30 druhů RUMŮ!
Dnes je 18. července 2019, svátek má Drahomíra, zítra Čeněk.
  • Ještě stále není městská policie přestěhována a již je rozbité sklo u pravých vstupních dveří.
  • Je léto, náměstí plné turistů... prostě nejlepší čas na natírání laviček, aby se nedalo kam sednout, povzdechla si jedna starší paní.
  • V úterý v noci přesně o půl dvanácté nízko nad jižním obzorem šlo porozovat maximální fázi částečného zatmění Měsíce.
  • Začátek dálničního mostu Vysočina na straně u Rakůvek kompletně rozebrali.
  • Tu pravou nezapomenutelnou kolonu na D1 najdete u Velkého Meziříčí.

Malé zamyšlení

OSTATNÍ - OD VÁS - 29. 9. 2014 - komentářů 0

RDSr. Svatopluk Pokorný
RDSr. Svatopluk Pokorný

V dnešní uspěchané a přetechnizované době se stále více opomíjejí u dětí i dospělých různé pohybové aktivity. V rodinách se stále více času věnuje sezení u televizorů, počítačů, tabletů.


Většina rodičů je spokojena, že mají své děti pod kontrolou doma. Tím omezují přirozenou touhu dětí, vybít svou obrovskou zásobu energie. Něco podobného se praktikuje také ve školkách, kde děti převážně svou činnost konají v polohách v sedě, v podřepu či v kleče. Ani pravidelné vycházky, převážně zaměřené k poznávání okolí a pobyt v okolí školky, kde se mohou děti pod starostlivým, někdy i přísným dohledem proběhnout nepomáhají k rozvoji a větší rozmanitosti pohybových aktivit. To vše má většinou za následek, že děti špatně vidí, začínají se jim kulatit záda a velmi mnoho z nich je obézních. Vše pak směřuje ke špatným návykům dětí již od prvopočátku jejich tělesného rozvoje. Proto je nutné již v raném věku věnovat více času provádění rozmanitých pohybových aktivit-alespoň jedenkrát za den si udělat krátké rozcvičení těla, zkoušet kotouly, hrát venku různé míčové hry a podobně. To vše by mělo směřovat k pravidelnému provádění sportovní činnosti.

 

Vliv rodiny není zanedbatelný, dá se říci, že je spíše rozhodující. Také stát potažmo města, obce nesou spoluzodpovědnost za rozvoj sportu. Stálo by za zvážení zřizování školek se zaměřením na zvýšený pohyb. V těch by do výchovného programu školek měly být zařazeny pravidelné sportovní aktivity.

 

Také na školách by se měla zlepšit výuka tělesné výchovy. Nemělo by se stávat, že například sedmi-osmileté děti neumí ani kotoul. Škola by měla provádět, tak jako v minulosti po výuce různé sportovní aktivity na již vybudovaných venkovních hřištích nebo tělocvičnách. Tu by vedli například učitelé tělocviku nebo trenéři z různých organizací, kteří by byli i dobře finančně ohodnoceni. Více sportovní činnosti by také měly realizovat domy dětí a mládeže, s využitím již vybudovaných hřišť a tělocvičen.

 

