30 druhů RUMŮ!
Dnes je 18. července 2019, svátek má Drahomíra, zítra Čeněk.
  • Ještě stále není městská policie přestěhována a již je rozbité sklo u pravých vstupních dveří.
  • Je léto, náměstí plné turistů... prostě nejlepší čas na natírání laviček, aby se nedalo kam sednout, povzdechla si jedna starší paní.
  • V úterý v noci přesně o půl dvanácté nízko nad jižním obzorem šlo porozovat maximální fázi částečného zatmění Měsíce.
  • Začátek dálničního mostu Vysočina na straně u Rakůvek kompletně rozebrali.
  • Tu pravou nezapomenutelnou kolonu na D1 najdete u Velkého Meziříčí.

Pouze tabulky, nebo i lidský přístup?

OSTATNÍ - OD VÁS - 30. 8. 2014 - komentářů 0

Martin Klement.
Martin Klement.
foto: Jiří Michlíček

Je samozřejmě dobře, když úředníci a úřednice mají možnost pracovat dle nařízení či tabulek, které jim usnadní práci a dají jim směr v jejich rozhodování. To se týká především těch, kteří mají v náplni práce agendu týkající se technických záležitostí.


Když se však tato praxe začne dotýkat takových služeb města, jako je umísťování dětí do mateřských školek, měl by automaticky přijít i lidský přístup, jinak by bylo zbytečné zaměstnávat úředníky-úřednice a stačil by programátor, který by pouze zadal data do počítače.

 

Jako zastupiteli města se mi dostávají k sluchu stížnosti na postup úřednic (úředníků?) v této oblasti. Uvedu příklad: Rodina s třemi dětmi, z nichž nejmladší dosahuje věku, kdy již může navštěvovat instituci mateřské školky, sem nutně potřebuje dítě umístit. Muž měl problémy se soukromým podnikáním a vzniklý dluh řeší osobním bankrotem, který má jasné podmínky, k nimž se posléze vrátím. Musí pracovat a z výplaty platit svůj dluh, takže mu mnoho nezbude. Manželka si našla práci a prakticky živí rodinu. Celé prázdniny to není problém, jelikož se o nejmladšího sourozence v době nepřítomnosti rodičů starají starší děti, již školou povinné. Tato mladá rodina však ví, že problém nastane v září, až půjdou starší děti do školy. Nemají to štěstí, že by měli „funkční“ prarodiče, kteří by se o dítě postarali a tak je jejich jedinou možností mateřská školka. Žel dle tabulek jsou až na chvostě žadatelů, kterých je přes tvrzení pana Stupky (vedoucího obor školství) více, než je volných míst ve školkách. Odvolání ke kraji přináší pouze potvrzení rozhodnutí velkomeziříčských úřednic, které pracují poctivě dle tabulek.

 

Podmínkou splácení při osobním bankrotu je, že dotyčný člověk musí pracovat, aby byl schopný své závazky splácet. V práci tedy automaticky musí skončit manželka, která dosud svým platem rodinu živila. Co je výsledkem? Rodina je téměř bez peněz a úřednice se plácají po ramenou, že splnily do puntíku zadané tabulky.

 

Změnou tohoto systému bychom přispěli k lepšímu životu interesovaných občanů našeho města, zvláště když si uvědomíme, že některé rodiny (které jsou dle tabulek v seznamu žadatelů před mnou uvedenou rodinou daleko před ní), takové problémy neznají. Není přece tajemstvím, že u některých žadatelů o umístění dítěte do mateřské školy, jsou oba rodiče nezaměstnaní a rozhodně tuto službu města nepotřebují tak akutně, jako jiné.

 

I když by nejjednodušší bylo mít dostatek volných míst ve školkách, ale to by je město nesmělo v minulosti bezhlavě rušit, že?


Autor: Martin Klement

Publikoval: -kas-

Čtěte také

14. 5. 2019 - Tak jsme se opět zviditelnili…

Tak jsme se opět zviditelnili a to rovnou v televizních zprávách. Naši novou „hadí“ silnici nám musí závidět celá republika. Proč se vlastně ona klikatice na Třebíčské objevila?

10. 6. 2019 - Cesta kolem řeky Oslavy je u chat zavezena asfaltovým odpadem

Pokud plánujete cestu pěšky či na kole do Nesměřského údolí po levé straně řeky Oslavy, nedělejte to.

30. 11. 2018 - Hledám lidi, kteří se cítí být poškozeni nebo podvedeni při sjedávání půjček

Hledám lidi, kteří se cítí být poškozeni nebo podvedeni při sjednávání půjček s osobou, která vystupuje jako pan Zezula.

30. 6. 2019 - Srny zavítaly do Velkého Meziříčí

V sobotu ráno kolem 4:50 byly za garážemi na Čermákové ulici spatřen na vycházce srnčí pár (srna je vidět jen jako hnědý flíček za stromkem).


Komentáře ke článku

Počet komentářů 6.

[1] Vložil: V.N., 30.8.2014, 22:51:46
Herec Josef Zíma po složité věci zaspíval v Dolních Heřmanicích prosím nemám proti tomu nic jenom ta částka 30000Kč se mě nezdá ovšem to je věc občanů Dolních Heřmanic?
[2] Vložil: nechápu, 31.8.2014, 11:21:43
1 jakou to má souvislost s tématem autora?
[3] Vložil: matka, 31.8.2014, 11:22:06
Možná by také stačilo, nebrat do školky např.3,5leté děti, které kritéria splňují, ale přitom matka je s ročním na mateřské dovolené. Potřebuje si přece odpočinout a dát to první do kolektivu ne? Takových "případů" by si měli hlavně všímat - a že jich je. Pak jiná matka "jen" 3letého dítěte nemůže nastoupit do zaměstnání, protože nemá to místo ve školce, které ji zabrala ta druhá - smějíci se dost často po kavárnách v klidu s kamarádkami nad kafíčkem ...
[4] Vložil: Martin K., 31.8.2014, 11:22:28
Jakmile by úředníci začali posuzovat žádosti podle vlastního uvážení a podle příběhu žadatelů, je zle - v jednom, dvou případech udělají dobrou věc, a ve dvaceti dalších budou v pokušení nadržovat svým známým, nebo naopak těžko budou hledat opěrný pod při odmítání míst pro "hráče na city".

Řešením je nastavit rozumné hygienické limity. Když je silný ročník, tak se holt do stejných prostor musí vejít víc děcek. Ale to už je jiný politický level :-(
[5] Vložil: M.Klement, 31.8.2014, 19:09:13
1- Ať si Pepa zpívá...3-To je právě to, o čem píšu. Nikdo nekouká na stav rodiny a dle tabulek je to naprosto v pořádku. Ale lidem toto strohé dodržování "pravidel" ubližuje. 3-Jak může v tomto případě uředník někomu nadržovat? Vždyť vždy musí své rozhodnutí odůvodnit, dnes jen tím, že se striktně drží pravidel...Hygienické limity jsou danné a i v tomto případě lze konstatovat, že jsme v dodržování pravidel EU papežtější, než papež...
[6] Vložil: občanka, 31.8.2014, 19:09:57
Ono by možná stačilo sledovat demografický vývoj a reagovat na něj.Tak jako např. v Jihlavě, kde údajně školku dostane až 97% žadatelů.
A ty hygienické limity, ty se opravdu v nedávné minulosti dost zpřísnily.
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist