30 druhů RUMŮ!
Dnes je 18. července 2019, svátek má Drahomíra, zítra Čeněk.
  • Ještě stále není městská policie přestěhována a již je rozbité sklo u pravých vstupních dveří.
  • Je léto, náměstí plné turistů... prostě nejlepší čas na natírání laviček, aby se nedalo kam sednout, povzdechla si jedna starší paní.
  • V úterý v noci přesně o půl dvanácté nízko nad jižním obzorem šlo porozovat maximální fázi částečného zatmění Měsíce.
  • Začátek dálničního mostu Vysočina na straně u Rakůvek kompletně rozebrali.
  • Tu pravou nezapomenutelnou kolonu na D1 najdete u Velkého Meziříčí.

Srdce z pouti nezarmoutí

OSTATNÍ - OD VÁS - 23. 6. 2014 - komentářů 0

Foto z letošní pouti.
Foto z letošní pouti.
foto: -kaš-
Dobrý střelec = milovník žen.Srdce z pouti nezarmoutí...jedeme, jedeme - nenarážíme...výborné koření bez glutamátu-výjímečné houbičky na vaše autíčko..a dalšími a dalšími výkřiky prodejců se to o poutích jenom hemží.


Miluji pouti, mají své kouzlo, svoji atmosféru. U koupené hračky za chvíli něco uletí, doma rozbalené mlsky mají loňskou chuť, z výjímečných bambusových ponožek, které vydrží na věky po jednom praní vykoukne palec a přesto o tom pouti jsou...Kdysi dávno jsem i já prodávala na stáncích malované zboží, v módě byly malované talíře a tak jsem si na vlastní kůži okusila, jaké to je být tím čekajícím na zákazníka a toužícím něco prodat.


Před všemi stánkaři smekám, ať prodávají cokoli...obzvláště fandím obchodníkům z Vietnamu...s jakou houževnatostí staví stánky, vybalují hromady zboží a neustále se usmívají.  Převážně fasují ve stejných skladech, jako obchodníci z kamenných obchodů, tak nevidím důvod, proč je o pouti diskriminovat. Znala jsem jednoho pána, který jim jezdil do velkoskladu pro zboží a tam viděl spoustu obchodníků z obchodů kamenných.


Nastalo léto a tak je poutím přáno.


Těším se jak malá holka, pravda na atrakcích už se nevozím, ale atmosféru miluji. I do našeho města před lety "přijela pouť a lidí proud zaplnil na návsi kdejakej kout", jak zpívá v písni Karel Gott. Vzpomínám jak kdysi stánky zaplnily nejenom náměstí, ale byly v celé ulici Radnická a ještě i v ulici Komenského...uplynulo pár let a letošní pouť na mě působila  mdle, ospale, vlažně, unyle...téměř v tichu, stánků poskrovnu...Vietnamští obchodníci byli vytěsněni, čekala jsem, že budou otevřeny obchody kamenné, ale nestalo se. Pročpak asi pouť v našem městě tak "zchátrala"??


Jaké štěstí, že o týden později přijela pouť do městyse Měřína a já rodilá Měříňačka si ji jela užít. A povedlo se, pouť byla opravdu živá, veselá, hudba burácela celé dny, stánků velké množství a nikdo neřešil, zda je to obchodník takový, či makový...Do nočního ticha z jednoho konce hřměla hudba diskotéky, z druhého konce z fotbalového hřiště hřměla rocková kapela, zahrádky místních hospůdek byly obsazené dlouho do noci,všichni si užívali pouťování, nikdo "nedštil oheň a síru", jednou za rok se dá ledacos vydržet. Prožitek krásné pouti byl umocněn "znovicírovaným" Měřínem - krásná výsadba rostlin a keřů přes celý Měřín, nová fasáda radnice, opravený parčík na náměstí s lavičkami. Je patrno, že Ti, co městys řídí a o životě občanů rozhodují jsou lidmi na správném místě. Velmi za to děkuji, ráda se do Měřína vracím. Pouť si letos mohu užít ještě v srpnu v Netíně, která je také zdařilá a v září mrkvancovou v Polné, která má velkou tradici, je velkolepá a široko daleko vyhledávaná. Proč tomu tak není při pouti v našem městě, kdo ví?

 


Autor: Libus Kotoučková

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

pout4.jpg  pout6.jpg  pout7.jpg  pout8.jpg  pout9.jpg  pout10.jpg  pout11.jpg  pout12.jpg  pout13.jpg  pout14.jpg  pout15.jpg  pout15.jpg  pout16.jpg  pout16.jpg  pout17.jpg  

Čtěte také

28. 6. 2019 - Poděkování všem zaměstnancům MŠ Mírová Velké Meziříčí

Každý z nás v životě absolvoval docházku do předškolního zařízení, někdo s odporem, někdo s radostí. Na letošní zahradní slavnosti tradičně pořádané Mateřskou školou Mírová, jsme se s ostatními rodiči shodli, že...

22. 11. 2018 - Procházka jedovým sadem

Dneska mám svátek. Tento týden už potřetí. Jo, je to tak . ... poštěstilo se mi totiž vést svoje tři ratolesti do školy. A to se mi tak často neštěstí, protože běžně...

10. 12. 2018 - Není otázkou proč to nikdo neuklidí, ale jak si to někdo vůbec může dovolit

Upozornění od všímavého občana.

5. 2. 2019 - PoděkováníKomentáře ke článku

Počet komentářů 3.

[1] Vložil: Jura, 24.6.2014, 22:41:27
Jo jo a co teprve Matějská pouť v Praze
[2] Vložil: rejpal, 28.6.2014, 13:50:48
Paní Kotoučková.S většinou Vašich příspěvků souhlasím,když Vás bezmozci napadají,tak se i zastanu.Tentokrát si dovolím Vám trochu oponovat.Myslím si totiž,že na našich poutích opravdu nemají naši milí,malí šikmoocí spoluobčané co dělat.Stačí,že se snaží po celý rok ve svých obchodech.Za našeho dětství se chodilo do Mostišť a pak v září na Vranov.Tam ovšem s procesím.To byly poutě.Dnes je to jen komerce,nemající nic společného s významem pouť.A říkat,že mi tenkrát stačilo 10Kčs na celé odpoledne,To je pro bezmozky,jak červený hadr na býka.
[3] Vložil: ťuop, 30.6.2014, 14:25:52
Celý článek je vážně moc hezky napsaný. Proč je pouť ve VM teď tak mdlá, by mě také zajímalo. Sice mi není kdo-ví kolik let a nezažila jsem toho moc. I přes to když jsem byla malá chodili jsme na pouť celá rodina. Vážně se to tak tradičně drželo. Starší členové rodiny v té době v pubertě do vykládali jak byli na tom velkém ruském kole co vždy bývalo u radnice a na další a další atrakce a já říkala,že až vyrostu, taky budu chodit! Vůbec se tomu tak neděje. Na pouť sice s přítelem zajdem, omrknem co a jak a vůbec to není ono. Stánky opravdu stáli až k drogerii a na druhou stranu k bráně. Všechno to je pryč. V naší rodině to už nikoho také moc nebere, ty tehdejší "puberťáci" berou své děti na pouť, ale to nadšení se ztratilo v nedohlednu... ať už je to dobře nebo špatně - myslím si, že za tradicemi do VM nemá cenu chodit...
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
SLUŽBY PRO DOMÁCNOST
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

ROTANA: Hledáme nové posily do týmu
TOPlist