprve se Leopoldo López (dvaačtyřicetiletý ekonom s vazbami na USA) pokusí vyvolat vlnu protestů za pomoci naivní, lehce manipulovatelné mládeže a po svém zatčení vyzve k potyčkám s vládními silami. Následuje zastřelení studentky z řad protestujících a dochází i ke střelbě na provládním shromáždění s jedním mrtvím a čtyřmi zraněnými. Jejda, kde jsem to už viděl? Přijdou sankce také na Venezuelu? Dojde k podpoře protestujících a to nejen finanční, ale i materiální? Budeme opět bombardovat bezletovou zónu? No, nebudou tohle opět ty souvislosti?


Autor: Martin Klement

Publikoval: -kas-

Čtěte také

14. 5. 2019 - Tak jsme se opět zviditelnili…

Tak jsme se opět zviditelnili a to rovnou v televizních zprávách. Naši novou „hadí“ silnici nám musí závidět celá republika. Proč se vlastně ona klikatice na Třebíčské objevila?

30. 7. 2019 - 700 let Řádu rytířů Kristových

V sobotu 27. 7. 2019 proběhla ve výstavním sále velkomeziříčského muzea slavnostní vernisáž výstavy k sedmistému výročí Řádu rytířů Kristových. V několika vitrínách jsou vystavené předměty mapující bohatou historii řádu – insignie...

2. 6. 2019 - Férový příspěvek k nefér jednání na jedné protestní akci

Když jsem se o této akci dozvěděl, napadlo mne, že by nebylo od věci vyslechnout si argumenty těch, jež žádají hlavu premiéra. Nejprve z povzdálí, ale poté i z nejtěsnější blízkosti jsem...

13. 8. 2019 - Postřeh čtenáře: Nedávno nákladně opravená dálnice se znovu demoluje

Před necelými deseti lety kus opravené dálnice u Mc Donalda směr Brno se opět bourá kvůli modernizaci.


Komentáře ke článku

Počet komentářů 38.

