Dnes je 5. srpna 2020, svátek má Kristián, zítra Oldřiška.
  • Za parkování kde se nemá, dostanete od městské policie lísteček. Řidič parkující na žluté čáře na komunikaci Poříčí bude muset přijít na služebnu vysvětlovat.
  • Řeka Balinka dosáhla ve 14 hodin 1. stupeň povodňové aktivity, do večera opět začala klesat.
  • Jejkovská brána u vjezdu na náměstí od hlavní pošty v Třebíči je od 1. srpna do 15. září 2020 uzavřena.
  • Silnice III/36045, Sviny - Křižanov je z důvodu stavebních prací uzavřena od 3. 8. do 21. 8. 2020.
  • Perpetumu Jiřího Schelingera počasí nepřeje...

Rozhovor s vítězi LikeBusters: Celá Vysočina si nás zvolila jako talent, tak se do toho musíme opřít

KULTURA - ROZHOVORY - 6. 3. 2015 - komentářů 0

Velké Meziříčí - Vítězství kapely LikeBusters ve druhém ročníku hudební soutěže Vysočina Hledá Talent vyhlásili porotci už v sobotu 28. února v Jihlavě.


KATEŘINA KARMAZÍNOVÁ

Tato akustická pop-rocková kapela spolu přitom nepůsobí ještě ani rok. Její členové Ondřej Brejška, Michal Zezula, Richard Tichý, Tomáš Krpálek, Tomáš Kozina a Roman Grunt však doufají, že jim jejich výhra pomůže posunout se dál. „Jsme takoví začátečníci, kteří tu sehranost, kterou měly v soutěži jiné kapely, ještě doženou, a o to lepší potom budeme,“ vysvětluje zpěvák Ondřej Brejška.

 

Vaše kapela počítá fanoušky podle „lajků“, které od nich dostanete na sociální síti Facebook. Vznikl z nich i váš název?

 

Ondřej: V červnu 2014 jsem tuhle kapelu založil s jedním kamarádem z divadla. Dělali jsme spolu různé cover verze písniček, natáčeli se, a videa pak zavěšovali na Facebook. Tam to mělo docela pozitivní ohlasy. Pak už jsme z těch „palců nahoru“, které nám tam lidi dávali, měli takovou radost, že jsme to dělali skoro jenom kvůli tomu. Když se potom naše cesty s ostatními členy spojily Cestou od Tomáše Kluse a Richarda Krajča, vyvrcholilo to obrovským počtem „lajků“. Tak jsme si řekli, že si rovnou dáme i takový název. Neznamená to, že bychom bažili jenom po nich, ale je to takový surový základ, ze kterého kapela vznikla. Prostě potěší, když nám dají lidi tímhle „palcem nahoru“ vědět, že nás podporují. Zpětný ohlas se zobrazuje v názvu kapely.

 

Kdo přišel s nápadem přihlásit vás do soutěže Vysočina Hledá Talent a proč?

 

Tomáš Krpálek: Napadlo to mě a Richarda. Už v loňském roce jsem se s jinou kapelou této soutěže účastnil, takže jsem věděl, jak to chodí, a že je to dobrá možnost se zviditelnit

 

Skládali jste nové písničky přímo pro jejich využití v soutěži?

 

Richard: Když jsme se do Talentu hlásili, chtěli po nás nahrávky dvou písniček. Jenže to jsme si mysleli, že soutěž probíhá až v únoru, a ne v lednu, jak jsme později zjistili. V té době jsme neměli ani jednu vlastní písničku! Během týdne jsme za pomoci Honzy Bartejse a Matěje Pospíšila složili dvě, které tuto soutěž dobyly a ve finále i vyhrály.

 

V prvním kole soutěže rozhodovala o vašem postupu porota. Cítili jste se před ní nervóznější než při koncertech před diváky?

 

Ondřej: Určitě ano. Je to něco jiného, protože pro diváky hrajeme, aby si to užili. Tohle bylo poprvé, kdy tam byl někdo jenom z toho důvodu, aby nás hodnotil. Ale porota na nás reagovala velice kladně. Dle moderátora Jirky Doležala jsme měli vůbec nejlepší hodnocení. Kristýna, ředitelka Hitrádia Vysočina, říkala, že loni v soutěži byla podobná kapela, u které se jí tajil dech, a letos jsme to byli my. Jediná připomínka padla od ředitele nahrávacího studia Autobus - říkal, že nechápe, proč zpíváme unisono, když už to jinak máme takhle vychytaný.

