Dnes je 14. října 2019, svátek má Agáta, zítra Tereza.
  • Na obchvatu na křižovatce u Oslavice se něco zaměřuje?
  • Výstavba přechodu pro chodce aktuálně uzavřela pravou část obchvatu ve směru na Třebíč.
  • Koupaliště PALOUKY je připraveno na zimu.
  • Na ulici Záviškova se intenzivně pracuje. Uzavírka potrvá do 29. 11. 2019.
  • V DOMUSU skončil další prodejce...

Srdce z pouti nezarmoutí

OSTATNÍ - OD VÁS - 23. 6. 2014 - komentářů 0

Foto z letošní pouti.
Foto z letošní pouti.
foto: -kaš-
Dobrý střelec = milovník žen.Srdce z pouti nezarmoutí...jedeme, jedeme - nenarážíme...výborné koření bez glutamátu-výjímečné houbičky na vaše autíčko..a dalšími a dalšími výkřiky prodejců se to o poutích jenom hemží.


Miluji pouti, mají své kouzlo, svoji atmosféru. U koupené hračky za chvíli něco uletí, doma rozbalené mlsky mají loňskou chuť, z výjímečných bambusových ponožek, které vydrží na věky po jednom praní vykoukne palec a přesto o tom pouti jsou...Kdysi dávno jsem i já prodávala na stáncích malované zboží, v módě byly malované talíře a tak jsem si na vlastní kůži okusila, jaké to je být tím čekajícím na zákazníka a toužícím něco prodat.


Před všemi stánkaři smekám, ať prodávají cokoli...obzvláště fandím obchodníkům z Vietnamu...s jakou houževnatostí staví stánky, vybalují hromady zboží a neustále se usmívají.  Převážně fasují ve stejných skladech, jako obchodníci z kamenných obchodů, tak nevidím důvod, proč je o pouti diskriminovat. Znala jsem jednoho pána, který jim jezdil do velkoskladu pro zboží a tam viděl spoustu obchodníků z obchodů kamenných.


Nastalo léto a tak je poutím přáno.


Těším se jak malá holka, pravda na atrakcích už se nevozím, ale atmosféru miluji. I do našeho města před lety "přijela pouť a lidí proud zaplnil na návsi kdejakej kout", jak zpívá v písni Karel Gott. Vzpomínám jak kdysi stánky zaplnily nejenom náměstí, ale byly v celé ulici Radnická a ještě i v ulici Komenského...uplynulo pár let a letošní pouť na mě působila  mdle, ospale, vlažně, unyle...téměř v tichu, stánků poskrovnu...Vietnamští obchodníci byli vytěsněni, čekala jsem, že budou otevřeny obchody kamenné, ale nestalo se. Pročpak asi pouť v našem městě tak "zchátrala"??


Jaké štěstí, že o týden později přijela pouť do městyse Měřína a já rodilá Měříňačka si ji jela užít. A povedlo se, pouť byla opravdu živá, veselá, hudba burácela celé dny, stánků velké množství a nikdo neřešil, zda je to obchodník takový, či makový...Do nočního ticha z jednoho konce hřměla hudba diskotéky, z druhého konce z fotbalového hřiště hřměla rocková kapela, zahrádky místních hospůdek byly obsazené dlouho do noci,všichni si užívali pouťování, nikdo "nedštil oheň a síru", jednou za rok se dá ledacos vydržet. Prožitek krásné pouti byl umocněn "znovicírovaným" Měřínem - krásná výsadba rostlin a keřů přes celý Měřín, nová fasáda radnice, opravený parčík na náměstí s lavičkami. Je patrno, že Ti, co městys řídí a o životě občanů rozhodují jsou lidmi na správném místě. Velmi za to děkuji, ráda se do Měřína vracím. Pouť si letos mohu užít ještě v srpnu v Netíně, která je také zdařilá a v září mrkvancovou v Polné, která má velkou tradici, je velkolepá a široko daleko vyhledávaná. Proč tomu tak není při pouti v našem městě, kdo ví?

 


Autor: Libus Kotoučková

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

pout4.jpg  pout6.jpg  pout7.jpg  pout8.jpg  pout9.jpg  pout10.jpg  pout11.jpg  pout12.jpg  pout13.jpg  pout14.jpg  pout15.jpg  pout15.jpg  pout16.jpg  pout16.jpg  pout17.jpg  

Čtěte také

30. 6. 2019 - Srny zavítaly do Velkého Meziříčí

V sobotu ráno kolem 4:50 byly za garážemi na Čermákové ulici spatřen na vycházce srnčí pár (srna je vidět jen jako hnědý flíček za stromkem).

2. 6. 2019 - Férový příspěvek k nefér jednání na jedné protestní akci

Když jsem se o této akci dozvěděl, napadlo mne, že by nebylo od věci vyslechnout si argumenty těch, jež žádají hlavu premiéra. Nejprve z povzdálí, ale poté i z nejtěsnější blízkosti jsem...

13. 8. 2019 - Postřeh čtenáře: Nedávno nákladně opravená dálnice se znovu demoluje

Před necelými deseti lety kus opravené dálnice u Mc Donalda směr Brno se opět bourá kvůli modernizaci.

23. 4. 2019 - Ještě žiju

Je to již nějaký ten čas, kdy jsem se naposledy písemně vyjádřil k nějaké události, či komentoval problém. Na dotazy proč tomu tak je, jsem odpovídal – „Vždyť není nic nového ke...


Komentáře ke článku

Počet komentářů 3.

[1] Vložil: Jura, 24.6.2014, 22:41:27
Jo jo a co teprve Matějská pouť v Praze
[2] Vložil: rejpal, 28.6.2014, 13:50:48
Paní Kotoučková.S většinou Vašich příspěvků souhlasím,když Vás bezmozci napadají,tak se i zastanu.Tentokrát si dovolím Vám trochu oponovat.Myslím si totiž,že na našich poutích opravdu nemají naši milí,malí šikmoocí spoluobčané co dělat.Stačí,že se snaží po celý rok ve svých obchodech.Za našeho dětství se chodilo do Mostišť a pak v září na Vranov.Tam ovšem s procesím.To byly poutě.Dnes je to jen komerce,nemající nic společného s významem pouť.A říkat,že mi tenkrát stačilo 10Kčs na celé odpoledne,To je pro bezmozky,jak červený hadr na býka.
[3] Vložil: ťuop, 30.6.2014, 14:25:52
Celý článek je vážně moc hezky napsaný. Proč je pouť ve VM teď tak mdlá, by mě také zajímalo. Sice mi není kdo-ví kolik let a nezažila jsem toho moc. I přes to když jsem byla malá chodili jsme na pouť celá rodina. Vážně se to tak tradičně drželo. Starší členové rodiny v té době v pubertě do vykládali jak byli na tom velkém ruském kole co vždy bývalo u radnice a na další a další atrakce a já říkala,že až vyrostu, taky budu chodit! Vůbec se tomu tak neděje. Na pouť sice s přítelem zajdem, omrknem co a jak a vůbec to není ono. Stánky opravdu stáli až k drogerii a na druhou stranu k bráně. Všechno to je pryč. V naší rodině to už nikoho také moc nebere, ty tehdejší "puberťáci" berou své děti na pouť, ale to nadšení se ztratilo v nedohlednu... ať už je to dobře nebo špatně - myslím si, že za tradicemi do VM nemá cenu chodit...
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
EZH, a.s. - hledáme zaměstnance
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

CHYTKA s.r.o. - Přijmeme MONTÁŽNÍ DĚLNÍKY
TOPlist