[1] Vložil: doktor, 24.2.2014, 21:30:47
Pane Klemente, má to hlavu a patu.. kupodivu. Takže až na tu hrubku ve slově "mrtvím" s Vámi víceméně souhlasím.
[2] Vložil: Tonda, 25.2.2014, 10:35:53
Informační chaos. Záměr, nebo blbost informujících? Nebo obojí? Primitivní antikomunizmus, přehlížení pohrobků Bandery. Ale také imperiální zájmy Ruska. Všichni jsme teď odborníci přes Ukrajinu. A jsme správně informováni našimi skvělými sdělovacimi prostředky. Viděl jsem v ČT záběr na bezpečnostní sily střílející do demonstrantů. Měli žluté pásky na rukávech. Z jiného zdroje jsem se dozvěděl, že se takto označují nacionalisté. V tom se vyzná asi jenom senátor Štětina. Nejsem obdivovatel ruského imperializmu ale domnívám se, že jenom Rusko bude schopno udělat tam pořádek. Rád bych se mýlil.
[3] Vložil: M.Klement, 25.2.2014, 22:09:26
Opět jsem byl utvrzen v tom, že se jedná o promyšlený komplot. Přesně podle (již uvedeného) scénáře, začíná hon na bývalého prezidenta Ukrajiny. Jsem zvědav, kdy se dozvím, že znásilňoval nezletilé a vraždil novináře :-) Lidi , uvědomte si, že to je jen hra mocných!
[4] Vložil: občanka, 26.2.2014, 07:56:46
Já si o ukrajinském prezidentovi - tedy bývalém - iluze nedělám a je klidně možné, ba pravděpodobné, že hon je oprávněný. Zrovna tak si ale nedělám iluze ani o Tymošenkové, která podle američanů zpronevěřila obrovské částky. Konečně - té vlastně už moc nevěří ani ukrajinci.
Myslím, že celkově víme o situaci na Ukrajině velice málo, takže je těžké se k tomu vyjadřovat.
Já bych se v případě Ukrajiny obávala hlavně jejich nacionalismu. Je možné, že ani slovutná EU neví, do jakého vosího hnízda to šlápla.....
[5] Vložil: Tom, 26.2.2014, 07:56:56
Tedy pane Klemente, překvapuje mě, že zrovna 25. února, v - pro komunisty - tak významný den se naopak nepostavíte za ten obyčejný pracující lid na Ukrajině. Obzvlášť, když se do něj už v prosinci dosti tvrdě pustily ozbrojené policejní složky. To myslím nějak moc nekoresponduje s častým komunistickým heslem, že Masaryk nechal kdysi střílet do demonstrantů.
Zajímalo by mě, jaký tisk čtete, když jste si nevšiml různých popisů a analýz demonstrantů v Kyjevu. Osobně je vidím denně na různých serverech i v televizi.
Je fajn mít hned od stolu na všechno jasný názor, chtěl bych se to taky naučit. Možná mi v tom brání nedostatek fantazie a odpor k nepodloženým spikleneckým teoriím.
[6] Vložil: kája, 26.2.2014, 11:57:04
Nejen pro Toma: 25. únor je za námi, bude následovat 8.březen. Doporučuji také k četbě blog i DNES autor Josef Votípka - Technologie revoluce. Nyní velice pokojné protesty probíhají také ve Venezuele. Dochtor ať promine případné chyby v tisku, pravopis od mého mládí se dále vyvíjí a mění.
[7] Vložil: Tonda, 26.2.2014, 13:14:19
Diskuze o Ukrajině je procházka po tenkém ledu. Odkázáni na komentáře a reportáže ve sdělovacích prostředcích, vytváříme si názory a jsme přesvědčeni, že ty naše jsou jedině správné. A jsme ochotni za ně položit život ve slovní bitvě v naší oblíbené pivnici. Jenomže kdo z nás opravdu o Ukrajině něco ví? Jak tam šly dějiny od dob Kyjevské Rusi. Nebo aspoň v minulém století.
Každý režim má machry na vyprovokování demonstrantů. Výbuch bomby na Haymarket Square, požár Říšského sněmu, dlažební kostky v Aeroflotu. To pro ilustraci napříč různými ideologiemi. Rozvášněné davy a státní moc. A potom my všichni, kteří do toho vidíme. Nebo také vidíme prd. Odborně se vyjadřujeme, teď právě k Ukrajině a díváme se skrz prsty na Ukrajince, kteří za mizernou mzdu zaměstnává načerno CZ "podnikatel".
Z příspěvku pana Klementa tak trochu čpí ideologie. Aspoň mám ten pocit. Ale jinak docela dobré postřehy.
Mrkněte se: www.blisty.cz/art/72…
[8] Vložil: rejpal, 26.2.2014, 19:12:51
Jako vždy,je to jen boj o moc.Jak bylo výše uvedeno,naše média pracují na objednávku,tedy lžou.Moji známí UK,říkají něco jiného,než je nám tu prezentováno.Nemám důvod,jim nevěřit.Jenže co mají dělat,když mají jen dvě možnosti.Na samostatnost nemají.S Ruskem už byli,a EU,však to vidíme sami doma.Za chvíli už nám budou diktovat,kdy si máme utřít zadek.I paní Němcová,už chce řešit Ukrajinu.Místo aby pevně stála za svým předsedou,v současnosti stíhaným,potřebuje se zviditelnit.Jen ji nikdo neposlouchá.To bylo jen odbočení.Ukazují národu,v čem žil prezident.Nebylo toto stejné i v Rumunsku?Taky tam pustili lidi,a pak prezidenta postavili ke zdi.Nebude to stejné?Nedávno nějaký zpravodaj pustil zprávu,že ani Kličko není čistý.Jeho firmy doma i po světě,taky nejsou křišťálově čisté.Takže další loutka.To nebylo dopředu domluvené předání moci,jak u nás.Tam je revoluce.Bohužel,špatně pro obyčejné lidi.Jen boj o moc.Můžeme být rádi,že už na Hradě není snílek a spící kníže.To by mohli vzlétnout naši gerojové,a bombardovat.Mají natrénováno z Jugoslávie.Starat se o ostatní,a odvádět pozornost od domácích problémů,na to jsou odborníci.
[9] Vložil: Vladimír N, 27.2.2014, 11:45:35
Podle očitého svědka vysí na zdi Kyjevské radnice obraz Adolfa Hitlera "osvoboditele" a obdiv ke Stěpanu Banderovi u nich národnímu hrdinovi je celospolečenský podotýkám že na území bývalého Československa po něm zůstala jenom krev a slzy pozůstalých za svoje zabité příbuzné a přátele a s tím chtějí do Evropy?Potěž Pán Bůh řekli by lidovci!
[10] Vložil: ww, 27.2.2014, 12:34:13
k 9/ na původní fotografii byl obraz Bandery, Hitler tam byl "nainstalován" pomocí photoshopu.
[11] Vložil: Vladimír N, 1.3.2014, 21:03:33
Možná ano byl Hitler naiinstalován přesto je nutné našim bratracům za které pokládám naše slovanské pomoct!Ukrajina je svobodná země nepatří Rusku a bude dělat vše možné aby byla celá v Evropě neničme ji vrátilo by se nám to zpět!
[12] Vložil: V.N., 1.3.2014, 21:04:11
Podle informací CIA byl prezident Janukovyč přesunud na území Ruské federace ponorkou řádu "Tajfun" a je nyní na území Ruské Federace.
[13] Vložil: Tom, 4.3.2014, 09:10:13
Zdá se, že do tenkého ledu (viz příspěvek 7) zase jednou šlápla mírotvorná ruská noha. Tak že děkujeme, málem jsme se už nedožili další války v Evropě, teď k ní máme otevřené dveře dokořán.