 

Michal: Na to jsme si potom ve finále už dali pozor, což porotci ocenili. Líbilo se jim, že jsme si jejich slova vzali k srdci, že jsme na tom zapracovali.

 

Ačkoliv jste na hudební scéně necelý rok, dokázali jste pokořit i poměrně zaběhnuté kapely, které už v okolí mají svoje jméno. Čím jste podle vás vedle nich porotu nejvíc zaujali?

 

Ondřej: Myslím si, že my jsme měli možná větší talent než ostatní kapely, které byly třeba sice perfektně sehrané, ale chyběli jim kvalitní zpěváci. Ale my tu sehranost jednou doženeme. Hlavně hrajeme něco úplně jiného než ostatní skupiny. Ty hrály takovou „zábavovou“ punk-rockovou muziku. My se soustředíme na to, abychom hráli akusticky, aby to nebyl jeden velký rámus, ale mělo to hlavu a patu.

 

Ve druhém kole o vašem osudu rozhodovali fanoušci, respektive počet hlasů, který vám byli ochotni poslat. Vy jste jich obdrželi 2296. Jak jste to dokázali?

 

Tomáš Krpálek: Určitě přes Facebook, akorát nás kamarádi už nesnášejí, protože jsme je s tím pořád otravovali. Vyrobili jsme si taky plakáty, které jsme vylepovali snad všude, a vyrazili jsme hrát do Prahy na Václavák, do Jihlavy i do Brna, což asi moc kapel kvůli soutěži nedělalo.

 

Tomáš Kozina: Úplně neznámí lidi si nás tam začali natáčet, ptali se nás, odkud jsme, kde hrajeme, jak se jmenujeme. Bylo to hodně příjemné.

 

Richard: Lidi nás poslouchali, koukali, pak třeba vzali do ruky mobil a poslali nám rovnou hlas. To bylo přesně to, co jsme chtěli.

 

Ondřej: Když jsme hráli na Václaváku, začal tam tancovat jeden bezdomovec. Docela pařil. Prohýbal ta shnilá kolena a šel k nám blíž. Nakonec ho víc než naše hudba zajímalo, jestli máme cigaretu. Ale i tak to potěšilo. Nejvíc hlasů jsme ale získali určitě díky Facebooku.

 

Výhrou v soutěži Vysočina Hledá Talent je profesionální nahrání písničky, natočení vlastního videoklipu a účast na dvou hudebních festivalech. Víte už o konkrétních datech nebo místech, kde vás vaši fanoušci uvidí? Co plánujete do budoucna?

 

Ondřej: Co se týká výhry, zatím nevíme přesně žádná data. Na 8. března připadá nahrávání písničky ve studiu Autobus. Ta by potom měla hrát v rádiích, což je vlastně další část výhry. Jinak 21. března budeme hrát ve Velkém Meziříčí na Panoramě spolu s finalistkami, které se umístily na třetím místě – jsou to holky, které si říkají Duo Amatér. Spojíme síly a budeme tam od osmi hodin vystupovat v restauraci. 27. března pak budeme v Brně v kavárně Trojka.

 

Michal: Chystáme taky uzavřenou akci pro nás a naše fanoušky na River Bowlingu, abychom jim mohli poděkovat za jejich podporu.

 

Tomáš Kozina: Doufáme, že nás výhra v téhle soutěži posune někam dál. Ale v těch našich menších koncertech budeme určitě pokračovat, má to úžasnou atmosféru.

 

Richard: Teď se hlavě zaměříme na naši vlastní tvorbu, to se od nás asi i očekává. Na tom budeme v současnosti nejvíc pracovat.

 

Ondřej: Musíme dokázat těm, kteří pro nás hlasovali, že hlasovali dobře. Celá Vysočina si nás zvolila jako talent, tak se do toho musíme opřít!

 

Autor rozhovoru: KATEŘINA KARMAZÍNOVÁ


Autor: Kateřina Karmazínová

Publikoval: -kas-

Čtěte takéKomentáře ke článku

Počet komentářů 17.