Také sportovní organizace by měly zvýšit náborovou ofenzívu. Měly by rovněž hledat ty nejlepší trenéry pro mladé sportovce a ty také náležitě finančně ocenit. Zde by mohlo pomoci i město, které by vyčlenilo z rozpočtu určitou částku na odměny nejlepších trenérů různých sportů. Rovněž by stálo za zvážení, aby se např. v měsících září a říjnu z iniciativy města zpracoval přehled náborových aktivit sportovních organizací, který by byl k dispozici rodičům, a ti si se svými dětmi mohli vybrat sport, který by rodičům i dětem nejvíce vyhovoval. Náborové akce by měly být organizovány tak, aby v jeden stejný den neprobíhal nábor hned několika organizací. Zpracovat takový návrh akcí by mohla např. školská a sportovní komise. V našem městě působí mnoho sportovních organizací v sedmnácti odvětvích, ať to je atletika, šachy, motokros či tenis, ale i handicap sport. Ne všechny mají ty nejlepší podmínky k rozvoji svého sportu. Zde by mělo město zvážit výstavbu víceúčelové sportovní haly s hledištěm, která by určitě potěšila volejbalisty, házenkáře, basketbalisty i řadu dalších sportovních organizací. Sportovní hala by měla pomoci i při rozvoji různých sportovních aktivit nejen sportovních klubů, ale i rodin a firem. Také by v ní byla řada přístrojů sloužících k rehabilitaci sportovců (např. vířivky), která je u většiny sportů zanedbávána. Víceúčelová hala by měla rovněž splňovat možnost rozvoje pohybových aktivit i rodin s dětmi. Měl by zde každý člen rodiny najít činnost, která by mu vyhovovala.

 

Zahajme boj s leností, začněme velcí i malý pravidelně sportovat. Je to prevence programu v boji proti drogám, násilí a trestné činnosti. Je to také prevence pro zdraví život nás dospělých i našich dětí.


Autor: RSDr. Svatopluk Pokorný Kandidát do zastupitelstva VM za KSČM

Publikoval: -kas-

Čtěte také

16. 4. 2019 - Názor občana: Dopravní situace na ulici Družstevní

Jsem obyvatelkou ulice Třebíčská, maminkou dvou dětí 4 a 2 roky. Starší syn 4 roky chodí na MŠ Velox. Každý den absolvujeme pešky trasu po ulici Družstevní ráno do školky, a ve...

10. 6. 2019 - Cesta kolem řeky Oslavy je u chat zavezena asfaltovým odpadem

Pokud plánujete cestu pěšky či na kole do Nesměřského údolí po levé straně řeky Oslavy, nedělejte to.

14. 5. 2019 - Tak jsme se opět zviditelnili…

Tak jsme se opět zviditelnili a to rovnou v televizních zprávách. Naši novou „hadí“ silnici nám musí závidět celá republika. Proč se vlastně ona klikatice na Třebíčské objevila?

22. 11. 2018 - Procházka jedovým sadem

Dneska mám svátek. Tento týden už potřetí. Jo, je to tak . ... poštěstilo se mi totiž vést svoje tři ratolesti do školy. A to se mi tak často neštěstí, protože běžně...


Komentáře ke článku

Počet komentářů 5.

[1] Vložil: kája, 29.9.2014, 18:46:02
A proč ne, ať to zkusí a uvidíme výsledky, co mu dovolí.
[2] Vložil: sportovec, 1.10.2014, 15:01:49
Soudruh Pokorný, v dávných dobách podržtaška soudruha Himla, toho nejvyššího přes sport. V době, kdy doping byl programově řízen státem a sport tak dostal pořádnou facku.
I když pravda je, že velcý a malí by sportovat měli.
[3] Vložil: nesportovec, 1.10.2014, 16:52:31
Sportovec asi je taky po dopingu,podle gramatiky.
[4] Vložil: taky nesportovec, 1.10.2014, 20:44:36
Nebýt pana Pokorného, tak jsme tady neměli mnoho sportovišť, které dnes máme. Berete si do držtičky člověka, kterému nesaháte ani po kolena.
[5] Vložil: rejpal, 2.10.2014, 08:13:57
Když ono členství,nebo kandidátka za komanče je pro bezmozky červený hadr na býka.No oni stejně neví,co to je.Sváťo,doufám,že Tě tito primitivové nemůžou rozhodit.
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
SLUŽBY PRO DOMÁCNOST
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Vytvořil Zdeněk Málek - Tvorba webových stránek | SEO by: Optimalizace pro vyhledávače

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

ROTANA: Hledáme nové posily do týmu
TOPlist