8.: Protože nám tady média událost popisují ze všech různých úhlů, jedinou lež, které by se mohla dopustit, je, že by do toho zamotala trpaslíky nebo mimozemšťany. Stále nechápu, která média ti věční kritici sledují. Osobně dostávám širokou paletu informací z jedné i z druhé strany.
[14] Vložil: rejpal, 4.3.2014, 19:54:00
Tome,a kterým informacím věříte?Já,co slyším od známých z UA,neslyším z našich médií.Minulý týden,v Hyde Parku,na 24 perlil senátor Štětina.I když tam prý byl,plácal jen to,co se mu hodilo.Na liště od dotazujících,běželo něco jiného.Že nemáme pravdivé informace,to víme všichni,že si problém musí vyřešit sami,to je jasné.Jakékoliv vněšování z venčí,je k ničemu.U nás to bylo v roce 68,pak 89,a jak to dopadlo.Jak jsem uvedl výše.Ani zadek si bez EU nevytřem.
[15] Vložil: Tom, 5.3.2014, 09:01:01
Já věřím hlavně tomu, že do situace zasáhlo zcela bezdůvodně a nepatřičně Rusko svými neoznačenými vojáky. Obzvlášť nedává smysl Putinova obava o bezpečí Rusů na Krymu, kde jsou v převaze oproti Ukrajincům.
Pokud jde o nepravdivost informací, to se týká výhradně politických prohlášení, osobně jsem přesvědčený, že hlavně těch Putinových. Ostatně už je po dnešku vidět, jak zjemňuje svoje předchozí kroky (alespoň slovy na tiskové konferenci). Poznatky reportérů máme k dispozici úplně všechny dostupné, dnes už snad neexistuje jediný aspekt, který by některé médium nerozebralo nebo aspoň nezmínilo.
Ehm, ty kecy v liště, na které se často diváci ptají, bych moc jako bernou minci nebral. Stačí si pustit Máte slovo, projít internetové diskuze a uděláte si o tomto vzorku národa obrázek sám. Většinou si lidi chtějí jen zanadávat, odpověď je vlastně ani nezajímá.
Eu je na samostatnou kapitolu, podstatné tady bylo to, že se Janukovič k něčemu zavázal, pak ucouvl, na demonstrace reagoval jejich tvrdým potlačením, následným amnestováním brutálních policistů, zavedením protiústavních zákonů a dalším potlačováním demonstrací. Je to vlastně, jako kdyby před pár lety policie začala střílet do odborářských demonstrantů tady v ČR v Praze na Václaváku.
[16] Vložil: kája, 5.3.2014, 13:12:48
Tom by se měl již probudit z prozápadní kocoviny a zamyslet, co pohledávají ozbrojení Izraelité na Ukrajině. Je známo, že Rusko může smluvně mít na Krymu do 25000 svých voják. Už ten "nepřesný" překlad tiskovky prezidenta o něčem svědčí. Starší lidé ještě nezapomněli ruštinu, ti mladší se jí učí postupně. Dávat pokojné odboráře na Václaváku do souvislosti s těmi co vystupují proti policistům se zbraněmi, koktejly, buldozery apod.,mi připadá ne fér. Vyjmenujte mi stát, který by si to nechal líbit. Podle neověřené zprávy se chystá na Krym do první linie Němcová s Parkanovou, Zaorálek s Vopěnkou a Vondrou. Na místě jim drží fleka Štětina. Někoho by mezi sebe ještě vzali.
[17] Vložil: Tom, 5.3.2014, 21:02:02
Stejně tak kája by měl prohnat ruskou propagandu trochou soudnosti. Je známo, že o každý pohyb vojsk mimo základny musí Rusové požádat místní samosprávu. Navíc ty podivné informace o ultimátu černomořské flotily ukrajinskému námořnictvu, jejich následné dementování Putinem, neoznačené uniformy, vojenská technika bez identifikace, to všechno je nenormální.
V čem se pokojní demonstranti na Václaváku liší od původně pokojných demonstrantů na Majdanu? Jen tím, že na Václaváku je nepřišli zmlátit policisté. Pokud se stane něco takového, pak už se bohužel splaší i dav plný buddhistů a ke zbraním nemá daleko.
Jestli tedy ten překlad byl tak hrozně moc nepřesný, v čem vidíte zásadní nepravdy?
[18] Vložil: kája, 5.3.2014, 22:20:28
Tome, ti najatí střelci z Majdanu je také ruská propaganda? A místní samospráva na Krymu? To asi nebude problém na pohyb vojsk.
[19] Vložil: občan, 6.3.2014, 09:06:55
[20] Vložil: rejpal, 6.3.2014, 19:03:47
