• Kolona aut se táhne přes celé město. Provoz na dálničním mostě je velmi pomalý.
  • Nehoda na dálnici u exitu 146 VM východ směr Brno zkomplikovala středeční dopravu ve městě. Kolona se táhne po celém městě.
  • Omezení zabraňující průjezdu po původní trase Třebíčské ulice dostávají zabrat.
  • Třebíčská ulice se nám stále prodražuje. Bohužel není nikdo, kdo by vysvětlil, na co dané finance jsou určené...

Kategorie dívky 6. třída.
Kategorie dívky 7. třída.
Kategorie chlapci 5. třída.
Kategorie chlapci 6. třída.

V úterý 15. dubna uspořádali učitelé tělesné výchovy v prostorách tělocvičny Základní školy Oslavická Velké Meziříčí jubilejní JIŽ DVACÁTÝ ROČNÍK školní sportovní soutěže pro děvčata a chlapce 5.- 7. tříd.

Letošní skokanské soutěžení bylo co do počtu účastníků rekordní (40 dívek + 37 chlapců), sportovní výkony z pohledu historie let minulých nebyly však nijak výrazné.

Zajímavý souboj v kategorii dívek 5. tříd rozhodla ve svůj prospěch Kateřina Mašková, která o svém prvenství rozhodla až menším počtem neplatných pokusů na zdolané výšce 110 cm, druhá v pořadí tak skončila Klára Halasová. O bronzové příčce při rovnosti výkonů i pokusů muselo rozhodnout až rozskakování tří soutěžících dívek, z nichž byla nejlepší a konečné třetí místo obsadila Nikola Lišková za výkon 105 cm.

Mezi dívkami 6. tříd si poměrně suverénně vedla Lucie Požárová, která po zdolání výšky 121 cm vystoupila na stupeň nejvyšší, druhá v pořadí skončila Kateřina Chlubnová 118 cm, bronzové ocenění za výkon 115 cm brala Radka Dvořáková.

Vítězkou kategorie dívek 7. tříd se stala s přehledem Kamila Čermáková za výkon 130 cm, stříbrnou příčku po překonání 124 cm obsadila Zuzana Krištofová až na pokusy před Sárou Prokopovou.

O vítězi chlapců 5. tříd rozhodl mezi třemi soutěžícími, kteří překonali 115 cm až počet nezdařených pokusů. Ten měl nejmenší Viktor Sobotka před Davidem Křenkem a Ondřejem Brožou.

Mezi šesťáky obhájil výkonem 129 cm loňské prvenství Radek Broža, druhý skončil na pokusy Alex Cerkal před Dominikem Doležalem oba120 cm.

V kategorie chlapců 7. tříd obhájil loňské vítězství Pavel Partl 132 cm před Filipem Dvořákem 129 cm a třetím v pořadí Janem Vondráčkem 120 cm.

Ceny nejlepším skokankám a skokanům do soutěže věnovalo vedení Základní školy Oslavická Velké Meziříčí.

24. 6. 2019 - Florbalový turnaj ke Dni dětí na ZŠ Školní

V pátek 7. 6. 2019 se na naší škole uskutečnil turnaj pro žáky 1. stupně, kteří navštěvovali kroužek florbalu. Kromě žáků ZŠ Školní (4 družstva) byly pozvány ZŠ Měřín (5 družstev) a...

24. 6. 2019 - Atleti ze ZŠ Školní úspěšní v krajském kole Poháru rozhlasu

V úterý 21. 5. se uskutečnilo v Třebíči krajské finále v Poháru rozhlasu. Těchto atletických závodů se zúčastnila i družstva ZŠ Školní.

17. 4. 2019 - 25. ročník Velikonoční laťky na Oslavické

Již čtvrtstoletí uběhlo od prvního ročníku skokanské soutěže, pořádané na Základní škole Oslavická Velké Meziříčí, kdy u zrodu této myšlenky stáli začínající učitelé mgr. Zdeněk Liška a ing. Vincenc Záviška.