[1] Vložil: Zdenda, 6.3.2015, 11:46:31
Kluci, možná si vás Vysočina zvolila jako talent, aby to ale opravdu za něco stále, to bude chtít ještě fůru práce....
[2] Vložil: Tomáš Kozina, 6.3.2015, 12:38:34
Zdenda: Za LikeBusters rozhodně souhlasím, výhra v tomhle nám jen dala možnost, abysme jí využili, je potřeba makat každej den.
[3] Vložil: Kokos, 6.3.2015, 13:43:14
Jestli tohle vyhrálo, tak tam musela být příšerná konkurence. Tohle zní jak fúze muzikálu z 50 let s písničkama Tomáš Kluse. Skutečně kvalitní skupina se této soutěže nejspíš nezúčastnila. A mluvit o talentu je docela zcestné....
[4] Vložil: Pavel, 6.3.2015, 14:15:15
Mluvit o talentu je docela zcestné ... to je stejné, jak kdybych o Vás řekl, že mluvit o inteligenci je ve Vašem případě scestné
[5] Vložil: Kokos, 6.3.2015, 15:47:08
Pavel: Máte snad nějaké informace o mé inteligenci? Mluvil jste někdy se mnou? Znáte mě? Já si poslechnu tvorbu těchto umělců a mohu objektivně zhodnotit, že talent není v jejich hudbě pozorovatelný. To už bychom mohli považovat za talentovaného hudebníka již zmiňovaného Kluse. Možná, že všichni zmiňovaní talent mají, jen jej ještě neumí ukázat.
[6] Vložil: Pavel , 6.3.2015, 18:19:31
Po 4 měsících společného hraní asi předpokládám nebudou znít jak třeba za rok dva, na druhou stranu Klus docela táhne
[7] Vložil: terka, 6.3.2015, 18:27:32
jestli toto je talent, tak to já jsem národní umělkyně promiňte, ale tyto soutěže mají vypovídající úroveň bodu nula
[8] Vložil: Kokos, 6.3.2015, 19:38:19
Pavel: Ano táhne, ale jak z hlediska kompozičního, tak z hlediska interpretačního v jeho skladbách nejsou ani stopy po talentu. Jestli má na něco talent, tak je to PR.
[9] Vložil: barbora, 8.3.2015, 07:18:15
Je to všechno o manažerovi. Pokud vám rodiče k titulu z vysočiny koupí i manažera, máte karieru zaručenu. Všechna svobodná česká radia budou 20 let svobdně hrát vaše písničky mezi ostatníma s.....a a moderátor bude krákorat o nejpopulárnější kapele o kterou si naši posluchači neustále stále volají. Stejný postup jako vyhrát jakoukoliv soutěž.
[10] Vložil: Mikey, 8.3.2015, 11:16:50
Náhodou jsou sakra dobří. Ale jestli jste lepší a dotáhli jste to dál, běžte jim poradit budou jedině rádi.....
[11] Vložil: oslavičáááák, 8.3.2015, 18:52:11
A nejsou tak třeba na kluky? minimálně o třech si to myslím
[12] Vložil: Anděla, 8.3.2015, 20:43:22
Oslavičáku, dávej pozor na křižovatce, jo.
[13] Vložil: Pavel, 9.3.2015, 11:35:24
To bych chtěl teda vědět o kterých si to myslíte, já nevím ani o jednom z nich :D
[14] Vložil: Karolína Vaverková, 9.3.2015, 14:43:37
Jste skvělí, přeji další úspěchy!
[15] Vložil: občanka, 11.3.2015, 11:00:46
to 11 - to skoro vypadá, jako by sis dělal naděje
[16] Vložil: mau ch., 11.3.2015, 11:46:06
velká gratulace :)) je dobře,že i Velkém Meziříčí máme šikovné lidi,kteří se snaží něco dokázat,moc Vám to přeji:)
[17] Vložil: Kokos, 12.3.2015, 11:32:58
Mikey: Nejstupidnější argument na kritiku, který existuje. Nenosíš náhodou hlavu v zadku?
Diskuse uzavřena.

Facebook Twitter g+ Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.


Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

BANNEROVÁ REKLAMA FUNGUJE!
TOPlist