To je diskuze plná emocí,zbytečných.Vše je podle dnešních zpráv úplně jinak.Poradili si sami,jen několik mudrců,nevědělo která bije.I náš prezident se k tomu vyjádřil dost jasně.Mám tím na mysli,že zchladil horké hlavy našich rádoby pořádku milovných politiků,kteří by nejraději vyslali naše žoldáky a bombardéry tam dělat pořádek.Z Jugoslávie už mají natrénováno.Tome,Kája má bohužel pravdu.
[21] Vložil: Tom, 6.3.2014, 20:36:42
Rejpale, naštěstí nejste arbitrem pravdy, takže kája může být klidně mimo mísu. Osobně si myslím, že je. Najatí střelci jsou zatím jen dohady, byť odposlech bude nejspíš pravdivý. Samospráva na Krymu není nic moc překvapivého, když je většina tamního obyvatelstva ruská. Jinak samozřejmě stále platí všechno to, co jsem napsal výše, nic z toho zatím nebylo vyvráceno.
Článek z parlamentních listů je bohužel blábol. Ne proto, že jde o parlamentní listy. Ty jsou sice jen škvár, ale budiž. Blábol je to proto, že autor nepřinesl jediný důkaz svých tvrzení.
Ještě jednou k rejpalovi - pokud si dobře vzpomenete, první vojáky na Ukrajinu vyslalo (byť skrytě) Rusko.
[22] Vložil: R.Prudík, 6.3.2014, 22:39:52
Putim to má dobře vykalkulované, není žádný amatér. Ví kam může zajít. Minimálně několik měsíců věděl, že Krym obsadí. Musel zabránit přiblížení EU k Ruským hranicím. Konflikt na Ukrajině je v režii Ruska a EU a obyvatelé se nechaly do něho zatáhnout. Dnešní reakce západu? Jen divadlo. Souhlasím s Václavem Klausem, s jeho pohledem na pozadí událostí. Vina je na politicích EU.
[23] Vložil: Tom, 7.3.2014, 07:51:14
22: Nerozumím tedy tomu, co měla EU udělat. Tvrdíte, že Putin plánoval obsadit Krym, ale že chybu udělala EU. To je přece nesmysl, ne? Jediná chyba je zatím takový vlažný přístup všech k agresivnímu záboru Krymu Ruskem(byť téměř bez výstřelu). Promítněte si to do obrazu roku 1938, ke kterému tahle anexe tak pěkně pasuje. Naprosto stejný scénář, taková salámová taktika, "ochrana" vlastních občanů v sudetech, kde se spousta místních na Wehrmacht taky těšila, slabá odezva ostatních mocností a Hitler tehdy spolknul Evropu. Dneska se aspoň všichni staví proti a zatím nenechávají Ukrajinu napospas drzounovi tak, jako tehdy nechali na holičkách nás. Když ale vidím ty reakce v diskusích, začínám chápat. Většina lidí je krátkozraká nemá potřebu pomáhat cizímu státu. Zatím se ta sobeckost ale pokaždé obrátilo i proti nim.
[24] Vložil: rejpal, 7.3.2014, 18:58:04
Klaus.Kdykoliv jsem slyšel jen to jméno,startoval jsem.Ale co řekl předevčírem,to chválím.I pan Prudík,to zmínil.Asi změnil názor,tedy ten Klaus.Nevím ale,jak se vy jeho skalní obdivovatelé k tomu postavíte.Nebo že by se mýlil?Tentokrát,ne.
[25] Vložil: občan, 8.3.2014, 09:25:05
www.literarky.cz/tem…
Souhlasím s 22/.
[26] Vložil: občan, 8.3.2014, 20:05:09
[27] Vložil: W.N., 11.3.2014, 21:47:04
Pane Prudíku co kdybychom zasahli vojensky tedy nikoliv kecy!Kdo chce zase válku ničení mezi bratranci?Ani kdyby mezi Slovany a Germány to dnes nefunguje je ovšem nutné respektovat pokud je 90sát procent občanů na Krymu a chtějí být připojeni k Ruské federaci to akceptovat!Proč problém nebyl s Kosovem a nyní je?Válečný zločinec Hašim Thači kterému Janukovyč nešahá ani pod kotníky byl po protestech přeživších nepřijat,zamysleme se nad tím a poslyšme také zprávy super pravicového novináře Jaromíra štětiny?L.N.
[28] Vložil: rejpal, 12.3.2014, 19:12:52
27,doufám,že toho Štětinu zmiňujete ironicky.Dobře pamatujeme jeho reportáže za socialismu,a po té komedii,kdy převlékl kabát.Po nedávném Hyde Parku,jej přestávám vnímat.Je to chudák,který neví,komu by se zavděčil.Na to,kolik je mu let,by mohl mít rozum.
[29] Vložil: W.N., 15.3.2014, 22:56:38
Vzkaz rejpalovy naprosto souhlasím!W.N.
[30] Vložil: občan, 22.3.2014, 13:07:36
[31] Vložil: rejpal, 23.3.2014, 20:02:43
Ve čtvrtek u Jílkové,to myslím bylo,tedy mimo Kalouska a té ze Svobodné Evropy,co dokazovala,čí zájmy hlásá,jasné všem.Tam boj o moc,u nás jen lži a velká humanita.Jen mi nikdo nevysvětlil,ze které strany barikády jsou ti ranění,co tady léčíme.Ten léčený,co dával rozhovory do médií,nevypadal na maroda.
[32] Vložil: Tony, 23.3.2014, 20:03:04
zpravy.idnes.cz/zemr…

