LINDT - MIKULÁŠ: Tak chutná pravý čokoládový Mikuláš
Dnes je 20. listopadu 2017, svátek má Nikola, zítra Albert.
  • Na křižovatce u výjezdu z náměstí probíhá frézování. Rozhodně zde nezkoušejte projet!!!! Více foto a video v článku Z náměstí se vyjíždí Kostelní...
  • Někteří řidiči nerespektují uzavírku výjezdu z náměstí a dál branou projíždí skrze stavbu, těsně kolem frézovacího stroje. VIDEO najdete v sekci Bleskovky.
  • Most u pošty ve Velkém Meziříčí týden před otevřením.
  • Na ulici Novosady dochází k instalaci vánoční výzdoby.
  • Po uzavření objížďky přes ulici Bezděkov, se od ranních hodin se tvoří dlouhá kolona aut na ulici Třebíčská.

Bojové umění – 12.díl: SAVATE – pouliční rvačka z Francie

BOJOVÉ UMĚNÍ - 5. 6. 2012

Savate neboli Chausson je bojové umění, které vzniklo ve Francii koncem 18. století
 

Bojové umění – 11.díl: SAMBO - sebeobrana beze zbraně

BOJOVÉ UMĚNÍ - 21. 3. 2012

Již v období středověku, existovaly v Rusku různé zápasnické styly. Rozdíl v nich, byl většinou jen v tom, jaké měl nebo neměl zápasník kožené trenýrky, nebo co slušivého měl na hlavě, atd..
 

Bojové umění – 10.díl: Shaolin Kempo

BOJOVÉ UMĚNÍ - 16. 1. 2012

Kempo je velmi staré bojové umění, které vzniklo v Číně. Shaolin Kempo je to originální co se začalo cvičit v klášteře Shaolin.
 

Bojové umění – 9.díl: Shuai Jiao – čínský zápas

BOJOVÉ UMĚNÍ - 9. 11. 2011

Shuai Jiao ( šuai čiao) je obecný název pro zápasnické umění na území Číny. Už před naším letopočtem se začalo formovat v armádě.
 

Bojové umění – 8.díl: Viet Vo Dao - Vietnamské bojové umění

BOJOVÉ UMĚNÍ - 5. 10. 2011

Moderní vietnamské bojové umění Viet vo dao vzniklo ze starých tajných umění buddhistických mnichů. Tvrdí se dokonce, že základy byli již před naším letopočtem. Těžko asi doložitelné. Pravda je, že o původních formách jsou záznamy okolo 11. Století. Tradiční bojové praktiky země byly v roce 1938 sloučeny do jednotného systému.
 

Bojové umění – 7.díl: Krav Maga – KAPAP - boj beze zbraně Izraelských speciálních jednotek

BOJOVÉ UMĚNÍ - 24. 8. 2011

Krav Maga – zakladatelem je Imi Lichtenfeld, který pocházel z Bratislavy. V roce 1944 začal s tréninkem elitních jednotek Hagany a Palmach (předchůdci Izraelských obranných sil IOS) v oblastech, na něž byl opravdovým expertem: trénink fyzické kondice, plavání, zápas, používání nože a obrana proti útokům nožem.
 

Bojové umění – 6.díl: Panantukan - špinavý boj

BOJOVÉ UMĚNÍ - 30. 6. 2011

Toto bojové umění má přezdívku „filipínský box“. Je to ovšem něco úplně jiného, než box, jaký si představujeme. Panantukan vznikl pro boj na ulici a je to velmi špinavý boj. V tomto je zaměřením podobný například izraelskému systému Krav-Maga.
 

Bojové umění – 5.díl : Pankration - ŘECKÝ ULTIMÁTNÍ ZÁPAS

BOJOVÉ UMĚNÍ - 24. 5. 2011

Je pravděpodobně nejstarší bojové umění, o kterém jsou záznamy a důkazy. Sloužilo jak k výcviku vojáků, tak jako sport. Nevzniklo v Asii, ale v Evropě v antickém Řecku. Později bylo převzato v Římskou říší a dodnes ho ve velmi okleštěné formě známe pod názvem, řecko-římský zápas. Je to PANKRATION.
 

Bojové umění – 4.díl : Muay Boran – SIAMSKÁ DESTRUKCE

BOJOVÉ UMĚNÍ - 15. 4. 2011

Tento nesmírně tvrdý a efektivní styl je předchůdce mnohem „civilizovanějšího“ Muay Thai (Thajský box). Už slovo Boran znamená starobylý, vznik tohoto stylu je prý před několika tisíci lety, což by mu dávalo titul, nestaršího bojového umění. Problém je, že to není nikde zdokumentované a tvrdí to převážně občané Siamského poloostrova. Nicméně fakt je, že na některých stavbách v Kambodži jsou vyryti bojovníci, ve stylu Muay Boran, a tyto stavby jsou ze začátku prvního tisiciletí.
 

Bojové umění – 3.díl : Pencak Silat – Indonéský masakr

BOJOVÉ UMĚNÍ - 24. 3. 2011

Pencak Silat je zastřešujícím pojmem pro bojová umění vytvořené v Indonésii. Co se týká Indonésie, je to země v jihovýchodní Asii a Oceánii. Indonésie se skládá z 17.508 ostrovů!! S více než 238 milionů lidí, je to čtvrtá nejlidnatější země. Indonésie je republika, se zvolenými zákonodárci a prezidentem. Hlavní město je Jakarta.
 

Bojové umění – 2.díl : Hapkido – Korejský lamač kostí

BOJOVÉ UMĚNÍ - 23. 2. 2011

Hapkido - do češtiny přeloženo jako „cesta harmonické energie
 

Bojové umění – 1.díl : SANDA neboli SAN SHOU

BOJOVÉ UMĚNÍ - 16. 2. 2011

V této rubrice vám budeme představovat ty druhy bojových umění, které nejsou tak známé jako tradiční karate, judo, kung-fu atd. Jako první vám představíme bojové umění SAN SHOU.
 
Facebook Twitter g+ Youtube
Kam vyrazit... DNES ZÍTRA