Konečně začali chcípat.
[33] Vložil: občan, 24.3.2014, 18:40:08
k 32/ lze se vyjadřovat i jinak, ne?

www.parlamentnilisty…

Dobrá analýza!
[34] Vložil: rejpal, 24.3.2014, 18:40:21
32.Nemoc a smrt,nepřeji ani tomu největšímu nepříteli.Bezmozek zůstane bezmozkem.Sám nic nevymyslí,tak papouškuje idnes.K tomu opravdu není,co dodat.Co budeš papouškovat,až budou psát o velkém dramatikovi?My starší,co známe jeho minulost,a jeho celé rodiny,můžem smýšlet jako ty,co opisuješ bláboly.
[35] Vložil: jerry, 24.3.2014, 18:40:25
Tony,jakou to má souvislost se základním tématem?Trochu jiné téma,ne?
[36] Vložil: Tony, 29.3.2014, 18:53:31
Jako prostý občan, který zažil to, co bylo před rokem 89´, se tiše raduji. Začínám věřit v lepší zítřky, které nám slibovali již před 61 lety. Pravda, trvalo to dlouho, ale snad se k tomu již konečně soudruhu Klemente Gottwalde blížíme. Bohužel, plán pětiletky jsme asi nesplnili.
[37] Vložil: V.N., 29.3.2014, 18:53:58
Dnes jsem se dozvěděl že pán opakuji pán Veleba je prý šéfem SPOZ no nic proti tomu ovšem nechápu jak takový kariérista může být operační v ČSSD VM, v Chrudimi,komora zemědělcců Agrární a nyní tedy šéf SPOZ tak tedy mistr světa kam se sere chameleon!No řeknu to upřímně raděj zastupitele čitelného Martina Klementa ve VM než nevypočítalného pana Velebu!
[38] Vložil: V.N., 29.3.2014, 18:54:22
Něco tady nehraje,Tymošenková podle lékařů v podstatě by mněla být po smrti a nyní chce být prezidentkou tak mě napadá Hácha sice potvora ale???To je problém když demokracie se láme v těchto zemích ovšem Putin nezautočí na východ Ukrajiny.Není to idiot vzdělaný člověk a on ví co až si múže dovolit,prosím dovoluji si napsat Rusové jsou naši bratři jen ten systém je špatný!Jo ještě si mimo dovolím poznámku:Chovej se k lidem slušně nebo ti nepudou na pohřeb!Bohumil Hrabal-dnes 100let.
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
EZH, a.s. - hledáme zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

CHYTKA s.r.o. - Přijmeme MONTÁŽNÍ DĚLNÍKY
TOPlist